Skocz do zawartości

I Liga


Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu widzę tylko jeden śląski klub, więc nie rozumiem skąd liczba mnoga :-k

Poz tym Katowice otrzymały licencję bo zostały dziś w cudowny sposób uratowane przez sponsora.

Icon, w tekście jest mowa o GKS Katowice i GKS Jastrzębie :P

 

Jedyny klub I ligowy, który nie otrzymał licencji to GKS Jastrzębie. W uzasadnieniu decyzji podali:

 

" ... W dostarczonej do PZPN dokumentacji wystąpiły braki formalne i merytoryczne, brak uregulowanych zobowiązań finansowych klubu z właściwym Urzędem Skarbowym oraz brak dokumentacji wskazującej na uregulowanie zobowiązań finansowych wobec zawodników klubu.

 

W ciągu czterech dni roboczych od momentu otrzymania uzasadnienia klubowi przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych."

Odnośnik do komentarza

Zapamiętaj sobie raz na zawsze - Jastrzębie to nie jest śląski klub, a miasto Jastrzębie-Zdrój nie jest miastem śląskim :>

To, że leży w województwie śląskim, nie uprawnia go do tego aby nazywać go śląskim. Podobnie jak kluby z Bielska, Sosnowca czy reszty Zagłębia.

 

A, że Jastrzębie nie otrzymało licencji wcale mnie nie dziwi. Właśnie wróciłem z pubu, w którym spotkałem byłego już zawodnika Jastrzębia - Roberta Żbikowskiego. Zawodnik powiedział mi, że wszyscy byli i aktualni gracze klubu nie odpuszczą GKSowi w sprawie zwrotu należnych im pieniędzy. Klub zalega im od stycznia. Łącznie 26 graczom i sztabowi szkoleniowemu. I nie są to kwoty małe. Zawodnicy wysłali w tej sprawie pismo do PZPN. Jeżeli Jastrzębie otrzyma licencję to będzie przestępstwo.

Odnośnik do komentarza
Flota Świnoujście wyraziła zgodę na treningi Piotra Dziuby wspólnie z kadrą Pogoni Szczecin SA. Napastnika „wyspiarzy” kibice Dumy Pomorza będą mogli zobaczyć na pierwszych zajęciach już we wtorek o godzinie 10.30 na boisku nr 2.

 

http://pogonszczecin.info/Dziuba_we_wtorek_na_treningu_Pogoni-ab722-722-2317.html

 

 

faaajnieee, następny sezon zagramy bez napastników, spoko :doh!:

Odnośnik do komentarza
- Teraz wszystko wyszło na jaw. 100-tysięczne miasto nie chce mieć klubu piłkarskiego w I lidze. Mają nas wszystkich gdzieś. Zrobili z nas idiotów - grzmi zawodnik GKS-u Jastrzębie, Witold Wawrzyczek.

 

Los klubu z Jastrzębia wydaje się być praktycznie przesądzony. GKS w kolejnym sezonie będzie występował najprawdopodobniej w B-klasie. Dzisiaj piłkarze już nie trenowali. - Trener zarządził nam tzw. odnowę biologiczną. Wybraliśmy się wszyscy na basen - opowiada Wawrzyczek.

 

W czwartek zawodnicy i trenerzy o godzinie 10:00 mają się spotkać z (prezesem?) Marianem Jaroszem i rozmawiać o przyszłości. - Mam ogromne pretensje do miasta. Zobaczyli, jak wygląda sytuacja w klubie i się... zesrali. Mają nas wszystkich gdzieś. Wszystko wychodzi na jaw. 100-tysięczne miasto nie chce mieć klubu piłkarskiego w I lidze - wścieka się "Gitara".

 

Największym zaskoczeniem dla zawodników był fakt, że nowy zarząd działał podobno nielegalnie. - Są tam przecież prawnicy. Dlaczego więc połapali się dopiero po dwóch tygodniach, że działają niezgodnie z prawem? Wciąganie w to ponownie Joachima Langera jest ich całkowitą kompromitacją. Zrobili z nas idiotów - nie kryje rozgoryczenia Wawrzyczek.

 

- Proszę zobaczyć, ile mieliśmy spraw na głowie z załatwianiem licencji na czele. Dopiero przed kilkoma dniami dostaliśmy sygnał z KRS-u, że coś jest nie tak. Tam nadal widnieje nazwisko prezesa Joachima Langera. Brakuje mnóstwa dokumentów, ze sprawozdaniem finansowym włącznie. - Dla tych ludzi nie będę sobie szarpał nazwiska, grając w B-klasie - Witold Wawrzyczek, pomocnik Jastrzębia.To nie było uzupełnienie zarządu, tylko zmiana. Jutro przekażemy piłkarzom, że nowy zarząd nie może funkcjonować, gdyż Walne Zgromadzenie nie zostało przeprowadzone zgodnie z prawem - tłumaczy Jarosz.

 

Teraz tylko jakiś cud może uratować GKS, ale wszyscy gracze są już pogodzeni z faktem, że będą musieli szukać sobie nowych klubów. - Bardzo długo nas przetrzymali, a teraz zostaliśmy na lodzie. Wszystkie zespoły mają już praktycznie pozamykane kadry. W niejednym klubie, w którym grałem, był bałagan, ale takiego burdelu jak w Jastrzębiu jeszcze nie przeżyłem - opowiada Tomasz Copik, który do GKS-u trafił zimą z Opola. Przypomnijmy, że Odra nie dokończyła rozgrywek I-ligowych. - To pech. Zmieniając barwy, kierowałem się ambicją i chciałem nadal grać w I lidze. Moi koledzy natomiast spokojnie i bez stresu kopią piłkę, zarabiając pieniądze na niższym szczeblu. Ja chyba również tak zrobię - mówi Copik.

 

Raczej żaden ze znaczących graczy w GKS-ie nie zostanie. - Z całym szacunkiem, ale dla tych ludzi nie będę sobie szarpał nazwiska, grając w B-klasie. Poszukam sobie nowej drużyny. Poczekajmy jednak do piątku na ostateczną decyzję. Jeszcze walczymy - podkreśla Wawrzyczek/sportslaski.pl

Szkoda chłopaków. Copik to ma wybitnego pecha bo trafił z deszczu pod rynnę.

Odnośnik do komentarza

Energie Cottbus - Flota 2:1 (0:0)

68' Omar Jarun 0:1

73' Nils Petersen 1:1 kar.

87' Alexander Bittrof 2:1

 

Flota: Prusak - Kubowicz, Jarun, Mazurkiewicz (46 Jandik), Niewiada, Schon (46 Krzywicki), Macek (46 Chi-Fon), Fechner, Sojka (46 Smolec), Stanisławski (46 Uchenna, 80 Chlebo), Polak (46 Kosakowski)

 

 

Ponoć sam mecz dosyć wyrównany, we Flocie sporo testowanych zawodników. Mam obawy, czy zdążą zgrać się z zespołem. Były ploty, że Chi-Fon zrezygnował z gry we Flocie, ale jednak zagrał i liczę na Jego zatrudnienie.

 

Tak btw. to znany jest już terminarz rozgrywek I ligi.

 

http://www.flota.swinoujscie.com.pl/terminarz.html

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Flota pokonała dziś pewnie Sandecję Nowy Sącz 3:0. Początkowe minuty należały do gości, ale później to Flota przejęła inicjatywę i momentami wręcz miała miażdżącą przewagę. Pierwsza bramka padła w 26. minucie. Polak dostał dobrą piłkę na lewym skrzydle, ostro dośrodkował, a piłkę w bramce ładnym strzałem umieścił Staniszewski. Pięć minut później było już 2:0. Do wybitej piłki na przedpole dopadł Polak i pięknym, mierzonym uderzeniem z woleja trafił w okienko bramki Sandecji. Ostatnia bramka padła w 83. minucie. Do dośrodkowanej piłki w pole karne wyskoczył wbiegający z prawej strony Kret i umieścił futbolówkę tuż przy słupku. Zwycięstwo zasłużone, piłkarze z Nowego Sącza nie mieli absolutnie nic do powiedzenia w tym meczu. Flota wygrywa drugi mecz z rzędu i póki co zajmuje pozycję lidera I ligi!

 

 

FLOTA - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (2:0)

 

26. D. Staniszewski

31. Ł. Polak

83. S. Kret

 

 

Flota: Prusak - Fechner, Mazurkiewicz, Jarun, Kubowicz - Andraszak, Chi-Fon (69. Skwara), Niewiada, Polak (65. Kret) - Staniszewski, Nwaogu (57. Rusinek)

Odnośnik do komentarza

W Świnoujściu zarząd wpadł na genialny pomysł. Mianowicie na mecz z Pogonią chcą oddać całą trybunę szczecińskim kibicom. Daje to 1140 miejsc na 3070 ogółem. :doh!: Ja rozumiem derby, dużo chętnych ze Szczecina, ale nie rozumiem dlaczego fani Pogoni mają być jakoś specjalnie traktowani. Najwyżej niech zrobią tak, jak z Widzewem w zeszłym sezonie - oddadzą im do użytku dodatkowo sektor buforowy, wpuszczą więcej niż krzesełek (wtedy to było około 800 kibiców Widzewa na 240 krzesełek).

Odnośnik do komentarza

W Świnoujściu zarząd wpadł na genialny pomysł. Mianowicie na mecz z Pogonią chcą oddać całą trybunę szczecińskim kibicom. Daje to 1140 miejsc na 3070 ogółem. :doh!: Ja rozumiem derby, dużo chętnych ze Szczecina, ale nie rozumiem dlaczego fani Pogoni mają być jakoś specjalnie traktowani. Najwyżej niech zrobią tak, jak z Widzewem w zeszłym sezonie - oddadzą im do użytku dodatkowo sektor buforowy, wpuszczą więcej niż krzesełek (wtedy to było około 800 kibiców Widzewa na 240 krzesełek).

 

Będziecie mieli nam nalot kibiców ze Szczecina z tego co wiem :D Pytanie czy 1140 starczy :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Mnie to nie dziwi

 

Jesli Unibet byłby sponsorem ligi to wiadomo, ze inne firmy bukmacherskie nie mogłyby sponsorowac klubów. Kwota 100 tyś zł na klub jest smieszna. Akurat Górnik czy Widzew takich drobnych nie potrzebują.

Brak profesjonalizmu, tylko nie wiem czy po stronie klubów, czy zarządu ligi. W Ekstraklasie była analogiczna sytuacja, gdy Warka została sponsorem ligi. Dogadali się i nie było problemów. Zresztą Górnik, Widzew i ŁKS to tylko 3 kluby, jest jeszcze 15 i one też mają prawo zabrać głos w sprawie, szczególnie te, dla których wspomniane 100 tys. zł nie jest groszową sprawą.

Odnośnik do komentarza
Po trzech z rzędu przegranych spotkaniach w I lidze działacze Górnika Łęczna postanowili rozstać się z trenerem Wojciechem Stawowym.

 

Kontrakt między trenerem a klubem rozwiązano we wtorek za porozumieniem stron. W najbliższym meczu z GKS Katowice łęcznian poprowadzi najprawdopodobniej Tadeusz Łapa.

źródło: http://www.90minut.pl/news/100/news1004091-Wojciech-Stawowy-zwolniony-z-Gornika-Leczna.html

 

W końcu. Gónik z takim składem powinien być w czołówce, a nie gubić punkty ze słabeuszami. Nie wiem dlaczego go w ogóle zatrudniono po tym co pokazał w Arce.

Odnośnik do komentarza
Polskie LNG może sponsorować Flotę Świnoujście

- Może za kilka miesięcy będziemy mieli dobre wiadomości dla kibiców piłkarzy Floty - powiedział dziś na konferencji prasowej Zbigniew Rapciak, prezes zarządu Polskiego LNG. Budowa terminalu gazu płynnego ma rozpocząć się w połowie przyszłego roku.

 

 

Zbigniew Rapciak nie chciał powiedzieć dokładnie, w jakiej kwocie Polskie LNG mogłoby sponsorować I-ligowych piłkarzy Floty Świnoujście. Baner firmy już od dawna wisi na stadionie Floty w gronie firm, które sponsorują zespół.

 

Na wiadomość o prawdopodobnym sponsorowaniu przez Polskie LNG, w klubie nie ukrywano radości.

 

- Z takim sponsorem Flota Świnoujście byłaby w ekstraklasie! - cieszył się kierownik drużyny Leszek Zakrzewski.

 

 

źródło: gs24.pl

To brzmi tak, że jak Flota będzie sponsorowana przez Polskie LNG, to od razu będzie w Ekstraklasie :kekeke: Ale jeżeli to wszystko doszłoby do skutku, to może być ciekawie w Świnoujściu i można będzie dopiero myśleć o budowie zespołu, na miarę Ekstraklasy. Bo jak na razie, to można sobie tylko pomarzyć. Tak czy siak, jak na razie musimy się cieszyć z tego, co mamy i osiągamy :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Pierwszoligowe GKP Gorzów nie rozegra w czwartkowy wieczór spotkania z ŁKS Łódź na wyjeździe. - Na razie nasze wycofanie się z meczu należy potraktować jako jednorazową sytuację - poinformował nas dyrektor klubu Mariusz Niewiadomski.

Mecz z Odrą może być ostatnim dla zawodników GKP

 

Decyzja drużyny o rezygnacji z wyjazdu na ligowe spotkanie w Łodzi (mecz 25. kolejki miał odbyć się w czwartek o godz. 19) zapadła w środę przed południem, po spotkaniu zawodników z kuratorem GKP Januszem Szczepanowskim i osobą, która w imieniu byłego prezesa GKP Sylwestra Komisarka stara się doprowadzić do zawarcia ugód ws. spłaty zadłużenia wobec ZUS-u i Urzędu Skarbowego.

 

- Przedstawiono nam perspektywy dalszego naszego funkcjonowania i po ich wysłuchaniu drużyna zdecydowała się rozjechać do domów na święta. Krótko mówiąc, nie usłyszeliśmy nic obiecującego. We wtorek po świętach powinny być podjęte ostateczne decyzje - powiedział nam Niewiadomski.

 

Jak informuje Radio Zachód, dyrektor GKP powiedział, że dziś klub wyśle pismo o oddaniu meczu z ŁKS Łódź walkowerem.

 

Kapitan zespołu Krzysztof Kaczmarczyk powiedział, że "drużyna ma nadzieję, że poprzez tą decyzję osoby władcze w mieście zobaczą jak trudna sytuacja jest w klubie". Zapytany o przyszłość drużyny powiedział: "wszyscy czekamy na wypłaty od kilku miesięcy, nie mamy już pieniędzy na życie. Przyszłość drużyny widzę w czarnych barwach, gdyż nie zapowiada się, by klub mógł liczyć na jakąkolwiek pomoc”.

 

Na piątek 22 kwietnia kurator zwołał walne zebranie członków GKP, by spróbować wybrać nowy zarząd, a jeśli to się nie uda, to zwoła następne walne zebranie w celu podjęcia uchwały o likwidacji klubu. Zarząd GKP pod przewodnictwem prezesa Sylwestra Komisarka podał się do dymisji w lutym br.

 

Ratunkiem dla GKP ma być miejska dotacja (na cały rok 500 tys. zł) na pierwszy zespół. Klub nie może jednak liczyć na miejskie pieniądze, dopóki nie będzie rozliczony lub nie zawrze ugody z ZUS-em i Urzędem Skarbowym.

 

Negocjacjami z tymi instytucjami zajmuje się pełnomocnik byłego prezesa GKP. Chodzi o rozłożenie zobowiązań na raty. Szczepanowski poinformował, że na razie do zawarcia ugód nie doszło.

 

Spłatę części zadłużenia klubu deklarował Komisarek, ale tylko w układzie ratalnym. Piłkarze, trener i inni pracownicy GKP nie otrzymali wypłat od kilku miesięcy, klub nie ma środków na bieżącą działalność, a jego zadłużenie sięga ok. 2,5 mln zł.

 

źródło: PAP, Radio Zachód

 

No to mamy prawdopodobnie pierwszego 'spadkowicza'. GKP już niedawno miało problem 'nazbierać' pieniądze na wyjazd, teraz już nie dali rady i wszystko na to wskazuje, że jednak rundy nie dokończą. Dla mnie szkoda, bo szykował się fajny wyjazd z Pogonią do Gorzowa, a tak wszystko stoi pod znakiem zapytania.

 

W 1/2 PP odpadła rewelacja rozgrywek, a także lider I ligi - Podbeskidzie. Pewnie zmierzają po awans. Bo liczą się faktycznie 4 zespoły - Podbeskidzie, ŁKS, Flota i Piast. Ten ostatni fatalnie gra na wiosnę i chyba powrót do Ekstraklasy będą musieli odłożyć na następny sezon. Flota chyba jeszcze nie jest gotowa na awans, raczej nie chcą tam jeszcze awansu w tym roku. O utrzymacie walka jest o wiele większa i sporo ekip będzie mieć problem, by się utrzymać. Praktycznie pewny spadku jest Dolcan, według mnie spadnie też Kolejarz i Nieciecza. Ewentualnie ktoś się utrzyma kosztem KSZO. Oby utrzymały się firmy takie jak Pogoń, Warta czy Odra, dla klubu z Wodzisławia to chyba były definitywny koniec hmm marki Odry w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...