Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Simpsonowie

 

Simpsonów zna każdy. Ta kreskówka to legenda. Wersja kinowa mogła zniszczyć tę legendę. Na szczęście tego nie zrobiła :) .

Muszę przyznać, że naprawdę uśmiałem się oglądając Simpsonów w kinie. Zresztą jak można się nie śmiać z satyry na amerykański styl życia przedstawionej w Simpsonach.

Cały czas mam w głowie Homera śpiewającego "spider-pig, spider-pig" :muza :D . "American Idiot" Green Daya w wersji pogrzebowej też miażdży :lol: .

Simpsonowie to klasyka, więc trudno jest napisać coś odkrywczego na ich temat. To trzeba zobaczyć. Oczywiście w wersji z napisami, chociaż tłumaczenie jest momentami schrzanione.

Pamiętajcie żebyście zostali do samego końca seansu. Naprawdę do końca. Czekają was niespodzianki w postaci hymnu Springfield ( :lol: ), pierwszego słowa Maggie ( :lol: :lol: ) i występu pewnego absolwenta filmówki ( :D ) .

 

PS - Przez dłuższy czas myślałem, że będę sam na sali podczas projekcji. Było mi z tym dobrze. Później przyszła jakaś panienka i popsuła mi klimat (mała sms-konferencja z me_who'em na temat blołdżobów :lol: ) . Niestety na dwóch osobach się nie skończyło :/ .

Ostatecznie na sali było może z 10 osób i super. Pełen komfort :) .

Po seansie obejrzałem defiladę z okazji Święta Wojska Polskiego. To był taki mały dodatek do Simpsonów :D .

Odnośnik do komentarza

Z okazji posiadania darmowej wejściówki poszłam dziś na Sadystę. Gorszego, bardziej nudnego i mało strasznego filmu nie widziałam od dawna. Fabułę da się streścić jednym zdaniem(którego nie napiszę, jakby ktoś planował masochistycznie się na to wybrać), sadystyczne zagrywki nie są sadystyczne tylko obrzydliwe (właściwie mają takie być, ale ja się śmiałam, a to nie jest normalne, bo mnie mało trzeba, żebym się bała, a tu...), widz jest w stanie przewidzieć co się stanie za chwilę i właściwie cały film czeka się, aż naprawdę coś się będzie dziać. Nic się nie dzieje. Najstraszniejszym momentem, według kolegi siedzącego koło mnie, było jak pod koniec wypadła mi na podłogę cola i on się naprawdę przestraszył :] Nie iść, zostać w domu przed TV. Jakbym dała temu filmowi 1/10 to bym później z wyrzutów sumienia zasnąć nie mogła, zwyczajnie nie zasługuje :/

A wczoraj byłam na nowym Potterze, nie wiem skąd to marudzenie na film, ogląda się go po prawdzie mając gdzieś w świadomości odczucie, że to jest coś na kształt streszczenia lektury szkolnej, ale było miło i sympatycznie. Za to za dubbing ktoś powinien zawisnąć. Punktowo ocenić bym tego nie umiała, bo siedzi we mnie mała wiedźma bardzo lubiąca i książki o Harrym i każdy film :) A, Harry w ostatniej części momentami wygląda jak Damięcki w Przedwiośniu :]

Odnośnik do komentarza

Zakona Feniksa nie jest taki zły, ale nie też najlepszy spośród wszystkich części, które zostały dotąd nakręcone. Moim zdaniem na razie najlepsza jest Czara Ognia ;]. Widać, że z części na część jest coraz mroczniej i dobrze, bo jak wczoraj oglądałem tego dziecinnego Harry`ego (czyt. Kamień Filozoficzny) na TVN to mi się śmiać chciało ;). Oczywiście naprawdę niezłe efekty specjalne i coraz lepsza gra aktorów młodego pokolenia (Rupert, Daniel, Emma) ;].

Odnośnik do komentarza
Za to za dubbing ktoś powinien zawisnąć

 

Ciekaw jestem czy ta sama osoba przygotowywała napisy, bo są na podobnym, bardzo niskim poziomie

 

Przykład pierwszy z brzegu:

 

Tłumaczenie moje z angielskiego:

Wszyscy wiemy, że śmierć Cedrica była nieszczęśliwym wypadkiem

 

Tłumaczenie kinowe:

Jest powrzechnie znane, że Cedric Diggory zmarł z powodu nieleczonej anginy :roll:

Odnośnik do komentarza

W czwartek mialem okazje byc na Czarnej Dalii. Kierując się opisem i nazwiskiem reżysera liczyłem na dobry, trzymający w napięciu kryminał. Niestety jest to chyba jeden z gorszych filmow De Palmy. Najbardziej zaskoczyla mnie duza niespojnosc. Czasami musialem sie glebiej zastanowic o co chodz i czulem sie jakby pewien kawalek sceny zostal wyciety, niedomowiony. Czasami mozna sie bylo zgubic. Poza tym preferuje kryminalu w ktorych zagadka jest rozwiazywana stopniowo. Wszystkie elementy zbierane sa klocek po klocku przez caly film, a nie jak ma to miejsce w Czarnej Dalii, tylko w koncowce. Fabula ciekawa, ale niestety nie najlepiej zrealizowana, co spowodowalo, ze momentami sie po prostu nudzilem (na szczescie bylem z dziewczyna ;) ). Duzy plus za scenografie i oddanie klimatu lat 40. Do tego troche czarnego humoru. Spodziewalem sie znacznie wiecej. Jest to ekranizacja ksiazki, ktorej nie czytalem, wiec trudno mi porownac. Ocena 6/10.

Odnośnik do komentarza

Motel - Trzymający w napięciu film. Na początku trochę przynudawy, ale poźniej się rozkręcił. Film opowiada o małżeństwu, które zboczyło z drogi międzystanowej. Samochód odmówił posłuszeństwa. Szukając pomocy para zakwaterowała się w starym motelu koło zamkniętej już stacji benzynowej. Wybór okazał się walką o życie.

 

Ocena: 9/10 (dla mnie za mało krwi :))

Odnośnik do komentarza

Następny darmowy bilet, następny film. Transformers :] W dużym kinie, na dużej sali...i chociaż jest to bajeczka dla dużych dzieci, to jednak naprawdę robi wrażenie. Pięknie zrealizowany, imponujące samochody i roboty, nawet w poczucie humoru mi trafili. I, o dziwo, trzyma w napięciu (może to nie jest aż tak trudne, gdy co chwilę ktoś się z kimś bije i czeka się na wynik walki, ale zawsze :) ). Wyszłam z kina w lepszym humorze i w ogóle się odstresowałam jakoś :). Wywaliłabym tylko moralizatorskie pogawędki mówione tym głosem. Miłego oglądania, moim zdaniem warto się wybrać.

Odnośnik do komentarza
Zakona Feniksa nie jest taki zły, ale nie też najlepszy spośród wszystkich części, które zostały dotąd nakręcone. Moim zdaniem na razie najlepsza jest Czara Ognia ;]. Widać, że z części na część jest coraz mroczniej i dobrze, bo jak wczoraj oglądałem tego dziecinnego Harry`ego (czyt. Kamień Filozoficzny) na TVN to mi się śmiać chciało ;). Oczywiście naprawdę niezłe efekty specjalne i coraz lepsza gra aktorów młodego pokolenia (Rupert, Daniel, Emma) ;].

A czytałeś książkę? Podejrzewam, że nie.

Swoją drogą właśnie kończę "HP & Deathly Hallows" i bardzo mnie ciekawi jak to zrobią. Naprawdę będzie duże pole do PoPisu. Druga ciekawostka to to jaka będzie ostateczna wersja tytułu tej części bo zasłyszane gdzieś w sieci "Śmiertelne relikwie" mają się do książki jak kwiatek do kożucha. To tak trochę książkowy OT.

Odnośnik do komentarza
Zakona Feniksa nie jest taki zły, ale nie też najlepszy spośród wszystkich części, które zostały dotąd nakręcone. Moim zdaniem na razie najlepsza jest Czara Ognia ;]. Widać, że z części na część jest coraz mroczniej i dobrze, bo jak wczoraj oglądałem tego dziecinnego Harry`ego (czyt. Kamień Filozoficzny) na TVN to mi się śmiać chciało ;). Oczywiście naprawdę niezłe efekty specjalne i coraz lepsza gra aktorów młodego pokolenia (Rupert, Daniel, Emma) ;].

A czytałeś książkę? Podejrzewam, że nie.

Swoją drogą właśnie kończę "HP & Deathly Hallows" i bardzo mnie ciekawi jak to zrobią. Naprawdę będzie duże pole do PoPisu. Druga ciekawostka to to jaka będzie ostateczna wersja tytułu tej części bo zasłyszane gdzieś w sieci "Śmiertelne relikwie" mają się do książki jak kwiatek do kożucha. To tak trochę książkowy OT.

A zaskoczę Cię, bo książkę czytałem. Jasne, że była lepsza, ale mówię co do filmu, że nie był aż taki słaby, jak mówisz. Praktycznie zawsze adaptacja książki jest gorsza.

Odnośnik do komentarza

Wrocilismy wlasnie z M z:

 

Słaby punkt (Fracture)

Thriller, USA, 2007

Czas trwania filmu: 112 min.

Reżyseria: Gregory Hoblit

w roli glownej: Anthony Hopkins

 

W sumie calkiem niezly film. Nie, zeby od razy wielkie dzielo, ale dobrze zrobione kino. Jak zawsze klase pokazal Hopkins. Bardzo go lubie, szczegolnie po Joe Blacku, tu rozniez pokazal taki spokoj i opanowanie. Triller to nie byl...predzej kryminal (?), ew sensacja-obyczajowa z elementami dobrze wplecionego dowcipu. W sumie takie 6+/10.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Wrocilismy wlasnie z M z "Katynia".

kurcze robi wrazenie i trzeba zobaczyc. wg mnie najlepszy film Wajdy i powinien zdobyc jakies nagrody kina europejskiego. Fabuly nie zdradzam, ale po zakonczeniu WSZYSCY W MILCZENIU przez 3-4 minuty obejrzeli cale napisy...nikt nawet nie zaszeptal slowa...pozniej w ciszy opuszczenie sali kinowej (komplet byl). Czegos takiego nie doswiadczylem jeszcze.

ciezko mi go oceniac tak na goraco...to trzeba poprostu zobaczyc.

Odnośnik do komentarza

Qcz, najlepszy film Andrzeja Wajdy? Trochę chyba przesadziłeś :> Nie jest to jakieś arcydzieło, ale ze względu na tematykę robi ogromne wrażenie i zapiera dech w piersiach. Jednak czegoś mi w tym filmie brakowało.

 

Jestem pod wrażeniem reakcji zgromadzonych na sali (oczywiście znalazło się kilku z popcornem :| ). Te milczenie było niesamowite :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...