Skocz do zawartości

Pro Tour 2008/Menadzer Kolarski 2008


dacek

Rekomendowane odpowiedzi

AG2R/Lampre/Garmin

 

Jeśli miałbym wybierać z "gotowych" zespołów, ale patrząc na to co robi PCM to kusi mnie zbudowanie zespołu własnego wokół Majki i Kwiatkowskiego wspieranych przez młode wilki kolarskiego peletonu ;). Kwiatkowski w super formie, a MŚ nawet nie pojechał :roll:. To znaczy pojechał czasówkę (siódme miejsce), ale do wyścigu ze startu wspólnego to już go nie zgłoszono, a w Belgii śmiało mógł wygrać.

A takie coś można zrobić w dowolnym kraju? Bo jak kupię PCM to chciałbym jakiś egzotyczny team zrobić. Myślałem o Meksyku, albo Azji

Odnośnik do komentarza

Kontynuując niesamowity sezon Kwiatkiem zająłem nim jeszcze czwarte miejsce na Lombardii. Pewnie mógłbym wygrać, ale tym razem postawiłem na Sagana, bo Michał ma już monument w tym sezonie i Słowak wygrywał zdecydowanie mniej :D. Może Polakiem uda się jeszcze wygrać w Pekinie ;).

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ostatnio nikt tu nie opisuje swoich karier, więc żeby temat nie umarł, ale się rozkręcał (bo fajnie mi się to czyta), jutro zacznę opisywać swoją przygodę z Europcarem. Na początku nie chciałem tutaj nic umieszczać, ale skoro jest cicho i to prawdopodobnie będzie kariera prowadzona przez dłuższy czas, to czemu nie. :)
Będzie opisane niemal od początku gry, bo mam rozegrany na razie tylko 1 wyścig.

Odnośnik do komentarza

Tak jak informowałem chwilę przed północą, zaczynam opisywać moje poczynania Dzielnymi Francuzami :D Screenów na razie nie wrzucałem, bo na płaskich etapach aż tak dużo się nie dzieje. Gdy pojawią się jakieś większe góry, większe wyścigi, to wtedy screeny na pewno będą.

 

Wersja - Pro Cycling Manager 2013

Zespół - Team Europcar
Poziom trudności - Hard

 

Pierwszym wyścigiem, w którym wziąłem udział było GP de Marseille. Kilka podjazdów, a na końcu zjazd do mety. Zawodnicy, których zabrałem na bój to: David Veilleux, Alexandre Pichot, Thomas Voeckler, Sebastien Turgot, Yukiya Arashiro, Anthony Charteau, Yohann Gene.

Na początku etapu uformowała się pięcioosobowa ucieczka, w której znalazł się Arashiro. Maksymalna przewaga nad peletonem wyniosła 7 minut, ale grupa goniących w porę zaczęła pościg i na 20 km przed metą ucieczka została złapana. Pod koniec ostatniego podjazdu zaatakowali Michael Albasini i Artur Vichot. Próbował ich gonić nieco spóźniony Voeckler, ale nie udało mu się to i został szybko wchłonięty przez rozpędzony peleton. Przewaga dwójki uciekinierów stopniowo malała, ale udało im się dojechać tuż przed główną grupą.

1. Artur Vichot (FDJ)

2. Michael Albasini (Orica-GreenEdge)

3. Tim Wellens (Lotto Belisol)

4. Yohann Gene

5. Eduard Vorganov (Katusha)

6. Enrico Battaglin (Bardiani Valvole - CSF Inox)

7. Mauro Pinerolli (COM Cycling Team)

8. Sebastien Turgot

9. Kenny Dehaes (Lotto Belisol)

10. Vicente Reynes (Lotto Belisol)

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kolejnym wyścigiem był sześcioetapowy Tour of Qatar, czyli coś dla sprinterów. Wszystkie etapy płaskie, jest też zespołowa jazda na czas.

 

Pierwszy etap oceniam jako fatalny. Przy ustawianiu pociągu nasi zawodnicy się całkowicie pogubili. Peleton przyspieszył i większość została w tyle. Voeckler próbował doprowadzić Coquarda na przód, ale nie udało mu się to i Bryan nie liczył się w walce o zwycięstwo. Etap zakończył się potrójnym zwycięstwem Argos Shimano.

 

1. John Degenkolb (Team Argos-Shimano)

2. Marcel Kittel (Team Argos-Shimano)

3. Tom Veelers (Team Argos-Shimano)

...

16. Thomas Voeckler +1'15''

 

 

 

 

Drugi etap to TTT, więc szybka symulacja, ponieważ jeździć na czas drużyną to nie potrafię i zawsze zajmuję ostatnie miejsce z ogromną stratą :)

 

1. Blanco Pro Cycling

2. Orica GreenEDGE +10''

3. FDJ +10''

...

Team Europcar +49''

 

Pierwszy linię mety przekroczył Maarten Tjjalingii, a drugi Lars Boom, który został liderem wyścigu.

Odnośnik do komentarza

Tour of Qatar, etap 3

 

Nic nadzwyczajnego, czteroosobowa ucieczka złapana kilkanaście kilometrów przed metą. Tym razem nie było już takich problemów z wyprowadzeniem Coquarda. Gorzej jednak z jego szybkością na ostatnich metrach, choć ósme miejsce nie jest złe.

 

1. Peter Sagan (Cannondale)

2. Marcel Kittel (Argos-Shimano) s.t.

3. Heinrich Haussler (IAM Cycling) s.t.

...

8. Bryan Coquard s.t.

 

 

Klasyfikacja generalna:

1. Lars Boom (Blanco Pro Cycling)

2. Peter Sagan (Cannondale)
3. Marcel Kittel (Argos-Shimano)

...

39. Bryan Coquard

 

 

 

 

 

 

Tour of Qatar, etap 4:

 

Przejdę od razu do finiszu, bo wcześniej nic się nie działo. Postanowiłem tym razem nie ustawiać pociągu, lecz schować się Coquardem za jakimś faworytem etapu. Najbliżej był Cavendish, więc Bryan schował się za Brytyjczyka, choć nie wiem czy to był najlepszy pomysł. Długo utrzymywał się na jego kole, ale w końcówce nie wytrzymał, puścił koło i nie miał wystarczająco sił na skuteczny finisz. Gdyby etap był krótszy o 100 metrów może byłaby pierwsza 3...

 

1. Marcel Kittel (Argos-Shimano)

2. Kenny van Hummel (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team) s.t.

3. Mark Cavendish (Omega Pharma-Quickstep) s.t.

...

11. Bryan Coquard s.t.

 

 

Klasyfikacja generalna:

1. Lars Boom (Blanco)

2. Peter Sagan (Cannondale)
3. Marcel Kittel (Argos-Shimano)

...

39. Bryan Coquard

 

 

 

 

 

Tour of Qatar, etap 5:

 

Do ośmioosobowej ucieczki zabrał się David Veilleux. http://zapisz.net/images/390_qatar1.jpg Przewaga uciekających wzrosła w pewnym momencie do 5 minut, ale do pracy wzięli się kolarze grup Argos-Shimano i Cannondale, czyli ekip, które mają faworytów do wygrania etapu, ale także całego wyścigu. http://zapisz.net/images/875_qatar2.jpg Na 7 kilometrów przed metą peleton wchłonął ucieczkę i zaczęły się poważne przygotowania do finiszu. http://zapisz.net/images/659_qatar3.jpg Niestety w samej końcówce Coquard przez przeszkadzającego kolarza innej grupy puścił koło Turgota i znów nie udało się skutecznie zafiniszować. Etap padł łupem Cavendisha. http://zapisz.net/images/916_qatar4.jpg

 

1. Mark Cavendish (Omega Pharma-Quickstep)

2. Nacer Bouhanni (FDJ) s.t.

3. Peter Sagan (Cannondale) s.t.

...

12. Bryan Coquard s.t.

 

 

Klasyfikacja generalna:

1. Lars Boom (Blanco)

2. Peter Sagan (Cannondale) + 1''

3. Marcel Kittel (Argos-Shimano) + 10''

...

40. Bryan Coquard + 2'05''

Odnośnik do komentarza

Ciekawi mnie jaki % grających w PCM-a nie symuluje drużynowych czasówek, 10 ? :D

Bo w tej edycji ttt to jakas masakra. Nie ważne jaki sklad, jaka taktyka to zawsze ostatnie miejsce i znacznie gorzej nawet od tych najgorszych drużyn...

 

Fajnie się czyta. Brawo ;) Swoją drogą to na jakiej bazie danych grasz?

Odnośnik do komentarza


Fajnie się czyta. Brawo ;) Swoją drogą to na jakiej bazie danych grasz?

 

Na mojej ;) A to oznacza, że pozmieniałem sobie nazwiska kolarzy Omegi i Sky, bo widziałem, że są złe i chyba jeszcze kilku COM. Nic innego nie zmieniałem. Z tego co widzę to jeszcze jakieś błędy są. Chciałem na początku coś ściągnąć sobie, ale ani nie chciało mi się szukać ani potem ściągać, a mój internet za szybki nie jest :)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tour of Qatar: etap 6:

 

Planowo na ostatnim etapie, a właściwie na jego końcu miała się odbyć walka o zwycięstwo całego wyścigu. Największe szanse mieli na to Peter Sagan (Cannondale, 1'' straty), Marcel Kittel (Argos-Shimano, 10'' straty) i Lars Boom (Blanco, lider), który musiał liczyć na to, że wymieniona dwójka nie zdobędzie bonifikat czasowych. Ale wróćmy do początku. Do ucieczki zabrał się Voeckler, choć szanse na powodzenie były znikome. http://zapisz.net/images/527_img1.jpg Zostali oni złapani 17 km przed metą. Na ostatnich metrach Coquard schował się za Geraldem Ciolkiem i udało mu się zająć szóste miejsce, najwyższe w tym wyścigu. Etap wygrał Kittel (Argos-Shimano), który rzutem na taśmę wyprzedził swoich rywali i mógł się cieszyć ze zwycięstwa w wyścigu. http://zapisz.net/images/619_img2.jpg

 

1. Marcel Kittel (Argos-Shimano) s.t.

2. Nacer Bouhanni (FDJ) s.t.

3. Mark Cavendish (Omega Pharma-Quickstep) s.t.

...

7. Bryan Coquard s.t.

 

 

Klasyfikacja generalna:

1. Marcel Kittel (Argos-Shimano)

2. Lars Boom (Blanco) + 10''

3. Peter Sagan (Cannondale) + 11''

...

37. Bryan Coquard + 2'15''

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

GP Mediterraneen, etap 1:

 

Na wyścig pojechali: Pierre Roland, Sebastien Chavanel, Kevin Reza, Tony Hurel, Davide Malacarne, Bjorn Thurau, Natnael Berhane.

 

 

Na początku dwa wzniesienia, a później w dół i finisz płaski. Sebastien Chavanel bardzo źle rozprowadzony i w efekcie dopiero 23. miejsce.

 

1. Alexander Kristoff (Katusha)

2. Andrea Guardini (Astana) s.t.

3. Barry Markus (Vacansoleil-DCM) s.t.

...

23. Sebastien Chavanel s.t.

 

 

 

 

GP Meditarraneen, etap 2:

 

Czasówka. Nie miałem żadnego specjalisty, więc o czołowym miejscu można było zapomnieć.

 

1. Lieuwe Westra (Vacansoleil-DCM)

2. Mauro Pinerolli (COM Cicling Team) + 19''

3. Jonathan Castroviejo (Movistar) + 21''

...

27. Kevin Reza + 1'22''

Odnośnik do komentarza

GP Mediterraneen, etap 3:

 

Do ucieczki zabrał się Malacarne, który chciał powalczyć o koszulkę najlepszego górala. Był on dziś mocny. Próbowali go gonić Luis Angel Mate i Bartosz Huzarski, ale Włoch odpierał ich ataki i utrzymywał się na pozycji lidera aż do czwartej górskiej premii. Wtedy do ataku ruszył Samuel Sanchez, a w pogoń za nim pojechali Pierre Rolland, Romain Bardet i Carlos Alberto Betancur. Młody Francuz odjechał rywalom i udał się w samotny pościg za Hiszpanem jednak bezskutecznie. Tuż przed metą Rollanda i Betancura dogonił 27-osobowa grupka.

Davide Malacarne został liderem klasyfikacji górskiej.

 

1. Samuel Sanchez (Euskaltel Euskadi)

2. Romain Bardet (Ag2r) + 33''

3. Warren Barguil (Argos-Shimano) + 59''

...

18. Pierre Rolland + 59''

 

 

 

 

 

GP Mediterraneen, etap 4:

 

Znów uciekał Malacarne, który starał się obronić koszulkę najlepszego górala. Etap kończył się długim i stromym podjazdem, na początku którego zaatakowali Betancur, Capecchi i Rolland. Jechali w takiej kolejności, ale każdy osobno. Po 2 kilometrach na atak zdecydowali się Sanchez, Pinerolli, Fuglsang, Kreuziger i Nieve. Ten pierwszy był bardzo zdeterminowany. W końcu bronił koszulki lidera. Ruszył pogoń, ale w tym momencie Rolland już wyprzedzał Capecchiego i gonił Betancura, co jednak ostatecznie mu się nie udało. Sanchez przyjechał jako trzeci.

 

1. Carlos Alberto Betancur (Ag2r)

2. Pierre Rolland + 40''

3. Samuel Sanchez + 1'59'' (Euskaltel Euskadi)

 

Klasyfikacja generalna:

1. Samuel Sanchez (Euskaltel Euskadi)

2. Carlos Alberto Betancur (Ag2r) + 12''

3. Pierre Rolland + 17''

 

 

 

 

 

GP Mediterraneen, etap 5:

 

Wiadomo było, że ostatni etap z dużym podjazdem pod koniec http://scr.hu/33ku/mr10x dostarczy wiele emocji, ponieważ w czołówce były małe różnice czasowe. Na początku etapu, tradycyjnie, zaatakował Malacarne wraz z czwórką innych kolarzy, którzy przez większość etapu licznymi atakami próbowali zgubić Włocha. http://scr.hu/33ku/gau47 Ten jednak nie dawał za wygraną i uzbierał kilka punktów do klasyfikacji górskiej, co w efekcie dało mu zwycięstwo w tym rankingu. Na tym etapie peleton pozwolił na zwycięstwo etapowe uciekinierom. Nie był to jednak Malacarne, który został w tyle, lecz Ladagnous, który dojechał przed innym uciekinierem, Delaplacem. Na podjeździe zaatakowali wszyscy z czołówki klasyfikacji generalnej, ale najmocniejszy dziś był Betancur. Kolumbijczyk zajął 3 miejsce i mógł cieszyć się z wygranego wyścigu. Rolland wraz z Kreuzigerem próbował dogonić rywali. http://scr.hu/33ku/benml W samej końcówce zdecydował się na samotny atak, http://scr.hu/33ku/yawq3 lecz nie starczyło mu sił.

 

1. Matthieu Ladagnous (FDJ)

2. Anthony Delaplace (Sojasun) + 1'11''

3. Carlos Alberto Betancur (Ag2r) + 1'11''

...

7. Pierre Rolland + 3'57''

 

 

Klasyfikacja generalna:

1. Carlos Alberto Betancur (Ag2r)

2. Samuel Sanchez (Euskaltel) + 48''

3. Pierre Rolland + 2'59''

 

Klasyfikacja górska:

1. Davide Malacarne 60 pkt

 

Klasyfikacja punktowa:

1. Samuel Sanchez (Euskaltel) 55 pkt

 

Klasyfikacja juniorów:

1. Carlos Alberto Betancur (Ag2r)

Odnośnik do komentarza

Ło, szczerze mówiąc to zaskoczony jestem grą na tak naprawdę domyślnej bazie danych, bo po samych skrinach widać, że idealna to ona nie jest :D. Chodzi mi choćby o statystyki zawodników no i ta baza nie ma chyba variantow przydatnych w kolejnych sezonach :-k. Nie zagrałeś jeszcze zbyt wiele i na Twoim miejscu to pobrałbym PCM Daily bazę i od nowa zaczął :D. Bardziej realnie, ładniej i realistyczniej ;).

Odnośnik do komentarza

Wszystko pościągane i zainstalowane, więc pora zacząć rozgrywkę. Grałem już trochę i rzeczywiście, milej się spędza czas przy grze.
Chciałem już zacząć karierę, lecz mam pewien dylemat. Jakim zespołem? Kariery Europcarem już mnie trochę znudziły. Zaczynałem już trzy i za każdym razem, z różnych przyczyn, kończyłem w lutym. Myślałem o FDJ lub Garmin. Może ewentualnie Belkin. Co byście mi doradzili? :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...