Skocz do zawartości

Chelsea FC


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pescar napisał:

Możemy sobie przekreślić nazwisko Lamparda i sukcesy trenerskie ma małe. Ale nie mniejsze niż Zidane czy Guardiola jak zaczynał. Może nawet nie ma większych sukcesów niż Rowett ale ma ogromne doświadczenie z kariery zawodniczej, którego Rowett nie uzbierałby przez karierę piłkarską i dłuższą trenerską. Lampard wielkich sukcesów z Chelsea nie zrobi bo są dużo lepsze dwa zespoły w lidze, które rozstrzygną między sobą losy mistrzostwa. Brakuje Chelsea jakości i bez wydawania pieniędzy nie nadgonią. Mogliby szukać lepszego trenera, ale żaden trener nie zrobi wielkiego wyniku jak ma ograniczenia jakościowe w kadrze. Wzięli trenera, który jest legendą klubu, może dzięki temu dostanie czas do pracy, zdobywanie doświadczenia i na budowanie kadry.

No i różnica między nim, a OGS jest taka, że Lampard ma małe doświadczenie ale wynik już zrobił lepszy niż Norweg. No i Lampard to świadomy wybór klubu, a nie człowiek, który przyszedł dokończyć sezon i pod wpływem dobrych początkowych wyników został na stałe.

1. Doświadczenie z kariery piłkarskiej nie ma większego (albo i żadnego) przełożenia na warsztat trenerski.

 

2. Zidane i Guardiola to dla mnie dwa wyjątki potwierdzające regułę. Przygniatająca większość trenerów/menedżerów (nawet z głośnymi nazwiskami) zaczynała od niskich poziomów ligowych/mniejszych klubów i latami budowała swoją markę zbierając przy okazji doświadczenie w zarządzaniu zespołem.

 

3. Dotychczas w Chelsea zamontowane były drzwi obrotowe przy stanowisku menedżera. Nie wydaje mi się, żeby Lampard miał zostać potraktowany ulgowo jeśli nie spełni oczekiwań. Właśnie w tym sęk - IMO dla samego Lamparda jest to bezsensowny ruch na tym etapie kariery. Chelsea ma bana transferowego, skład się starzeje, właśnie stracił największą gwiazdę, a kilku zawodników pali się do odejścia. Dla mnie to bardzo ryzykowny ruch, który może trwale zaszkodzić jego reputacji jako menedżera, jeśli mu się nie powiedzie.

 

4. Czas dla Lamparda. To byłaby rewolucja w zarządzaniu Chelsea, bo do tej pory żaden menedżer nie dostał od Abramowicza możliwości zbudowania drużyny/wyjścia z kryzysu:

 

Mourinho - 7 tytułów, najbardziej utytułowany menedżer w historii klubu i legenda klubu (nie mniejsza niż Lampard) - pogoniony dwukrotnie.

Di Matteo - wygrana LM, pół roku później out.

Ancelotti - krajowy dublet, zwolniony po zajęciu 2 miejsca.

Scolari - wygrane KMŚ, zwolniony w okresie świąt.

Vilas-Boas - młody i obiecujący, jak Lampard, dostał obietnicę czasu na przebudowanie Chelsea, jak Lampard. Zwolniony po 8 miesiącach...

Odnośnik do komentarza

Według mnie doświadczenie piłkarskie może znacząco pomóc w karierze piłkarskiej. Nie pod względem dobierania taktyki itp, ale do umiejętnego zarządzania szatnią. To jest już połowa sukcesu jak szatnia jest za Tobą. Wie jak wygląda specyfika Chelsea, jak to funkcjonuje od środka. Mourinho został właśnie pogoniony, bo stracił szatnię. To samo spotkało go w United, w Realu. Dochodził do ściany i tracił szatnie.

Abramowicz zmieniał trenerów, pewnie z perspektywy czasu jakieś decyzje podjąłby inne. Wygląda też na to, że zaangażowanie Abramowicza jest mniejsze i może decyzje są mniej nerwowe.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, pescar napisał:

Według mnie doświadczenie piłkarskie może znacząco pomóc w karierze piłkarskiej.

 

Pełna zgoda! 

 

48 minut temu, Fenomen napisał:

zeby wspomniec chociazby wlasnie OGS, czy Inzaghiego

 

Przypomnij mi którego klubu OGS był najwazniejszym zawodnikiem, kluczową postacią przez parenaście lat? I to samo Inzaghi? :-k 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, T-m napisał:

Przypomnij mi którego klubu OGS był najwazniejszym zawodnikiem, kluczową postacią przez parenaście lat? I to samo Inzaghi? :-k 

Naprawdę chcesz kwestionować doświadczenie piłkarskie Filippo Inzaghiego? Jego przygotowanie do pełnienia zawodu trenera?

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, T-m napisał:

 

Pełna zgoda! 

 

 

Przypomnij mi którego klubu OGS był najwazniejszym zawodnikiem, kluczową postacią przez parenaście lat? I to samo Inzaghi? :-k 

 

Też nie umniejszajmy znaczenia Ole dla United, ponad 270 występów w 10 lat (dodając do tego dwa sezony wyłączone kontuzją) czyni go dosyć ważnym zawodnikiem. Bo czy Lampard (jeśli o niego chodzi) był tym najważniejszym to też można debatować biorąc pod uwagę Cecha czy oczywiście Terry'ego.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Gacek napisał:

Naprawdę chcesz kwestionować doświadczenie piłkarskie Filippo Inzaghiego? Jego przygotowanie do pełnienia zawodu trenera?

 

Ty naprawdę nie zrozumiałeś tego co napisałem, czy kurwa nudzi Ci się w robocie i chcesz sobie pogadać? :-k 

 

2 minuty temu, ajerkoniak napisał:

Też nie umniejszajmy znaczenia Ole dla United, ponad 270 występów w 10 lat (dodając do tego dwa sezony wyłączone kontuzją) czyni go dosyć ważnym zawodnikiem. Bo czy Lampard (jeśli o niego chodzi) był tym najważniejszym to też można debatować biorąc pod uwagę Cecha czy oczywiście Terry'ego.

 

Nie żartuj próbując porównać, że Ole był dla United tym samym kim był Lampard dla Chelsea :roll: 

Odnośnik do komentarza

Tak btw to kompletnie nie rozumiem co ma dawać bycie legendą klubu dla obecnych piłkarzy. W dzisiejszych czasach jest coraz mniej przywiązania do klubów, same kluby stały się wielkimi korporacjami nastawionymi na zysk. Do tego niesamowicie rzadko o sile klubu stanowią wychowankowie, więc co takiego np Marcosa Alonso czy Kepe ma obchodzić kim dla Chelsea jest Lampard? O wiele większe znaczenie ma IMO to z kim piłkarz może pracować. Zwróćcie uwagę ilu piłkarzy przechodzących do klubu jaki prowadził w danym momencie taki Guardiola mówiło o ekscytacji możliwością pracy z nim. Wolałbym o niebo bardziej pracować z Sarrim czy Ancelottim niż z Lampardem.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, T-m napisał:

Ty naprawdę nie zrozumiałeś tego co napisałem, czy kurwa nudzi Ci się w robocie i chcesz sobie pogadać? :-k 

 

Mam wrażenie, że to raczej Ty się mocno pogubiłeś w tym co sam napisałeś, skoro dziwisz się przywołaniu casusu Inzaghiego w kontekście Lamparda.

Ewentualnie mylisz Inzaghich. :keke: 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...