Skocz do zawartości

Kontrowersyjne teorie


sefko1

Rekomendowane odpowiedzi

Może na początek polecę do obejrzenia dość długi, ale na wielu płaszczyznach ciekawy dokument

 

ZEITGEIST

 

Film(dokument?) składa się z 3 części:

1) Pierwsza dotyczy kłamstw związanych z religią (zaczyna się około 10 minuty)

2) Druga dotyczy kulis ataku z 11-09-2001 na WTC i Pentagon (zaczyna się około 36 minuty)

3) Ostatnia dotyczy światowego spisu (zaczyna się około 76 minuty)

Części są dość nierówne (do mnie najbardziej przemówiła ostatnia), ale warto obejrzeć je wszystkie.

 

 

A tu dość ciekawa dyskusja na ten temat

http://my.opera.com/anhro/blog/2007/10/19/...mogacy-dokument

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Widziałem fragmenty tej religijnej części i miałem dość. Nagromadzenie takich idiotyzmów historycznych w jednym miejscu powinno przejść jedynie w Ameryce (to nieprawda niestety, Deniken działa według podobnego scenariusza co podaje w wątpliwość europejskie poczucie wyższości). Koncertowy przykład tego, jak nie wolno podchodzić do historii.

Odnośnik do komentarza

Ale też koncertowy przykład jak łatwo manipulować faktami.

Nie każda osoba ma pełna wiedzę w zakresie omawianych problemów i wtedy bardzo łatwo wpływać na jego pogląd takim para-dokumentem, który opierając się na logice i wyrwanych z kontekstu fragmentach historii potrafi utworzyć spójną, dość przekonywującą teorię. Przynajmniej dla niektórych. Podobną zasadę stosuje zresztą Dan Brown, choć jemu nie chodzi o światopogląd jako taki, ale o zwiększenie sprzedaży "kontrowersyjnej" książki.

 

Natomiast co do wartości poszczególnych części, to rzeczywiście pierwsza jest zdecydowanie najsłabsza i najłatwiejsza do "obalenia". Polecam obejrzeć pozostałe.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Ponawiam moje pytanie z innego działu:

 

luźna uwaga, póki co :] nie dotycząca Smoleńska:

kiedy pisałem, że histeria szczepionek to cyniczna działalność degeneratów z korporacji farmaceutycznych i ich niezwykle podatnych na łapówki (tj. przepraszam: na lobbing) przydupasów z WHO, też dostałem od oszołoma-zwolennika teorii spiskowych...

i co? kto miał rację? ja oszołom czy wy "realiści"?

Odnośnik do komentarza

Jeżeli próbujesz nas przekonać, że rządy europejskie ulegają presji ze strony lobbystów w takich kwestiach jak: zdrowie, obronność i ekologia, to zgadzam się.

Ostatnie wydarzenia związane z paniką grypową, a także fakt, że przez ostatnie lata nie doszło do przetargu na zakup rządowej floty lotniczej zdają się potwierdzać teorię, że politycy to marionetki koncernów i różnorakich grup interesów.

Odnośnik do komentarza

kiedy pisałem, że histeria szczepionek to cyniczna działalność degeneratów z korporacji farmaceutycznych i ich niezwykle podatnych na łapówki (tj. przepraszam: na lobbing) przydupasów z WHO, też dostałem od oszołoma-zwolennika teorii spiskowych...

i co? kto miał rację? ja oszołom czy wy "realiści"?

 

Normalnie jestes genialny!!!! Nikt w zyciu by na to nie wpadl. Dziekujemy Ci!!!

 

 

:picard:

Odnośnik do komentarza

kiedy pisałem, że histeria szczepionek to cyniczna działalność degeneratów z korporacji farmaceutycznych i ich niezwykle podatnych na łapówki (tj. przepraszam: na lobbing) przydupasów z WHO, też dostałem od oszołoma-zwolennika teorii spiskowych...

i co? kto miał rację? ja oszołom czy wy "realiści"?

 

Czyli wszystkie szczepionki są z natury złe i niepotrzebne, czy tylko te na świńska grypę?

Odnośnik do komentarza

kiedy pisałem, że histeria szczepionek to cyniczna działalność degeneratów z korporacji farmaceutycznych i ich niezwykle podatnych na łapówki (tj. przepraszam: na lobbing) przydupasów z WHO, też dostałem od oszołoma-zwolennika teorii spiskowych...

i co? kto miał rację? ja oszołom czy wy "realiści"?

 

Normalnie jestes genialny!!!! Nikt w zyciu by na to nie wpadl. Dziekujemy Ci!!!

 

 

:picard:

No teraz to już każdy może udawać od zawsze wiedzącego...

 

zobacz, też umiem: :picard: :picard: :picard: :picard:

Odnośnik do komentarza

kiedy pisałem, że histeria szczepionek to cyniczna działalność degeneratów z korporacji farmaceutycznych i ich niezwykle podatnych na łapówki (tj. przepraszam: na lobbing) przydupasów z WHO, też dostałem od oszołoma-zwolennika teorii spiskowych...

i co? kto miał rację? ja oszołom czy wy "realiści"?

 

Czyli wszystkie szczepionki są z natury złe i niepotrzebne, czy tylko te na świńska grypę?

Na pewno wszystkie, które zawierają tak niebezpieczną w termometrach rtęć. A te na ........* grypę niebezpieczne są już tylko dla najbardziej pożytecznych z idiotów, którzy się tym szczepią.

~~~~~~~~~~~~~~~~~

* tu wstaw aktualnie lansowany model zwierzęcej grypy, stanęło na koziej bodajże...

Odnośnik do komentarza

kiedy pisałem, że histeria szczepionek to cyniczna działalność degeneratów z korporacji farmaceutycznych i ich niezwykle podatnych na łapówki (tj. przepraszam: na lobbing) przydupasów z WHO, też dostałem od oszołoma-zwolennika teorii spiskowych...

i co? kto miał rację? ja oszołom czy wy "realiści"?

 

Normalnie jestes genialny!!!! Nikt w zyciu by na to nie wpadl. Dziekujemy Ci!!!

 

 

:picard:

No teraz to już każdy może udawać od zawsze wiedzącego...

 

zobacz, też umiem: :picard: :picard: :picard: :picard:

 

Przestan gadac bzdury jakbys tylko Ty na swiecie domyslal sie ze to wszystko jest mocno przesadzone. Oczywiscie ze miales racje ale racje mialo tez sporo osob na tym forum, a Ty piszesz o sobie jakbys byl Jedynym Sprawiedliwym, z ktorego jeszcze sie wysmiewano :roll:

Odnośnik do komentarza

Gyzzburnie, akurat w kwestii świńskiej grypy, również od początku twierdziłem, że to przekręt. Powoływałem się na Forbesa, no i jak widać nie były to takie brednie jak się niektórym wydawało ;) No jak to napisał Scorpio, nie byłeś jedyny. Tam gdzie są wielkie pieniądze, zawsze jest okazja do nadużyć.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam że GyzzBurn pisząc "ja" miał na myśli wszystkich tych, którzy uważali świńską grypę za przekręt, wyśmiewanych za węszenie spisków. :) Przynajmniej ja tak to odebrałem.

Też mi śmierdziała ta histeria od początku i również mam teraz satysfakcję, że moje wątpliwości okazały się słuszne. :)

Odnośnik do komentarza

Nagromadzenie takich idiotyzmów historycznych w jednym miejscu .

Nie żebym był niegrzeczny. Wpisując się w konwencje tego forum, dowody poproszę.

OK, ale oglądałem strasznie dawno, więc z koślawej pamięci kilka kwiatków:

- twierdzenie o 12 znakach zodiaku jest absurdalne, początkowo było ich więcej i nie wynikały z toru Słońca a Księżyca. Typowy anachronizm rodem z Daenikena.

- Horus nie był synem dziewicy, był synem Izydy która kopulowała z odnalezionym na końcu w Nilu członkiem rozszarpanego przez Seta Ozyrysa

- z palca jest wyssana informacja o "gwieździe ze wschodu" towarzysząca narodzinom Horusa

- Horus nie został odwiedzony przez żadnych trzech królów. Zresztą ta informacja jest bardzo zabawnym anachronizmem, najwyraźniej twórcy filmu nie wiedzą, iż przekonanie o tym, iż królów w Betlejem było trzech pojawiło się na dobre w chrześcijaństwie dopiero pod koniec starożytności, jeszcze w średniowieczu pojawiały się takie liczby jak 7 czy 12

- Horus miał bodaj 4 uczniów, nie 12

- ukrzyżowanie Horusa to piramidalna bzdura

- Dionizos nie był bogiem solarnym, dobrano go tam jedynie dlatego, iż pewne jego cechy pasowały do z góry przyjętej tezy, zresztą Dionizos nie był synem dziewicy w żadnej znanej mi wersji mitu, ponieważ wersji tych było mnóstwo może i w którymś dziewica się pojawia (baaaardzo wątpię), ale mit poboczny z jakiegoś zapadłego polis to dupa nie argument

- Mitra nie miał dwunastu uczniów, miał dwóch lub jednego

- Kościół NIGDY nie twierdził, iż Jezus urodził się 25 grudnia, Kościół jedynie schrystianizował wcześniejsze święto pogańskie ku czci Sol Invictus i to dość późno, najwcześniej pod koniec III wieku chyba, w Kościele istniała jedynie tradycja (nie doktrynalna) iż Chrystus urodził się zimą (tradycja prawdopodobna zresztą z uwagi na to, iż znamy ją najwcześniej z kościoła wschodniego), stąd wszystkie te astrologiczne wywody są ahistorycznym bełkotem mieszającym skutek z przyczyną.

Jejku, naprawdę nie chce mi się pisać dalej, tym bardziej że film pamiętam fragmentarycznie i nie mam ochoty oglądać go znowu. Tym bardziej, że mogę przez to coś pomieszać. Było tam jeszcze jakaś genialna uwaga o tym, dlaczego wszystkie dziewice-matki zaczynają się na literę M (kompletna bzdura zapominająca o tym, że gwiazdozbiór "Virgo" w starożytnym Egipcie nie nazywał się "Virgo") czy podważanie historyczności Chrystusa (a twórcy tej chrześcijańskiej plotki oczywiście ginęli męczeńsko by uprawdopodobnić to fałszerstwo dla potomnych zapewne), już nie wspominając o popularnych ostatnio bzdurach o "stworzeniu" instytucjonalnego Kościoła na soborze nicejskim (podczas gdy Kościół zinstytucjonalizował się co najmniej 150-200 lat wcześniej na co jest tysiące dowodów).

 

kiedy pisałem, że histeria szczepionek to cyniczna działalność degeneratów z korporacji farmaceutycznych i ich niezwykle podatnych na łapówki (tj. przepraszam: na lobbing) przydupasów z WHO, też dostałem od oszołoma-zwolennika teorii spiskowych...

i co? kto miał rację? ja oszołom czy wy "realiści"?

 

Normalnie jestes genialny!!!! Nikt w zyciu by na to nie wpadl. Dziekujemy Ci!!!

 

 

:picard:

No teraz to już każdy może udawać od zawsze wiedzącego...

 

zobacz, też umiem: :picard: :picard: :picard: :picard:

 

Przestan gadac bzdury jakbys tylko Ty na swiecie domyslal sie ze to wszystko jest mocno przesadzone. Oczywiscie ze miales racje ale racje mialo tez sporo osob na tym forum, a Ty piszesz o sobie jakbys byl Jedynym Sprawiedliwym, z ktorego jeszcze sie wysmiewano :roll:

Scorpio, zauważ jednak iż z Gyzza faktycznie tu szydzono twierdząc iż to wszystko jest stekiem bzdur. I to był dominujący ton w dyskusji.

Odnośnik do komentarza

ja tam go nigdy nie oglądałem, byłem ciekawy jakie tam są bzdury. Fascynuje mnie tylko jedna rzecz, skąd te historyczne bzdury, na razie to mitologia nie historia, tak myslę

Nie wiem, wydaje mi się że to efekt pracy jakiegoś dziennikarza, wskazują na to anachronizmy którymi gość się posługuje (argument o trzech królach przy narodzinach Chrystusa wyraźnie wskazuje mi na kogoś, kto wiele wie... z lektur popularno-naukowych). Mitologia mitologią, ale ją też trzeba znać.

Odnośnik do komentarza

Nie uważam się za jedynego rozsądnego, nie mam takiego ego. Chciałem tylko dac przykład na to, że coś co jest nazywane przez twardo stąpających po ziemi "teorią spiskową" za jakiś czas może okazac się smutną prawdą... I cieszę się, że mój przeciwnik w kłótniach kibolskich tak to odebrał. :)

 

No i faktycznie powinienem napisac my nie ja.

Odnośnik do komentarza

Nie uczestniczyłem w takiej dyskusji i może się nie zna, ale to chyba żadna kontrowersyjna teoria nie była, bo przecież Rząd Polski przyjął właśnie takie stanowisko, co wymagało wielkiej odwagi politycznej i za co był krytykowany przez wszystkie opozycyjne opcje polityczne, a kiedy okazało się, że miał racje to nagle... ucichło!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...