Skocz do zawartości

I Liga


Rekomendowane odpowiedzi

Grać to by mógł zacząć w końcu Zawisza. Derby z Grudziądzem wygrane z dużym szczęściem, a potem dwie koncertowe wpadki. Gdyby nie one byłby kapitalny start w walce o Ekstraklasę. Jeśli dzisiaj nie wpadną trzy punkty to może być o to bardzo ciężko. Byłoby szkoda zmarnowanego roku bo jak pokazał mecz z Olimpia potencjał kibicowski w Bydgoszczy i okolicy jest duży. Do tego nowy właściciel (od poprzedniego sezonu), pojawili się w końcu solidni sponsorzy i myślę, że Zawisza zasługuje na Ekstraklasę.

Odnośnik do komentarza

Na Zawisze przychodzi więcej kibiców niż do nie jednego dobrego klubu z ekstraklasy, lecz z grą to już gorzej. Kolejna porażka, tym razem z Dolcanem w Ząbkach...

 

Nie wiem co się z nimi stało, bo przed przerwą to grali jak nigdy wcześniej, a teraz coś się zatrzymało. Licze na to, że obudzą się w następnym meczu z Kolejarzem.

Odnośnik do komentarza
Na Zawisze przychodzi więcej kibiców niż do nie jednego dobrego klubu z ekstraklasy
typowe zaklinanie rzeczywistości wśród niektórych fanatyków :roll: od którego niby dobrego klubu macie lepszą frekwencję? Górnika, który ma remontowany stadion i jakoś wybitnym klubem nie jest?
Odnośnik do komentarza

Nie no trochę nagięli rzeczywistość. Fakt jednak jest taki, że na derbach z Grudziądzem było 8k, a kilkaset osób na stadion nie weszło bo były masakryczne kolejki po bilet. Do tego samo wejście na stadion mi wtedy zajęło 20 min. (z kupionym już biletem, po niego stałem 1,5h). Do tego na dzień dzisiejszy klub ma pozwolenie na otwarcie dwóch głównych trybun, które mieszczą 10k. Drugie tyle póki co jest zamknięte. Gdyby usprawniono sprzedaż biletów i szybkość wejścia na stadion (tutaj coś zaczęło się w końcu dziać) to jestem w stanie zaryzykować, że w Ekstraklasie spokojnie chodziłoby na każdy mecz po ponad 10k. Oczywiście najpierw muszą wejść, a na to się niestety nie zanosi no i też coś by musieli grać w tej Ekstraklasie.

Odnośnik do komentarza

Ja tego nie powiedziałem :) Ja tylko przytoczyłem statystyki. Według mnie jednak mają szanse wybić się frekwencją na poziom ~10 tysięcy po awansie, a to już dość dobry poziom. (Pułap Cracovii i Korony, dość blisko Lecha i Wisły, ale tu może naraz skoczyć, jesień była różna, wiadomo).

Odnośnik do komentarza

Stary, nie powiesz mi chyba, że Ruch Chorzów i Polonia Warszawa to złe zespoły? Oba walczą o mistrzostwo. Nie powiem także, że Górnik Zabrze, Podbieskidzie i Jagiellonia Białystok są słabymi zespołami, więc według mnie, "Na Zawisze przychodzi więcej kibiców niż do nie jednego dobrego klubu z ekstraklasy" jest trafnym stwierdzeniem.

Odnośnik do komentarza

Tyle, że Górnik zapełnia obecnie 94% pojemności dostępnej, Jaga 77%, dokładnie nie wiem, ale Zawisza ma chyba stadion na... 20k? A chodzi 5koła średnio, więc chyba trochę mniej procentowo. Podbeskidzia nawet nie liczę, bo to przecież absolutna nowość na scenie, zarówno piłkarskiej, jak i kibicowskiej. Na Polonię zawsze chodziło kibiców mniej, bo w Wawie większość chodzi na Legię. Jedynie nie wiem czemu w Chorzowie takie pustki.

Odnośnik do komentarza

ok, czyli zaklinasz rzeczywistość :) nawet jmk widzi oczywiste fakty

 

 

Zaklinam rzeczywistość? W jaki sposób mi powiedz? Udowodnij mi, że się myle w mojej tezie o Zawiszy i ich kibicach. Jak tu tak nie myśleć, skoro na yt się Widzewiaki chwalą, że na wielki mecz zgód Ruch - Widzew przyszło 5.5k ludzi? A na przykład, na derby Zawiszy z Olimpią, przyjdzie 8k?

 

Tak samo jak jmk dziwie się, że Ruch ma tak słabą frekwencje.

 

Procenty nie wchodzą w gre bo na Zawiszy jest około 20 tysięcy miejsc. Ciekawi mnie ile przyjdzie na mecze z Pogonią i Arką. ;)

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że Ruch też ma zamknięte jakieś sektory czy inne remonty, ale lepiej żeby Icon o tym opowiedział, bo naprawdę nie wiem.

 

Na frekwencję ma wpływ wiele czynników, też kiedyś wierzyłem, że mamy w Szczecinie najlepszych kibiców ( ;) ), ale tych fanatyków czy wiernych zawsze jest tysiąc, trzy tysiące. Reszta jest zależna od wielu czynników : zaczynając od pogody, czasu rozgrywania meczu, przeciwnika (marka robi swoje) czy aspiracji klubu, sukcesów albo ostatnio w Polsce - nowego stadionu.

Podbeskidzie awansowało do E-klasy i jest bum na Podbeskidzie, chodzi sporo ludzi, Lechia miała nowy stadion i zapełniali, teraz słabe wyniki, frekwencja spada. A takie zespoły, które grają w E-klasie x lub xx lat, ale albo walczą o utrzymanie albo ciągle w środku tabeli nie mają czym zachęcać ludzi do odwiedzania stadionu.

Zawisza jest na fali, bo ma szanse na historyczny awans. My na takiej fali byliśmy, gdy byliśmy beniaminkiem I ligi, też mieliśmy o wiele lepszą frekwencję. A teraz? Na meczu z Dolcanem było nas... 800 osób, na Arce blisko 8 tysięcy, na Gliwicach jeszcze więcej... Średnia wychodzi 4 tysiące.

Odnośnik do komentarza

ok, czyli zaklinasz rzeczywistość :) nawet jmk widzi oczywiste fakty

 

 

Zaklinam rzeczywistość? W jaki sposób mi powiedz? Udowodnij mi, że się myle w mojej tezie o Zawiszy i ich kibicach. Jak tu tak nie myśleć, skoro na yt się Widzewiaki chwalą, że na wielki mecz zgód Ruch - Widzew przyszło 5.5k ludzi? A na przykład, na derby Zawiszy z Olimpią, przyjdzie 8k?

 

Tak samo jak jmk dziwie się, że Ruch ma tak słabą frekwencje.

 

Procenty nie wchodzą w gre bo na Zawiszy jest około 20 tysięcy miejsc. Ciekawi mnie ile przyjdzie na mecze z Pogonią i Arką. ;)

porównywanie mecz zgód z derbami :lol: rozbawiasz mnie coraz bardziej

 

sorry, ale Zawisza nie ma większej frekewncji jak Ruch, tylko na zbliżonym poziomie - różne źródła mogą różnie pokazywać, ale średnia jest bardzo zbliżona

 

macie lepszą frekwencję od jednego dobrego zespołu: Polonii

 

Twoim zaklinaniem rzeczywistości jest właśnie szukanie innych (bo przecież mówisz o "nie jednym", więc o co najmniej dwóch) - wyciągasz przykład Górnika, który gra na ograniczonym przez remont stadionie i jest w środku tabeli i jeszcze lepszy przykład Jagiellonii, która ma 11. (sic!) miejsce :lol: dobrych klubów w Eklasie mamy kilka, a nie kilkanaście

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...