Skocz do zawartości

Wymagania sprzętowe FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moja konfiguracja PC to:

 

P4 3.0 Ghz

512 MB DDR Ram

Ati Radeon x800GTO 256mb/256bit

 

FM2009 chodzi wolno i w związku z tym chciałbym się zapytać czy można jakoś całkowicie wyłączyć tryb 3D w FM09? Czy zainstalowanie SDK DirectX sprawi, że będę mógł wyłączyć tryb 3D? Czy oprócz wyłączenia kompresji, zaznaczania "buforowanie skórki" i zainstalowania najnowszych sterowników do karty graficznej można coś zrobić, aby przyśpieszyć grę? (nie zamierzam wymieniać części :P może ram do 1gb po BN)

Odnośnik do komentarza

Procesor (opis):

Intel® ATOM® processor N270 1,60GHz FSB 533 MHz 45nm

Matryca (przekątna): 8,9" cala

Matryca (opis): 1024x600 LCD LED Panel

Pamięć zainstalowana (pojemność): 1024 MB DDR2

Pamięć (opis): 667MHz / rozbudowa do 2 GB przez dwa moduły soDIMM (dual-channel)

Dysk twardy (pojemność): 160 GB

Dysk twardy (interfejs): NAJNOWSZY INTERFEJS S-ATA

Dysk twardy (prędkość): 5400 obr/min

Napęd optyczny (typ): Opcja na USB

Napęd FDD: Opcja na USB

 

Karta graficzna (typ): Zintegrowana

Karta graficzna (opis): INTEL GMA 950

 

Pójdzie w 2D?

Odnośnik do komentarza
Ale syf z tego nowego FM.

2 rdzeniowy lapciok, 2GB DDR2 Ram i na 3 ligach mieli jak cholera. Porażka ta gra.

 

To raczej bardziej a nawet na pewno masz coś z systemem operacyjnym lub z driverami.

 

Ja mam Athlon 64 3000, 2gb ram i GF 7600 i mam 8 lig obecnie i wszystko śmiga nawet z meczami 3D nie ma problemu.

 

Wyczyść system.

Odnośnik do komentarza

Panowie ja mam inny problem. Zamówiłem grę, dzisiaj dopiero doszła, podekscytowany wkładam do napędu a tu nic. Napęd nie widzi płyty. Status nagrywarki się nie zmienia, autoodtwarzanie się nie uruchamia. Grę zamówiłem z gram.pl. Miał ktos podobny problem? Może ktos zna rozwiązanie?

 

Edit: Wszystkie inne oryginalne Managery chodzą jak trzeba, sprawdzałem też inne gry więc to nie winna nagrywarki chyba.

Odnośnik do komentarza
na ile lig pod duza baza danych gra mi wejdzie, moj komp:

GeForce 7600 gt

Ram 1.256gb

proc 2.4 ghz pentium 4

 

Mecze 3d nie zacinaja mnie sie na szczescie :D

 

3GHz Celeron M

512 MB ram

Radeon X550

 

3 ligi wlaczone baza srednia- gra chodzi srednio wolno- grać mozna -ale potrzeba duzooo czasu- o 3D mozna zapomniec- z reszta i tak nie chcialem uzywac- niestety przetwarzanie danych np rundy eliminacyjnej Uefa to koszmar- dla mnie nie do zaakceptowania- gre odinstalowalem

Odnośnik do komentarza

Typ procesora: Intel Pentium 4 530, 3000 MHz (15 x 200)

Płyta główna: Gigabyte GA-8I915G-MF / 8I915GV-M(F)

Pamięć fizyczna: 480 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta graficzna: Intel® 82915G/GV/910GL Express Chipset Family (128 MB)

 

FM na takim sprzęcie działa słabiutko, gra tnie się przy ustawianiu składu, taktyki, przeskokach z różnych okien, a w czasie meczu to już dzbanek herbaty. Ma ktoś jakąś idee, co sprawia, że praktycznie nie da się grać? Co by należało poprawić w wyposażeniu albo jakieś rady na optymalizacje pod kątem FM. Proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Typ procesora: Intel Pentium 4 530, 3000 MHz (15 x 200)

Płyta główna: Gigabyte GA-8I915G-MF / 8I915GV-M(F)

Pamięć fizyczna: 480 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta graficzna: Intel® 82915G/GV/910GL Express Chipset Family (128 MB)

 

FM na takim sprzęcie działa słabiutko, gra tnie się przy ustawianiu składu, taktyki, przeskokach z różnych okien, a w czasie meczu to już dzbanek herbaty. Ma ktoś jakąś idee, co sprawia, że praktycznie nie da się grać? Co by należało poprawić w wyposażeniu albo jakieś rady na optymalizacje pod kątem FM. Proszę ;)

 

nie chce byc zlosliwy, ale trzeba zmienic kompa na lepszy po prostu:)- mam podobny problem- konfig powyzej- jak masz plyte na S475 to ewentualnie najmocniejszego Prescotta- pamiec ram do pelna- ale to sie nie oplaca- sam to przerabialem..

Odnośnik do komentarza

A ja zadam pytanie z trochej innej beczki. Na dniach zamierzam kupic laptopa. Na 99% będzie to cos takiego:

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus_M...pelny,id,60859/

 

To, że spełnia wymogi to wiem. Bardziej interesuje mnie to jak nowy FM sprawuje sie na laptopach i Viście. Wiem, że ludzie mieli problemy z uruchamianiem FM2009 na nootebookach. Ma ktoś jakieś negatywne dośwaidczenie w tym temacie, i czy poradziliście Sobie z jego uruchomieniem. A może ktoś ma dokładnie ten laptop lub podobną konfiguracje. Każda informacja jest cenna. Zawsze mogę zmienić wybór.

Odnośnik do komentarza

Zacznijmy od tego, że FM 2009 i jego optymalizacja to jedno, wielkie dno.

Problemów z uruchomieniem FM-a nie miałem. Moja specyfikacja sprzętu:

 

Windows Vista 32-bit

Intel Core 2 Duo 2.1 GHz

NVIDIA GeForce 8800 GTS 512 DDR3

4GB Ramu (Na tym systemie maksymalnie odczytuje bodaj tylko 3GB, ale mogę być w błędzie)

 

Nie jestem zadowolony z działania gry. Po załadowaniu 14-stu lig na średniej bazie danych płynność jest średnia. Z trybu 3D w ogóle nie korzystam, bo za nim nie przepadam. Dodam tylko, że odpalenie FM-a 2008 ze wszystkimi ligami na ogromnej bazie nie stanowiło dla komputera takiego problemu jak najnowszego dziecko SI.

Odnośnik do komentarza
A ja zadam pytanie z trochej innej beczki. Na dniach zamierzam kupic laptopa. Na 99% będzie to cos takiego:

http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus_M...pelny,id,60859/

 

To, że spełnia wymogi to wiem. Bardziej interesuje mnie to jak nowy FM sprawuje sie na laptopach i Viście. Wiem, że ludzie mieli problemy z uruchamianiem FM2009 na nootebookach. Ma ktoś jakieś negatywne dośwaidczenie w tym temacie, i czy poradziliście Sobie z jego uruchomieniem. A może ktoś ma dokładnie ten laptop lub podobną konfiguracje. Każda informacja jest cenna. Zawsze mogę zmienić wybór.

 

 

 

bedzie dzialac.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...