Skocz do zawartości

Jagiellonia Białystok


Rekomendowane odpowiedzi

Jagiellonia ostatnie pięć sezonów (od ostatniego licząc) 2-11-3-11-10

 

Lechia 4-5-5-4-8

 

Korona Kielce 5-12-11-13-11

 

Pogoń 7-6-8-7-12

 

 

 

Jagiellonia nie licząc dwóch bardzo udanych sezonów to poziom Korony Kielce. Owszem, w tych dwóch sezonach bardzo trafiła z transferami, stąd bardzo dobre wyniki, ale to póki co wyjątki, nie reguła. Składu z poprzedniego sezonu nie utrzymają, po rozsprzedaży może być różnie, wszystko zależy od tego czy nowi się sprawdzą, ale trzeba przyznać, że ostatni sezon stawia poprzeczkę bardzo wysoko. Na wychowanków też raczej nie ma co liczyć, bo patrząc na minuty z systemu Pro Junior System to Jaga blado wyglądała w tej kwestii w ostatnim sezonie.

Tak, wiem Jagiellonia prowadzi w lidze, ale po karnych i prezencie na sam na sam dla Sheridana - tak to można wygrać Turbo Kozaka ;) w przekroju całego sezonu trzeba będzie pokazać trochę więcej.

Odnośnik do komentarza

 

 

Owszem, w tych dwóch sezonach bardzo trafiła z transferami, stąd bardzo dobre wyniki

 

Popatrz sobie na kadrę z sezonu 2015/16 i 2016/17. Na plus zmiana Madery na Runje i to tyle. Taki Kelemen przyszedł na miejsce Drągowskiego więc nie nazwałbym tego wzmocnieniem. Także ja bym się nie śpieszył z tym, że wicemistrzostwo wzięło się z bardzo dobrych transferów.

 

 

 

Składu z poprzedniego sezonu nie utrzymają, po rozsprzedaży może być różnie

 

Jakiej rozsprzedaży? Póki co sprzedano jednego zawodnika.

 

 

 

Na wychowanków też raczej nie ma co liczyć, bo patrząc na minuty z systemu Pro Junior System to Jaga blado wyglądała w tej kwestii w ostatnim sezonie.

 

Blado? Na tle Lecha owszem, ale nie całej ligi. Do tego punktacja PJS wcale nie musi być odzwierciedleniem tego co reprezentuje młodzież (Śląsk był drugi, a wszystkie punkty nastukał im jeden zawodnik)

Odnośnik do komentarza

Jeśli uważasz, że Jaga i Lech są w tym samym momencie rozwoju, to chyba serio nie kumam ;)

 

Ok: nie są. Rozwojem dla tych klubów: Jagi i Lecha było by to co napisałem: europejskie puchary rokrocznie i awans co rok rundę dalej docelowo osiągnięcie fazy grupowej.

Odnośnik do komentarza

 

Jeśli uważasz, że Jaga i Lech są w tym samym momencie rozwoju, to chyba serio nie kumam ;)

 

Ok: nie są. Rozwojem dla tych klubów: Jagi i Lecha było by to co napisałem: europejskie puchary rokrocznie i awans co rok rundę dalej docelowo osiągnięcie fazy grupowej.

 

Może nie przesadzajmy, że rok po roku przeskok rundy, ale co roku powinni się ocierać o grupówkę europejską i top ligowy (co rozumie się samo przez sie).

Odnośnik do komentarza

Trzeba być kompletnym ignorantem, żeby twierdzić, że Jaga się nie rozwija. Kinas pisze, że te sezony z podium to były wyskoki. Ja twierdzę inaczej, to sezon 2015/2016 był wpadką spowodowaną odejściem zbyt dużej liczby zawodników. Dwa razy podium w ciągu ostatnich trzech lat, gdzie 10 lat temu ten klub wracał dopiero do Ekstraklasy po 15 latach przerwy.

 

jmk, ale przecież Lech ma co roku puchary (pomijam jak się w nich spisują). Jaga ma to dopiero przed sobą.

Odnośnik do komentarza

A ja nie twierdzę, że rozwoju nie ma. Zacząłem temat od kwot transferowych i o możliwym rozwoju za te pieniądze, jaki według mnie powinien być, aby był dobry. Jeśli FYM-owi pasuje obecny rozwój to spoko, dalej będą wypuszczać koszulki z okazji wicemistrzostwa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...