Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Sierpień 2011

 

Bilans (Lagoa): 1-0-0, 2:0

II° Divisão Serie D: 2. [—], 3 pkt, 2:0

Taça de Portugal: —

Finanse: +1.330.000€ (w ostatnim miesiącu -17.510€)

Budżet transferowy: 507.130€ (70% z transferów)

Budżet płac: 8.250€ (wykorzystane 5.250€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Łukasz Garguła (30, MC; Polska: 32/3) z St.Etienne do Lorient za 850.000€

2. Marek Kowal (26, ST; Polska) z Lecha do Spartaka Nalczik za 850.000€

3. Michał Goliński (30, AMC; Polska: 1/0) z Duisburga do Elversbergu za 725.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Gonzalo Higuaín (23, AMRC/FC; Argentyna: 21/8) z Realu Madryt do Man Utd za 32.000.000€

2. Oleg Husiew (28, D/WB/AMR; Ukraina: 60/5) z Benfiki do Realu Madryt za 32.000.000€

3. Kim Källström (29, AMC; 79/9) z Bayernu do Interu za 32.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+1]

Francja: Marseille [+0]

Hiszpania: Barcelona [+0]

Niemcy: Schalke [+1]

Polska: Lech [+3]

Portugalia: Benfica [+0]

Rosja: CSKA Moskwa [+17]

Włochy: AC Milan [+0]

 

Ranking FIFA: 1. [+6] Argentyna (1989), 2. [-1] Włochy (1797), 3. [-1] Niemcy (1753), 51. [-4] Polska (617)

Odnośnik do komentarza

Polskie kluby nie przeszły 2. rundy eliminacyjnej Pucharu UEFA; Górnik Zabrze przegrał gładko 0:3 w Lizbonie, a Lechia Gdańsk dzięki bramce Bredego uzyskała honorowy remis 1:1 w rewanżowym meczu z Fulham.

 

Do meczu z Tondelą przystępowałem w fatalnym nastroju, gdyż podczas ćwiczeń na siłowni urazu klatki piersiowej doznał Miguel, tak więc przez kilka najbliższych tygodni naszej bramki bronić miał zupełnie niedoświadczony Adelino Pereira. Do tego Marco Aurélio skręcił sobie nogę w kostce i ten doświadczony obrońca również na prawie miesiąc powędrował na trybuny.

 

Ale moje obawy były nieuzasadnione. Owszem, goście zwłaszcza w pierwszej połowie mieli sporą przewagę, ale nic z niej nie wynikało, a debiutant Pereira bronił ze spokojem starego rutyniarza. Do tego znów zatrybiły stałe fragmenty gry, które zadecydowały o końcowym rezultacie. W 31. minucie centrę Carlosa Pinto z rzutu rożnego na gola zamienił Júlio, zaś tuż po przerwie w jego ślady poszedł Joel, z nieznanych mi przyczyn niezawieszony po czerwonej kartce sprzed tygodnia. Tym samym zaliczyliśmy bardzo udany początek sezonu.

 

04.09.2011 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1.339 widzów
2DD (2/26) Lagoa [2.] — Tondela [5.] 2:0 (1:0)

31. Júlio 1:0
51. Joel 2:0

Lagoa: A.Pereira — I.Miguel, Joel, Júlio, S.Sandro — Fábio Sabino, Carlos Pinto, Canoa (68. Carlitos), J.Lima (68. Mauro) — A.Kikas (75. R.Filipe), Milá

MVP: Joel (DC; Lagoa) — 8

 

* od autora => na szczęście taka skuteczność rzutów rożnych w nowej taktyce wydała mi się podejrzana, poczytałem, popytałem i okazuje się, że odkryłem jakiegoś megaczita, o którym wszyscy doskonale wiedzą, oprócz mnie oczywiście. Taktyka już zmieniona, mam nadzieję, że to wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Kolejnym testem Pereiry miał być wyjazdowy mecz z Pampilhosą. Na to spotkanie przygotowałem zmodyfikowaną taktykę, która miała w końcu zaowocować bramkami z gry, a nie tylko po stałych fragmentach. Rywal był wymagający, więc nastawiłem się na walkę w środku pola i nie pomyliłem się. Niemniej jednak, z gry defensywnej mogłem być zadowolony — nie popełniliśmy zbyt wielu błędów, ale jeden z nich i tak kosztował nas utratę gola, gdy pozostawiony bez opieki Gualter strzałem z dystansu pokonał bezradnego Pereirę. Na szczęście i w ataku nasza postawa uległa poprawie, w 41. minucie po świetnej akcji dwójkowej z Kikasem swojego pierwszego gola w tym sezonie zdobył Milá, dzięki czemu z gorącego terenu wywieźliśmy bardzo wartościowy punkt.

 

11.09.2011 Campo Germano Godinho, Pampilhosa: 316 widzów
2DD (3/26) Pampilhosa [7.] — Lagoa [2.] 1:1 (0:1)

41. Milá 0:1
66. F.Gualter 1:1

Lagoa: A.Pereira — I.Miguel, Joel, Júlio, S.Sandro — Fábio Sabino , Carlos Pinto, Canoa (67. Murcela), J.Lima (86. Mauro) — A.Kikas (79. Jorge Timóteo), Milá

MVP: Joel (DC; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

Losowanie 2. rundy Pucharu Portugalii wypadło dla nas całkiem pomyślnie, gdyż czekał nas wyjazdowy mecz z trzecioligowym Mirandense. Wcześniej wszakże na Campo Capitão Jusino da Costa gościliśmy absolutnego faworyta do awansu, Portimonense. Nie mogłem w tym spotkaniu skorzystać z kontuzjowanego Fábio Sabino, co stanowiło dla nas spore osłabienie. Mimo to w pierwszej połowie trzymaliśmy się nadspodziewanie dobrze, choć w ataku wiele nie pokazywaliśmy, i dopiero w doliczonym czasie gry strzał Carlosa Eduardo zza pola karnego zaskoczył dobrze broniącego Pereirę.

 

Po przerwie nie było już tak dobrze, Portimonense uzyskało wyraźną przewagę i po kwadransie gola na 2:0 zdobył Dede, który fantastycznie wyszedł na wolne pole. Dopiero to poderwało nas do walki i dziesięć minut później wprowadzony za Milę Okanu zdołał pokonać świetne dysponowanego golkipera gości. Do samego końca szukaliśmy wyrównującego gola i parokrotnie byliśmy tego bardzo bliscy, ale nie udało się nam osiągnąć tego celu, a w ostatniej akcji wynik spotkania na 3:1 dla rywali ustalił po rzucie rożnym Rodnei. Przegraliśmy, ale z naszej postawy mogliśmy być jak najbardziej zadowoleni.

 

18.09.2011 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1.370 widzów
2DD (4/26) Lagoa [3.] — Portimonense [4.] 1:3 (0:1)

45+1. Carlos Eduardo 0:1
60. Dede 0:2
71. D.Okanu 1:2
90+4. Rodnei 1:3

Lagoa: A.Pereira — I.Miguel (71. Ricardo Branco), Joel, Júlio, S.Sandro — B.Figueiras, Carlos Pinto, Canoa (63. Fabiano), J.Lima — A.Kikas, Milá (63. D.Okanu)

MVP: Rodnei (DC; Portimonense) — 8

Odnośnik do komentarza
Tak długo jak reputacja klubu będzie beznadziejna, moje cele transferowe będą wolały grać w klubach nieligowych (do poprawki w 09, nawiasem mówiąc.

 

Nie wiem jak to wygląda w FM2008, ale w 07 był chyba jakiś bug z tą reputacją klubów portugalskich. Pamiętam, że jak sprawdzałem w edytorze to najsłabsze kluby w conferance miały reputacje koło 800, a w najniższej portugalskiej było sporo klubów o reputacji 50 (słownie pięćdziesiąt)!!!!.

Na obecnym kompie nie jestem w stanie odpalić edytora, ale jak ktoś może sprawdzić jaką reputację na początku ma Lagoa, to byłbym zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...