Skocz do zawartości

Żużel


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

GKS Wybrzeże Gdańsk - Marma Rzeszów 54:37 :clap:

 

Jesteśmy bardzo blisko awansu do Ekstraligi :D Spodziewałem się zwycięstwa ale nie aż tak dużego. Teraz tylko nie zawalić meczu wyjazdowego i będzie można się cieszyć.

 

No niestety... Stal leci z ligi. To już chyba przesądzone. Nie widzę cienia nadziei na odrobienia strat w rewanżu :] Po trzech latach znów wracamy do I ligi... Oby nie na tak długo jak miało to miejsce w 99'. Odjechać rewanż z Gdańskiem i trzeba będzie budować skład na przyszły sezon. :]

Zaś Toruń zapewne Mistrzem Polski. Sponsoring Karkosika wiele zdziałał i nie dość, że torunianie doczekają się nowego stadionu to zapewne tytuł DMP trafi w ich ręce. Gratulacje! :]

Co do Grand Prix...

Po przeniesieniu GP z Gelsenkirchen do Bydgoszczy szansę Golloba na medal zdecydowanie rosną. Jeśli tylko pojedzie w Bydgoszczy tak, jak przyzwyczaił do tego polskich kibiców, to medal trafi w jego ręce :] Niestety tylko brązowy... Najlepszy zawodnik w historii speedwaya, który nigdy nie był i zapewne nie będzie już MŚ :]

Odnośnik do komentarza
Tarnów był wtedy na fali, wspierani przez Rafinerię, zbyt pewny siebie Gdańsk dostał bęcki w Tarnowie, oraz na własnym torze. Wcale owe Wybrzeże nie było takie mocne :] Szumne zapowiedzi przed sezonem, ściągnięcie paru nowych twarzy i skończyło się barażami i spadkiem. Zupełnie tak samo jak w Rzeszowie :]

Tylko ze w Tarnowie, gdzi byl pierwszy mecz przegralo Wybrzeze tylko jesli sie nie myle 48-42, co bylo w zasadzie bardzo dobrym wynikiem jak dla Wybrzeza. Niespodziewanie w Gdansku byl bardzo wyrownany mecz, zakonczony nieznaczna wygrana Unii.

Odnośnik do komentarza

Nie awansują w tym roku napewno. Zajęli oni trzecie miejsce w I lidze przecież :]

A co do transferów o których piszesz... Przejście Zetterstroema do Ostrowa jest moim zdaniem jak najbardziej możliwe w przypadku gdy Gdańsk awansuje do E-ligi. Czy Zorro będzie przydatnym zawodnikiem w Ekstralidze?

Natomiast Monberg jest już zaklepany w Tarnowie na przyszły sezonn :]

Odnośnik do komentarza

Już dziś ostatnia runda cyklu Grand Prix :] Walka Golloba o brąz, a kto wie czy w przypadku słabszej postawy Crumpa nawet nie o srebro ;) Kolejny z "Polaków" - Holta ma duże szansę na ósme miejsce, a co za tym idzie utrzymanie się w cyklu Grand Prix :) Kasprzak już bez szans, jego miejsce w następnym sezonie zajmą Walasek i Ułamek (awans po GP Challange w Zielonej Górze). Po wczorajszym treningu z zawodów wycofał się Iversen, jego miejsce zajmie 18-letni Maciek Janowski z Wrocławia. Najmłodszy zawodnik w historii, który wystartuje w Grand Prix :) Bardzo jestem ciekawy jego postawy :)

Zawody w Bydgoszczy, 25 tysięcy głów na trybunach, napewno będzie wspaniała atmosfera :) Początek zawodów o godzinie 19, może mój post zachęci kogoś do oglądnięcia zawodów? :)

19.00, Canal + :]

Odnośnik do komentarza
Nie awansują w tym roku napewno. Zajęli oni trzecie miejsce w I lidze przecież :]

A co do transferów o których piszesz... Przejście Zetterstroema do Ostrowa jest moim zdaniem jak najbardziej możliwe w przypadku gdy Gdańsk awansuje do E-ligi. Czy Zorro będzie przydatnym zawodnikiem w Ekstralidze?

Natomiast Monberg jest już zaklepany w Tarnowie na przyszły sezonn :]

imho tak samo przydatnym jak Poważny czy Stachyra ktorzy jednak zatrudnienie w elidze znalezli.. ;) a pisza "w tym roku" troche wybieglem w przyszlosc ;) czyt mialem na mysli nastepny sezon. aaa co do przyszlorocznego GP... ciekaw jestem postawy Ułamka :D naszego internaszynal lewel ;) ;)

Odnośnik do komentarza

no i stalo sie - Wybrzeze w elidze

poprowadzone do sukcesu tak naprawde przez obcokrajowcow (jednak ten Zorro nie taki slaby Bartass ;) ) zupelnie sie pogubil Jabol, Chrzanowski sie rozkrecil po 2 biegu. szkoda troche Rzeszowa bo wydawalo sie, ze ida w dobra strone jednak Wybrzeze bylo lepsze w dwumeczu i zasluzenie awansowali (co by nie mowic Gdansk powinien dodac jeszcze prestizu ekstralidze )

Odnośnik do komentarza

Zorro jest kapitanem i dobrym duchem drużyny (i przy okazji ulubieńcem kibiców). Mam nadzieję, że zostanie jeszcze w Gdańsku :) Przede wszystkim trzeba jednak zatrzymać Pedersena. Chrzanowski pod koniec sezonu dość słabo, chyba nie może dojść do siebie po kontuzji.

Cieszę się, że wracamy tam, gdzie nasze miejsce. Na pewno wybiorę się na kilka meczów w Ekstralidze :)

Odnośnik do komentarza
(jednak ten Zorro nie taki slaby Bartass ;) )

 

Nigdzie nie pisałem, że Zetterstroem jest słaby :]

Dużo by pisać o tym meczu. Gratulacje dla Gdańska, który zasłużenie wygrał w dwumeczu i wydaję się, że GKS wraca tam gdzie jego miejsce. Duże brawa dla kibiców z Gdańska, których przyjechało do Rzeszowa ok. 200. Dobry doping przez całe spotkanie, choć w początkowej fazie meczu miny mieli nietęgie :) Radość gdańszczan po awansie - nie do opisania...

Natomiast ciężki los czeka Stal. Odchodzi strategiczny sponsor, który od 2004 roku wykładał pieniądze na żużel w Rzeszowie. Zostawia nas na pastwę losu po spadku z e-ligi. Niewielu będzie za Marmą płakać :] Żużel w Rzeszowie był przed Marmą, będzie i po Marmie. Wrócą tylko ciężkie czasy gdzie każda złotówka była ważna.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Myślałem, że nie ma tu za wielu fanów tego sportu, ale mam nadzieję, że miło się zdziwię :).

 

Co do ligi to serce mówi, że Atlas, ale po prawdzie o wśród faworytów też bym widział Unie Leszno, choć uważam, że beniaminek z Gdańska parę punktów może urwać. Atlas wielce się nie wzmocnił, bo podstarzały Nichols mającyu lata świetności za sobą, średni Barker czy Watt to nie są zawodnicu zapewniający walkę o czołowe lokaty. Tylko nie zmordowany Crump, a reszty jakoś nie widze.

Odnośnik do komentarza
Myślałem, że nie ma tu za wielu fanów tego sportu, ale mam nadzieję, że miło się zdziwię :).

 

Co do ligi to serce mówi, że Atlas, ale po prawdzie o wśród faworytów też bym widział Unie Leszno, choć uważam, że beniaminek z Gdańska parę punktów może urwać. Atlas wielce się nie wzmocnił, bo podstarzały Nichols mającyu lata świetności za sobą, średni Barker czy Watt to nie są zawodnicu zapewniający walkę o czołowe lokaty. Tylko nie zmordowany Crump, a reszty jakoś nie widze.

 

Atlas rzeczywiście do faworytów raczej się nie zalicza, ale we Wrocławiu ciężko będzie każdemu wygrać bo primo: Cieślak to prawdziwy artysta w przygotowaniu toru dla własnej ekipy, secundo: Jędrzejak i Janowski są w stanie dwu-cyfrówki robić. Na wyjazdach drużyna wrocławska będzie mieć jednak ostro pod górkę, w tym roku nie ma jokera, więc Crumpi nie wystarczy by wywozić punkty.

Odnośnik do komentarza
Janowskiego może i owsze stać na jakieś małe przebłyski, ale Jędrzejak? Ostatnio nic nie pokazał, jeszcze dodać młodego Jeleniewskiego i widać skład który powalczy o utrzymanie, no chyba, że Cieślak znowu udowodni, że jest cudotwórcą.

 

Myślę, że z Jędrzejaka na Stadionie Olimpijskim powinniście być zadowoleni, patrząc na jego średnią biegową z poprzedniego sezonu (2,071).

Odnośnik do komentarza

Hm ciekawi mnie jak na nowym torze będzie radził sobie Apator. Zawodnicy trenują jeszcze na starym. Nowy zaś prezentuje się bardzo okazale :)

Szkoda, że wykonawca nie zdążył na czas i otwarcie stadionu dopiero na początku maja w meczu z Lesznem.

 

fotki stadionu:

1, 2, 3

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...