Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Kokuhaku (Confessions)

 

Kontynuuję przeglądanie azjatyckich dzieł. Od lat zabierałem się za to, ale jakoś tak polecanego przez sensei filmu nie obejrzałem do dziś. I jest czego żałować.

 

Film zaczyna się półgodzinnym monologiem nauczycielki Moriguchi Yuko. Jest on zmontowany na tyle dobrze, że nie nudzi, ale nie ukrywam jest to część, która najmniej mnie przekonała w tym filmie. Jednocześnie ciekawie wprowadza w fabułę, z drugiej strony pół godziny to trochę za dużo.

Dość 'poszarpany' montaż dobrze jednak prowadzi samą historię. A ta krąży wokół kilku uczniów, którzy nie są przedstawieni jako jeszcze niewinne dzieciaki i którzy muszą sobie poradzić z ciężką informacją przekazaną w półgodzinnym monologu Moriguichi. Te psychologiczne aspekty sprawiły, że ponad półtorej godziny minęło mi raz dwa.

Mroczny i ciężki wydźwięk filmu robi wrażenie, więc jeśli ktoś ma ochotę na solidny dramat to ja polecam właśnie Kokuhaku.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Trailer "SW: Han Solo":

 

Ok, ale ta Clark nie pasuje mi to ni cholery. Dla mnie to już Denerys itp itd i chyba już mnie nie przekona do innych ról, po prostu jej nie widzę i nie pasuje mi ona w filmach. (nie jest to wydźwięk mojego uwielbienia dla niej w GoT :P )

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, FYM napisał:

"Rogue One" był już naprawdę udany (IMO przegrywa tylko z "Imperium Kontratakuje"), a ten zapowiada się jeszcze lepiej.

Po czym zapowiada się lepiej (pomijam, że Rogue One był dla mnie tak świetnym filmem, że już praktycznie go nie pamiętam :P), bo chyba coś przegapiłem :D Przynajmniej pójdę na to do kina z niskimi oczekiwaniami, więc może mnie pozytywnie zaskoczy.

Odnośnik do komentarza

Nie wygląda to źle :) Krążyły plotki, że aktor grający Hana nie daje rady, ale może to były tylko plotki :)

Woody Harrelson <3 Nie oglądałem Gry o Tron, więc nawet nie wiem o jaką aktorkę chodzi :D

Po tym trailerze trudno tak naprawdę cokolwiek ocenić. Postać Solo ma ogromny potencjał, więc oby tego nie spieprzyli. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...