Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Śluby panieńskie

 

Byłem wczoraj w kinie z partnerką na premierze tegoż filmu. Sam sceptycznie do tego pomysłu podchodziłem, ale dziewczyna bardzo chciała, więc się zgodziłem. I co? Ziewałem prawie cały czas od połowy filmu :P Ogólnie był lekko śmieszny... no jak książka, jednak fajerwerków nie było. A pomysł z wkomponowaniem nowoczesności (nie powiem o co chodzi, żeby nie zdradzać tym co nie widzieli) to dla mnie klapa na całej linii. To miało być śmieszne?

Za to akurat partnerce się podobało, więc to pewnie film dla kobiet ;)

 

Ode mnie 5/10.

Byłem na tym ze swoją partnerką, ani jej, ani mnie, film się nie podobał.

Pomijając już braki aktorskie - żeby mówić wierszem Fredry trzeba mieć odpowiednią dykcję, którą miała ekipa "Zemsty", a której nie ma chyba nikt z ekipy "Ślubów" - to film jest klapą na wszystkich innych frontach. Zarżnięto humor, fabułę, cały klimat komedii Fredry, zarżnięto talent aktorski nielicznych z obsady, nic naprawdę dobrego w tym filmie nie wychwyciliśmy.

Elementy nowoczesne to wstyd i poroniony pomysł reżysera, który tak bardzo chciał zrobić coś unikatowego, że wcisnął te kretyńskie wstawki i po premierze, gdy film zabijał śmiechem z nieudolności twórców, a elementów nowoczesnych nikt nie zrozumiał, dobudował do tego Bajon ideologię, która się sama w sobie kupy nie trzyma, nie widać związku z filmem - chodzi o te tłumaczenia, że tu niby ta komedia miała miejsce na planie filmowym.

Od pierwszej sceny - milczącego wstępu - do ostatniej - wzmianki innego, bardziej popularnego dzięki treści, utworu Fredry w końcówce - film razi strasznie, strasznie niskim poziomem.

Jedno mnie zastanowiło - poruszał to już ktoś w jednej z recenzji tego filmu gdzieś w sieci: film mógłby być super, gdyby ktoś z talentem przeniósł to całkowicie we współczesność. Mógłby być też super, gdyby zrobiono z tego kalkę "Zemsty" Wajdy, wykorzystując te same rozwiązania, ale sztywno jednak trzymając się tekstu "Ślubów". Film nie poszedł ani w jedną, ani w drugą stronę, biorąc z obu rozwiązań wszystkie wady i żadnych zalet.

Koszmar. Jedyny punkt od siebie dodam za zabawne wstawki z "otrzeźwianiem" Szyca.

Różnica między "Ślubami panieńskimi" a najgorszą z polskich komedii romantycznych wydawanych w ostatnich latach często i chętnie tkwi w tym, że tu dialogi ułożył ktoś znacznie bardziej utalentowany niż do pisanych przez współczesnych scenarzystów filmów.

 

2/10.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio obejrzałem film "Machete"

 

Opowieść o tajnym agencie, który zostaje wrobiony w zamach na Senatora. Osławiony "Machete" postanawia się odegrać.

 

Film typowy dla serii Grindhausa stworzonego przez Tarantino i Rodrigueza. Tak więc mamy tu kino specjalnie robione pod filmy klasy "B". Wszystko zrealizowane tak, jak by film był kręcony u schyłku lat 80'tych z tandetnym bohaterem i gołymi dupami w około a przy tym mamy totalną rzeźnię.

Kończyny odpadają w filmie niczym w Kill Billu, laski świecą cyckami aż miło a w tym zobaczymy śliczną Jessice Albe i Lindsey Lohan, mniej odkrywa natomiast gwiazda m.in Szybkich i Wściekłych oraz Avatara czy Resident Evil - Michelle Rodriguez. Z resztą jeśli o obsadę chodzi, to mamy naprawdę doborowe towarzystwo - De Niro, Don Johnson, Steven Seagal oraz Danny Trejo no i w/w laseczki. Ironią w tym filmie jest, że Danny Trejo poraz pierwszy chyba ma pozytywną i główną rolę w filmie, o tyle jest to ironia, bo jego głównym rywalem jest Steven Seagal który wcielił się w bossa mafii narkotykowej - Seagal do tej pory raczej grał właśnie bohaterskie, pozytywne postacie, tutaj Rodriguez sobie wymyślił że faceta o gębie zbira wsadzi jako pozytywną personę a z Seagala zrobi szwarz-charakter.

 

 

Film ogólnie jak to miało np. miejsce w "Planet Terror" - przedstawia wszystko na miarę pewnego absurdu, sam Machete tnie wszystkich jak leci, wiesza się na jelitach i skacze dzięki nim między piętrami budynku jak na linie, laska z przestrzelonym okiem robi rzeźnię z karabinem w ręku, ksiądz w kościele okazuje się prawdziwym zabijaką i rozwala wszystkich niczym bohater z filmu Desperado, puszczalska córka jednego z bohaterów filmu kręci film erotyczny do internetu jak na golasa obmacuje się ze swoją matką a następnie przebiera się w strój zakonnicy i z karabinem strzela do ludzi jak do kaczek... Ogólnie, cały Rodriguez w filmie "Planet Terror" mieliśmy podobne akcje ;]

 

 

Polecam film, ale nie radzę go traktować jako jakiegoś ambitnego filmu akcji, to jest film zrobiony na bazie filmów klasy B u schyłku lat 80'tych i początku 90'tych - Do tego filmu należy podejść z dystansem a nie oceniać go ze strony technicznej, oferuje on dużo zabawy i masę krwawej akcji ukoronowanej krwawą łaźnią.

 

Jak komuś się podobają tego typu filmy, to polecam nie tylko Machete i Grindhousa - "Planet Terror" i "Dead Proof" ale także "Story of Ricky"

 

Moja ocena - Machete - 8/10

Odnośnik do komentarza

Byłem dzisiaj w kinie na bardzo oczekiwaną przynajmniej przez moją osobę projekcje "The social network". Nie wiem, ale film ma coś w sobie, że z wielką przyjemnością siedzi się w kinie a czas podczas seansu nawet na sekundę się nie dłuży. Na pewno na wyróżnienie rola głównego bohatera Marka grana przez Jessiego Eisenberga. Od razu po wyjściu z kina zacząłem szukać informacji o Zuckerbergu, odwiedziłem jego profil na facebooku i cały czas myślę o filmie i ile w nim może być prawdy.

 

Osobiście z całego serca polecam!

 

 

Odnośnik do komentarza

Znajomy w rozmowie opowiedział mi zalążek fabuły filmu, którego tytułu niestety nie mógł sobie przypomnieć. Grupa osób bierze udział w rekrutacji na pracownika pewnej firmy - otrzymują arkusz papieru, na odwrocie którego ma być pytanie kwalifikacyjne. Prowadzący przestrzega, że próba kontaktu z ochroniarzami oznacza koniec gry. Zniszczenie arkusza również ją kończy. Po odwróceniu kartki bohaterowie spostrzegają, że nic na niej nie ma - i wtedy zaczyna się właściwa akcja.

 

Moje pytanie: jak nazywa się ten film? Zaznaczam, że wyżej opisany zarys fabuły może odbiegać od rzeczywistości! ;-)

Twój opis zaintrygował mnie do tego stopnia, że zdecydowałem się obejrzeć ten film i w sumie nie żałuję. Ciekawa historia, co prawda, mało realistyczna, ale jednak potrafi zainteresować i potrzymać w niepewności. Momentami nietrudno domyślić się dalszego rozwoju wydarzeń, ale nie zmienia to faktu, że "Exam" to obraz warty obejrzenia. Polecam.

Exam - 6,5/10

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Akcja dzieje sie praktycznie w jedym pomieszczeniu (jakas chatka pod lasem). Glownym bohaterem jest nauczyciel, ktory zbiera swoich znajomych na pożegnalną impreze, w ktorej oznajmia im, ze ma iles tam tysiecy lat. Caly film to praktycznie dialogi

 

Pamieta ktos tytuł filmu może?

Człowiek z Ziemi / Man from Earth.

edyta była szybsza :)

lepiej uważaj, bo zaraz się dowiesz, że to antychrześcijańska agitka ;)

Odnośnik do komentarza

Akcja dzieje sie praktycznie w jedym pomieszczeniu (jakas chatka pod lasem). Glownym bohaterem jest nauczyciel, ktory zbiera swoich znajomych na pożegnalną impreze, w ktorej oznajmia im, ze ma iles tam tysiecy lat. Caly film to praktycznie dialogi

 

Pamieta ktos tytuł filmu może?

Człowiek z Ziemi / Man from Earth.

edyta była szybsza :)

lepiej uważaj, bo zaraz się dowiesz, że to antychrześcijańska agitka ;)

 

Jeden z najfaniejszych filmów jaki kiedykolwiek widziałem, na pewno mieści się w moim Top10 i jak ktoś nie widział to gorąco polecam:)

Odnośnik do komentarza

Akcja dzieje sie praktycznie w jedym pomieszczeniu (jakas chatka pod lasem). Glownym bohaterem jest nauczyciel, ktory zbiera swoich znajomych na pożegnalną impreze, w ktorej oznajmia im, ze ma iles tam tysiecy lat. Caly film to praktycznie dialogi

 

Pamieta ktos tytuł filmu może?

Człowiek z Ziemi / Man from Earth.

edyta była szybsza :)

lepiej uważaj, bo zaraz się dowiesz, że to antychrześcijańska agitka ;)

 

Jeden z najfaniejszych filmów jaki kiedykolwiek widziałem, na pewno mieści się w moim Top10 i jak ktoś nie widział to gorąco polecam:)

Zapodaj swoje Top10 :P

Odnośnik do komentarza

Huh, ciężka sprawa :) to była raczej figura retoryczna, nie mam jakiegoś uspecyfikowanego top10 :)

 

Ogólnie lubie filmy sportowe i przesiąknięte patosem oraz typowe mystery :) Remember the Titans, Any Given Sunday, Trylogia LOTR, The Man From Earth, Departed czy Matrix (pierwsza część, pozostałe jako baza do dyskusji przy wódce o filozofii :D) i tym podobne :)

Odnośnik do komentarza

"Lekcje rosyjskiego"

 

Przejmujący dokument o wojnie rosyjsko - gruzińskiej z 2008. Film, jak i jego opis sa w linku, więc nie będę przepisywał tego co tam napisano.

Warto sobie zobaczyć jak ohydną rzeczą jest wojna, nawet ta "maleńka" i to, jak media są zaprzęgnięte w przemysł propagandy.

Ciekawi mnie, kiedy autorzy tego filmu będą mieli tajemniczy wypadek albo zostaną pobici przez "nieznanych sprawców" :-k

Odnośnik do komentarza

Paranormal Acitivty 2

 

Byłem na tym w kinie, tradycyjnie z partnerką ;) I powiem, że całkiem przyzwoite, horror w moim stylu - czyli nie jakieś zombiaki non stop zabijające ludzi czy coś w tym rodzaju, lubię takie... no dość realistyczne horrory. Przecież nie można wykluczyć, że to wszystko wywołała ludzka psychika, schizofrenia na przykład...Podobno film na 20 zakończeń (tak słyszałem), moje było:

 

 

Dość dziwne, bo niby te siły "zła" walczyły z główną bohaterką to na koniec przyszła jej siostra i ich zabiła... nie bardzo to zrozumiałem czy to wszystko było zasługą tejże siostry, która potęgowała strach i inne obłudy w tym domu? Podobał mi się też fakt, gdy pierwszy raz ujrzeliśmy Micaha i napis "Zginął 4 tygodnie później" i czekanie w napięciu na tę śmierć... a przyszła bardzo niespodziewanie i bez echa, że tak powiem ;) Nie oglądałem jedynki - może przez to nie zrozumiałem wszystko, nie mniej film całkiem w porządku. Troszkę dreszczyk emocji był.

 

Odnośnik do komentarza

Beznadziejny film, dawno się tak nie wynudziłem. Strach był oczywiście w stylu 'dajemy obraz kiepskiej jakości, a potem BUM. wyskakująca morda, albo głośny dźwięk'. O fabule nawet nie ma co mówić.

 

Co do spoilera:

Klątwa, która ciążyła nad rodziną przeszła na siostrę i ona pewnie zabrała to dziecko, żeby oddać jego duszę szatanowi. To zdanie powinno służyć za całą recenzję tego filmu.

 

Odnośnik do komentarza

hmm, może tutaj ktoś pamięta.

SPOILERY!

 

 

 

poszukuję tytułu filmu, który jest utrzymany w konwencji telewizyjnych wiadomości i opowiada o zbliżającym się do Ziemi obiekcie (UFO, meteor?). cały film to były newsy i przebitki z różnych programów informacyjnych, w międzyczasie okazywało się, że z miast zaczynają znikać ludzie a w finale

kiedy już się wydawało, że udało się tego nieznanego wroga pokonać okazywało się, że to był tylko zwiadowca i nagle w stronę Ziemi lecą dziesiątki takich niezidentyfikowanych obiektów

 

Odnośnik do komentarza

Big Nothing - chyba największe pozytywne zaskoczenie ostatnich kilku lat - trafiłem na niego przeglądając filmografię Simona Pegga i trafiłem na perełkę.

film świetnie zagrany, bardzo dobrze zrobiony, akcja bez przerwy prze do przodu a jej zwroty potrafią naprawdę zaskoczyć. ciekawe, wielowymiarowe postaci. jasne - momentami zakręcony i trochę przegięty - ale jak dla mnie to plus. no i z morałem. zdecydowanie jedna z lepszych czarne komedii jakie dane było mi obejrzeć.

spodobał mi się na tyle, że postanowiłem sięgnąć po debiut pana Jean-Baptiste Andrea - czyli Dead End (nie mylić z drugą częścią Wrong Turn) i też się nie zawiodłem - film oparty na prostym pomyśle, ale świetnie zrobiony. do końca trzyma w napięciu, jest dobrze zagrany, postaci też nie są jednowymiarowe a cała historia ma drugie dno i jest sensownie spuentowana...

Big Nothing - solidne 8/10

Dead End - mocne 7/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...