Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.10.2019 o 16:22, me_who napisał:

 

Z rocznym opóźnieniem w stosunku do reszty świata, ale film/dokument Petera Jacksona w końcu ląduje w polskich kinach. Nie mogę się doczekać :wub:

Byłem wczoraj w kinie. Jestem pod dużym wrażeniem. To się ogląda jak film fabularny z głosami narratorów. To, że są to głosy starszych ludzi sprawia, że wydaje się jakby opowiadali o wydarzeniach sprzed 30-40 lat, a nie 100. 

 

Spoiler

Podczas seansu o tym nie pomyślałem, ale chwilę potem zaczęło mi brakować opisu tego co dokładnie jest na filmach. Kto się tam pojawia (o ile udało się ustalić kim był), gdzie i kiedy był kręcony film. Przykładowo: Oddział fizylierów, 1 lipca 2016 r. na chwilę przed rozpoczęciem Bitwy nad Sommą. większość z nich zgninie w ciągu 15 następnych minut. Czwrty od lewej: Sierż John James,również  zginie w natarciu. Rozumiem jednak reżysera, że jego zamysłem była pokazanie uniwersalnych i zbiorowych przeżyć żołnierzy w okopach I wojny, poza tym tych napisów byłoby za duzo. Po zastanowieniu, w pełni kupuję to, jak Jackson przedstawił tę historię. Chciałbym tylko zobaczyć kiedyś film o tym filmie, który by opowiadał o obrazach które widzimy i osobach, które do nas mówią. 

 

Fajne artykuły znalazłem w necie, np. o tym jak powstawał ten film (stąd wziąłem fizylierów znad Sommy) https://www.studiodaily.com/2019/05/real-war-peter-jacksons-shall-not-grow-old-breathed-life-100-year-old-archival-footage/

A tutaj kilku narratorów opowiadających BBC swoje historie w latach 60-tych. https://www.bbc.com/news/av/world-46157508/meet-the-real-soldiers-behind-they-shall-not-grow-old

 

no i od wczoraj za mną chodzi ta piosenka z napisów końcowych (ilustrują ją fragmenty starych kronik wykorzystanych w filmie, ale przed cyfrową obróbką) 

 

  • Lubię! 1
  • Uwielbiam 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Misiek napisał:

No cholera mi trochę trąciło trailerami filmów Vegi (oczywiście z mniejszą ilością bluzgów). Ale do kina się wybiorę.

 

No błagam ? Vega ma mega długie zwiastuny, kompletnie od czapy zbudowane, pomieszane, z masą bluzgów i "najlepszymi" żartami. Tu masz świetny montaż (naprawdę, takiego zgrania muzyki ze scenami nie widziałem chyba w polskich zwiastunach, szacun, mocno hamerykańska szkoła), parę prostych kwestii (ale ciary są) i klasowych aktorów w treściwych wymianach zdań. To jest tak blisko Vegi jak Terminator jest blisko Obywatela Kane

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Misiek napisał:

 

Dla mnie nie są te różnice tak wyraźne. Jedyna różnica to brak bluzgów, no i ta charakterystyczna muzyka na koniec Psów. Może powinienem napisać wprost, że chodziło mi o filmy typu Pitbull, bo ciężko to porównać z Polityką czy Botoksem.

 

1. Pitbull: klimat lekki, przyprawiony bluzgami. Psy: klimat psów po prostu. 

2. Montaż: w Psach rytm wyznaczają sceny, w Pitbullu to trochę pokaz slajdów dostosowany do muzyki. 

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Feanor napisał:

1. Pitbull: klimat lekki, przyprawiony bluzgami. Psy: klimat psów po prostu. 

2. Montaż: w Psach rytm wyznaczają sceny, w Pitbullu to trochę pokaz slajdów dostosowany do muzyki. 

No dobra, ale na ile tu jest granie na emocjach klimatem, a na ile suche podobieństwo.

Odnośnik do komentarza

No i w tym zwiastunie Pitbulla masz dialog:

 

- co robiłeś w czasie morderstwa?

- nogi

- weź Ty już spierdalaj do domu

- mogę trening skończyć?

 

albo całe hasła Ostaszewskiej typu "co Ty kurwa, w przeznaczenie nie wierzysz?"

 

Żarty o bzykaniu i w sumie nie wiesz o czym opowiada film, poza tym że Linda zabija ludzi i nie podoba się to Grabowskiemu.

 

W zwiastunie psów jest krótko, konkretnie, wiesz że Maurer wychodzi, wiesz że będzie się mścił i masz nawiązania do poprzednich części. Krótko, treściwie, klimatycznie. Psy III na zwiastunie wyglądają jak film gangsterski, Nowe porządki jak komedia o mafii.

 

 

  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ajerkoniak napisał:

Żarty o bzykaniu i w sumie nie wiesz o czym opowiada film, poza tym że Linda zabija ludzi i nie podoba się to Grabowskiemu.

 

W zwiastunie psów jest krótko, konkretnie, wiesz że Maurer wychodzi, wiesz że będzie się mścił i masz nawiązania do poprzednich części. Krótko, treściwie, klimatycznie. Psy III na zwiastunie wyglądają jak film gangsterski, Nowe porządki jak komedia o mafii.

No proszę Cię... Wiem z trailera tyle samo. W Psach się będzie mścił, czyli... hmm... zabijał ludzi... Nie podoba się to lasce, która dopytuje czego oni chcą. Że jest nawiązanie do poprzednich części, no tu jest zagranie na nostalgii imo. Pitbull ma podtytuł Nowe porządki, może nie musi nawiązywać dosłownie. Starzy bohaterowie się pojawiają. Na temat bluzgów wypowiedziałem się już w pierwszym poście. Zresztą trailer Pitbulla Pasikowskiego też ma głupie żarty Dody i bluzgi, ale to jest kwestia filmu, a nie trailera samego w sobie i tego, że trzyma się pewnej konwencji serii. Wcześniej jeszcze był Twój zarzut, że Vega ma mega długie zwiastuny. No... 1:27 vs 1:15... Nie będziemy się chyba spierać ile w jednym było reklam, czołówki, a ile w drugim. Nie są to aż takie różnice. Btw trailer do Pitbulla Pasikowskiego ma 3:18...

 

Ja wiem, że boli porównywanie Vegi do Pasikowskiego, ale ja, podkreślam ja, nie widzę tu aż takich różnic.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, ajerkoniak napisał:

W zwiastunie psów jest krótko, konkretnie, wiesz że Maurer wychodzi

 

 

Ja tylko uściślę na marginesie, że Maurer wyszedł na początku Psów 2. Potem uciekł do Nowej Zelandii. Teraz pewnie wrócił.

 

E: Hmmm, chociaz  faktycznie wychodzi na początku z paki :-k

 

To pierwszy film od dawna, który na pewno zobaczę w dniu premiery. Pewnie będzie jakaś kupa, ewentualnie przeciętny film, ale i tak się mocno jaram.

Odnośnik do komentarza

"Kraina Lodu 2" - Disney długo zastanawiał się nad tą kontynuacją i w końcu można było dojść do wniosku, że wymyślili historię na kontynuację. Największy zarzut - ten film kompletnie nie ma scenariusza.

Spoiler

Historia jest żadna, postaci nie mają niczego do zrobienia: Olaf ma być zabawny ale żarty ma dość czerstwe, Kristoff gada z reniferem i kombinuje jak się oświadczyć Annie a Anna chce być strażniczką Elzy. 

Kiepskie są nawet piosenki. Powiedziałbym wszystko to co powodowało, że pierwszy film stał się wielkim przebojem tutaj zostało kompletnie skopane.

Jeden plus na koniec: rewelacyjna animacja wody. To robi wrażenie. 

Jeśli macie dzieciaki, które zakochały się w pierwszej części to i na drugą pewnie pójdziecie. Ale jeśli nie musicie to nie idźcie.

Odnośnik do komentarza

The Poison Rose (2019) - Travolta i Freeman powinni gwarantować znakomity duet i świetny film akcji/thriller. Niestety, jest to chłam. Zaczynało się nieźle, bo generalnie lubię historie wypranych z życia, uzależnionych od alkoholu i hazardu macho z południa USA, ale dalej było tylko gorzej. O dźwięku czy zdjęciach nawet nie wspominam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...