Skocz do zawartości

Co było pierwsze - jajko czy kura?


Perez

Rekomendowane odpowiedzi

Amicus i Qcz a co do waszych wcześniejszych postów ileż to razy widziałem jak Icon odgrażał się że ujawni zdarzenia z adminowni ale to ;)

Możesz pokzać? Najwyraźniej coś przeoczyłem.

Pewnie ciężko jest pokazać, bo chyba nikt takich rzeczy nie screenshotuje, a takie wypowiedzi miały miejsce w Maryni. Jednak mogę potwierdzić. Również widziałem takie wypowiedzi kierowane do SZk i chyba również Qcza, chociaż w drugim przypadku już taki pewny nie jestem. Zresztą z tego, co pamiętam, na odgrażaniu się kończyło.

Odnośnik do komentarza
Amicus i Qcz a co do waszych wcześniejszych postów ileż to razy widziałem jak Icon odgrażał się że ujawni zdarzenia z adminowni ale to ;)

Możesz pokzać? Najwyraźniej coś przeoczyłem.

 

Hmm raczej nie mogę bo to głównie wychodziło przy kłótniach w Maryni. Marynie są kasowane więc ni hu hu. Ale nic ujawniane nie było, kończyło się na odgrażaniu.

Odnośnik do komentarza
przeciez mowie ze nie zrobie tego... :)

To po cholerę o tym piszesz? :>

 

Chociaz nie wiem skad taka zasada, ze niby zamkniete podforum jest czym? Strafa 51? Scisle tajnymi rozmowami miedzy prezydentami panstw? To przeciez kilka tematow do ktorych ma dostep kilka osob ...nic wiecej :-) (choc dostep powinni miec wszyscy, bez mozliwosci pisania, ale czytac by se mogli o czym debatuja admini, jakos obrady sejmu sa otwarte, zwykli ludzie nie moga wypowiadac sie...ale ogladac moga..)

Zasady są jakie są i dopóki ktoś ich nie zmieni, obowiązują. Nie ja i nie Ty je ustalaliśmy, a że przyjął je i respektował ogół, pozostaje się z nimi zgodzić i nie judzić.

 

Hmm raczej nie mogę bo to głównie wychodziło przy kłótniach w Maryni. Marynie są kasowane więc ni hu hu. Ale nic ujawniane nie było, kończyło się na odgrażaniu.

Słowem, Maniac miał rację i chodzi o zwykłe porządki w przytkanym szalecie. Pytaniem pozostaje jedynie to, czemu czynione jest to na publicznym forum a nie w PW?

Odnośnik do komentarza
Wniosek - musicie go baaaardzo wkurzać, dlatego jest niemiły..Albo ja nie znam go tak dobrze jak Wy.

Imho skoro forum chodzi dobrze, to jest dobrym adminem..

 

Czy forum chodzi dobrze to jest kwestia względna to po pierwsze. Po drugie Icona naprawdę nie trzeba bardzo wkurzyć żeby był niemiły. On ma po prostu swoje nastroje, czasem zachowuje się jak baba a jak ktoś poruszy jakąś niewygodną/nielubianą przez niego kwestię to umarł w butach. Ile to ja warnów od niego dostałem w swojej forumowej karierze... Nie zliczę powiem szczerze ale myślę że koło 10 to spokojnie. Często strasznie prowokował, bawił się w trola, dawał ostrzeżenia za wyrwane kompletnie z kontekstu wypowiedzi. Szczerze powiem że jest on jedną z niewielu osób na tym forum która wzbudza moją autentyczną niechęć.

 

Jednak mimo tego jestem bardzo daleki od wieszania na nim psów. Już dawno mówił że jakby znalazł się ktoś chętny do przejęcia jego obowiązków, nie robiłby wielkich problemów. Tylko jakoś nikt nie kwapił się do tego, aby zająć się prowadzeniem forum. Sądze że teraz będzie podobnie ale mam nadzieję że będe się mylił. Forum potrzebuje odświeżenia i przewietrzenia. Póki co Icon wykonuje swoje obowiązki nienajgorzej, tyle tylko że tak jak wspomniałem na początku, mod z niego jest straszny.

Odnośnik do komentarza
Słowem, Maniac miał rację i chodzi o zwykłe porządki w przytkanym szalecie. Pytaniem pozostaje jedynie to, czemu czynione jest to na publicznym forum a nie w PW?

Dlaczego opisał Perez w pierwszym poście. Rozmowa na PW z Iconem kończy się "ustawianiem na zlocie, cwaniaczku" ( :keke:) i tego typu dziecinnymi stwierdzeniami, co zostało pokazane przez Pereza.

 

PS. Amicus, dlaczego używasz kursysy w swoich postach? Źle się to czyta, kursywy używa się do cytatów - cytujesz kogoś czy samego siebie? :P

Odnośnik do komentarza

Oj źle się dzieje na CMF. Odkąd tutaj jestem to Icon był adminem/modem(?). Wiadomo często niektóre rzeczy robił pod wpływem nerwów, ale praktycznie zawsze umiał się z tego wytłumaczyć, oczywiście wielu sytuacji też nie znam. Ale nie sądzicie, że sam 'zainteresowany' powinien się wypowiedzieć? Moim zdaniem po przeczytaniu tego wszystkiego Icon sam powinien zdecydować czy nadal będzie moderować, a może się zmieni i niektóre akcje będą przebiegały sprawniej i kulturalniej?

Odnośnik do komentarza
Zasady są jakie są i dopóki ktoś ich nie zmieni, obowiązują. Nie ja i nie Ty je ustalaliśmy, a że przyjął je i respektował ogół, pozostaje się z nimi zgodzić i nie judzić.

 

O jakich ty zasadach mówisz? O parytecie stron o FM w składzie administracji? O zasadzie, że nie admini nie podważają decyzji innych adminów? Ze nie piorą brudów publicznie? A pamietasz jak wygladało usuwanie mnie z adminki? Kto był autorem poniżającej dyskusji na mój temat? Kto mi po tajniaku zabrał uprawnienia, bez żadnej konsultacji z resztą? Przeciez nie szary user. Fakt, teraz już nim jest, ale wtedy nie był. Dla mnie nie ma czegos takiego jak "zasady administracji". To jest raczej konstytucja PRL, która przywiózł Stalin w teczce i narzucił Polakom, wmawiajac im, ze jest ona ich własną...

Odnośnik do komentarza
Jednak mimo tego jestem bardzo daleki od wieszania na nim psów. Już dawno mówił że jakby znalazł się ktoś chętny do przejęcia jego obowiązków, nie robiłby wielkich problemów. Tylko jakoś nikt nie kwapił się do tego, aby zająć się prowadzeniem forum. Sądze że teraz będzie podobnie ale mam nadzieję że będe się mylił. Forum potrzebuje odświeżenia i przewietrzenia. Póki co Icon wykonuje swoje obowiązki nienajgorzej, tyle tylko że tak jak wspomniałem na początku, mod z niego jest straszny.

Nie jestem częstym użytkownikiem forum i piszę cokolwiek od wielkiego dzwonu, bo po ostatnim ostrzeżeniu od Icona z kosmosu, które dostałem najwyraźniej tylko dlatego, że śmiałem wytknąć mu złamanie regulaminu i niesprawiedliwość, ale częściowo się muszę z Tobą zgodzić - od strony technicznej, jak już kiedyś napisał Henkel chyba, forum jest jednym z najlepiej prowadzonych w polskiej sieci.

Ale Icon mógłby sobie podarować moderatorkę, jeśli - co jest przykrą rzeczywistością - obcowanie z nim jako modem jest niczym chodzenie po minowym polu.

Odnośnik do komentarza
Dlaczego opisał Perez w pierwszym poście. Rozmowa na PW z Iconem kończy się "ustawianiem na zlocie, cwaniaczku" ( :keke:) i tego typu dziecinnymi stwierdzeniami, co zostało pokazane przez Pereza.

 

PS. Amicus, dlaczego używasz kursysy w swoich postach? Źle się to czyta, kursywy używa się do cytatów - cytujesz kogoś czy samego siebie? :P

PW ma to do siebie, że jest to Prywatna Wiadomość i w niej mogę Ci napisać co mi się żywnie podoba bo to jest przeznaczone dla Twoich oczu i Twej wiadomości. To ją różni od wiadomości ogólnodostepnej.

 

Edyta mówi, że temat kursywy wyjaśniłem w Maryni. Juz taki skursywiony jestem. To kwestia psychiki :D

 

O jakich ty zasadach mówisz?

O praniu brudów w jednej pralce i nie wywieszaniu ich dla ogółu.

 

A pamietasz jak wygladało usuwanie mnie z adminki?

Wybacz, ale wówczas nie byłem adminem, więc nie wiem o czym piszesz.

Edyta mówi, że jesteś Ofiarą Systemu, więc pewnie jakąś swoją traumę na CMF masz :D

Odnośnik do komentarza

Fenomen: nie był to żaden spontan, bo mi się nudziło. Nie mam w zwyczaju czepia się kogoś bez powodu. Owszem, sytuacje z Iconem obserwowałem długo. Choćby przypadek, kiedy forum padało, a Qcz zasugerował, aby dać dostęp innym osobom, które w razie nieobecności "szefa" mogą "postawić" forum na nogi - skończyło się najazdem na Qcza, choć pojęcia nie miałem o co chodziło i za co Qcz dostał. Za to, że zasugerował coś?

 

Wiem też, że wiele osób chętnie wygarnęłoby Iconowi jego zachowanie, ale autentycznie się boją, bo skończy się banem, a dla niektórych forum jest ważnym miejscem, gdzie chcą pogadać, wymienić poglądy. Ja przeżyję bez Maryni czy forów związanych z FM-em... To nie jest fair, ze jeden człowiek kieruje w taki sposób forum, który utrzymuje wielu użytkowników. Od strony administracyjnej - spoko, wszystko oki, no ale gdzie jest miejsce dla ludzi? Sorry, ale zmuszanie/sugerowanie komuś, aby przeprosił na publicznym* forum za coś tam czy grożenie "ustawką" no to jest już przesada. Wiele postów w tym temacie potwierdza, że cytowane przeze mnie wypowiedzi nie są jednorazową akcją. Pisał o tym Gacek, Qcz wspominał, że też ma swoje archiwa...

 

Jasne, że Icon może to olać, zamknąć temat etc. - jego prawo. Nie rozumiem tylko czemu tak wiele osób pozwala tak siebie traktować, tym bardziej, że współtworzą to forum zarówno w sensie contentu jak i finansów. Podkreślam - to nie jest tak, że Perez się nudził to nawrzucał Iconowi. Spotykam się z ludźmi ze Sceny i temat Icona pojawia się często, niestety nigdy w pozytywnym kontekście. Coś jest nie tak. Admin wielotysięcznej społeczności trzyma wszystkich na sznurku - niebawem strach będzie kogoś/coś skrytykować bo posypią się ostrzeżenia/bany. Tyle ode mnie w tej sprawie. Doskonale sobie zdaję sprawę z tego, że za 2-3 dni rozejdzie się to po kościach, ale na pewno nie może być tak, że milczeniem będę utwierdzał Icona w tym, że bluzganie i poniżanie ludzi jest z jego strony OK.

 

* co zaś do tego - mogłem napisac PW i sobie dyskutować z Iconem, ale skoro on chce publicznych przeprosin, to ja sobie pozwoliłem na publiczną krytykę.

Odnośnik do komentarza
CMF dość często nie działa i tym bardziej nie rozumiem dlaczego Icon po prostu komuś nie zaufa i dobrowolnie nie pozbędzie się wielu obowiązków. Mam takie wrażenie, że nie wybrał do tej pory kogoś ponieważ do osób, które mogłyby się tym zająć ma jakieś osobiste obiekcje.

k'woli ścisłosci takie uprawnienia dostał Fenomen

Odnośnik do komentarza
CMF dość często nie działa i tym bardziej nie rozumiem dlaczego Icon po prostu komuś nie zaufa i dobrowolnie nie pozbędzie się wielu obowiązków. Mam takie wrażenie, że nie wybrał do tej pory kogoś ponieważ do osób, które mogłyby się tym zająć ma jakieś osobiste obiekcje.

k'woli ścisłosci takie uprawnienia dostał Fenomen

Jeżeli o ścisłość chodzi to:

Ostatecznie tak, ale poprzedzone to było awanturą z Qczem, w której Icon sugerował, że Qcz chce się dobrać do uprawnień administratorskich.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko powiem tak: Icon = A. De Raph jesli chodzi o styl moderowania. Jeden i drugi popelniali podobny typ bledow, jeden i drugi maja malo dystansu do siebie, jeden i drugi maja do mnie olbrzymi zal o to, ze im to powiedzialem (w przypadku jednego i drugiego: najpierw prywatnie, a potem publicznie).

 

Szkoda, bo obaj prywatnie potrafili byc (i na pewno potrafia) fajnymi facetami.

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie tylko jakie umiejętnosci ma Fenomen, że dostąpił takiego zaszczytu. No offence, nie siedze tu na codzień, nie wiem wszystkiego o wszystkich, wiec jesli Feno jest informatykiem na codzień z doświadczeniem w administrowaniu sieciami, to przyklaskuję Iconowi, że przekazał komuś kompetentnemu swoje uprawnienia. Jesli jednak jest inaczej, i Feno jest vice-rootem tylko dlatego, ze "ufa mu Icon", no to coś jest nie tak...

 

Patryk, prosiłbym o nieporownywanie mnie do faceta, który grozi ustawkami i banuje za pisanie "odra" z małej litery. Ja mogę mieć swoje żale, ale na żalach się kończy. Wkurza mnie to ciągłe porównywanie, niech sie pokaże choć jedna osoba, ktorej kazałem przepraszać sie publicznie, albo której groziłem na PW, że mu dam w mordę. Udowodnij albo przeproś.

Odnośnik do komentarza
Ciekawi mnie tylko jakie umiejętnosci ma Fenomen, że dostąpił takiego zaszczytu. No offence, nie siedze tu na codzień, nie wiem wszystkiego o wszystkich, wiec jesli Feno jest informatykiem na codzień z doświadczeniem w administrowaniu sieciami, to przyklaskuję Iconowi, że przekazał komuś kompetentnemu swoje uprawnienia. Jesli jednak jest inaczej, i Feno jest vice-rootem tylko dlatego, ze "ufa mu Icon", no to coś jest nie tak...

Hmm, Feno jest studentem informatyki na Politechnice Wrocławskiej i poza tym Icon mu ufa.. Wiec sory ADR, ale akurat tego to sie czepiac nie powinienes :>

Odnośnik do komentarza

Od strony techniczne to nie mam zarzutów. Wiem, że Icon traktuje forum pośrednio, jak swoją pociechę. Co zapewne utrudniało znalezienie kogoś, kto mógłby się nim zająć bez szkody. Na szczęście, zaufał Feno i za to gratki.

 

Niestety ma wybuchowy charakter, co powoduje, że nie ma wielu zwolenników i czuje się jak w oblężonej twierdzy. Reaguje natychmiast zamiast sprawę przemyśleć. Dlatego też, staram się nie wypowiadać o górnikach, Śląsku i Odrze Wodzisław. Cenię sobie spokój psychiczny mój i Icona.

 

Na założeniu tematu miało głównie wpływ akcja bana dla Gwałtka z piątku na sobotę.

Odnośnik do komentarza

Ta dyskusja jest nam niepotrzebna. Widzialem rozne wstawki o tym, ze nalezy mi sie strzal w morde, ale nie znajde tego, wiec uznajmy, ze tego nie bylo ;). Odre porownalbym z shiftowym problemem z Legia. Tylko znowu, jestem ostatnio malo aktywny, wiec ciezko mi to dokladniej zestawic. Ja widze pewne anologie, nieraz wieksze, nieraz mniejsze, ale fakt faktem ze publicznie nie kazales sie nigdy przeprosic. Plus dla Ciebie ;P

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...