Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Coś ostatnio obiło mi się o uszy, że Plus nie zakłada już sim-locków na swoje telefony. Czy to prawda? Jeśli tak to od kiedy i czy obowiązuje to wszystkie modele/egzemplarze?

Prawda. Żona brała 2-3 miesiące temu telefon przy przedłużaniu umowy MixPlusa i otrzymała model bez simlocka.

Odnośnik do komentarza

Byłem w Plusie i dowiedziałem się, że faktycznie ich telefony nie mają blokady sim-lock, ale...

Nie wszystkie modele i nawet nie wszystkie egzemplarze danego modelu, ponoć wszystko zależy od partii towaru. Nawet oni ponoć nie bardzo wiedzą czy dostają telefon z czy bez sim-locka.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie w kwestii konta na Play24.

 

Czy tylko ja mam takie przeboje żeby założyć tam konto? Podczas rejestracji dochodzę do 3 kroku, podaję swój numer telefonu, a tu zonk - podany numer telefonu należy do innego użytkownika :picard:

 

Dzwoniłem już do Play, to koleś w ogóle nie wiedział o czym mówię i jego jedyną radą po 15 minutach gadki było "może pana numer już był w obiegu". No ale minęły dwa dni, a tu nic. A chyba nawet jak jakimś cudem nie wykasowali konta po zwrocie numeru, to nie sądzę by dwa dni po zgłoszeniu jeszcze tego nie zrobili :/

Odnośnik do komentarza

Mam problem z Nokią 6300. Coś się stało i nagle pojawiła się do góry ekranu ikonka koperty (taka jaką widać, gdy dojdzie SMS) i kręci się ona cały czas i zmienia wygląd na taki spinacz. Wszystko byłoby dobrze, ale od czasu jak to się pojawiło to telefon wariuje i wyłącza się po około minucie. Możliwe, że to jakiś wirus albo coś? Jak to przegnać?

Odnośnik do komentarza

Przenoszę swój nr do Play z Plusa. Okres rozliczeniowy kończy mi się bodajże 16tego każdego miesiąca. Przy przenoszeniu numeru trzeba wypowiedzieć umowę Plusowi, co trwa miesiąc. I teraz pytanie. Czy jeśli złożę papiery o przeniesieniu numeru powiedzmy 21wszego, to czy Plus policzy mi cały abonament za miesiąc, w którym będę już w Play, czy jedynie za te 5 dni?

Odnośnik do komentarza

Przenoszę swój nr do Play z Plusa. Okres rozliczeniowy kończy mi się bodajże 16tego każdego miesiąca. Przy przenoszeniu numeru trzeba wypowiedzieć umowę Plusowi, co trwa miesiąc. I teraz pytanie. Czy jeśli złożę papiery o przeniesieniu numeru powiedzmy 21wszego, to czy Plus policzy mi cały abonament za miesiąc, w którym będę już w Play, czy jedynie za te 5 dni?

 

Zapłacisz tylko za 5/30 miesiąca o ile mnie pamięć nie myli :-)

Odnośnik do komentarza

Mam Samsunga Z400V. Nie grzebiąc nic w żadnych ustawieniach, znikąd pojawił się problem z wysyłaniem SMS'ów - pojawia się komunikat "wysłanie SMS'a nie powiodło się". Po tym próbowałem coś zmienić w ustawieniach, ale nic to nie daje. Spotkał się może ktoś z Was z czymś podobnym?

Odnośnik do komentarza

szukam telefonu.

 

Teraz mam Nokia 6110 Nav (z poltora roku juz bedzie) no i w sumie jestem bardzo zadowolony. Tak naprawde to przydalby mi sie tylko wiekszy wyswietlacz (i wifi).

 

Z czego najczesciej korzystam w telefonie ?

1. Nawigacja (tak naprawde dzieki telefonowi, "prawdziwa" nawigacje biore tylko na dluzsze wyjazdy w nieznane)

2. Budzik (rozwiazanie z alarmem "w dni robocze" jest swietne bo w praktyce rzadko kiedy ten budzik musze modyfikowac)

3. Internet - przydalby sie ciut wiekszy wyswietlacz

4. PDF - jak wyzej

5. Dzwiek - wystarczy mi odtwarzanie mp3, ale to chyba standard

 

Potrzebne mi tez Wi-Fi

 

Pulap cenowy ? Bo ja wiem - powiedzmy do 1,5 tys zl. Moze ciut wiecej. Poleccie cos. Jakos nie mam glowy, aby pare dni siedziec i wertowac wszystkie telefony ;)

Odnośnik do komentarza

W mojej Nokii 3120 classic jest taki błąd, że gdy dostaję sms'a np. o godzinie 17:36, to pokazuje o dwie godziny do tyłu czyli 15:36.

Mam tak tylko w sms'ach, które dostaję, bo jak ja wysyłam jest ok. Jak to naprawić, nie chcę oddawać na gwarancję.

Odnośnik do komentarza

Mam Samsunga Z400V. Nie grzebiąc nic w żadnych ustawieniach, znikąd pojawił się problem z wysyłaniem SMS'ów - pojawia się komunikat "wysłanie SMS'a nie powiodło się". Po tym próbowałem coś zmienić w ustawieniach, ale nic to nie daje. Spotkał się może ktoś z Was z czymś podobnym?

sprawdz ustawienia centrum wiadomosci ;)

Odnośnik do komentarza

Mam Samsunga Z400V. Nie grzebiąc nic w żadnych ustawieniach, znikąd pojawił się problem z wysyłaniem SMS'ów - pojawia się komunikat "wysłanie SMS'a nie powiodło się". Po tym próbowałem coś zmienić w ustawieniach, ale nic to nie daje. Spotkał się może ktoś z Was z czymś podobnym?

sprawdz ustawienia centrum wiadomosci ;)

Ustawienie są OK. Pisałem, że wszystkie są dobre, i nic w nich wcześniej nie było grzebane. Proszę o konkretne odpowiedzi.

 

A tak BTW, to jaki polecilibyście telefon z typu tzw. slide? :)

Odnośnik do komentarza

szukam telefonu.

 

Teraz mam Nokia 6110 Nav (z poltora roku juz bedzie) no i w sumie jestem bardzo zadowolony. Tak naprawde to przydalby mi sie tylko wiekszy wyswietlacz (i wifi).

 

Z czego najczesciej korzystam w telefonie ?

1. Nawigacja (tak naprawde dzieki telefonowi, "prawdziwa" nawigacje biore tylko na dluzsze wyjazdy w nieznane)

2. Budzik (rozwiazanie z alarmem "w dni robocze" jest swietne bo w praktyce rzadko kiedy ten budzik musze modyfikowac)

3. Internet - przydalby sie ciut wiekszy wyswietlacz

4. PDF - jak wyzej

5. Dzwiek - wystarczy mi odtwarzanie mp3, ale to chyba standard

 

Potrzebne mi tez Wi-Fi

 

Pulap cenowy ? Bo ja wiem - powiedzmy do 1,5 tys zl. Moze ciut wiecej. Poleccie cos. Jakos nie mam glowy, aby pare dni siedziec i wertowac wszystkie telefony ;)

Ja mam SonyEricsson C905

Bardzo jestem zadowolony, ma wszystko o czym piszesz i wiele innych rzeczy. W standarcie dostajesz kartę o pojemności 2 GB! mnóstwo miejsca na muzykę a i jakiś film Ci sie zmieści

Kupiłem go za dosłownie 0 zł. Przedłużyłem umowę, ale widziałem na aukcjach że za 900-1300 zł można go kupić, ponoć nie używane.

Jedyna wada telefonu, krótka żywotnośc baterii, trzyma góra 2 dni, ale przy takim wyświetlaczy dziwić to nie powinno.

Odnośnik do komentarza

Jedyna wada telefonu, krótka żywotnośc baterii, trzyma góra 2 dni, ale przy takim wyświetlaczy dziwić to nie powinno.

Powinno, mimo wszystko. Żona korzysta od pół roku z N5800 (wyświetlacz 3,2'; 16 mln kolorów), a bateria trzyma do 4 dni (oczywiście pomijając momenty korzystania z GPS-u).

Odnośnik do komentarza

Jedyna wada telefonu, krótka żywotnośc baterii, trzyma góra 2 dni, ale przy takim wyświetlaczy dziwić to nie powinno.

Powinno, mimo wszystko. Żona korzysta od pół roku z N5800 (wyświetlacz 3,2'; 16 mln kolorów), a bateria trzyma do 4 dni (oczywiście pomijając momenty korzystania z GPS-u).

No wlasnie tez sie nad ta Nokia zastanawiam.

Odnośnik do komentarza

Ta 5800XM jest całkiem fajna, do dotykowego wyświetlacza szybko się człek przyzwyczaja (przynajmniej ja, bo lubię nowości). A bateria jest serio całkiem dobra, 4 dzień chodzi i jeszcze 4 kreski ma :)

Jedyny minus jak na razie to słaby aparat, a dokładniej flesz. W N82 było znacznie lepiej. Ale co tam, bedę chciał zdjęcia robić to sobie cyfrówkę kupię.

Odnośnik do komentarza

Dziś zauważyłem, że w zestawie 5800, którą kupiłem koleś nie dał mi dowodu zakupu. Czy bez tego w razie awarii serwis może nie przyjąć go do naprawy w ramach gwarancji?

Nie wiem co robić, ale na całe szczęście nie wystawiłem komentarza i chyba zażyczę sobie żeby mi ten dokument pocztą przesłał.

Odnośnik do komentarza

Może nie przyjąć, więc postaraj się o paragon lub fakturę.

Dla przykładu, w Sonym nie wazna jest karta gwarancyjna a rachunek zakupu telefonu, w Nokii niektóre punkty same kontaktują sie z operatorami i wyciągają dane czy telefon jest legalny ( nie kradziony)

Lepiej miej ten dowód zakupu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...