Jump to content
Tenorio

Filmy

Recommended Posts

Ja muszę powiedzieć, że fragment z 

Spoiler

podnoszeniem Mjolnira

zepsuł mi sporo frajdy z filmu. Nie rozumiem tego, nic w filmie tego nie wyjaśniało, nie też do tego nie prowadziło.

Ot

Spoiler

kiedyś nie był w stanie, a teraz jest, choć brak tu jakiejkolwiek ewolucji - ba, jeśli już, to można powiedzieć na odwrót, Kapitan z biegiem czasu stawał się coraz bardziej egoista, czego wisienką na torcie jest jego porzucenie misji i powrót w czasie, by przeżyć życie z ukochaną, a nie walczyć dalej.

Sam Kapitan od pierwszego filmu (scena z rzuceniem się na granat, wskutek czego włąsnie jest wybrany do roli Kapitana) miał dokładnie ten sam charakter, a jednak w poprzednim filmie nie dał rady podnieść Mjolnira.

Nawet jak brak logiki w paru momentach filmu ten był tak oczywisty i bijący w oczy, że zepsuł mi trochę odbiór filmu.

@Gacek

No nie do końca nie był w stanie, przecież w Age of Ultron lekko Mjolnir pyknął :P Zgadzam się, że brak tu jakiegoś wyjaśnienia "wprost", niemniej jednak z komiksów kojarzę, że Mjolnir nie miał jakichś konkretnych kryteriów poza "byciem godnym". O ile Russo tego nie wyjaśnią to pozostanie typowo jako fan service, ale mnie to akurat nie rusza. Film ma dużo rozwiązań pod publikę.

Okej, to wygląda równie dobrze jak pierwsza część *.*

• Like 3

Dokładnie, trzyma klimat pierwszej części. Choć osobiście w powieści wolałem wątki z dzieciakami.

• Like 1

Wedle wielu źródeł Robert Patison będzie nowym Batmanem w filmie Matta Reevesa. Jeszcze walczy o rolę z Nicholasem Houltem, ale jest faworytem. Uważam to za zajebisty wybór castingowy i liczę na więcej Wayne'a w tej adaptacji, do niego Patison jest stworzony.

Niedobrani

Naturalnie jest to typowa feel good komedia romantyczna. I naturalnie jest przewidywalna jak cholera. Ale jest naprawdę świetnie napisana, a Seth Rogen i Charlize Theron mają niesamowitą chemię. IMO idealny obecnie film by zabrać dziewczynę do kina. Ja się bawiłem mega, polecam.

• Like 2

Właśnie się zastanawiam czy zabrać koleżankę na to do kina. Mam ochotę zobaczyć coś lekkiego i się dobrze bawić. Skoro polecasz to chyba mamy zwycięzcę.