Skocz do zawartości

Chelsea FC


Rekomendowane odpowiedzi

Bez żadnego śladu w tym temacie obył się skandal z udziałem Kepy w niedzielnym spotkaniu z City, a wczoraj Sarri zachował się jak facet i osoba, która rzeczywiście jest szefem tego projektu - pozostawił Hiszpana na ławce rezerwowych, dając szansę na grę Caballero. Dla mnie sytuacja ta jest o tyle ciekawa, że Argentyńczyk zachował czyste konto, a Chelsea wygrała z Tottenhamem 2-0 i tak po prostu głupio go z powrotem sadzać na ławkę (mimo, że nic nie musiał bronić :D), choć Sarri już zapowiedział, że w ciągu dwóch spotkań Kepa wróci na boisko. 

 

Chcę również nadmienić, że nad przyszłością Włocha zapala się pewna lampka nadziei, bo w ostatnich dwóch spotkaniach pokazał, że jak chce to potrafi być bardziej elastyczny taktycznie, czego brakowało przez całą jego dotychczasową karierę trenerską. Nadal ma problem z forsowaniem gry swoich ulubieńców, ale przynajmniej pokazuje, że na pewnych warunkach jest w stanie odbiec trochę od swojej idei, tak, by zaskoczyć przeciwnika. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Bardzo ciekawa plotka dzisiaj sie pojawila:

 

 

No nie powiem, ale kobieta na stanowisku meskiej druzyny w europejskich pucharach to byloby cos dotychczas niespotykanego :-k

Ale to pewnie nie dojdzie do skutku. Kandydatem do zastapienia Sarriego jest tez Lampard i to chyba  duzo bardziej realna opcja.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po wczorajszym triumfie w Lidze Europy, klub czeka teraz kilka dni (tygodni) niepewności. Strata Hazarda, w obliczu bana transferowego, to cios, który będzie miał ogromny wpływ na cały przyszły sezon, ale pozostaje też sprawa Sarriego. Na początku strasznie go nie lubiłem, bo wydawał się trochę bufonowaty, za wszelką cenę forsował swoje schematy, nie do końca dopasowywał swój pomysł na grę do składu, jaki posiadał. Jednak od tego pamiętnego 0-6 z City, wydaje mi się, że facet stał się bardziej elastyczny. Już na finale Pucharu Ligi z tym samym City bardziej dopasował się taktyką do rywala, dał realną szansę wychowankom, osiągnął top 4, przeskakując nawet chwalony Tottenham i wygrał Ligę Europy z rywalem, który miał - teoretycznie - większą motywację, bo walczyć miał nie tylko o puchar, ale i o szansę gry w Lidze Mistrzów. To wszystko skłania się ku temu, że ciężko się przyczepić do Włocha za te rozgrywki i jestem strasznie ciekaw, jaka zostanie podjęta decyzja, czy zostanie na Stamford Bridge czy jednak spakuje manatki i pójdzie do Juventusu. 

Odnośnik do komentarza

To nie Sarriego za przywiązanie do pozycji Jorginho należy źle oceniać, tylko tego, kto zadecydował o jego zatrudnieniu. Przywiązanie do piłkarza pokroju Jorginho na środku pomocy to fundament jego warsztatu, od którego nie odchodzi, więc nie można go za to krytykować. Uwielbiam Kante, ale przy braku elastyczności Sarriego w tej kwestii IMO zaprzeczenie własnym ideałom przez Sarriego byłoby gorsze w skutkach niż trzymanie się playmakera na tej pozycji. To tak jakby się dziwić Conte, że na środku trzyosobowej obrony (której się trzyma) wystawiał rozgrywającego libero (Bonucci, David Luiz).

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Lucifer Morningstar napisał:

Dalej wysunięty bo przecież musi być miejsce dla jorginho:/. Gdyby nie to to Sarriego bym ocenił pozytywnie:_eek:

Z tym się zgadzam, ale jednak nie podoba mi się też podejście do Cahilla. Ok, można mieć o nim różne zdanie, ale to gościu, co zagrał w finale na Allianz Arena i pomógł Chelsea wygrać Ligę Mistrzów. A przez Sarriego został potraktowany jednak jak ciało obce. Zwłaszcza, że były sytuacje, gdzie dany piłkarz (Alonso) grał tragedię, wyglądało to, jakby sabotował The Blues, a mimo to otrzymywał kolejne szanse. W przypadku Cahilla, Sarri z założenia uznał, że mu nie pasuje do koncepcji i pewnie nawet jakby na treningach wręcz fruwał, to i tak by to nie zmieniło jego spojrzenia. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, KAGO napisał:

Po wczorajszym triumfie w Lidze Europy, klub czeka teraz kilka dni (tygodni) niepewności. Strata Hazarda, w obliczu bana transferowego, to cios, który będzie miał ogromny wpływ na cały przyszły sezon, ale pozostaje też sprawa Sarriego. Na początku strasznie go nie lubiłem, bo wydawał się trochę bufonowaty, za wszelką cenę forsował swoje schematy, nie do końca dopasowywał swój pomysł na grę do składu, jaki posiadał. Jednak od tego pamiętnego 0-6 z City, wydaje mi się, że facet stał się bardziej elastyczny. Już na finale Pucharu Ligi z tym samym City bardziej dopasował się taktyką do rywala, dał realną szansę wychowankom, osiągnął top 4, przeskakując nawet chwalony Tottenham i wygrał Ligę Europy z rywalem, który miał - teoretycznie - większą motywację, bo walczyć miał nie tylko o puchar, ale i o szansę gry w Lidze Mistrzów. To wszystko skłania się ku temu, że ciężko się przyczepić do Włocha za te rozgrywki i jestem strasznie ciekaw, jaka zostanie podjęta decyzja, czy zostanie na Stamford Bridge czy jednak spakuje manatki i pójdzie do Juventusu. 

zwolnienie Sarriego bedzie głupotą. Branie na jego miejsce Lamparda albo Terrego jeszcze większą.

Sarri to kapitalny menedżer, nie tylko taktyk, ale też psycholog - zaimponowało mi strasznie jak potrafił przedłożyć dobro zespołu nad własną dumę, kiedy po sytuacji z Kepą, wyciszył sytuację w mediach, zawodnika ukarał, a chwilę potem odzyskał go dla zespołu, bo wiedział, że to najlepszy bramkarz jaki może u nich grać w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.05.2019 o 21:22, jmk napisał:

Ja wczoraj pierwsze słyszałem o Emersonie, raczej kojarzyłem tego starszego ;) On coś grał w tej Chelsea? Będzie coś z niego?

Ładnie chodzi na lewej obronie. Na pewno lepszy od Alonso, który nie potrafi ani biegać, ani bronić ;) 

 

W dniu 30.05.2019 o 22:46, Hidalgoo napisał:

zwolnienie Sarriego bedzie głupotą. Branie na jego miejsce Lamparda albo Terrego jeszcze większą.

Sarri to kapitalny menedżer, nie tylko taktyk, ale też psycholog - zaimponowało mi strasznie jak potrafił przedłożyć dobro zespołu nad własną dumę, kiedy po sytuacji z Kepą, wyciszył sytuację w mediach, zawodnika ukarał, a chwilę potem odzyskał go dla zespołu, bo wiedział, że to najlepszy bramkarz jaki może u nich grać w tym sezonie.

Może i głupota, ale coraz więcej pojawia się informacji, że Sarri już jest we Włoszech i negocjuje warunki z Juventusem. W sumie ciężko mu się dziwić - cały sezon kibice go nie popierali, piłkarze okazali mu brak szacunku, a sam zarząd nigdy go oficjalnie nie poparł. Zrobił wynik, to teraz on rozdaje karty. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

To teraz przekreślmy nazwisko Franka Lamparda i wyobraźmy sobie, że Chelsea zatrudnia gościa, który w swoim pierwszym sezonie w karierze zrobił z Derby County wynik gorszy (o 1 punkt, ale zawsze) od Gary'ego Rowetta.

 

Dziwny sentymentalizm ze strony futbolowej korporacji jaką od lat jest CFC.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, lad napisał:

To teraz przekreślmy nazwisko Franka Lamparda i wyobraźmy sobie, że Chelsea zatrudnia gościa, który w swoim pierwszym sezonie w karierze zrobił z Derby County wynik gorszy (o 1 punkt, ale zawsze) od Gary'ego Rowetta.

 

Dziwny sentymentalizm ze strony futbolowej korporacji jaką od lat jest CFC.

Widzę to trochę jak przypadek United. Hype na Solskjaera, a na koniec sezonu wszyscy się zastanawiali jakim cudem Mourinho Sarri zdobył z nimi wicemistrzostwo Ligę Europy.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, lad napisał:

To teraz przekreślmy nazwisko Franka Lamparda i wyobraźmy sobie, że Chelsea zatrudnia gościa, który w swoim pierwszym sezonie w karierze zrobił z Derby County wynik gorszy (o 1 punkt, ale zawsze) od Gary'ego Rowetta.

 

Dziwny sentymentalizm ze strony futbolowej korporacji jaką od lat jest CFC.

Możemy sobie przekreślić nazwisko Lamparda i sukcesy trenerskie ma małe. Ale nie mniejsze niż Zidane czy Guardiola jak zaczynał. Może nawet nie ma większych sukcesów niż Rowett ale ma ogromne doświadczenie z kariery zawodniczej, którego Rowett nie uzbierałby przez karierę piłkarską i dłuższą trenerską. Lampard wielkich sukcesów z Chelsea nie zrobi bo są dużo lepsze dwa zespoły w lidze, które rozstrzygną między sobą losy mistrzostwa. Brakuje Chelsea jakości i bez wydawania pieniędzy nie nadgonią. Mogliby szukać lepszego trenera, ale żaden trener nie zrobi wielkiego wyniku jak ma ograniczenia jakościowe w kadrze. Wzięli trenera, który jest legendą klubu, może dzięki temu dostanie czas do pracy, zdobywanie doświadczenia i na budowanie kadry.

No i różnica między nim, a OGS jest taka, że Lampard ma małe doświadczenie ale wynik już zrobił lepszy niż Norweg. No i Lampard to świadomy wybór klubu, a nie człowiek, który przyszedł dokończyć sezon i pod wpływem dobrych początkowych wyników został na stałe.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, pescar napisał:
1 godzinę temu, lad napisał:

 

Możemy sobie przekreślić nazwisko Lamparda i sukcesy trenerskie ma małe. Ale nie mniejsze niż Zidane czy Guardiola jak zaczynał. Może nawet nie ma większych sukcesów niż Rowett ale ma ogromne doświadczenie z kariery zawodniczej, którego Rowett nie uzbierałby przez karierę piłkarską i dłuższą trenerską.

Na każdego Guardiolę i Zidane'a przypada kilku Inzaghich, Brocchich, Seedorfów czy Gattuso, którzy prezentują poziom od tragicznego (Seedorf i Pippo) po przeciętny (Gattuso), żeby posiłkować się tylko przykładami z Milanu (Solskjaer to też dobry przykład).

Seedorf (genialny taktycznie i doskonały technicznie, IMO w swoim czasie to był absolutnie doskonały pomocnik) to najdoskonalszy przykład tego, że można być tytanem jako piłkarz i miernotą jako trener, choć niby (w przeciwieństwie do np. Pippo) w czasach grania w piłkę pokazywał znakomite rozumienie taktyki + poznał bardzo różnorodne kultury piłkarskie.

 

tl:dr - doświadczenie piłkarskie to żaden argument u trenerów.

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...