Skocz do zawartości

Jagiellonia Białystok


Rekomendowane odpowiedzi

Kary finansowe, ale w milionach: wtedy organizator imprezy stanie na głowie, i chociażby miał stracić kilka tys na biletach, to woli je stracić i bandytów nie wpuszczać, niż potem płacić dużą bańkę kary.

właśnie, po co zamykać trybunę, trzeba było dać Jadze 1 milion kary, trzy Legii i by było po kłopocie.

Odnośnik do komentarza

Jaką rekomendację? Zapisy są organizowane przez kibiców. Po zakończeniu lista trafia do klubu, ten przesyła ją do organizatora. Tak to chyba wygląda. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Niby w jaki sposób klub może ręczyć za jedną czy drugą osobę udającą się na wyjazd?

Odnośnik do komentarza

Ale ja nie twierdzę, że stowarzyszenie jest odpowiedzialne za osoby udające się na wyjazd. Twierdzę, że klub nie jest odpowiedzialny za zachowanie osób przebywających na wyjeździe. Podajcie mi podstawę prawną, gdzie sprzedający bilet bierze odpowiedzialność za kupującego.

Odnośnik do komentarza

Jaką rekomendację? Zapisy są organizowane przez kibiców. Po zakończeniu lista trafia do klubu, ten przesyła ją do organizatora. Tak to chyba wygląda. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi. Niby w jaki sposób klub może ręczyć za jedną czy drugą osobę udającą się na wyjazd?

 

Jeżeli tak jest, to organizator wyjazdu podpisywał by umowę z organizatorem meczu, na mocy której w przypadku rozpoczęcia zamieszek ze strony kibiców drużyny przyjezdnej, płaci on karę w wysokości 500 tysięcy złotych. Na poczet ewentualnej kary, wpłacali by zwrotne zabezpieczenie w wysokości 50 tysięcy złotych. Jak potem ją ściągną od swoich członków, to już ich problem.

 

Podobnie można zrobić w przypadku kibiców drużyny miejscowej. Tam od razu by na bilecie była kwota kary i tyle.

Odnośnik do komentarza

Ale ja nie twierdzę, że stowarzyszenie jest odpowiedzialne za osoby udające się na wyjazd. Twierdzę, że klub nie jest odpowiedzialny za zachowanie osób przebywających na wyjeździe. Podajcie mi podstawę prawną, gdzie sprzedający bilet bierze odpowiedzialność za kupującego.

Jeżeli kibice klubu X złamią przepisy, to komu liga wlepia karę? Klubowi? Czy Stowarzyszeniu?

 

Tutaj jest coś takiego:

 

Organizator zawodów może przyjąć kibiców drużyny gości tylko i wyłącznie w grupach zorganizowanych zaakceptowanych przez klub wysyłający, wedle ściśle określonych zasad

http://www.cafefootball.eu/~cafefoot/sites/default/files/contentfiles/pdfs/zasady-przyjmowania-kibicow-gosci-ekstraklasa2.pdf

Odnośnik do komentarza

 

Ale ja nie twierdzę, że stowarzyszenie jest odpowiedzialne za osoby udające się na wyjazd. Twierdzę, że klub nie jest odpowiedzialny za zachowanie osób przebywających na wyjeździe. Podajcie mi podstawę prawną, gdzie sprzedający bilet bierze odpowiedzialność za kupującego.

Jeżeli kibice klubu X złamią przepisy, to komu liga wlepia karę? Klubowi? Czy Stowarzyszeniu?

 

Ani klubowi, ani stowarzyszeniu. Kibicom! Dostali zakaz wyjazdowy? Dostali.

 

Tutaj jest coś takiego:

 

Organizator zawodów może przyjąć kibiców drużyny gości tylko i wyłącznie w grupach zorganizowanych zaakceptowanych przez klub wysyłający, wedle ściśle określonych zasad

http://www.cafefootball.eu/~cafefoot/sites/default/files/contentfiles/pdfs/zasady-przyjmowania-kibicow-gosci-ekstraklasa2.pdf

 

 

No i w punkcie 11 jest "Sprzedaż biletów kibicom przez klub zamawiający bilety może nastąpić tylko i wyłącznie po sprawdzeniu, czy chętni do zakupu nie figurują w wykazie osób objętych zakazem wstępu na imprezę masową w sposób zgodny z postanowieniami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych". I to jest jedyna rzecz za jaką klub może wziąć odpowiedzialność czyli sprawdzenie żeby na liście wyjazdowej nie było osób objętych zakazem.

Odnośnik do komentarza

Odnoszę wrażenie, że to trochę naiwne z Twojej strony, że "akceptowanie listy" wiąże się tylko i wyłącznie do sprawdzenia, czy nie ma wśród nich osób z zakazami stadionowymi, a o resztę niech się martwi organizator meczu.

 

Skoro coś jest ode mnie zależne (czyli, czy kibice jadą, czy nie jadą) i zatwierdzam w imieniu klubu jakąś decyzję (czyli ten i ten mogą jechać), to logiczne jest, że liczę się z konsekwencjami, jeżeli ten i ten narażą klub na takowe.

 

I rozumiem, że nie było przypadku, kiedy za wybryki kibiców na wyjeździe klub dostał karę finansową?

 

P.S. Chciałem sprawdzić przepisy na stronie Ekstraklasy, ale wyskakuje error. Przypadek? :P

Odnośnik do komentarza

Odnoszę wrażenie, że to trochę naiwne z Twojej strony, że "akceptowanie listy" wiąże się tylko i wyłącznie do sprawdzenia, czy nie ma wśród nich osób z zakazami stadionowymi, a o resztę niech się martwi organizator meczu.

 

No bo co więcej może zrobić klub?

 

I rozumiem, że nie było przypadku, kiedy za wybryki kibiców na wyjeździe klub dostał karę finansową?

 

Niech się wypowie ktoś kto się orientuje w tej materii. Ja nie śledzę tego typu działań.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...