Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Przełęcz Ocalonych

 

Nie cierpię patosu, zwłaszcza obecnego w praktycznie każdym amerykańskim filmie. Oczywistym też było, że ten film będzie posiadał ogromne pokłady patosu. Ale po obejrzeniu wiem, że nie mogło być inaczej. Aktorsko jest świetny, Hugo Weaving nigdy nie zagrał źle, Vince Vaughn kolejny raz udowadnia, że niesamowicie rozwinął się jako aktor, podobnie zaczyna się pokazywać Sam Worthington, wcześniej znany głównie z kina akcji. Duży potencjał ma też Luke Bracey, ale oczywiście fenomenalny jest Garfield. Zagrał prostego człowieka, o niesamowitej odwadze i ogromnej wierze i zagrał go fenomenalnie i brawurowo. Nie wiem jaką Garfield by miał konkurencję, ale to jest rola może nawet na miarę nominacji Oscarowej. Do tego dorzućmy niejedną świetnie nakręconą scenę, naprawdę imponujące efekty i proste, ale bardzo trafione udźwiękowienie i mamy świetny film.

 

Historia Desmonda Dosa zasługiwała na piękną adaptację i dostała ją w 100% taką jaka powinna być.

Odnośnik do komentarza

 

Przełęcz Ocalonych

 

Nie cierpię patosu, zwłaszcza obecnego w praktycznie każdym amerykańskim filmie. Oczywistym też było, że ten film będzie posiadał ogromne pokłady patosu. Ale po obejrzeniu wiem, że nie mogło być inaczej. Aktorsko jest świetny, Hugo Weaving nigdy nie zagrał źle, Vince Vaughn kolejny raz udowadnia, że niesamowicie rozwinął się jako aktor, podobnie zaczyna się pokazywać Sam Worthington, wcześniej znany głównie z kina akcji. Duży potencjał ma też Luke Bracey, ale oczywiście fenomenalny jest Garfield. Zagrał prostego człowieka, o niesamowitej odwadze i ogromnej wierze i zagrał go fenomenalnie i brawurowo. Nie wiem jaką Garfield by miał konkurencję, ale to jest rola może nawet na miarę nominacji Oscarowej. Do tego dorzućmy niejedną świetnie nakręconą scenę, naprawdę imponujące efekty i proste, ale bardzo trafione udźwiękowienie i mamy świetny film.

 

Historia Desmonda Dosa zasługiwała na piękną adaptację i dostała ją w 100% taką jaka powinna być.

 

 

Właśnie wróciłem z projekcji tego filmu. Film jest wstrząsający, świetnie zrealizowany i po prostu piękny (nie gryzie się to z wstrząsającym?). Ogląda się go jednym tchem. Mimo że początkowo trochę mnie wkurzała postać głównego bohatera, to potem byłem z nim całym sercem. Sceny walk zrealizowane fenomenalnie. Film jednak - moim zdaniem - zdecydowanie nie dla ateistów, pewne kwestie mogą niektórych razić - jak dla mnie bardzo religijny. Niemniej jednak zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza

 

Mogliby w końcu dać jakiś trailer, skoro do premiery zostało niecałe 5 miesięcy.

Dali... https://www.youtube.com/watch?v=hxeR9Nu0nQs

 

Ja się jaram. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję. Przed obejrzeniem tego, trzeba będzie sobie przypomnieć oryginał.

No i ta wersja Enjoy The Silence pasuje jak ulał.

Edytowane przez MaKK
Odnośnik do komentarza

Ghost in the Shell wygląda naprawdę dobrze :o jestem zaskoczony jako fan anime.


Pitbull. Niebezpieczne kobiety

 

Najnowszy Pitbull jest najgorszą z trzech części. Nie jest jednak filmem złym, ma po prostu parę poważnych błędów. Sebastian Fabijański, jakkolwiek gra rewelacyjnie tak jego postać cierpi na niesamowite przerysowanie.

Podsumujmy: kasa, pyton, gangsterka, Schopenhauer, gang motocyklistów, strażak, mroczne ciuchy, image a la Organek....

można by długo. Kolejnym błędem jest totalne odebranie filmowi powagi przez zbyt duże ilości śmieszkowania. W Nowych Porządkach, a zwłaszcza w pierwszej części tego humoru też było niemało, ale zawsze był to czarny humor. Tutaj przesadzono i mamy gag za gagiem.

Na szczęście nie zmarnowano tytułowych kobiet. O ile po Ostaszewskiej, Kulig czy Cieleckiej wręcz wypada wymagać wysokiego poziomu (każda go dostarczyła, nie da się powiedzieć która lepiej) tak największym zaskoczeniem jest Alicja Bachleda - Curuś. Wyrafinowana, bezwzględna, a jej przemiana w trakcie filmu jest fenomenalna i przekonująca. Tak samo jak w Nowych Porządkach cieszył powrót Lindy do kina gangsterskiego, tak w Kobietach cieszy gra Żmijewskiego (fenomenalny w Psach!) tylko...tym razem gra on w komedii ;)

Mimo wszystko jest to niezły film i warto się samemu przekonać.

Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo.

 

Ten film przede wszystkim leży na poziomie scenariusza, bo go po prostu nie ma – to zbiór luźno powiązanych ze sobą scenek. Tytułowe niebezpieczne kobiety są tak niebezpieczne, że jedyne co robią w tym filmie to dają dupy gangusom, ewentualnie psikają gazem meneli. Główny antagonista jest kretyńsko przerysowany, bo raz zabija bogu ducha winnego człowieka, który zajechał mu drogę, a potem cytuje Schopenhauera i o rany jaki ja mam głęboki rys psychologiczny :D Tempo i narracja są po prostu spierdolone, bo najpierw jest godzina super powagi ooo strzelamy się, a nagle pół godziny żenujących, sztubackich żartów, które śmieszyć mogą co najwyżej chłopaków w dwudziestoletnich audi i beemkach. Jedyny plus to Alicja, która jest piękna, a reszta to dno – nie wiedziałem, że Dereszowska ma takie brzydkie cycki, a z Ostaszewskiej już się zrobiła trochę ciotka. Do tego fajnie, że reżyserowi udało się namówić Paulo Dybalę na małą rolę xD

Odnośnik do komentarza

 

 

Tytułowe niebezpieczne kobiety są tak niebezpieczne, że jedyne co robią w tym filmie to dają dupy gangusom, ewentualnie psikają gazem meneli

 

No tu się nie zgadzam bo takie Kulig vs Cielecka jest całkiem ciekawe. Curuś też sobie dobrze radzi. Cała reszta jest w sumie prawdą, acz IMO dużym plusem filmu jest dobra gra aktorska.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...