Skocz do zawartości

Igrzyska XXIX Olimpiady


Johniss

Ile medali zdobedzie polska reprezentacja na igrzyskach w Pekinie?  

98 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej kontrowersyjne igrzyska od cwiercwiecza rozpoczna sie juz w piatek. Czy ktos z forum, podobnie jak ja, zamierza zrywac nocki ogladaniem baseballu (wzglednie softballu) i eliminacji gimnastyki artystycznej? ;) Zapraszam do dyskusji o szansach medalowych Polakow, kondycji polskiego sportu, dopingu (oby nie bylo wielu tematow) i ogolnie o najwiekszej sportowej masowce co 4 lata.

 

Jutro nieoficjalne rozpoczecie, mecze grupowe pilki noznej pan i juz na wstepie szlagier Brazylia (z Marta - Pele w spodnicy) - Niemcy (z Birgit Prinz). W zeszlym roku te dwie ekipy spotkaly sie w finale MS i gora byly Niemki. Transmisja w Eurosporcie i na stronach iTVP.

 

Zapraszam rowniez do glosowania w sondzie :)

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam ochoty na oglądanie IO, po prostu mam przeczucie, że Chińczycy będą wałki kręcić :| Na pewno będę oglądał sporty zespołowe, postaram się też pokibicować Leszkowi Blanikowi :) Jestem też ciekawy nowych sportów, bodajże coś z BMXami jest :)

Odnośnik do komentarza

Ja obejrze pewnie piłkę nożną, koszykówkę, no i naszym pokibicuję. Boksowi podziękuję, bo już mi śmierdzi wałkami z Seulu :| W ogóle całe igrzyska moga się takie okazać - może będzie wysyp chińskich biegaczy, pływaków, sztangistów naszprycowanych czym tylko się da - w sumie to głównie tym czego się wykryć nie da.

 

Troche o dopingu w Pekinie

 

A tak przy okazji ponoć transmisje mają być spóźnione 10-20 sekund, aby w razie czego wyciąć to i owo - w sumie spóźnienie jest zawsze (pomaga to w lepszym montażu, ale wynosi ze 3 sekundy).

Odnośnik do komentarza

A ja liczę na Marka Plawgo, Szymka Kołeckiego, Otylię Jędrzejczak i Pawła Korzeniowskiego - no i oczywiście Mateusza Kusznierewicza. Oni powinni powalczyć o złoto.

Ciekaw jestem i najbardziej kibicuję naszym lekkoatletom, ale oprócz wspomnianych będzie ciężko - sztafeta 4x400, Tomek Majewski, Ania Jesień no i Monika Pyrek - chciałbym, żeby im się udało jak najlepiej, bo na pewno ich stać. Na reszcie dyscyplin nie za bardzo się znam, albo nie za bardzo interesuję (albo nie lubię - jak wspomniany boks).

Odnośnik do komentarza

Jestem ciekaw jak bardzo ewidentne wałki będą kręcić Chińczycy. Wiadomo, że muszą wygrać klasyfikację medalową, bo inaczej klapa i hańba. A to, że Azjatom zasady fair play, hmmmm - do niczego nie są potrzebne, może tak ujmę, można się było przekonać w Seulu, na MŚ w nogę w 2002 czy na różnych turniejach siatkarskich w Japonii.

Dlatego oprócz naszych całym sercem będę kibicował Amerykanom (pływanie!), bo tylko oni są w stanie powstrzymać Chińczyków w klasyfikacji i utrzeć im trochę nosa :]

A oglądać będę jak zwykle wszystko, bez wybrzydzania. IO to wspaniały czas, że nawet strzelanie do rzutek czy żonglowanie maczugami powoduje u mnie ekstazę ;)

Odnośnik do komentarza

hahaha, trap facetow juz w niedziele :), tam liczyc sie beda zawodnicy z blizszego lub troche dalszego wschodu (w atenach zloto zdobyl reprezentant ZEA, a i Irakijczyk byl blisko medalu). Swietna konkurencja :)

 

A dzisiejszy mecz na szczycie na remis. Widac bylo, ze oba zespoly szanuja sie nawzajem i graly "na czysto". Prawdopodobnie zmierza sie jeszcze raz w polfinale.

Odnośnik do komentarza

Korzeniowski już nie startuje to nie będę się katował przez 3 godziny chodem na 50 km :D

Soflball i Baseball jeszcze będzie na Pekinie ? Bo słyszałem, że w Londynie już z tego zrezygnowali/zrezygnują :>

A może ktoś będzie wiedział - zawsze się zastanawiałem czemu rugby nie ma na IO ?

Odnośnik do komentarza

Rogge wprowadzil taka zasade: aby wlaczyc jedna dyscypline, trzeba zrezygnowac z innej. Gdyby rugby wprowadzono do programu, trzeba by zrobic dla niej miejsce. Za co? Waterpolo siedzi w igrzyskach zbyt mocno. A zamiast softballu i baseballu slyszalem, ze sa pertraktacje na temat wlaczenia do londynu golfa.

 

Rugby bylo juz na igrzyskach: w Antwerpii i Paryzu

Odnośnik do komentarza

Trybunał Arbitrazowy ds. Sportu podjął dziś decyzję w sprawie trzech piłkarzy którzy wbrew woli swoich klubów pojechali na igrzyska w Pekinie. Prawdopodobnie Messi, Rafinha i Diego będą musieli wrócić do Europy.

 

W zeszłym miesiącu Diego z Werderu Brema i Rafinha z Schalke opuścili przedsezonowe zgrupowania swoich klubów i dołączyli do reprezentacji Brazylii przygotowującej się do olimpijskiego turnieju piłkarskiego. Decyzję piłkarzy wsparł prezydent FIFA, Sepp Blatter, który oświadczył, że kluby mają obowiązek zwalniać piłkarzy poniżej 23 roku życia na czas Olimpiady. Stanowisko Blattera poparł kilka dni temu Komitet ds. Statusu Piłkarzy przy komitecie Wykonawczym FIFA.

 

Kluby oddały sprawę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Do wniosku Niemców przyłączyła się FC Barcelona, której gwiazda Lionel Messi również dołączył do swojej drużyny narodowej. Dziś decyzja Trybunału przyznała rację klubom. Nie muszą zwalniać piłkarzy gdyż turniej olimpijski nie znajduje się w oficjalnym kalendarzu meczów międzypaństwowych. Dodatkowo nie istnieje decyzja organu wykonawczego FIFA, która nakładałaby na kluby takie zobowiązanie.

 

http://www.sport.pl/sport/1,65025,5560140,...a_igrzyska.html

 

I bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że dobrze.

Blatter to pajac - śmieszą mnie jego teksty o tym, żeby kluby postąpiły z duchem olimpijskim - w sumie to całe zamieszanie to w sporej części jego wina. Tych 3 piłkarzy to nic takiego w sumie - gorzej jak podobnie będzie chciało postąpić więcej klubów...

Odnośnik do komentarza

Dlaczego bardzo dobrze? Pewnie gdyby od razu była wiadomość, że kluby nie muszą zwalniać piłkarzy na IO bez względu na ich wiek to na tych IO nie pojechałby prawie nikt. Bo żaden klub nie ma interesu w tym by wysyłać swoich piłkarzy na IO. Grania w piłkę nożna na IO straci sens i za 4 lata gdy wiadome będzie od początku, że nie trzeba zwalniać na IO to żaden klub tego nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Soflball i Baseball jeszcze będzie na Pekinie ? Bo słyszałem, że w Londynie już z tego zrezygnowali/zrezygnują

Zrezygnują, bo stadiony do tych dyscyplin są zbyt kosztowne i leżą odłogiem potem, a szans na IO w Hawanie, na Dominikanie czy w Wenezueli gdzie ten sport jest narodowym jest żadne...Ewentualne IO w Japonii w 2016 mogłyby uratować b-ball :-k Do tego transmisje są fatalne dla telewizji (średnio mecz trwa 3h, w tym czasie dzieje się 50 tysięcy innych rzeczy) i 3/4 świata nie rozumie zasad w ogóle. Choć imo to debilne argumenty, bo nie powiecie, że tor do kajakarstwa górskiego, parkur do WKKW czy wypaśny tor kolarski są oblegane non stop a skakanie po batutach, strzelanie z łuku czy do rzutek to błyskawiczne sporty przykuwające do TV miliardy roztrzęsionych z emocji widzów :]

Nie mam nic do tych sportów tylko pokazuję luki w argumentacji MKOL ;)

Odnośnik do komentarza
Dlaczego bardzo dobrze? Pewnie gdyby od razu była wiadomość, że kluby nie muszą zwalniać piłkarzy na IO bez względu na ich wiek to na tych IO nie pojechałby prawie nikt. Bo żaden klub nie ma interesu w tym by wysyłać swoich piłkarzy na IO. Grania w piłkę nożna na IO straci sens i za 4 lata gdy wiadome będzie od początku, że nie trzeba zwalniać na IO to żaden klub tego nie zrobi.

 

Może za 4 lata Blatter umieści IO w kalendrzu FIFA, wtedy nie będzie problemu - albo ja o czymś nie wiem i zachowanie FIFA to coś innego niż podkopywanie prestiżu turnieju piłki nożnej na IO. Nie wiem jak było do tej pory, ale świat PN się trochę zmienia piłkarze zarabiają coraz więcej, meczów jest coraz więcej, kluby nawet niechętnie puszczają zawodników na mecze towarzyskie. W sumie trochę szkoda, ale jeden ruch FIFA w odpowiednim czasie i takiego problemu by nie było.

Odnośnik do komentarza

Z niecierpliwoscia czekam na koniec farsy, ktora rozpoczela sie w momencie ogloszenia decyzji o organizacji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

 

Jestem ciekaw jak bardzo ewidentne wałki będą kręcić Chińczycy.

 

Ewidentne przekrety powiadasz. Walka o medale olimpijskie zaczela sie juz na testach antydopingowych. Mam na mysli wykluczenie grupy czolowych rosyjskich zawodnikow, co jest rownoznaczne z odjeciem kilku krazkow. Przypadek? Watpie, rosyjskie media podaly dzis informacje, ze odwolanie od decyzji Kitajcow (pozdro dla kumatych) ma duze szanse powodzenia.

Czego jutro spodziewac sie po otwarciu? Propagandy z rozmachem, ktory mozna pamietac tylko z defilad na Placu Czerwonym za czasow Zwiazku Radzieckiego? W tym aspekcie chce byc w bledzie.

Odnośnik do komentarza

jakies szczegoly, zrodla? mi sie udalo znalezc, ze zostalo zlapanych dwoch rosyjskich chodziarzy na stosowaniu EPO. doprawdy, co jak co, ale bronienie kadrowiczow rosyjskiej kadry lekkoatletow to juz jest troche smiech, biorac pod uwage ile ta reprezentacja miala dopingowych wpadek przez ostatnich kilka lat (pierwszy przyklad z brzegu - kulomiotka Korzanenko - ktora w Atenach nafaszerowano sterydami i wygladala jak enerdowski cyborg za najlepszych czasow)

 

odnosze wrazenie, ze niektorzy beda winili Chinczykow rowniez za zbyt silna zlotowke :lol:

Odnośnik do komentarza

Rosyjska stacja TV - Pjerwyj Kanal (bodaj) informowala o tym niedawno.

Zapomnialem, ze Chinczycy to narod wybitnie prawy i sprawiedliwy, w pelni przestrzegajacy gre fair play.

Hu Jintao powiedzial jasno Chiny musza (z wyraznym akcentem na to slowo) zajac 1. miejsce w klasyfikacji medalowej. To natomiast do wyczytania w Wyborowej.

Odnośnik do komentarza

no naprawde, sprawdzilem strone tego kanalu i nie ma ani slowa o dopingu, jest o trenerce gimnastyczek, stronie Soczi, o Guusie Hiddinku, ale nic o dopingu... wiec?

 

co do Hu Jintao. taki tam panuje jezyk. jesli prezes Barcelony powie: "musimy wygrac z Wisla", to bedzie znaczylo, ze planuja podkladanie swin?

Odnośnik do komentarza

Co do dyscyplin, które powinny być do wylotki z Olimpiady, to według mnie większość gier zespołowych. Piłka nożna w pierwszej kolejności, bo ten turniej nie ma wielkiej rangi sportowej. Grają rezerwy reprezentacji na byle jakich stadionach. Zdecydowanie bardziej prestiżowe, jeżeli chodzi o piłkę nożną są MŚ, czy ME. Nie wiem, po co komu piłka nożna na olimpiadzie. Fanem koszykówki nie jestem, ale chyba sprawa wygląda podobnie. Zresztą ja tam bez wielkiego żalu będę tą olimpiadę ignorował. Można sobie do tego dorobić tybetańską teorię, ale głównym powodem jest to, ze nie ma tam wielu sportów, które by mnie interesowały. Zdecydowanie bardziej kręci mnie olimpiada zimowa, tam jest na co popatrzeć.

Odnośnik do komentarza

medal olimpijski w koszykowce stoi wyzej niz medal z mundialu. wystarczy zobaczyc jaki zespol wystawili w tym roku Amerykanie. wlasciwie jesli chodzi o hierarchie to wzgledem mistrzostw swiata slabiej stoja olimpijskie potyczki wlasnie w pilce noznej (meskiej odmianie), tenisie (grand slamy) i kolarstwie szosowym. zawodnicy z reszty konkurencji przygotowuja swoja forma pod katem igrzysk.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...