Skocz do zawartości

Programy pocztowe


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do użytkowników programu Mozilla Tunderbird. Czy wie ktoś może w jaki sposób przenieść wszystkie ustawienia programu z jednego komputera na drugi? Chciałbyś skopiować wszystko ze stacjonarki na laptopa a z racji tego że mam w programie skonfigurowane cztery konta pocztowe, mnóstwo filtrów, katalogów itp. to ostatnią rzeczą na jaką mam ochotę jest ustawianie tego wszystkiego ręcznie ...

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...
  • 3 tygodnie później...

Generalnie w ekosystemie google'a brakuje... ekosystemu.

 

Mnie się marzy jeden kombajn organizacyjno informacyjny, pozwalający na zintegrowanie spraw i powiadomień. Zadania, Poczta i Kalendarz w jednym miejscu.

 

W Thunderbirdzie mogę zamienić maila w wydarzenie albo zadanie, ale tylko wydarzenie mogę zsynchronizować z kalendarzem Google. Poza tym chciałbym mieć możliwość przypięcia przypomnienia do każdego elementu i zdarzenia w systemie komórki.

 

Nie mogę odebrać, albo ktoś nie odebrał - share jako przypomnienie, zadzwon pozniej. To samo z SMSem.

 

Najbliżej do tego ma chyba Todoist, który mam wtyczki na każdą platformę - Outlook, Mac OS X, Thunderbird, iOS i Android. Zainstalowałem to, ale jeszcze tego nie testowałem dogłębnie, bo za pełną wersję trzeba płacić.

 

Na razie nie używam Inboxa, bo nie działa w Safari, a ja Chrome włączam w wyjątkowych okazjach.

Odnośnik do komentarza

Pełna zgoda z Bebokiem. Inbox to chyba taka próba stworzenia czegoś takiego ale na razie to jest mały kroczek w tę stronę, nic więcej.

 

Na początek to co mi się podoba i bym to widział w Gmailu od zaraz to odkładanie mejli na później (z przypomnieniem) i dodawanie do nich notatek. Czyli dostaję mejla z fakturą, którą mam opłacić za tydzień. Dodaję przypomnienie na za tydzień, dodaję notatkę, że mam zapłacić i wydrukować sobie fakturę. I pyk, po tygodniu ten mejl mi automagicznie wyskakuje na początek listy. Idealnie by jeszcze było, żeby dodawać wydarzenia do kalendarza z poziomu mejla ale tego nie ma.

 

Na teraz Inbox nadaje się jedynie do zarządzania pocztą, jeśli chodzi o wysyłanie to jest bardzo daleko w tyle i dla mnie jest nie używalny. Brak możliwości łatwego dodawania załączników (można tylko z własnego kompa, nie ma integracji z Dyskiem Google), ubogie opcje formatowania tekstu (pogrubienie, kursywa, podkreślenia, dwa typ wypunktowania oraz dodanie linku, brak cytowania, brak wyrównania tekstu[!] itp.), brak automatycznie dodawanej stopki. Nie używam wielu skrótów klawiaturowych ale czasami mi się zdarzy. Wydawałoby się, że powinny być takie jak w Gmail ale niestety tak nie jest.

 

Podsumowując, coś tam się dzieje, kierunek jest z grubsza poprawny ale droga jeszcze bardzo daleka i na tę chwilę jest to jedynie ciekawostka nie nadająca się do pracy.

 

EDYTA dziękuje Bebokowi za Todoist, na kompie fajna sprawa, nieźle integruje się z Gmail poprzez wtyczkę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...