Skocz do zawartości

Praca


xemi

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, jmk napisał:

Czy możliwe jest uzyskanie faktury z zakupu biletu miesięcznego przez SkyCash?

Cytat

Jak uzyskać fakturę za zakupione bilety i potwierdzenia za opłacone parkowania? Fakturę VAT za bilety komunikacji miejskiej jak i również przewoźnika PKP InterCity, Przewozy Regionalne, Łódzka Kolej Aglomeracyjna, Arriva i innych, Użytkownik może wystawić we własnym zakresie wprost z "Historii transakcji" po zalogowaniu się do panelu klienta na stronie www.skycash.com Podczas pierwszego wystawiania dokumentu, należy stworzyć profil fakturowy, który będzie można wybierać do wystawiania kolejnych faktur. W przypadku braku możliwości wystawienia faktury we własnym zakresie, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta SkyCash.

 

  • Lubię! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jak to w końcu jest z urlopem i koniecznoscia 14 dniowego urlopu.

Bo widze dwa podejścia:

" Czternastodniowy urlop wypoczynkowy jest bowiem obowiązkiem pracodawcy. Polega on na umożliwieniu każdemu pracownikowi, aby mógł skorzystać z urlopu wypoczynkowego w taki sposób, aby co najmniej jego jedna część obejmowała nie mniej niż 14 kolejnych dni wolnych. Jeśli jednak pracownik nie ma woli skorzystania z takiej części i nie składa stosowanego wniosku, to pracodawca nie powinien go do tego zmuszać. "

https://www.bdo.pl/pl-pl/publikacje/biuletyn-podatki-i-rachunkowosc/biuletyn-2018/urlop-dwutygodniowy-nie-jest-obowiazkiem-pracownika

 

Pracodawca powinien odmówić propozycji podziału urlopu na zasadach proponowanych przez pracownika, jeżeli jedna z części tego urlopu miałaby trwać krócej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych
https://praca.trojmiasto.pl/Dwutygodniowy-urlop-przywilej-czy-koniecznosc-n125068.html#tri

 

Osobiście chciałbym wziąć dwa razy po tygodniu

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
2 minuty temu, z0nk napisał:

Pytanie, póki co czysto teoretyczne.

Czy są jakieś inne możliwości skrócenia 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia niż porozumienie stron, albo wylot dyscyplinarny (acz patrząc co się u mnie dzieje, chyba bym musiał kogoś zabić, żeby to dostać)?

IMHO nie, więc na ewentualnych rozmowach o pracę musisz raczej mówić o tym, że jesteś uwiązany. Ale to wszystko jest w gestii obecnego pracodawcy, jeśli masz dobry kontakt z osobą decyzyjną, to nie powinni Ci robić problemów, żeby to skrócić w myśl zasady, że z niewolnika nie ma pracownika.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, z0nk napisał:

 

Czy są jakieś inne możliwości skrócenia 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia niż porozumienie stron, albo wylot dyscyplinarny (acz patrząc co się u mnie dzieje, chyba bym musiał kogoś zabić, żeby to dostać)?

Rozwiązanie umowy bez okresu wypowiedzenia ("dyscyplinarka") może być nie tylko "dostana", ale też wręczona przez pracownika pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gacek napisał:

Rozwiązanie umowy bez okresu wypowiedzenia ("dyscyplinarka") może być nie tylko "dostana", ale też wręczona przez pracownika pracodawcy.

Zakładam jednak, że podobnie jak w drugą stronę ot tak się tego nie robi, więc nie mam podstaw do jej wręczenia.

 

1 godzinę temu, Reaper napisał:

IMHO nie, więc na ewentualnych rozmowach o pracę musisz raczej mówić o tym, że jesteś uwiązany. Ale to wszystko jest w gestii obecnego pracodawcy, jeśli masz dobry kontakt z osobą decyzyjną, to nie powinni Ci robić problemów, żeby to skrócić w myśl zasady, że z niewolnika nie ma pracownika.

Do niedawna nie miałem co do tego właśnie obaw, ale z dnia na dzień poleciało zarządzanie mojego pionu i przyszło nowe, które raczej pragmatyczności nie ma we krwi więc mam obawy, że skrócenie nie będzie możliwe. I stąd to zapytanie :D 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@Gacek pytanie mam... jutro  mam ostatni dzień na "oprotestowanie" świadectwa pracy, w którym jest napisane, że urlop wybrałem, co nie jest zgodne z prawdą. Pracodawca deklaruje mailowo, że za urlop zapłaci, jednak terminy nie padają, odpowiedzi udzielane są wymijająco. Chcę zacząć się o to jakoś "przepychać", co by szybko sprawa trafiła przed sąd pracy. 

 

jakiego sformułowania powinienem użyć w piśmie ? Wzywam pracodawcę do wypłaty ewkiwalentu ( i tym samym mam podać kwotę) za urlop czy Wzywam do sprostowania świadectwa pracy czy jedno i drugie? 

Odnośnik do komentarza

 

10 godzin temu, klinsmann napisał:

jakiego sformułowania powinienem użyć w piśmie ? Wzywam pracodawcę do wypłaty ewkiwalentu ( i tym samym mam podać kwotę) za urlop czy Wzywam do sprostowania świadectwa pracy czy jedno i drugie? 

Jedno i drugie, bo to są dwa roszczenia.

Przykład wniosku o uzupełnienie (legalis):

Cytat

Wniosek o sprostowanie świadectwa pracy

Na podstawie art. 97 § 21 KP zwracam się o sprostowanie świadectwa pracy z dnia       r., a doręczonego mi w dniu       r. przez:

1) zmianę zawartych w pkt       świadectwa informacji przez ich usunięcie i w ich miejsce wpisanie informacji o następującej treści:      

2) uzupełnienie świadectwa w pkt       przez podanie informacji o      ;

3) usunięcie informacji zawartych w pkt      .

     

(podpis pracownika)

Zwróć proszę uwagę, że chodzi o art. 97 par. 2 ze znaczkiem 1 (indeks jeden), czyli tę jedynkę wrzucasz tak, jakbyś dawał "do potęgi pierwszej". Nie umiem tego w tym edytorze ustawić prawidłowo.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, adamus napisał:

Hmm... ostatnią pensje i ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop powinieneś dostać ostatniego dnia umowy o pracę.

 

Chyba niespecjalnie prawda. W sensie ostatnią pensję tak, ekwiwalent w miesiącu po ustaniu stosunku świadczenia pracy (tio, Gacek, poprawcie jeśli się mylę). Przynajmniej ja się z tym spotykałem - wyobraź sobie, że postanawiasz wziąć wolne w ostatnim dniu pracy - to co? Będziesz im potem oddawał za wykorzystany urlop, za który zapłacili Ci jako niewykorzystany?

 

U ostatniego i przedostatniego pracodawcy dostawałem na koniec kolejnego miesiąca pracy ekwiwalent za niewykorzystany urlop i nadgodziny :-k 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, T-m napisał:

Chyba niespecjalnie prawda. W sensie ostatnią pensję tak, ekwiwalent w miesiącu po ustaniu stosunku świadczenia pracy (tio, Gacek, poprawcie jeśli się mylę). Przynajmniej ja się z tym spotykałem - wyobraź sobie, że postanawiasz wziąć wolne w ostatnim dniu pracy - to co? Będziesz im potem oddawał za wykorzystany urlop, za który zapłacili Ci jako niewykorzystany?

gdzie nie czytam powinien to być ostatni dzień roboczy...  ktoś pokazał mi maila, że padła data koniec listopada... 

 

6 godzin temu, Gacek napisał:

 

Jedno i drugie, bo to są dwa roszczenia.

Przykład wniosku o uzupełnienie (legalis):

Zwróć proszę uwagę, że chodzi o art. 97 par. 2 ze znaczkiem 1 (indeks jeden), czyli tę jedynkę wrzucasz tak, jakbyś dawał "do potęgi pierwszej". Nie umiem tego w tym edytorze ustawić prawidłowo.

dzięki

 

temat zaczyna się komplikować, w piątek złożyli wniosek o upadłość, dowiedziałem się przed chwilą od razu jechać z Pozwem o ekwiwalent do sądu pracy, chyba nie mam co zwlekać? 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, T-m napisał:

 

Chyba niespecjalnie prawda. W sensie ostatnią pensję tak, ekwiwalent w miesiącu po ustaniu stosunku świadczenia pracy (tio, Gacek, poprawcie jeśli się mylę). Przynajmniej ja się z tym spotykałem - wyobraź sobie, że postanawiasz wziąć wolne w ostatnim dniu pracy - to co? Będziesz im potem oddawał za wykorzystany urlop, za który zapłacili Ci jako niewykorzystany?

 

U ostatniego i przedostatniego pracodawcy dostawałem na koniec kolejnego miesiąca pracy ekwiwalent za niewykorzystany urlop i nadgodziny :-k 

Kumam i rozumiem Twój tok rozumowania. :)

Jednak ze względu na ostatnie jazdy u mnie musiałem dokształcić się w informacjach z PIP https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/186135/ul ObowPracod PoPracy Lay PracLegal Intern2.pdf

"Ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wy-poczynkowy pracodawca obowiązany jest wypłacić bez-względnie w dniu zakończenia zatrudnienia. Podkreśliłto Sąd Najwyższy w wyroku z 29 marca 2001 r. (I PKN 336/00, OSNP z 2003 r. nr 1, poz. 14)."

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, klinsmann napisał:

temat zaczyna się komplikować, w piątek złożyli wniosek o upadłość, dowiedziałem się przed chwilą od razu jechać z Pozwem o ekwiwalent do sądu pracy, chyba nie mam co zwlekać? 

Bez sensu, stracisz tylko czas i kasę, a postępowanie i tak zawieszą.

Uderzaj o sprostowanie świadectwa pracy na cito + wezwij do zapłaty ekwiwalentu. Jak dostaniesz świadectwo skorygowane, to możesz uderzyć do FGŚP.

 

To ostatnia rada, jakiej udzielam na publicu. Patrzcie w stopkę.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, adamus napisał:

Kumam i rozumiem Twój tok rozumowania. :)

Jednak ze względu na ostatnie jazdy u mnie musiałem dokształcić się w informacjach z PIP https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/186135/ul ObowPracod PoPracy Lay PracLegal Intern2.pdf

"Ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wy-poczynkowy pracodawca obowiązany jest wypłacić bez-względnie w dniu zakończenia zatrudnienia. Podkreśliłto Sąd Najwyższy w wyroku z 29 marca 2001 r. (I PKN 336/00, OSNP z 2003 r. nr 1, poz. 14)."

 

Ooo, thx :) Nie wiedziałem! Forum uczy i edukuje :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...