Skocz do zawartości

Dyskusja o FM 2009 i zamówieniach


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Wszystkie pięć licencji należy do posiadacza zakupionej gry i nie mogą być odstępowane innym użytkownikom.

 

 

Sekunda. A dozwolony użytek. Jest możliwy w obrębie najbliższej rodziny?

 

Nie. Licencja nie jest przekazywalna. Gry możesz używać tylko Ty, na maksymalnie 5 użytkowanych przez Ciebie komputerach. Tink man, SEGA i SI się zgodzą na spadek sprzedaży o 80%?

Odnośnik do komentarza

Mam dziwne wrażenie, że przymykają na to oko, kosztem zyskiwania rynków "spiraconych" (czyli naszego). Pięciu kumpli grającego w pirackiego efema to zero wpływów - tych samych pięciu kumpli zrzucających się po 20 zł (~czasopismo komputerowe) na oryginalną grę, która i tak działa bez cracków/innych wirtualnych obrazów i będzie się patchować bez problemów - to jeden sprzedany egzemplarz. A ci, którzy kupowali do tej pory oryginały - kupią i teraz, choćby z samej chęci posiadania.

Odnośnik do komentarza
Nie. Licencja nie jest przekazywalna. Gry możesz używać tylko Ty, na maksymalnie 5 użytkowanych przez Ciebie komputerach. Tink man, SEGA i SI się zgodzą na spadek sprzedaży o 80%?

 

Dozwolony użytek prywatny nie dotyczy programów komputerowych.

 

To jest rozważanie teoretyczne. I tak już nie cofnę zamówienia. Póki co jeszcze mnie stać na FM-a. Ale przypuszczam, że wiele osób tak to może zinterpretować i kupować FM-a na "spółe".

 

I dzięki za informację. Nie bardzo znam się na prawie autorskim.

Odnośnik do komentarza
Nie. Wszystkie pięć licencji należy do posiadacza zakupionej gry i nie mogą być odstępowane innym użytkownikom.

 

 

Sekunda. A dozwolony użytek. Jest możliwy w obrębie najbliższej rodziny?

 

Nie. Licencja nie jest przekazywalna. Gry możesz używać tylko Ty, na maksymalnie 5 użytkowanych przez Ciebie komputerach. Tink man, SEGA i SI się zgodzą na spadek sprzedaży o 80%?

Ta, a niby że jak rozróżnią czy to jest licencja z mojego 2 komputera, a nie z komputera kolegi? Trochę samobója sobie strzelają.

 

Ogólnie to nie jest spadek sprzedaży o 80%, a wzrost z powodów wymienionych przez Gabe, o ile tych zabezpieczeń nie da się złamać.

 

 

BTW

Despite the license agreement that comes with the game stating that you can only install on one machine, we are well aware that many people like to play the game on personal laptops, as well as desktops, and our licenses for Football Manager 2009 will work in a very similar way to ITunes.

 

This means that you will get 5 licenses for personal use, so you can play the game on up to 5 computers as long as you own them, and the owner of the game is the person playing on said machines. If you uninstall the game on one of the PC's you have the game installed on, you get that "seat" back.

 

As an example, say you have installed the machine on your work laptop, your work PC, your home PC and your home laptop. You would then have used up 4 out of your 5 uses of the game. Your home desktop has some problems, so you decide to re-install windows on it. As long as you uninstall the game from that machine first, you will get that license back, and when you re-install, will still only be using 4 of your 5 installs.

 

Please note that the license when you purchase the game is explicit that you are only allowed to use the game for your own personal use.

 

Also please note that on uninstallation of the game, everything is removed from your machine, including all remnants of the copy protection system which we are using, which was a bugbear of many of the other systems available on the market.

Dość jasno jest napisane, że te 5 licencji jest tylko na jedną osobę.

 

EDiT

Mam nadzieję, że do instalacji patchów potrzebna będzie płyta w napędzie. I jak ma to tak wyglądać, że z jednego FM-a korzysta pięć osób to już wolę żeby cały czas była ta płyta w napędzie.

Naprawdę gra ktoś z CD w napędzie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Mam dziwne wrażenie, że przymykają na to oko, kosztem zyskiwania rynków "spiraconych" (czyli naszego). Pięciu kumpli grającego w pirackiego efema to zero wpływów - tych samych pięciu kumpli zrzucających się po 20 zł (~czasopismo komputerowe) na oryginalną grę, która i tak działa bez cracków/innych wirtualnych obrazów i będzie się patchować bez problemów - to jeden sprzedany egzemplarz. A ci, którzy kupowali do tej pory oryginały - kupią i teraz, choćby z samej chęci posiadania.

 

 

Zgadzam się z Tobą. Jet to sprytne marketingowe działanie z strony SI, aby zwiększyć zyski a jednocześnie ograniczyć piractwo, w myśl rzymskiej maksymy ,,jak nie możesz pokonać wroga to się z nim zaprzyjaźnij".

Odnośnik do komentarza

Ma ktoś na namiary na oficjalną wykładnie licencjonowania tych 5 licencji. Bardzo mnie to ciekawi. W sensie mamy produkt z 5 CALami. Pytanie czy są one przydzielane per maszyna czy per user. Ma to niebagatelne znaczenie moim zdaniem. Jeśli per maszyna to lipa ;) jeśli per user to można sobie w 5 osób kupić FMa (mało realna opcja) :D

 

Powyższe info tłumaczy niestety wszystko ...

Odnośnik do komentarza
Mam cichą nadzieję, że wiecie, iż SI nie ma z tymi decyzjami nic wspólnego?

 

Nigdzie nie pisałem o SI :D

 

Poza tym to tylko moje wrażenie. Na pewno Sega ma ludzi od analizy rynku/sprzedaży, a bez tego nawet i ja wiem, że stosunek pirackich kopii do kopii legalnych jest spory - wg jednego z raportów BSA jest to ok 58%, podczas gdy rynek główny FMa, Wielka Brytania ma 26% (a i tak pewnie sporo udziału mają w tym emigranci) - http://www.aplusc-systems.com/pdf/piractwo...swiecie_BSA.pdf

 

Statystyki oczywiście mogą zakłamywać wiele rzeczy, ale można mniemać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że obyczaj kupowania oryginałów w UK nie zmieni się, nawet jeśli będzie możliwość obejścia ich zabezpieczeń w tak trywialny sposób - tam więc wielkość sprzedaży nie zmieni się z tego powodu, a może wzrośnie na rynkach innych.

 

Ale oczywiście to tylko teoretyzowanie :]

Odnośnik do komentarza
Tak szczerze mówiąc to płyta w napędzie jest jedną z bardziej denerwujących mnie rzeczy... Dobrze, że w tym FMie już tego nie będzie, szkoda, że tylko w FMie ;/

Płytę należy tylko wsadzić do napędu w trakcie uruchamiania gry. Jeśli jest menu, można cd wyciągnąć.

Tylko, co z tego skoro przy następnym uruchomieniu FMa znów muszę mieć płytę w napędzie. :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...