Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż za piękny dzień

 

Film, jakich się nie kręci - czyli z miejsca plus. Nie ma tu cynizmu, hołdu oddanego brudowi, jest za to pochwała dobroci, przyjaźni, uprzejmości i prawdziwej empatii. Tom Hanks gra postać - wbrew pozorom - mimo zupełnie innej inteligencji, podobną do Forresta Gumpa: ciepłą, serdeczną i dobrą. Naprawdę warto zabrać na ten film rodzinę, młodzież, dzieci. Ja wyszedłem oczarowany.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Uncut gems

 

Tak, to jest TEN film z Sandlerem i tak, Sandler jest w nim TAK dobry. Ciężko się ogląda te produkcje. Muzyka jest bardzo wyraźna i natarczywa. Większość dialogów jest wykrzykiwana i ciężko się skupić. Do tego kombinacje Howarda też zapierniczają i te 2 godziny mijają bardzo szybko. Łatwo mi sobie wyobrazić, że wielu osobom ten film się bardzo nie spodoba, chociażby z wyżej wymienionych powodów. Ale myślę, że każdy odda Sandlerowi co jego. Rola irytującego, wygadanego cwaniaczka jubilera wydaje się pod niego stworzona. Sandlerowi nie towarzyszą żadne głośne nazwiska, ale i tak by chyba nikły w jego grze. Facet niesamowicie przyciąga do ekranu w każdej scenie. Ciężko określić taką rolę charyzmatyczną, raczej budujemy pewnego rodzaju antypatię, pełną niedowierzania jak bardzo ktoś jest w stanie samemu sobie utrudnić życie, ale to antypatia zbudowana z pewnym przyciąganiem widza. Świetna rola, po prostu. Do tego dobre, zaskakujące zakończenie.

 

I miłym bonusem jest przyzwoita rola Garnetta ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Na Player można obejrzeć "Sala samobójców. Hejter" (cena chyba 32 zł). Obejrzałem wczoraj. Mocny film na ważny temat, całkiem dobre aktorstwo. Scenariuszowo niestety kiepsko, kuleje motywacja postaci i trochę nie widzę związku z pierwszą "Salą samobójców" (w ogóle po filmie mającym w tytule słowo "samobójców" spodziewałem się innej trochę historii).

Ogólnie, warto obejrzeć, bo sam pomysł na zrobienie filmu o hejcie w sieci jest dobry i ważny.  

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, jmk napisał:

Midsommar. W biały dzień  - co za poje... film, nie polecam. Przeraża, ale nie wyskakującymi mordami, a... budzi lęk, przerażenie nad kurwa człowiekiem.

Klasyka gatunku folk horror ;) Mnie sie podobal technicznie - swietne zdjecia, kolory, ksztalty, dobre aktorstwo i muzyka. Nastroj rzeczywiscie dziwny i bardzo niepokojacy.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

They Shall Not Grow Old

 

W końcu miałem okazję obejrzeć ten film (HBO GO) i jestem nim zachwycony. Nie jest to coś, czego się spodziewałem - kolejnego filmu historycznego z podrasowanymi wstawkami - ale jest to coś o wiele więcej. Jackson z ekipą zrobili monumentalną robotę, żeby oddać głos weteranom Wielkiej Wojny oddając narrację wyłącznie im. Nie ma żadnego narratora, są wyłącznie żołnierze, którzy brali udział w wojnie. A ich opowieści są niebywałe. Zaczyna się łagodnie, od momentu zaciągnięcia się, potem koszary, okopy, życie na froncie...aż jest moment ataku. Nie pamiętam kiedy byłem tak pozamiatany przed telewizorem. To jest ciężko opisać, jak to wszystko się układa i jaki efekt ma na oglądającego. To trzeba zobaczyć, usłyszeć, poczuć. Wszystko to podlane jest taką ilością brytyjskości, że chyba to jest najbardziej brytyjska rzecz jaka powstała. Nie dziwię się, że pokazywano to w szkołach. Tak się powinno robić patriotyczne filmy. Podsumowując - absolutnie koniecznie trzeba to zobaczyć. Moim zdaniem to najlepszy dokument wojenny; może nie ma tam danych historycznych, bo nie padają żadne daty, nazwy ofensyw itp, ale poraża swoją wymową. Proszę też oglądających by zostawili sobie napisy końcowe, a usłyszą fantastyczną piosenkę :) 

Genialny film.

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
W dniu 9.04.2020 o 22:05, lad napisał:

Oglądałem dzisiaj. Scenariusz tak debilny, że wygląda na pracę zaliczeniową z języka polskiego w klasie 6B w szkole podstawowej w jakiejś patologicznej dzielnicy. Przerysowany, przejaskrawiony, beznadziejny i głupi.

 

1/10. Dawno nie oglądałem większego badziewia.

Zgodzę się, że film to dno, ale scenariusz tak naprawdę napisało życie. Gdyby nie był tak przekoloryzowany mógł to być film na poziomie Okołofutbola - oczywiście zostając w klimatach kibicowskich.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...