Skocz do zawartości

Duma Mazowsza


Czarls

Rekomendowane odpowiedzi

W mocno eksperymentalnym ustawieniu, rozpoczęliśmy mecz w ramach 29. kolejki z Kujawiakiem Włocławek. Gospodarze spotkania prezentowali się dotychczas bardzo dobrze, ale wierzyłem, że jesteśmy w stanie powalczyć. Pierwsze minuty spotkania nie napawały optymizmem. Włocławianie przejęli inicjatywę i spokojnie dążyli do pokonania Brzostowskiego. Na szczęście, po raz kolejny sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło. Zmarnowane sytuacje zemściły się na gospodarzach w 27. minucie, kiedy fatalny błąd popełnił Sądecki, a Kosztowniak pewnie umieścił piłkę w pustej bramce. Tuż przed przerwą przypomnieliśmy sobie o Sawicu, którego zimą sprzedaliśmy za 10.000€ do Kujawiaka. Chyba każdy wie, o czym mówię. Do przerwy 1:1. Drugą część meczu rozpoczęliśmy wyśmienicie. W 50. minucie Kosztowniak urwał się obrońcom i pewnie pokonał golkipera gospodarzy. Dziesięć minut później znowu był remis. Kanarski ominął paru defensorów i świetnie odegrał do Bekasa, który pokonał bezradnego Brzostowskiego. Wynik utrzymał się do końca, lecz gdyby Bański prezentował się tak, jak na początku sezonu, pewnie wrócilibyśmy do Wilgi z kompletem oczek.

 

Zagłębie przegrało ze Śląskiem i nadal jesteśmy drudzy...

 

12.04.2006r.; II Liga [29/34]

Stadion OSiR, Włocławek; Widzów: 3421

[5.] Kujawiak - [2.] Amur Wilga 2:2 (1:1)

0:1 Kosztowniak 27'

1:1 Sawic 42'

1:2 Kosztowniak 50'

2:2 Bekas 60'

 

MoM: Tomasz Kosztowniak [Amur, N, 9]

 

Brzostowski - Gudewicz, Stach, Maciejewski, Urbaniak - Agafon - Niedziela, Gocejna (Loch 77'), Rosiński - Kosztowniak, Bański.

Odnośnik do komentarza

Na dzień przed wyjazdem do Jaworzna na mecz ze Szczakowianką doszły do mnie dwie ważne informacje. Ta gorsza mówiła chorobie Urbaniaka, którego dopadło przeziębienie i jedno spotkanie ma z głowy. Druga wiadomość była dużo bardziej radosna. Spotkanie ze Szczakowianką miało być transmitowane przez telewizję, więc odbyło się dzień po pierwszych meczach 30. kolejki. Wyniki były dla nas doskonałe. Zagłębie Sosnowiec przegrało u siebie z Lechią Gdańsk, KSZO Ostrowiec nie dało rady Śląskowi, a Jagiellonia zaledwie zremisowała z Polkowicami. Do Jaworzna jedziemy po sześć punktów...

 

Rozpoczęliśmy z głowami w chmurach. W 11. minucie przysnęła nasza defensywa i Chudy nie miał problemów z wbiciem piłki do bramki Brzostowskiego. Zakląłem głośno i uderzyłem bidonem w ziemię. Zadziałało. Pięć minut później Rączka potężnie huknął z dystansu i było 1:1. W 34. minucie ponownie o sobie przypomniał Bański i wyprowadził nas na zasłużone prowadzenie. W drugiej połowie prezentowaliśmy się nieźle, lecz nie udało nam się nie popełnić fatalnego błędu. W 63. minucie Maciejewski sfaulował w polu karnym napastnika gospodarzy i mimo błagalnych próśb, sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Gołąbek i ustalił wynik meczu. Mogliśmy zainkasować trzy punkty, naprawdę mogliśmy...

 

16.04.2006r.; II Liga [30/34]

Stadion przy ul. Kościuszki, Jaworzno; Widzów: 3545

[14.] Szczakowianka - [2.] Amur Wilga 2:2 (1:2)

1:0 Chudy 11'

1:1 Rączka 16'

1:2 Bański 34'

2:2 Gołąbek 63' rzut karny

 

MoM: Tomasz Rączka [Amur, P Ś, 8]

 

Brzostowski - Gudewicz (Wiśniewski 46'), Stach, Maciejewski, Augustyniak - Agafon - Gocejnna, Rączka, Rosiński - Kosztowniak, Bański.

 

Czołówka tabeli, na 4. kolejki przed końcem sezonu.

 

| Poz| Inf   | Zespół			 |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| 1. |	   | ŁKS Łódź		   |	   | 30	| 18	| 7	 | 5	 | 57	| 26	| +31   | 61	| 
| 2. |	   | Amur Wilga		 |	   | 30	| 16	| 6	 | 8	 | 61	| 31	| +30   | 54	| 
| 3. |	   | Kujawiak		   |	   | 30	| 15	| 7	 | 8	 | 40	| 27	| +13   | 52	| 
| 4. |	   | Zagłębie Sosnowiec |	   | 30	| 15	| 6	 | 9	 | 46	| 32	| +14   | 51	| 
| 5. |	   | Jagiellonia		|	   | 30	| 15	| 6	 | 9	 | 41	| 34	| +7	| 51	| 
| 6. |	   | KSZO Ostrowiec	 |	   | 30	| 13	| 10	| 7	 | 47	| 34	| +13   | 49	|

Odnośnik do komentarza

@Maniek_ZKS: Nie chwal dnia...

 

Spotkanie ze zdegradowanym już Piastem Gliwice rozpoczęliśmy bez zawieszonego za kartki Kosztowniaka. Nie muszę chyba mówić, że ten mecz po prostu musieliśmy wygrać. Zaczęliśmy niemrawo, jakby bojąc się napierających gości. W 20. minucie boisko opuścił zwijający się z bólu Rączka. - Niedobrze. - mruknąłem pod nosem i znów z niepokojem spojrzałem na boisko. Dwie minuty później Agafon z rzutu wolnego dał nam prowadzenie. Podskoczyłem z radości, a wraz ze mną oszalał cały stadion. Kolejne minuty to spokojna gra moich podopiecznych, lecz im bliżej było końca meczu, tym bardziej obawiałem się wyrównującej bramki. Na szczęście nic takiego się nie wydarzyło. W 90. minucie dość przypadkowe trafienie Brackiego dało nam zwycięstwo, które zdecydowanie przybliżyło nas do walki o awans.

 

Kujawiak - ŁKS 1:0

Podbeskidzie - Zagłębie 1:0

Świt - Jagiellonia 0:0

Lechia - KSZO 1:1

 

Jest dobrze...

 

22.04.2006r.; II Liga [31/34]

Wilga Arena, Wilga; Widzów: 904

[2.] Amur Wilga - [18.] Piast Gliwice 2:0 (1:0)

ktz. Rączka 20'

1:0 Agafon 22'

2:0 Bracki 90'

 

MoM: Marcin Gocejna [Amur, P Ś, 8]

 

Brzostowski - Gudewicz (Wiśniewski 84'), Stach, Maciejewski, Augustyniak - Agafon - Gocejna, Rączka (Niedziela 20'), Rosiński - Bracki, Bański (Loch 82').

Odnośnik do komentarza

ŁKS Łódź - lider II ligi i nasz kolejny przeciwnik. Wiedziałem, że będzie bardzo trudno. - Żadnej taryfy ulgowej. Zabiegajcie ich! - starałem się zmotywować swoich podopiecznych przed batalią, która mogła rozstrzygnąć losy awansu. Walczyliśmy. Przez całe 90. minut naprawdę staraliśmy się z całych sił, lecz to nie wystarczyło. W 76. minucie Mierzejewski ograł Bubnowicza i nie dał szans Brzostowskiemu. Była to jedyna bramka w tym meczu. Mimo niewielkiej liczby goli, spotkanie mogło się podobać. Podbramkowych akcji było pod dostatkiem i ten pojedynek mógł się zakończyć zupełnie innym rezultatem. Kilka razy Trałka był niezwykle blisko pokonania bramkarza gospodarzy, lecz brakowało precyzji i nieco szczęścia. Swoje szanse mieli też nasi rywale, jednak bardzo dobrze spisywał się Brzostowski. Potwierdził to w 89. minucie, kiedy obronił rzut karny. Oprócz porażki, zaniepokoiły mnie także kontuzje. Kosztowniak i Rosiński - filary naszej drużyny nie pomogą nam w walce o trofeum.

 

Jagiellonia 2:2 Widzew

Zagłębie 3:2 Kujawiak

KSZO 0:0 Podbeskidzie

 

Mimo wszystko, jest nieźle...

 

29.04.2006r.; II Liga [32/34]

Stadion przy Alei Unii, Łódź; Widzów: 5488

[1.] ŁKS Łódź - [2.] Amur Wilga 1:0 (0:0)

ktz. Kosztowniak 69' [A]

1:0 Mierzejewski 76'

n.rz.k Leszczyński 89' [Ł]

 

MoM: Arkadiusz Maciejewski [Amur, O Ś, 8]

 

Brzostowski - Gudewicz, Stach, Bubnowicz, Maciejewski- Agafon - Gocejna (Niedziela 46'), Trałka, Rosiński - Kosztowniak (Bracki 69'), Bański.

Odnośnik do komentarza

Kolejny mecz mieliśmy rozegrać dzień po wszystkich, gdyż chciała pokazać nas telewizja. Wyniki nas satysfakcjonowały.

Finishparkiet 2:1 Jagiellonia

Kujawiak 1:1 KSZO

ŁKS już wygrał, więc się nie liczą. Szybka kalkulacja i wszystko jasne: wygrywamy u siebie z Zagłębiem i jesteśmy w Ekstraklasie.

 

Bez Rosińskiego, Rączki i Kosztowniaka. Stawka była olbrzymia. Wyszedłem na murawę i spojrzałem w niebo. Świeciło słońce, lecz było dość chłodno jak na tę porę roku. Ręce mi się trzęsły, a serce biło jak dzwon. Pierwszego gwizdka niemal nie usłyszałem, gdyż zniknął gdzieś w tumulcie. Zaczęliśmy nieźle, lecz nieskutecznie. Co chwilę łapałem się za głowę, gdyż nie mogłem wytrzymać z nerwów. W 34. minucie Agafon zagrał do Trałki, który potężnie uderzył. Piłka wpadła w pole karne i zniknęła mi z oczu. Po chwili leżałem na ziemi a jedyne co słyszałem, to niesamowita radość na stadionie. 1:0 dla nas! Bednar strzela samobója. Wynik utrzymał się do przerwy i do szatni zeszliśmy uśmiechnięci. Kwadrans spędziliśmy milcząc, gdyż nie odezwałem się ani słowem. Po prostu odjęło mi mowę. W 49. minucie piłkę do bramki skierował Bański. Stadion eksplodował radością, lecz tylko na chwilę. Spalony - tak zadecydował arbiter. Kolejne minuty to popis naszej gry. Mądrze prowadziliśmy rozgrywkę i nie dawaliśmy sosnowiczanom rozwinąć skrzydeł. Brakowało jednak rozstrzygającego trafienia. W 84. minucie Loch wbiegł w pole karne i chwilę później leżał już na murawie. Karny! Do piłki podszedł Agafon, a ja wiedziałem, że byliśmy o 11. metrów od Ekstraklasy. Doświadczony pomocnik spojrzał na bramkarza i rozpoczął rozbieg. Strzał w lewy róg okazał się genialnym posunięciem. W Wildze zatrzęsła się ziemia. Byliśmy już bardzo niedaleko, naprawdę bardzo niedaleko. Do końca meczu nic już się nie wydarzyło. Kiedy sędzia zagwizdał po raz ostatni, na murawę wbiegli kibice i rozpoczęła się feta.

 

Jesteśmy Dumą Mazowsza!

 

07.05.2006r.; II Liga [33/34]

Wilga Arena, Wilga; Widzów: 1035

[2.] Amur Wilga - [4.] Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)

1:0 Bednar 34' gol samobójczy

2:0 Agafon 84' rzut karny

 

MoM: Bartłomiej Niedziela [Amur, P Ś, 8]

 

Brzostowski - Gudewicz (Wiśniewski 46'), Stach, Bubnowicz, Maciejewski - Agafon - Niedziela, Trałka (Wilk 87'), Gocejna - Bracki (Loch 46'), Bański.

Odnośnik do komentarza

Gratulacje awansu, teraz trzeba się będzie chyba wzmocnić, żeby walczyć o wuższe cele. Oby w przyszłym sezonie w Ekstraklasie było podobnie i już za 2 lata w Wildze były europejskie puchary. :kutgw: A chłopaki to powinni teraz dostać dożywotni wstęp na Mega. :keke:

Odnośnik do komentarza

@Dzięki wielkie, sam się tego nie spodziewałem.

 

Świętowanie w Wildze trwało przez kilka dni. Tydzień po olbrzymim triumfie, wybraliśmy się do Ostrowca aby rozegrać ostatnie spotkanie w sezonie. Wybrałem nieco eksperymentalny skład, żeby zobaczyć jak zaprezentują się gracze rezerwowi. Po boisku poruszaliśmy się jak muchy w smole i zasłużenie ulegliśmy gospodarzom, którzy w niezłym stylu pożegnali się z widownią. Porażka zupełnie mnie nie zmartwiła, gdyż w mojej głowie huczało od innych myśli. Musiałem wzmocnić zespół i szykować się do kolejnego sezonu.

 

13.05.2006r.; II Liga [34/34]

Miejski Stadion Sportowy "KSZO", Ostrowiec; Widzów: 4092

[7.] KSZO - [2.] Amur Wilga 3:1 (1:1)

1:0 Gmitrzuk 39'

1:1 Loch 41'

2:1 Wesecki 76'

3:1 Wesecki 77'

 

MoM: Piotr Kosiorowski [KSZO, P L, 8]

 

Rogowski- Wiśniewski, Stach, Wilk, Augustyniak - Agafon - Smarzyński, Niedziela, Gocejna - Loch, Mężyk.

Odnośnik do komentarza

@PiotruH: Dzięki :)

 

II Liga - Tabela Końcowa:

 

| Poz| Inf   | Zespół			 |	   | M	 | Z	 | R	 | P	 | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| 1. | M	 | ŁKS Łódź		   |	   | 34	| 21	| 7	 | 6	 | 65	| 30	| +35   | 70	| 
| 2. | A	 | Amur Wilga		 |	   | 34	| 18	| 6	 | 10	| 66	| 35	| +31   | 60	| 
| 3. | Br	| Kujawiak		   |	   | 34	| 17	| 8	 | 9	 | 45	| 31	| +14   | 59	| 
| 4. |	   | Zagłębie Sosnowiec |	   | 34	| 17	| 6	 | 11	| 50	| 37	| +13   | 57	| 
| 5. |	   | Jagiellonia		|	   | 34	| 16	| 8	 | 10	| 46	| 39	| +7	| 56	| 
| 6. |	   | Ruch Chorzów	   |	   | 34	| 15	| 10	| 9	 | 45	| 35	| +10   | 55	| 
| 7. |	   | KSZO Ostrowiec	 |	   | 34	| 14	| 13	| 7	 | 52	| 37	| +15   | 55	| 
| 8. |	   | Widzew			 |	   | 34	| 13	| 12	| 9	 | 54	| 38	| +16   | 51	| 
| 9. |	   | Radomiak		   |	   | 34	| 12	| 12	| 10	| 42	| 37	| +5	| 48	| 
| 10.|	   | Śląsk			  |	   | 34	| 12	| 11	| 11	| 41	| 39	| +2	| 47	|  
| 11.| Br	| Lechia Gdańsk	  |	   | 34	| 12	| 10	| 12	| 42	| 43	| -1	| 46	| 
| 12.| Br	| Polkowice		  |	   | 34	| 10	| 10	| 14	| 33	| 44	| -11   | 40	| 
| 13.| Br	| Podbeskidzie	   |	   | 34	| 10	| 9	 | 15	| 33	| 49	| -16   | 39	| 
| 14.| Br	| Szczakowianka	  |	   | 34	| 9	 | 9	 | 16	| 29	| 52	| -23   | 36	|
| 15.| S	 | Finishparkiet	  |	   | 34	| 10	| 5	 | 19	| 29	| 62	| -33   | 35	|  
| 16.| S	 | Świt			   |	   | 34	| 8	 | 6	 | 20	| 37	| 58	| -21   | 30	|  
| 17.| S	 | Polonia Bytom	  |	   | 34	| 6	 | 10	| 18	| 24	| 40	| -16   | 28	| 
| 18.| S	 | Piast			  |	   | 34	| 6	 | 8	 | 20	| 32	| 59	| -27   | 16	| 
| Piast: Odjęto 10 pkt.

Odnośnik do komentarza

|Nazwisko			 | Pozycja	| Morale	 | Forma	 | M.	 | Br.	| Śr Oc. | 
|Dariusz Brzostowski  | BR		 | Znakomite  | 6-7-7-7-7 | 33	 | -	  | 6.76   |  
|Rafal Rogowski	   | BR		 | Niskie	 | 6-6-7-6-5 | 1	  | -	  | 5.00   | 
|Przemyslaw Urbaniak  | LB, O PŚ   | Znakomite  | 6-7-6-8-6 | 22 (3) | -	  | 7.00   | 
|Robert Bubnowicz	 | O PŚ	   | Znakomite  | 7-6-6-7-7 | 3 (9)  | -	  | 6.42   |  
|Adam Samiec		  | O PL	   | Znakomite  | 7-7-8-6-7 | 20 (1) | -	  | 7.24   | 
|Tomasz Augustyniak   | O PŚ, DP   | W porządku | 6-4-8-6-7 | 28	 | 1	  | 6.93   | 
|Tomasz Ciesielski	| O LŚ	   | Znakomite  | 7-6-6-7-8 | 24 (3) | 1	  | 6.89   | 
|Piotr Stach		  | O LŚ, DP   | B. dobre   | 6-7-6-7-7 | 12	 | -	  | 6.58   | 
|Arkadiusz Maciejewski| O Ś, DP	| Dobre	  | 7-6-6-8-7 | 9	  | -	  | 6.78   | 
|Bartlomiej Wilk	  | O Ś, DP	| Znakomite  | 6-6-7-6-7 | 1 (5)  | -	  | 6.33   |  
|Mariusz Wisniewski   | O/DBP P	| W porządku | 7-5-6-7-6 | 1 (3)  | -	  | 6.00   | 
|Adrian Gudewicz	  | O/DBP/OP P | Znakomite  | 6-6-7-7-6 | 14 (7) | -	  | 6.67   | 
|Mieczyslaw Agafon	| DP		 | B. dobre   | 7-8-7-7-7 | 35	 | 5	  | 7.34   | 
|Marcin Gocejna	   | P Ś		| Znakomite  | 7-8-6-7-7 | 6 (3)  | -	  | 6.89   | 
|Bartlomiej Niedziela | P Ś		| W porządku | 7-7-7-8-7 | 5 (9)  | -	  | 6.71   |  
|Michal Smarzynski	| OP P	   | W porządku | 6-8-6-6-6 | 1	  | -	  | 6.00   |  
|Tomasz Raczka		| OP Ś	   | Znakomite  | 7-8-7-8-7 | 29	 | 11	 | 7.41   | 
|Robert Rosinski	  | OP Ś	   | Znakomite  | 7-7-7-8-6 | 33	 | -	  | 7.45   |  
|Lukasz Tralka		| OP Ś	   | Znakomite  | 8-8-8-6-7 | 30	 | 12	 | 7.00   |  
|Piotr Banski		 | N		  | Znakomite  | 7-7-6-6-7 | 33	 | 14	 | 7.21   |  
|Grzegorz Bracki	  | N		  | Dobre	  | 6-8-6-6-6 | 3 (3)  | 1	  | 6.50   | 
|Tomasz Kosztowniak   | N		  | B. dobre   | 8-8-9-6-7 | 27	 | 11	 | 7.37   | 
|Kamil Loch		   | N		  | Dobre	  | 6-6-6-7-7 | 4 (16) | 3	  | 6.65   |  
|Mariusz Mezyk		| N		  | Znakomite  | 7-6-6-7-7 | 2 (4)  | 2	  | 6.67   |

 

Sezon się zakończył, więc czas na podsumowania. Najpierw postaram się dokładniej ocenić poszczególne formacje i zawodników.

 

Przez ostatni rok przez Wilgę przetoczyło się wielu piłkarzy. Skład, który zmontowałem od zera osiągnął wielki sukces, więc należałoby się zastanowić, komu zawdzięczamy końcowy triumf? Statystyki udowadniają, że naszą najmocniejszą linią był atak, o czym świadczy największa ilość zdobytych bramek wśród drugoligowców. Para napastników: Bański-Kosztowniak zaaplikowała naszym rywalom aż 25 pięć trafień, a kolejne 23 zawdzięczamy ofensywnie usposobionym pomocnikom: Trałce i Rączce. To właśnie ci zawodnicy byli postrachem drugoligowych boisk. Bardzo ważną rolę w piłkarskiej układance odgrywał Rosiński, który co prawda nie strzelił żadnej bramki, lecz aż przy siedemnastu trafieniach asystował. Do ofensywnej gry Amura nie miałem zastrzeżeń, lecz nasza defensywna pozostawiała dużo do życzenia. Nasi obrońcy grali bardzo nierówno i często przed meczem miałem zagwozdkę na kogo postawić. Najlepiej spisywali się boczni obrońcy, lecz środek formacji defensywnej będzie wymagał przebudowy. Jeśli chodzi o bramkarzy, to przez cały sezon stawiałem na Brzostowskiego. Mimo niezbyt imponującej średniej, uważam że Dariusz dobrze wywiązał się ze swoich zadań i tylko kilka razy zawiódł moje oczekiwania.

 

***

 

Statystyki:

 

Najlepszy strzelec - Piotr Bański (14)

Najwięcej asyst - Robert Rosiński (17)

Zawodnik meczu - Piotr Bański (5)

Żółte kartki - Tomasz Kosztowniak (5)

Czerwone kartki - dwóch zawodników (1)

Średnia - Robert Rosiński (7.45)

 

Fatalnie prezentują się nasze finanse. Nasz dług się 250.000€.

Odnośnik do komentarza

Europa w screenach:

Ligę Mistrzów wygrało Chelsea, które spokojnie uporało się w finale z Bayernem Monachium. Puchar UEFA powędrował natomiast do Mediolanu. Inter pokonał po dramatycznym meczu Monaco i Włosi mogli świętować zdobycie potrójnej korony, gdyż oprócz ligi triumfowali także w Coppa Italia.

 

Na początku 2006 roku rozdano indywidualne nagrody za rok 2005:

Bramkarz roku: Oliver Kahn [bayern]

Obrońca roku: Lucio [bayern]

Pomocnik roku: Ballack [bayern]

Napastnik roku: Van Nistelrooy [Manchester United]

Piłkarz roku: Van Nistelrooy [Manchester United]

 

Trzy najciekawsze transfery:

 

1. Carlos Tevez [Corinthians -> Barcelona] 23.000.000€

2. Daniel Carvalho [Corinthians -> Barcelona] 15.000.000€

3. Diego [Porto -> Betis] 12.250.000€

 

Trzy najciekawsze transfery (Polska):

 

1. Jakub Błaszczykowski [Wisła -> Blackburn] 1.700.000€

2. Arkadiusz Głowacki [Wisła -> Grasshopper] 1.300.000€

3. Jakub Rzeźniczak [Legia -> Steaua] 1.100.000€

Odnośnik do komentarza

Mistrzostwa Świata w Niemczech zakończyły się triumfem Hiszpanów, którzy w finale pokonali Anglików 2:1. Brązowe krążki zdobyli Portugalczycy. Największą niespodzianką Mundialu była Korea Południowa, która dotarła aż do półfinałów. Orły Janasa zawiodły. Po zwycięstwie nad Zambią przyszły porażki z USA i Włochami, które dały nam zaledwie trzecie miejsce w grupie.

 

Karuzela transferowa w Wildze nie mogła się rozkręcić z powodu braku pieniędzy w klubowym skarbcu. Pewnego dnia nasz budżet dostał jednak potężny zastrzyk forsy. Cracovia zaoferowała 1.500.000€ za Tomasza Rączkę i nie mogłem odmówić. W jego miejsce z wolnego transferu sprowadziłem Pawła Nowackiego [POL, 18, OP Ś], lecz na inne transfery nie starczyło czasu. Wszystko jednak przed nami.

 

Przed pierwszym meczem w sezonie rozegraliśmy cztery spotkania towarzyskie. Zarówno gra i wyniki nie zachwycały, więc przed pierwszym gwizdkiem w Orange Ekstraklasie nie byłem optymistą.

 

Wyniki sparingów:

  • vs. Busko Zdrój 4:0
  • vs. Dolcan 2:2
  • vs. Avia 2:2
  • vs. Chemik 3:2

Odnośnik do komentarza

Niezbyt udana przerwa letnia sprawiła, że przed pierwszym ligowym spotkaniem czułem wyraźny niepokój. Na Wilga Arena stawiła się ekipa Polonii Warszawa, aby oficjalnie rozpocząć rozgrywki Orange Ekstraklasy. Zaczęliśmy w niemalże identycznym ustawieniu, w jakim występowaliśmy w II Lidze. Brakowało oczywiście Rączki, który miał już za sobą pierwsze treningi w Cracovii. Mimo braku wzmocnień, zaczęliśmy walczyć z Polonią jak równy z równym. W 28. minucie bliski pokonania naszego golkipera był Swisher, lecz Brzostowski nie dał się zaskoczyć. W 32. minucie fatalny błąd popełniła defensywa gości i Bański strzelił pierwszą bramkę w sezonie. Do szatni zeszliśmy prowadząc jedną bramką i nie tylko nas taki obrót sprawy wyraźnie zaskoczył. W drugiej części spotkania zaprezentowaliśmy się doskonale i bardzo dojrzale. To Polonia grała nieporadnie i zdecydowanie bardziej od nas przypominała absolutnego beniaminka Ekstraklasy. W 76. minucie indywidualna akcja Bańskiego dała nam drugą bramkę. Tuż przed zakończeniem meczu, fatalny błąd popełnił golkiper gości i Bański celnym trafieniem skompletował hat-tricka. Po spotkaniu wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Zgnietliśmy naszych rywali!

 

21.07.2006r.; Orange Ekstraklasa [1/30]

Wilga Arena, Wilga; Widzów: 235

[-] Amur Wilga - [-] Polonia Warszawa 3:0 (1:0)

1:0 Bański 32'

2:0 Bański 76'

3:0 Bański 89'

 

MoM: Piotr Bański [Amur, N, 10]

 

Brzostowski - Urbaniak, Ciesielski, Maciejewski (Samiec 46'), Augustyniak - Agafon - Nowacki (Gocejna 83'), Trałka, Rosiński - Kosztowniak (Loch 76'), Bański.

 

Widze, że czasami nawet tworzenie drużyny w stylu ŁKS zdaje egzamin :keke: no ale w Ekstraklasie nie będzie już tak wesoło ;>

:>

Odnośnik do komentarza

Tydzień po zwycięstwie nad Polonią był dla mnie bardzo wyczerpujący. Nasz skład wzmocniło, aż czterech zawodników i każdy z nich najprawdopodobniej będzie odgrywał istotną rolę w naszym składzie. Do Wilgi kolejno przyjeżdżali:

  • Marcin Mysiak [POL, 22, O Ś] z Wisły Kraków za 2.000€
  • Przemysław Kaźmierczak [POL, 24, DP] z Pogoni Szczecin za 4.000€
  • Marcin Łabędzki [POL, 25, DP] z Pogoni Szczecin za 2.000€
  • Jacek Skorski [POL, 21, OP LŚ] z Pogoni Szczecin za 30.000€

Ponadto mój sztab szkoleniowy uzupełnił Janusz Wójcik, który za 14.000€ dołączył do nas z Radomiaka Radom. Janusz został mianowany moim asystentem.

 

Przekonujące zwycięstwo nad Polonią pozwalało mi wierzyć, że w spotkaniu z Koroną Kielce również będziemy w stanie odnieść sukces. Pierwsze 10. minut spotkania rozgrywanego na Wilga Arena rozwiało jednak moje nadzieje. Dwa błędy Mysiaka spowodowały, że szybko straciliśmy dwie bramki. Przez całą pierwszą połowę nie mogliśmy się pozbierać, co doskonale wykorzystali goście aplikując nam trzecią bramkę. W drugiej części meczu zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony. Graliśmy szybko i kombinacyjnymi akcjami chcieliśmy zmazać plamę z pierwszej połowy. Na trzy gole gości odpowiedzieliśmy zaledwie jedną bramką Bańskiego i po końcowym gwizdku nie mieliśmy szczęśliwych min. Myślę, że przede wszystkim zabrakło zgrania. Do klubu dołączyło czterech nowych zawodników, którzy będą musieli wkomponować się w drużynę.

 

29.07.2006r.; Orange Ekstraklasa [2/30]

Wilga Arena, Wilga; Widzów: 412

[3.] Amur Wilga - [12.] Korona Kielce 1:3 (0:3)

0:1 Gęsior 6' rzut karny

0:2 Cichy 10'

0:3 Matusiak 34'

1:3 Bański 78'

 

MoM: Witold Cichy [Korona, O P, 8]

 

Brzostowski - Gudewicz, Samiec, Mysiak (Urbaniak 46'), Augustyniak (Loch 78') - Łabędzki - Kaźmierczak, Trałka, Rosiński (Skorski 46')- Kosztowniak , Bański.

Odnośnik do komentarza

Porażka z Koroną dała mi dużo do myślenia, lecz nie zdecydowałem się na zmianę składu. Sierpniowe mecze rozpoczęliśmy wyjazdem do Bełchatowa, gdzie zmierzyliśmy się z faworyzowanym przez media GKS-em. Pierwsze minuty to prawdziwe oblężenie bramki Brzostowskiego, który uwijał się jak w ukropie i dodajmy, że był w tych poczynaniach bardzo skuteczny. W 16. minucie pierwszy raz do ataku zabrali się moi podopieczni. Trałka uruchomił Bańskiego, ten wrzucił w pole karne a Kosztowniak strzałem głową nie dał szans Kozikowi. Po stracie bramki, Bełchatowianie ruszyli do odrabiania strat, lecz szczęście nam sprzyjało. Do przerwy całkowicie nie zasłużenie wygrywaliśmy. W 51. minucie Wojas ujrzał drugi żółty kartonik i wyleciał z boiska. Niestety, nie pomogło to moim podopiecznym, którzy znów nie zachwycali swoją grą. W 83. minucie Chifon wykorzystał błąd Augustyniaka i doprowadził do wyrównania. Remis mnie urządzał, lecz na pewno nie mogłem być zadowolony ze stylu gry.

 

05.08.2006r.; Orange Ekstraklasa [3/30]

Stadion przy ul. Sportowej, Bełchatów; Widzów: 4081

[13.] Bełchatów - [10.] Amur Wilga 1:1 (0:1)

0:1 Kosztowniak 16'

cz.k. Wojas 51'

1:1 Chifon 83'

 

MoM: Piotr Bański [Amur, N, 8]

 

Brzostowski - Gudewicz (Urbaniak 46'), Samiec, Mysiak , Augustyniak - Łabędzki (Skorski 46') - Kaźmierczak, Trałka, Rosiński - Kosztowniak (Loch 84'), Bański.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...