Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja muszę powiedzieć, że fragment z 

Spoiler

podnoszeniem Mjolnira

zepsuł mi sporo frajdy z filmu. Nie rozumiem tego, nic w filmie tego nie wyjaśniało, nie też do tego nie prowadziło.

Ot

Spoiler

kiedyś nie był w stanie, a teraz jest, choć brak tu jakiejkolwiek ewolucji - ba, jeśli już, to można powiedzieć na odwrót, Kapitan z biegiem czasu stawał się coraz bardziej egoista, czego wisienką na torcie jest jego porzucenie misji i powrót w czasie, by przeżyć życie z ukochaną, a nie walczyć dalej.

Sam Kapitan od pierwszego filmu (scena z rzuceniem się na granat, wskutek czego włąsnie jest wybrany do roli Kapitana) miał dokładnie ten sam charakter, a jednak w poprzednim filmie nie dał rady podnieść Mjolnira.

Nawet jak brak logiki w paru momentach filmu ten był tak oczywisty i bijący w oczy, że zepsuł mi trochę odbiór filmu.

 

Odnośnik do komentarza

@Gacek

 

No nie do końca nie był w stanie, przecież w Age of Ultron lekko Mjolnir pyknął :P Zgadzam się, że brak tu jakiegoś wyjaśnienia "wprost", niemniej jednak z komiksów kojarzę, że Mjolnir nie miał jakichś konkretnych kryteriów poza "byciem godnym". O ile Russo tego nie wyjaśnią to pozostanie typowo jako fan service, ale mnie to akurat nie rusza. Film ma dużo rozwiązań pod publikę.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, tio napisał:

Nie podzielam zachwytów.

Za to wróciłem właśnie z córką z Aladyna i jestem oczarowany światem stworzonym przez Guya Ritchiego

Dobrze słyszeć, bo jestem totalnym fanem Ritchiego, a Kryptonim UNCLE mnie mocno rozczarowało. 

Odnośnik do komentarza

John Wick 3

 

Myślałem, że trzecia część Wicka będzie już absurdalną kalką i nakręcaniem pomysłów do granicy możliwości i nic więcej. Pozytywne recenzje nastawiły mnie jednak optymistycznie i się nie zawiodłem. Trzeci film z Reevesem to, jak zwykle, wyśmienita rozrywka przepełniona świetną akcją i kolejnym rozbudowaniem uniwersum świata asasynów. Oczywiście, akcje są wręcz niemożliwe + da się już wyłapać masę głupotek, gdzie wcześniejsze części (zwłaszcza jedynka) siliły się na pewne aspekty realizmu (polecam analizy na YT odnośnie gunkaty Reevesa i tego jak przemyślano niektóre sceny akcji), ale nie przeszkadza to zbytnio. Dalej mamy świetną pracę kamery, wyśmienity montaż, dobrą muzykę i widowiskowe pojedynki. Na plus postać Halle Berry, która otrzymuje parę scen co najmniej na poziomie głównego bohatera, zwłaszcza pod względem pomysłowości. Mamy też parę fajnych odniesień do przeszłości Wicka i parę przyjemnych easter eggów. Dobry odmóżdżacz na wysokim poziomie technicznym, polecam w oczekiwaniu na film akcji tego roku czyli drugą Godzillę.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Podły, okrutny, zły

 

Nowy film z Efronem w roli głównej to ciekawe i nowe podejście do ekranizowania historii seryjnego mordercy. W filmie nie pada praktycznie ani jedna scena pokazująca czyny Bundy'ego, za to film skupia się na relacji Liz - Ted oraz samej postaci mordercy i dzięki temu bardzo dobrze działa. Efron gra rolę życia i nie tylko dlatego, że do tej pory miał nisko zawieszoną poprzeczkę, ale wydaje się że został stworzony do tej roli. Chłopięcy urok, niemała charyzma i hollywódzki uśmiech świetnie wpasowują się w postać graną przez Zaca. Sama Collins też świetnie zagrała skonfliktowaną Elizabeth, trochę za to zawiódł Jim Parsons, ale miał mało czasu ekranowego.

 

Po filmie poczytałem trochę więcej o Bundym i utwierdzam się w pochwałach dla Efrona. Naprawdę niesamowita charyzma z niego biła i przekonanie o własnej niewinności tak silne, że może bym zrozumiał część kobiet wysyłających kiedyś listy do Teda. Do tego naprawdę dobra muzyka i mamy bardzo solidny, choć może odrobinę przydługi film o najbardziej znanym mordercy w historii USA.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Brightburn

 

Pomysł na film był naprawdę niezły. W skrócie - co gdyby Superman mimo wychowania okazał się zły i chciał przejąć kontrolę nad światem. Do tego postawienie tego w formie horroru i z produkcją Jamesa Gunna mogło być naprawdę dobrym filmem. Niestety, czuć że zmarnowano potencjał. O ile sam zamysł nie jest pokazany źle, a do tego aktora grający Brandona się popisał to reszta jest najwyżej przeciętna. Mamy niezłe efekty i w sumie tyle. Ani muzyka, ani ujęcia, nikt z reszty aktorów nie zapadają w pamięć. Do tego mimo że film nie jest jakiś krótki to mamy wrażenie, że jest ograniczony w przedstawieniu historii. Do tego elementy horroru są zrobione najtańszym chwytem ever czyli jump scare. Naprawdę najlepszym elementem filmu były napisy z lecącym w tle bad guy Billie Ellish.

Odnośnik do komentarza

Że jeszcze nikt nie wrzucił :P 

 

 

 

 

Ponoć:

Cytat

Cameron potwierdził, że "Mroczne przeznaczenie" jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej i drugiej części cyklu, w związku z czym będzie utrzymane w podobnym klimacie - Jest ponure, brutalne, szybkie, intensywne, linearne - wylicza producent - Cała opowieść rozgrywa się w ciągu 36 godzin.  Nie ma w niej nic pompatycznego i skomplikowanego. To film skupiony na bohaterach, bardzo współczesny, oferujący widowni szybką, mrożącą krew w żyłach jazdę. 

Niestety, po trailerze tego nie widać. Oczywiście, nie oceniam filmu, bo go nie widziałem, ale mam ogromną, przeogromną nadzieję (pewnie płonną), iż trailer po prostu im nie wyszedł. 

Aaaa, no i czemu w trailerze jak się pojawia T-800 to nie ma kultowej muzyczki!!!??? :qwa:

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, ajerkoniak napisał:

Ale czemu nie wyszedł? W sumie nic wielkiego nie pokazali, spoko montaż i tyle.

No właśnie spoko montaż i tyle. Jakoś nie widzę klimatu w tym trailerze. Może taka wizja artystyczna była, ale za dużo kolorów imo ;) Mnie nie porwał trailer i jest taki nijaki dla mnie.

 

A dziś pojawił się...

 

 

Aż znowu mi się chce obejrzeć klasykę przed tym filmem. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Makk napisał:

No właśnie spoko montaż i tyle. Jakoś nie widzę klimatu w tym trailerze. Może taka wizja artystyczna była, ale za dużo kolorów imo ;) Mnie nie porwał trailer i jest taki nijaki dla mnie.

 

A dziś pojawił się...

 

 

Aż znowu mi się chce obejrzeć klasykę przed tym filmem. 

 

W czerwcu TVN puści wszystkie części.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...