Skocz do zawartości

Wymagania sprzętowe FM 2009


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Ale syf z tego nowego FM.

2 rdzeniowy lapciok, 2GB DDR2 Ram i na 3 ligach mieli jak cholera. Porażka ta gra.

Mam procesor AMD2 5,4 - dwa rdzenie, tyle samo ramu i mi na 3 ligach po 2 sezonach nic nie mieli. Powyłączaj może zbędne grafiki - herby, loga, zdjęcia piłkarzy i zobacz czy jest różnica. Podejrzewam, że będzie.

 

1.Czy wie ktoś,czy wyłączenie badziewnego trybu 3d poprawi płynność gry?

O ile nie masz badziewnej karty graficznej to radziłbym zainstalować najnowsze sterowniki.

 

2.Wyłączeni jakich jeszcze opcji spowoduje przyśpieszenie gry?

Jak już pisałem - wszelka dodatkowa grafika.

 

Dlaczego w trybie 3d trybuny to szara bryła mimo włączenia wszystkich opcji graficznych?(karta grafiki dobra i wydajna!)

Bo tak ją zaprojektowano :P

Odnośnik do komentarza

Nie,no to są istne jaja.

Czytam ten wątek i mnie mierzi.

Niektórzy chca wymieniać grafikę.

Popatrzcie obiektywnie. Ten tryb 3d ma jakość jak z Sensible Soccer sprzed 20 lat. Jakim cudem nawet 5 letnia grafika nie może tego 3d uciągnąć?

Farsa i żenada.

Po raz ostatni SI wyciągnęło ode mnie kasę. a gram w CM/FM od 1998 roku.

Tragedia :(

Odnośnik do komentarza
ile na takim sprzecie moge dac lig zeby zagrac gdzies z 30 sezonów? AMD Core Duo 4400+ x2 2GB RAM GF GT 8800 512 RAM?

Ja mam ok. 25 lig, duża baza i śmiga aż miło. Nic się nie tnie a jedyne przestoje odczuwam przy savowaniu (polecam odznaczyć kompresowanie).

Mój sprzet: Core 2 Duo 8400 @ 4GHz, 2 x 2 GB RAM, GF 9800 GTX+

Mimo iż mogę oglądać 3D i tak od lat jestem zwolennikiem trybu komentarza tekstowego. Najszybciej i najmniej stresujący (nie wkurzam się ze ktoś się machnął lub bramkarz zrobił focha)

 

Co do ilości 30 sezonów nie uważam żeby było sensowne rozpoczynanie tak długiej rozgrywki przed 2 patchem. Ja na razie gram tylko po to by się zaznajomić ze zmianami i zaobserwować rozwój graczy (kogo warto kupić na początku).

Jeśli chodzi o długie granie to wiele zależy to od rozmiaru bazy - do 30 sezonów i dużej bazy trzeba niezłego potwora, chyba że po 10 sezonach akceptujesz znaczne spowolnienie gry :) Przy tak długim graniu polecam małą bazę i ok. 10-15 lig i powinno być ok

Odnośnik do komentarza

Ja mam Core 2 Duo 2.4 GHz (z turbo gear podkrecajacym do 2.93), GF8600 512 MB, 3 GB Ramu DDR2 i dziala znosnie.

 

Osobiscie nie daje wiecej niz 3-4 ligi, zeby wszystko plynnie chodzilo. Co do grafiki meczowej to wszystko jest ok na najwyzszych detalach. Malo lig wybieram, zeby nie czekac po 30 sekund przewijajac do nastepnego dnia.

 

Co do prostych porad jak przyspieszyc gre to:

 

  • Przelaczyc Level of Detail (szczegoly?) na minimum (czy jest tutaj ktos, kto chce ogladac mecze Olimpijskie czy Mistrzostwa Swiata w pelnych detalach? Ja zazwyczaj patrze tylko na wyniki i kto strzelil)
  • Wylaczyc kompresje save'a - plik zapisu zajmie wtedy pewnie z kilkaset MB, ale za to save / load beda bardzo plynnie chodzily
  • Zaznaczyc 'Skin Cache' - FM zapisze wszystkie pliki graficzne w jednym duzym pliku i bedzie z niego korzystal przy kazdym uruchomieniu gry, co powinno przyspieszyc dzialanie giercy. Naturalnie, jesli dodasz nowe grafiki to pozostana one niewykryte do momentu az odznaczysz Skin Cache.
  • W opcjach jest tez cos takiego jak 'Threading' (wielowatkowosc?) - odznaczenie tej opcji u posiadaczy dwurdzeniowych procesorow powinna wplynac pozytywnie na dzialanie gry

Odnośnik do komentarza
Ja mam Core 2 Duo 2.4 GHz (z turbo gear podkrecajacym do 2.93), GF8600 512 MB, 3 GB Ramu DDR2 i dziala znosnie.

 

Osobiscie nie daje wiecej niz 3-4 ligi, zeby wszystko plynnie chodzilo. Co do grafiki meczowej to wszystko jest ok na najwyzszych detalach. Malo lig wybieram, zeby nie czekac po 30 sekund przewijajac do nastepnego dnia.

 

Co do prostych porad jak przyspieszyc gre to:

 

  • Przelaczyc Level of Detail (szczegoly?) na minimum (czy jest tutaj ktos, kto chce ogladac mecze Olimpijskie czy Mistrzostwa Swiata w pelnych detalach? Ja zazwyczaj patrze tylko na wyniki i kto strzelil)
  • Wylaczyc kompresje save'a - plik zapisu zajmie wtedy pewnie z kilkaset MB, ale za to save / load beda bardzo plynnie chodzily
  • Zaznaczyc 'Skin Cache' - FM zapisze wszystkie pliki graficzne w jednym duzym pliku i bedzie z niego korzystal przy kazdym uruchomieniu gry, co powinno przyspieszyc dzialanie giercy. Naturalnie, jesli dodasz nowe grafiki to pozostana one niewykryte do momentu az odznaczysz Skin Cache.
  • W opcjach jest tez cos takiego jak 'Threading' (wielowatkowosc?) - odznaczenie tej opcji u posiadaczy dwurdzeniowych procesorow powinna wplynac pozytywnie na dzialanie gry

 

a z tym 'threading' to przypadkiem nie odwrotnie ?

Odnośnik do komentarza

Racja MQ!!!

 

@abbazabba, u mnie 3d trochę nakręca grafikę, ale raczej da się grać i z 3d, w końcu to zwalnia grę tylko podczas meczów, poza nimi jest to wyłączone. Sam mam procka core2duo 1,8GHz i śmiga mi na 7liga w 6 krajach z czego 2 ligi grywalne. Leci bez problemów, w dodatku rozgrywa online.

Odnośnik do komentarza

Ja już sam nie wiem. Wyłączyłem cały tryb 3d i dalej mieli. Dlaczego w ogóle nawet tryb 2d jest wczytywany co trwa kilka sekund. Czym się różni fm09 od 08?

08 smiga a ten nowy to porazka.

Uwazam że mam mocny sprzet,ale jesli to nie wystarcza to odpalenia FM to ja dziękuję za taką grę.

Odnośnik do komentarza

witam. mam taki problem z najnowszym fmem 2009. gra dziala normalnie wszystko gitara poza trybem 3d ale to pomijam bo mam za slaba karte graiczna. Problem tkwi w tym ze grami strasznie zamula, ekran meczowy przed kazdym spotkaniem laduje sie ze 30 sekund przetwarzanie wynikow w czasie gdy moja druzyna nie gra to totalna tragedia (przetworzenie 1 wyniku to okolo 20 sekund !!). Gdy ogladam mecz mojej druzyny w trybie 2d to tak mi te kulki skacza ze ledwo widze gdzie jest pilka... nie da sie grac po prostu bo tylko sie czlowiek denerwuje. 

Sprzet: Athlon 2.4+ czyli 2.0ghz Radeon 9200 pro 1 GB ramu ddr; 15 gb wolnego miejsca na dysku z fmem ... 

 

dodam ze mam wlaczona 1 lige tylko polska i srednia baze danych ... 

ogolnie fm 2009 na 1gb ramu dziala mi duuuuuuuzo gorzej niz fm 2008 na 256 ramu dzialal ;o 

 

pomozcie jakos plz w tym temacie lub na gadu 2516996.

Odnośnik do komentarza

mam procesor 1,7 768 ram karte graficzna geForce4 mx 440 zainstalowalem te sterowniki i gram na 2d jednak strasznie mi zwalnia i do tego jak mam tak standardowo miejsca ok 400 mb i po skonczeniu gry nagle robi sie z tych 400 mb 60 mb czy jest to spowodowane tym ze mam malo ram czy za slaba karte?

Odnośnik do komentarza

Platforma sprzętowa

Notebook FL90

procesor Penryn 2x 2,5ghz 6mb cache

ram 4gb (xp widzi 3)

karta graficzna gf 8600GT 512MB (podkręcona)

system xp sp2

drivery 180.xx (jedne z najnowszych)

 

problem z pisaniem w polu search lub każdym innym choćby wpisując imię i nazwisko. Otóż naciskając szybko jakąś literę często wklepuje się ona w to pole 2-3x tak, jakbym mial ustawioną megaczułość klawiatury.

 

drugi problem, to zbyt długi czas wchodzenia zarówno w widok 2d jak i 3d. W FM2008 od razu pojawiał się widok 2d, tutaj mam okieneczko informujące, że engine szykuje się do tego trybu. Lekko to frustruje. Na szczęście zazwyczaj przy 2 akcji widzianej w ujęciu 2d/3d ekran ładuje się szybciej

 

trzeci problem. gdy któryś zawodnik otrzyma kartkę informacja o tym fakcie "wisi mi na murawie przez cały mecz o_0"

 

czwarty problem. czasami przyciskanie lewym klawiszem myszy na przycisku nie skutkuje w żaden sposob i trzeba to ponawiać. To tak jakbyś grał w szybką grę z prędkością 5-10fps i próbował w coś kliknąć. myszka dziala z opóźnieniem. Nawet Crysis na medium nie stwarzał mi takich problemów.

 

Ogólnie ładowanie wyników itp nie przeszkadza mi zbytnio. Nastawiona największa baza danych + 3 ligi. Sound off, rozdzielczość 1440x900 lub 1280x800 - bez różnicy.

 

SDK chyba nie instalowałem jeszcze i nie wiem czy coś w tym aspekcie pomoże.

 

Może ktoś ma podobne odczucia?

Tylko nie mówcie, że laptopy nie są do gier, bo wyjdę

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...