Skocz do zawartości

Co było pierwsze - jajko czy kura?


Perez

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda według mnie tak. W Waszych słowach jest sporo racji. Przede wszystkim Iconowi można zarzucić zbytnią, jak na moderatora porywczość. Czasem, jak się wkurzy, to chyba sam nie panuje nad tym komu i ile ostrzeżeń dopiernicza. Niemniej jednak, czy jest jakaś alternatywa? Czy jest osoba, która może wziąć na siebie prowadzenie forum od strony technicznej? Sprawa była już podnoszona wielokrotnie i nawet Icon stwierdził, że on chętnie odda forum, jeżeli pojawi się kandydat o wystarczających kwalifikacjach i cieszący się wystarczającym zaufaniem. Do tej pory (chyba) nie zgłosił się nikt. Co do rzucenia przez Icona moderatorki i zajęcie się samym administrowaniem, to w pełni rozumiem Icona, że nie chce tego zrobić (chociaż chyba nawet tak przez tydzień było, jak dobrze pamiętam :-k). Jakbyś regularnie i charytatywnie czyścił i naprawiał szalet publiczny, też chciałbyś mieć prawo wyboru, kto może się do niego wysrać.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, ze administratorem technicznym nie musi być nikt z CMF. Administrator serwera/sql nie musi być nawet moderatorem. Najlepiej byłoby, aby był to ktos z zewnątrz (nawet miałbym kandydata, ale to nieważne), który miałby w assie dawanie warnów, itp itd. SKupiłby sie na tym, zeby forum było szybkie, bezawaryjne i daksi. Ale Icon na to nie pójdzie, bo wg. niego, ktoś zaufany, to JEGO zaufany. Nie są ważne kwalifikacje, wazne są "plecy", konkretnie jego własne. Już była dyskusja na ten temat, to jak Qcz coś tam napomknał, to mu Icon wyjechał od "cwaniaczków" i że po jego trupie dostanie on dostęp do serwera... Czy to nie jest dziecinada?

 

PS. Pawoj - pamiętam, ale chciałem to przeczytać tutaj :)

Odnośnik do komentarza

Czy ktos mowi, ze Icon zaniedbuje swoje obowiazki? W zadnym razie... Niemniej jednak to, ze jest adminem nie upowaznia go do arogancji i lekcewarzenia innych jakie czasem prezentuje. Jak juz ADR wspomnial zeby administrowac forum nie trzeba wiedzy tajemnej - trzeba cierpliwosci i czasu, ale nie czarnej magii.

 

Z Iconem mozna normalnie pogadac, ale przy okazji czowiek czuje sie jakby chodzil po polu minowym i nigdy nie wie czy zaraz nie "wdepnie" na temat, ktory Icona doprowadzi do stanu wzburzenia (delikatnie mowiac). A Icon, jak jest wzburzony to niestety w slowach nie przebiera i momentami czuje sie bezkarny...

 

Innymi slowy jak juz mu ktos zajdzie za skore "chlop zywemu nie przepusci"...

Odnośnik do komentarza
Sprawa była już podnoszona wielokrotnie i nawet Icon stwierdził, że on chętnie odda forum, jeżeli pojawi się kandydat o wystarczających kwalifikacjach i cieszący się wystarczającym zaufaniem.

Zapomniales dodac, ze zaufaniem, ale nie ogolu tylko Icona...

 

To nie tron krolewski zeby sie bawic w sukcesje :]

Odnośnik do komentarza

Ja sam jestem SMODem na jednym dużym forum pewnej gry internetowej i wiem, że ludzie czasem potrafią nieźle wkurzyć, nie doceniać tylko marudzić, narzekać, krytykować....Po części rozumiem Icona. Na jego miejscu, jedni by byli spokojni (charakter taki) , inni by wybuchali i np. tak jak Icon, który nie przebiera w słowach (mimo, że kiedyśtam obiecał mi , że nie będzie klnął, ale zapomniał pewnie:D).

 

Przytoczę sytuację moją z Iconem :

 

Kiedyś prosiłem o zdjęcie warna, zachowałem się jak noob, gdyż myślałem, że mam warna, a go już nie miałem - dostałem taką odpowiedź:

 

"Masz na koncie 0? Masz! I teraz masz już 1. Nie musisz mieć notki, że ostrzeżenie zostało zdjęte. My te warny ściągamy bez notki. Jedni dają notkę - inni nie dają."

- Nie dał mi oczywiście tej jedynki. I po mojej ripoście:

 

"Nie widziałem Wystarczyło tak napisać, ale dobra niech Ci będzie niech mam to +1 ...Jak ma Ci to pomóc odreagować jakiś stres...Doprawdy nie rozumiem Twojej agresji słownej .

Pozdrawiam."

 

Odpisał bardzo grzecznie i kulturalnie:

 

"To nie jest żadna agresja. Ale jeżeli do Ciebie nie dociera jasno napisane, że nie masz już ostrzeżenia i chcesz mi wmówić, że ostrzeżenie masz, to wybacz, ale ktoś tu ma chyba jakieś problemy. Zdejmę Ci to ostrzeżenie ale nie rób więcej takich szopek. Nie masz warna i koniec tematu. Konto masz na zero.

 

pozdrawiam"

 

Z pespektywy patrząc, wiem, że miał rację...

 

Icon - mam nadzieję, że nie obrazisz się , że to zacytowałem tutaj.

 

Wniosek - musicie go baaaardzo wkurzać, dlatego jest niemiły..Albo ja nie znam go tak dobrze jak Wy.

Imho skoro forum chodzi dobrze, to jest dobrym adminem..

Odnośnik do komentarza

# "Za kazde kolejne dojebywanie sie do mnie na publiku bedziesz lecial na kolejne 2 a moze wiecej tygodni az sie nauczysz czym jest PW i opcja Report a takze kim na forum jest admin.

A jak masz jakis problem do mnie to mozemy sie ustawic na zjezdzie cwaniaczku."

Co do cytatu powyżej - jeżeli on jest pisany na serio to sorry, ale za takie teksty należy się co najwyżej strzał w pysk a nie szacunek. Dzieciniada.

Co do całości, zgadzam się z Perezem. Mądrze gada, jest w tym sporo prawdy i rzeczowych argumentów.

Odnośnik do komentarza

jmk - jak Icon przestanie poniżać ludzi, którym daje ostrzeżenia, wprowadzi automatyczy system zdejmowania po określonym czasie, to dla mnie może być administratorem tego forum dożywotnio, skoro to jego pasja, ma na to odpowiednio dużo czasu i cierpliwości. Jednak system totalitarny, który on btw uważa za jedyny słuszny, nie będzie dobrym rozwiązaniem. No chyba, ze uczestnicy CMF to masochiści i lubią, jak sie nimi pomiata. Wtedy - excuse me...

Odnośnik do komentarza

Jak już tak cytujemy, to też coś mam :)

 

Pamiętaj, że to ja tu jestem adminem i że jestem jedynym adminem, który ma w dupie zasady, robi co mu się podoba, banuje kogo chce, wyciąga martwe punkty z regulaminu kiedy ma swoje widzimisię itd. Henkel akurat by Ci tu jeszcze trochę tego wyliczył ale pewnie pora zbyt późna i się mu nie chce. A może mu już przeszło i zmienił zdanie.

I wiesz co się z tym wszystkim wiąże? To, że jak mnie będziesz dalej irytował to wywalę Cię z hydeparku bez powodu, bo przecież nie mam honoru, zasad i wał wie czego tam jeszcze. Wywalę bo tak mi się podoba. Tak więc albo przestań być monotematyczny albo rob jak chcesz, ale ostrzegam, że w końcu trafisz na mój gorszy dzień i wtedy nawet 1000 odwołań Ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Jakbyś regularnie i charytatywnie czyścił i naprawiał szalet publiczny, też chciałbyś mieć prawo wyboru, kto może się do niego wysrać.

Cytat dnia IMHO. Nie posądzałem Cię, Maniaku, o tak cięty język :)

 

A w kwestii tematu - śmiem stwierdzić, że nie zauważyłem jakiejś lawiny przemocy na userach.

Jednakże kto był bez winy a dostał po pysku warnem lub banem, niechaj wyjawi powody otrzymania tegoż i publicznie zostanie osądzony czy warn/ban był słuszny czy nie.

Bez konkretów publiczny lincz na Iconie, dokonany przez Maryniowe Misie, jest po prostu niesmaczny.

Odnośnik do komentarza

sie porobilo :o

Jak zauwazyliscie pewnie tez z Iconem mialem/mam/ na pieńku. Moglbym tu dolac oliwy do ognia cytujac kilka kwiatkow z ogolu, skopiowanego archiwum admina (oj to co tam jest to cytaty Pereza przy tym sa bajkami dla dzieci :D), ale po co mialbym to robic? Ktos juz pisal: Kuń jaki jest kazdy widzi. Byl taki i bedzie. Mimo zapewnien w adminie jak i na ogole jakos zmian nie widze (patrz ostatnia dyskusja o padach serwera) i juz ich nie oczekuje...

spoko ja sie juz przyzwyczailem, ze co nie napisze mam zjebke i wpierdol na zlocie :D

Odnośnik do komentarza
Jak już tak cytujemy, to też coś mam :)

 

Pamiętaj, że to ja tu jestem adminem i że jestem jedynym adminem, który ma w dupie zasady, robi co mu się podoba, banuje kogo chce, wyciąga martwe punkty z regulaminu kiedy ma swoje widzimisię itd. Henkel akurat by Ci tu jeszcze trochę tego wyliczył ale pewnie pora zbyt późna i się mu nie chce. A może mu już przeszło i zmienił zdanie.

I wiesz co się z tym wszystkim wiąże? To, że jak mnie będziesz dalej irytował to wywalę Cię z hydeparku bez powodu, bo przecież nie mam honoru, zasad i wał wie czego tam jeszcze. Wywalę bo tak mi się podoba. Tak więc albo przestań być monotematyczny albo rob jak chcesz, ale ostrzegam, że w końcu trafisz na mój gorszy dzień i wtedy nawet 1000 odwołań Ci nie pomoże.

To akurat byla ironia... :]

Odnośnik do komentarza
Jak zauwazyliscie pewnie tez z Iconem mialem/mam/ na pieńku. Moglbym tu dolac oliwy do ognia cytujac kilka kwiatkow z ogolu, skopiowanego archiwum admina (oj to co tam jest to cytaty Pereza przy tym sa bajkami dla dzieci :D), ale po co mialbym to robic?

Byłeś adminem więc doskonale wiesz, że to co się dzieje w adminowni nie ogląda światła dziennego i nie jest przeznaczone dla oczu ogółu userów. Po raz kolejny grozisz jednak zardzewiałą szabelką i choć poczatkowo moje odczucia, dotyczące sposobu zapodania Ci czarnej polewki w adminowni, były mieszane, to dziś mam już pewność, że był to ruch zasadny i odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Jak zauwazyliscie pewnie tez z Iconem mialem/mam/ na pieńku. Moglbym tu dolac oliwy do ognia cytujac kilka kwiatkow z ogolu, skopiowanego archiwum admina (oj to co tam jest to cytaty Pereza przy tym sa bajkami dla dzieci :D ), ale po co mialbym to robic?

Byłeś adminem więc doskonale wiesz, że to co się dzieje w adminowni nie ogląda światła dziennego i nie jest przeznaczone dla oczu ogółu userów. Po raz kolejny grozisz jednak zardzewiałą szabelką i choć poczatkowo moje odczucia, dotyczące sposobu zapodania Ci czarnej polewki w adminowni, były mieszane, to dziś mam już pewność, że był to ruch zasadny i odpowiedni.

przeciez mowie ze nie zrobie tego... :) Chociaz nie wiem skad taka zasada, ze niby zamkniete podforum jest czym? Strafa 51? Scisle tajnymi rozmowami miedzy prezydentami panstw? To przeciez kilka tematow do ktorych ma dostep kilka osob ...nic wiecej :-) (choc dostep powinni miec wszyscy, bez mozliwosci pisania, ale czytac by se mogli o czym debatuja admini, jakos obrady sejmu sa otwarte, zwykli ludzie nie moga wypowiadac sie...ale ogladac moga..)

A do admina mi sie nie pali...oj to ostatnia rzecz na jaka mam ochote, jakos nie przepadam byc ponizanym na kazdym kroku i informowanym ze jest niczym.

Wogole to ten temat nie wiem po co jest zalozony...nic nie zmieni a tylko niesmak zostanie. Kazdy wie jaki jest i bedzie Icon i zaden temat tego nie zmieni.

 

Zgadzam się z Dixem, What happens in Vegas - stays in Vegas obowiązuje choćby z powodów moralnych.

To Wy tam aż takie niemoralne rzeczy robicie? :keke:

nie wszyscy ;)

Odnośnik do komentarza

Boli to że pierzemy brudy przed publiką, wyciągamy nasze osobiste korespondencje które nie powinny oglądać światła dziennego. A to naprawdę nie jest miłe. Przecież możnabyło sobie wszystko wytłumaczyć czy to na PW czy na zlocie (nie chodzi mi tu o czyny karalne tylko o rozmowe) :> Amicus i Qcz a co do waszych wcześniejszych postów ileż to razy widziałem jak Icon odgrażał się że ujawni zdarzenia z adminowni ale to ;)

Odnośnik do komentarza

Jestem szarym użytkownikiem, który nie napisał wielu postów i nie brał udziału w takich dyskusjach, ale dość często czytam forum i mam takie wrażenie, że Icon trochę uzurpuje sobie miano właściciela forum, które przecież w głównym stopniu jest sponsorowane przez użytkowników. CMF dość często nie działa i tym bardziej nie rozumiem dlaczego Icon po prostu komuś nie zaufa i dobrowolnie nie pozbędzie się wielu obowiązków. Mam takie wrażenie, że nie wybrał do tej pory kogoś ponieważ do osób, które mogłyby się tym zająć ma jakieś osobiste obiekcje. Osobiście nie mam nic do Icona, bo na tyle ile się kontaktowaliśmy to był w stosunku do mnie bardzo w porządku. Ale z tych cytatów, wynika jasno, że ma tendencję do podsycania sporów, zamiast ich łagodzenia - a właśnie moderator, czy admin chyba powinien czasami potrafić przygryźć sobie język dla dobra forum. Mam spore obawy, że z tych dyskusji nic nie wyniknie, bo jak zwykle będzie gadanie, że to stare zatargi i niechęć do osoby admina. W każdym razie szkoda.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...