Skocz do zawartości

Górnik Zabrze


Rekomendowane odpowiedzi

A tam bramkarza ;) Sławik to taki nasz Victor Valdes jest. Potrafi zagrać fenomenalnie ale babol też sie zdarza ;) Zresztą z Zabrzem trenije ten Mucha II i walka będzie wyrównana jeżeli podpisze. Obrona będzie ciekawa : młodzi Celeban i Marciniak + Hajto i Radler :gool: Coś czuje, że napastnika nie kupią bo mają Moskala, Zahorskiego, Malinowskiego. Ale do pomocy ze dwóch by się przydało.

Spoxik nie wiem czy wiesz, ale Celeban niby nie chce u nas grac. Co do ofensywnego pomocnika to strony internetowe podaja nazwisko Jerzego Brzeczka.

AFAIK, Celeban podobno ma ochotę znów trenować pod okiem Tarasiewicza w Śląsku, ale budżet transferowy wrocławskiego drugoligowca to w tej chwili ca. 200 tys. złotych, gdy tymczasem za Piotrka trzeba dać prawie 2 razy tyle. Chce więc "Cele" czy nie chce, raczej na pewno trafi do Zabrza...

Odnośnik do komentarza

Celeban wjednak w Koronie. :(

 

 

Marciniak to nie ten co nie pojechal na MS U20 bo wolal wczasy z narzeczona? :lol: takiego ciulika to ja na Roosevelta nie chce + emeryt Hajto i za to 1mln zl? :doh!: Dziekuje za takie transfery. spodziewalem sie czegos lepszego :(

Odnośnik do komentarza

Tak 3-4 dobre transfery :rotfl: W Górniku do gry o wyższe cele, niż utrzymanie nadawali się tylko Danch, Moskal, Seweryn(ale chyba odejdzie), Sławik, Andraszak(odszedł), Radler. Reszta to była zbieranina, która uzupełniała ten i tak slaby skład. Wieczorek wie co robi kupując Hajtę i Brzęczka, bo ktoś kto potrafi jeszcze grać na ligowym poziomie musi liderować w tej drużynie. Do tego Malinowski, Ruszkul(czołowi napastnicy 3ligi) Zahorski(pokazał, że umie grać w piłkę) i wg. mnie super transfer Marciniak. Jeszcze zawodnik do pomocy i obrony i można o coś walczyć.

Odnośnik do komentarza
Tak 3-4 dobre transfery :rotfl: W Górniku do gry o wyższe cele, niż utrzymanie nadawali się tylko Danch, Moskal, Seweryn(ale chyba odejdzie), Sławik, Andraszak(odszedł), Radler. Reszta to była zbieranina, która uzupełniała ten i tak slaby skład. Wieczorek wie co robi kupując Hajtę i Brzęczka, bo ktoś kto potrafi jeszcze grać na ligowym poziomie musi liderować w tej drużynie. Do tego Malinowski, Ruszkul(czołowi napastnicy 3ligi) Zahorski(pokazał, że umie grać w piłkę) i wg. mnie super transfer Marciniak. Jeszcze zawodnik do pomocy i obrony i można o coś walczyć.

Do tego maja dojsc jeszce transfery Kizysa, Pawelca i Papeckisa. Mysle, ze na ten sezon jeszcze tylko trzeba bramkarza i pomocnika i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza

Chodziło mi o naprawdę dobre transfery. Górnik miał teraz prowadzić długofalową politykę.... Nie wiedzieć czemu odeszli Andraszak i Seweryn, a został Radler, który nie nadaje się do ekstraklasy, zresztą problemy z grą w pierwszym składzie miał w Podbeskidziu.

Odnośnik do komentarza

No, no, Zagłebie się zbroi. Tak wszyscy się naśmiewają z transferów Hajty i Brzęczka, ale przecież Hajto miał niezły sezon w ŁKS'ie, gdzie miał spory wkład w wysoką, chyba trochę ponad możliwości grę zespołu (były momenty, gdy lódzki klub zajmował 4 miejsce, dopiero końcówka sezonu była trgiczna). Myślę, że górna połówka tabeli jest w waszym zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Chodziło mi o naprawdę dobre transfery. Górnik miał teraz prowadzić długofalową politykę.... Nie wiedzieć czemu odeszli Andraszak i Seweryn, a został Radler, który nie nadaje się do ekstraklasy, zresztą problemy z grą w pierwszym składzie miał w Podbeskidziu.

 

Co :keke: Radler był w Górniku czołowym obrońcą i na prawej stronie na prawde ładnie grał, tera zprzebywa na testach w Anderlechcie z tego co wiem, no...ale do Ekstraklasy się nie nadaje :lol: Andraszak woli mieć pewne miejsce w składzie, a co z Sewerynem nie wiadomo. To są dobre transfery, bo czego Ty się spodziewałeś?? Dudka albo Niedzielana.......phii

Odnośnik do komentarza
Mariusz Pawelec w Górniku
Mariusz Pawelec21-letni obrońca Mariusz Pawelec jest kolejnym nabytkiem Górnika Zabrze.
Wychowanek Górnika Łęczna podpisał z zabrzańskim klubem roczny kontrakt. Z Łęcznej będzie wypożyczony z opcją pierwokupu. (gornik.leczna.com)

Odnośnik do komentarza

Dwaj Litwini Tadas Papečkys i Marius Kižys w Górniku. Dziś podpisano kontrakty. Mieć nadzieję, że odegrają się w ligowym meczu Legii za wczorajsze ekscesy w ich kraju :> Swoją drogą to Górnik chyba zakończył już krajowe wzmocnienia i teraz można spodziewać się kilku egzotycznych zawodników na Roosvelta.

Odnośnik do komentarza
Gość Profesor
Dwaj Litwini Tadas Papečkys i Marius Kižys w Górniku. Dziś podpisano kontrakty. Mieć nadzieję, że odegrają się w ligowym meczu Legii za wczorajsze ekscesy w ich kraju :> Swoją drogą to Górnik chyba zakończył już krajowe wzmocnienia i teraz można spodziewać się kilku egzotycznych zawodników na Roosvelta.

 

Kižys bardzo ładnie pokazał się w ŁKSie, Zabrze będzie miało z niego pociechę, jak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz Polska zostanie głównym akcjonariuszem Górnika Zabrze i zainwestuje w ten klub kilka milionów euro w ciągu najbliższych lat. List intencyjny w tej sprawie podpisali we wtorek prezes towarzystwa Paweł Dangel i prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik.

 

Przejęcie klubu piłkarskiego przez Allianz potrwa około trzech miesięcy. W międzyczasie nowy właściciel już przekazuje Górnikowi pieniądze, ludzie z towarzystwa wejdą do władz klubu.

 

- My zawsze dotrzymujemy obietnic. Chcemy współpracować z Górnikiem. A nieskromnie powiem - mamy nosa. W 2004 roku wspieraliśmy Roberta Kubicę, kiedy jeszcze nie ścigał się w Formule 1. Dziś jest gwiazdą - powiedział Dangel.

 

Wiceprezes Allianz Polska Michael Mueller przyznał, że końcówka minionego sezonu, kiedy Górnik walczył o utrzymanie w ekstraklasie, kosztowała go sporo zdrowia. - O mało nie dostałem zawału serca. Z drugiej strony, byłem w Zabrzu na dwóch meczach - z Legią i Wisłą Płock i oba - przy pełnych trybunach gospodarze wygrali. Trzeba podkreślić, że na naszą decyzję duży wpływ miało właśnie zachowanie kibiców. Z początku byłem może nieufny, bo jestem z zawodu finansistą. Górnik był zawsze znaną marką i cieszę się, że udało nam się połączyć. Nie oczekujcie jednak, że za rok będzie tu Liga Mistrzów, choć oczywiście wszyscy byśmy tego chcieli. Nasza współpraca jest długofalowa. Celem jest piętnaste mistrzostwo w roku 2012, kiedy Polska będzie współgospodarzem ME - powiedział.

 

W planach jest wybudowanie w Zabrzu nowego stadionu dla minimum 25 tysięcy kibiców. - Chcemy ludziom zaproponować nowe standardy oglądania spotkań. To będzie możliwe tylko na nowym obiekcie - wyjaśnił prezes klubu Ryszard Szuster.

 

- Kiedy tego wszystkiego słucham, jestem zaszokowany. Nie pozostaje mi nic innego, jak wziąć się do roboty, aby zespół nie tylko wygrywał ale i grał ładnie - dodał trener Ryszard Wieczorek.

 

Po przejęciu części akcji przez nowego właściciela miasto będzie mniejszościowym udziałowcem Górnika. Na pytanie, jakie sumy Allianz Polska przekaże klubowi, Mueller odpowiedział: - Górnik dostał już znaczne kwoty i... dostanie większe.

 

W nowym sezonie piłkarze będą mieli na koszulkach logo firmy, które znajdzie się na bandach reklamowych wokół boiska.

Amen!

Teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że w najbliższym czasie tytuł wróci tam gdzie jego miejsce - na Śląsk! :)

Odnośnik do komentarza
Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz Polska zostanie głównym akcjonariuszem Górnika Zabrze i zainwestuje w ten klub kilka milionów euro w ciągu najbliższych lat. List intencyjny w tej sprawie podpisali we wtorek prezes towarzystwa Paweł Dangel i prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik.

 

Przejęcie klubu piłkarskiego przez Allianz potrwa około trzech miesięcy. W międzyczasie nowy właściciel już przekazuje Górnikowi pieniądze, ludzie z towarzystwa wejdą do władz klubu.

 

- My zawsze dotrzymujemy obietnic. Chcemy współpracować z Górnikiem. A nieskromnie powiem - mamy nosa. W 2004 roku wspieraliśmy Roberta Kubicę, kiedy jeszcze nie ścigał się w Formule 1. Dziś jest gwiazdą - powiedział Dangel.

 

Wiceprezes Allianz Polska Michael Mueller przyznał, że końcówka minionego sezonu, kiedy Górnik walczył o utrzymanie w ekstraklasie, kosztowała go sporo zdrowia. - O mało nie dostałem zawału serca. Z drugiej strony, byłem w Zabrzu na dwóch meczach - z Legią i Wisłą Płock i oba - przy pełnych trybunach gospodarze wygrali. Trzeba podkreślić, że na naszą decyzję duży wpływ miało właśnie zachowanie kibiców. Z początku byłem może nieufny, bo jestem z zawodu finansistą. Górnik był zawsze znaną marką i cieszę się, że udało nam się połączyć. Nie oczekujcie jednak, że za rok będzie tu Liga Mistrzów, choć oczywiście wszyscy byśmy tego chcieli. Nasza współpraca jest długofalowa. Celem jest piętnaste mistrzostwo w roku 2012, kiedy Polska będzie współgospodarzem ME - powiedział.

 

W planach jest wybudowanie w Zabrzu nowego stadionu dla minimum 25 tysięcy kibiców. - Chcemy ludziom zaproponować nowe standardy oglądania spotkań. To będzie możliwe tylko na nowym obiekcie - wyjaśnił prezes klubu Ryszard Szuster.

 

- Kiedy tego wszystkiego słucham, jestem zaszokowany. Nie pozostaje mi nic innego, jak wziąć się do roboty, aby zespół nie tylko wygrywał ale i grał ładnie - dodał trener Ryszard Wieczorek.

 

Po przejęciu części akcji przez nowego właściciela miasto będzie mniejszościowym udziałowcem Górnika. Na pytanie, jakie sumy Allianz Polska przekaże klubowi, Mueller odpowiedział: - Górnik dostał już znaczne kwoty i... dostanie większe.

 

W nowym sezonie piłkarze będą mieli na koszulkach logo firmy, które znajdzie się na bandach reklamowych wokół boiska.

Amen!

Teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że w najbliższym czasie tytuł wróci tam gdzie jego miejsce - na Śląsk! :)

 

Marzenie ściętej głowy :P

Odnośnik do komentarza
Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz Polska zostanie głównym akcjonariuszem Górnika Zabrze i zainwestuje w ten klub kilka milionów euro w ciągu najbliższych lat. List intencyjny w tej sprawie podpisali we wtorek prezes towarzystwa Paweł Dangel i prezydent miasta Małgorzata Mańka-Szulik.

 

Przejęcie klubu piłkarskiego przez Allianz potrwa około trzech miesięcy. W międzyczasie nowy właściciel już przekazuje Górnikowi pieniądze, ludzie z towarzystwa wejdą do władz klubu.

 

- My zawsze dotrzymujemy obietnic. Chcemy współpracować z Górnikiem. A nieskromnie powiem - mamy nosa. W 2004 roku wspieraliśmy Roberta Kubicę, kiedy jeszcze nie ścigał się w Formule 1. Dziś jest gwiazdą - powiedział Dangel.

 

Wiceprezes Allianz Polska Michael Mueller przyznał, że końcówka minionego sezonu, kiedy Górnik walczył o utrzymanie w ekstraklasie, kosztowała go sporo zdrowia. - O mało nie dostałem zawału serca. Z drugiej strony, byłem w Zabrzu na dwóch meczach - z Legią i Wisłą Płock i oba - przy pełnych trybunach gospodarze wygrali. Trzeba podkreślić, że na naszą decyzję duży wpływ miało właśnie zachowanie kibiców. Z początku byłem może nieufny, bo jestem z zawodu finansistą. Górnik był zawsze znaną marką i cieszę się, że udało nam się połączyć. Nie oczekujcie jednak, że za rok będzie tu Liga Mistrzów, choć oczywiście wszyscy byśmy tego chcieli. Nasza współpraca jest długofalowa. Celem jest piętnaste mistrzostwo w roku 2012, kiedy Polska będzie współgospodarzem ME - powiedział.

 

W planach jest wybudowanie w Zabrzu nowego stadionu dla minimum 25 tysięcy kibiców. - Chcemy ludziom zaproponować nowe standardy oglądania spotkań. To będzie możliwe tylko na nowym obiekcie - wyjaśnił prezes klubu Ryszard Szuster.

 

- Kiedy tego wszystkiego słucham, jestem zaszokowany. Nie pozostaje mi nic innego, jak wziąć się do roboty, aby zespół nie tylko wygrywał ale i grał ładnie - dodał trener Ryszard Wieczorek.

 

Po przejęciu części akcji przez nowego właściciela miasto będzie mniejszościowym udziałowcem Górnika. Na pytanie, jakie sumy Allianz Polska przekaże klubowi, Mueller odpowiedział: - Górnik dostał już znaczne kwoty i... dostanie większe.

 

W nowym sezonie piłkarze będą mieli na koszulkach logo firmy, które znajdzie się na bandach reklamowych wokół boiska.

Amen!

Teraz z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że w najbliższym czasie tytuł wróci tam gdzie jego miejsce - na Śląsk! :)

 

Hehe predzej Kaszeby sie beda radowac z majstra niz Hanysy ;)

Odnośnik do komentarza
Spośród wszystkich pierwszoligowych drużyn to 14-krotni mistrzowie Polski są najbardziej aktywni na rynku transferowym. Tak prawdopodobnie może prezentować się podstawowa jedenastka Górnika: w bramce Sebastian Nowak; w obronie Tomasz Hajto, Adam Marciniak, Tadas Papeckys i Błażej Radler; linią pomocy będą zarządzać Jerzy Brzęczek, Marius Kizys, Adam Danch i Piotr Madejski. W ataku może wystąpić dwójka młodych, utalentowanych napastników: Piotr Malinowski i jego imiennik Ruszkul. Łatwo zauważyć, że w składzie może znaleźć się miejsce aż dla ośmiu nowych zawodników! Może być ich jeszcze więcej, gdyż to nie koniec transferowych szaleństw na Roosevelta.

 

W ostatnich 10 latach Górnik aż sześciokrotnie cudem unikał degradacji do drugiej ligi. Podobnie było i w tym roku. Zwycięstwo nad Wisłą Płock zapewniło 14-krotnym mistrzom Polski pozostanie w szeregach ekstraklasy. Na Roosevelta zawiedli wszyscy, poza kibicami, którzy w liczbie kilkunastu tysięcy wspaniale dopingowali swoich pupili w każdym meczu. Czyżby w nadchodzącym sezonie fani znów mieliby oglądać męczarnię zasłużonego klubu?

 

Na pewno już nie - mówi stanowczo prezes Górnika, Ryszard Szuter. - Nie zamierzamy więcej dawać naszym kibicom powodów do smutku, bo nie zasługują na to. Właśnie mamy do czynienia z nową erą Górnika. Najdalej za trzy lata w Zabrzu będą europejskie puchary, z kolei do 2012 roku zamierzamy zdobyć mistrzostwo kraju! Ja nie rzucam słów w wiatr.

 

Dokładnie od 1 lipca nowym sponsorem zabrzańskiej drużyny jest Allianz. Dzięki wielomilionowej kasie niemieckiego potentata w branży ubezpieczeniowej Górnik znów stanie na nogi. Budżet ma wynosić około 15 mln złotych, co będzie stawiać klub w środku pierwszoligowej stawki (warto wspomnieć, że w poprzednim sezonie budżet wynosił raptem 6 mln złotych). - To jednak nie koniec. Cały czas prowadzę rozmowy i niewykluczone, że inne firmy też przyłączą się do sponsorowania Górnika - zaznacza dyrektor ds. marketingu, Krzysztof Maj.

 

Według Maja pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na spłatę 5 mln zadłużenia oraz na dalsze transfery, które mają okazać się w Zabrzu transferowym szaleństwem.

 

I rzeczywiście włodarze śląskiej drużyny już zaczęli nie żałować kasy na pozyskanie zawodników ze znacznie większymi ambicjami niż tylko takimi, których walką jest jedynie utrzymanie się w lidze.

 

Jakie to już nazwiska nie pojawiły się na koncercie życzeń 14-krotnych mistrzów Polski. Nie będziemy ich wymieniać, bo lista ta byłaby imponująca i nie do uwierzenia. Na liście znalazły się w większości nazwiska zawodników, którzy już niegdyś byli związani z Zabrzem. Z większością z nich jest jednak problem. - To coś normalnego, że nie z wszystkimi uda się podpisać kontrakt. Zazwyczaj tak jest, że rozmawiasz z 10 piłkarzami, a tylko z dwoma podpisujesz umowy - twierdzi Hetmański. Po chwili dodaje. - Niektórzy piłkarze nie dorośli do tego, by grać w takim klubie, jak Górnik Zabrze. Chodzi choćby o Piotra Celebana, który wręcz skompromitował się mówiąc, że nie odpowiada mu śląski klimat. To śmieszne. Zresztą i tak jesteśmy aktywni transferowo, bo podpisaliśmy umowy z kilkoma ciekawymi piłkarzami. Niektóre kluby w ogóle jeszcze nikogo nie pozyskały.

 

Dokładnie ponad milion złotych zostało przelane na konto ŁKS Łódź za Tomasza Hajtę i Adama Marciniaka. Dla byłego reprezentanta Polski jest to powrót po 10-letnie przerwie na Roosevelta. 35-letni stoper był jednym z kluczowych zawodników w Łodzi. Z kolei młodszy aż o 16 lat Marciniak okazał się jednym z największych talentów Orange Ekstraklasa. Szkoda, że w tej chwili jego nazwisko pływa w niesławie, po tym, jak odmówił wyjazdu na mistrzostwa świata do Kanady. Obaj piłkarzy odeszli z ŁKS ze względu na trudne warunki finansowe łódzkiego klubu.

 

Marciniak, Hajto, Tomasz Zahorski, Adam Orłowicz i Piotr Malinowski. To zawodnicy, którzy już na pewno będą grać w Górniku. Grać będą także Piotr Ruszkul oraz dwaj Litwini: Marius Kizys (ŁKS Łódź) i Tadas Papeckys (FK Ryga).

Podobno wielki talent ma Piotr Ruszkul. 22-letni napastnik przyjechał do Zabrza aż z Elbląga. W zakończonym sezonie w barwach Olimpii zdobył aż 13 goli. Z Górnikiem związał się na 5 lat.

 

Z pewnością zaskakuje powrót do polskiej ligi Jerzego Brzęczka. Wujek Kuby Błaszczykowskiego już dawno zapowiadał, że swoją piłkarską karierę chciałby zakończyć w Polsce. Po raz kolejny to działacze Górnika okazali się najbardziej konkretni w rozmowach.

 

Wiadomo, że skoro kadrę Górnika zasilają nowi piłkarze, niektórzy "starzy" muszą odejść. Na Roosevelta - bynajmniej na razie - nie ujrzymy dwóch kluczowych zawodników, Rafała Andraszaka i Damiana Seweryna, którzy z różnych względów (głównie finansowych) zdecydowali się grać w zaledwie drugiej lidze. Tomasz Prasnal i Artur Prokop również szukają nowych pracodawców. Marcin Kuźba, Jacek Paszulewicz, Bartłomiej Socha i Dawid Bartos również pożegnali się z Górnikiem.

 

I na koniec coś niecodziennego. To właśnie Górnik jest pierwszą w historii drużyną, która wpadła na kuriozalny, a zarazem interesujący pomysł. Jaki? - Tak naprawdę duże pieniądze będzie można zarobić tylko poprzez regularną grę na boisku - twierdzi dyrektor sportowy Górnika, Krzysztof Hetmański. - Aż dwie trzecie pieniędzy będzie "położona" na boisku. Połowę z tego dostaną zawodnicy, którzy zmieszczą się do kadry meczowej. Pozostała część zostanie wypłacona na koniec sezonu, oczywiście pod warunkiem, że wynik sportowy będzie nas zadowalał - powiedział na zakończenie Szuster.

 

Źródło: MG/ASinfo

 

Widac, ze w kazdym calu jest wszystko profesjonalne. Mam nadzieje, ze na gorniku zacznie sie lepsza era polskiej pilki.

Odnośnik do komentarza
Zwycięstwo na zakończenie

11 lipca 2007

 

Zwycięstwem 3-0 żegnają się piłkarze zabrzańskiego Górnika ze Słowacją. W ostatnim sprawdzianie przeciwnikiem naszej drużyny była Artmedia. Bramki dla Górnika zdobyli: Malinowski, Hajto i Jarka.

 

Pewnym zwycięstwem 3-0 zakończył się trzeci i ostatni mecz kontrolny drużyny Górnika w Słowacji. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się w 5 minucie Malinowski. Co ciekawe, popularny "Malinka" pomimo drobnej postury strzelił bramkę głową. Podwyższył w 68' Tomasz Hajto z rzutu karnego po faulu na Jarce. Na listę strzelców wpisał się również Dawid Jarka, który wykorzystał w 79 minucie meczu podanie Mariusa Kizysa.

 

Skład Górnika I połowa: Sławik - Jarczyk, Hajto, Pawelec, Papeckys - Malinowski, Gierczak, Brzęczek, Madejski - Moskal, Ruszkul.

 

Skład Górnika II połowa: Laskowski - Marciniak, Hajto, Pazdan, Papeckis - Kizys, Bukalski, Białek, Stachowiak, Zahorski, Jarka.

 

Jutro ekipa Górnika wraca do Zabrza.

 

Źródło: gornikzabrze.pl

 

 

No to miły akcent na zakończenie zgrupowania:)

Oby tak było w lidze.

Odnośnik do komentarza
Transfer Adama Orłowicza z Odry do Górnika Zabrze może postawić opolski klub na nogi.

Orłowiczowi skończył się kontrakt z Odrą 30 czerwca. W myśl obowiązujących przepisów przy zmianie klubu w przypadku zawodnika mającego mniej niż 23 lata klub (Górnik Zabrze) musi zapłacić dotychczasowemu ekwiwalent za wyszkolenie.

 

Działacze Odry pierwotnie wspominali o kwocie 50 tys. zł. Później kwota wzrosła do 100 tys. zł. Sprawdziliśmy jednak przepisy i jak się okazuje, ta kwota może być nawet pięć razy większa!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...