Skocz do zawartości

Po drugiej stronie frontu


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

Po co więc było tworzenie gimnazjum?

 

z tego co pamietam, najwiecej mowilo sie o "wyrownaniu szans edukacyjnych". w zalozeniu miala byc poprawa ksztalcenia, w praktyce wyszlo "rownanie w dol". mam pytanie: zmienil sie juz program dla klas I gimnazjum, czy w dalszym ciagu jest to powtarzanie dokladnie tego samego materialu z 6 klasy podstawowki (z uwzglednieniem nowego przedmiotu - chemii)? ja swego czasu nie widzialem roznicy, dwa lata przerabialem dokladnie to samo, podreczniki roznily sie od siebie jedynie okladkami - tresci pozostala ta sama. w zasadzie czulem sie jakbym "kiblowal" rok :)

Odnośnik do komentarza
W dobie niżu dostanie się do szkoły bez polecenia to naprawdę coś w stylu szarży lekkiej brygady ;/ Ale dobrze, że Twoje papiery leżą, zawsze możliwy jest inny wariant: ciąża nauczycielki i urlop macierzyński. Zdobywasz wtedy przyczółek :)

zgadza sie. M zlozyla podania do kilkunastu liceów i gimnazjów, ktore oglaszaly sie od maja, ze szukaja germanisty....nikt nawet na rozmowe nie zaprosil :/ Az tu nagle tydzien temu dokladnie z powodu zapylenia zwolnilo sie jedno miejsce. W trakcie rozmowy (a wchodzila bodaj jako 4-5) niezle jej poszlo, bo byli w stanie od reki ja wziasc (mimo ze jeszcze kilka osob w kolejce bylo), ale .. etat byl na 23h, wiec M pokrecila troszke nosem i mieli zadzwonic...i juz tego nie zrobili. M ubezpieczyla sie juz i ma ok 18h w prywatnej szkole (w koncu za kilka dni rok szkolny i jako, ze nikt sie nie odezwal...), ale na umowe o dzielo (brak zusu) i nie jest w stanie pogodzic 18+23+kazdy weekend (wraz z piatkiem) podyplomowka. Szukala raczej cos 8-16h max. Ten rok (skonczy podyplomowke) mozna sobie troszke odpuscic, a za rok sie zobaczy co dalej. Tak czy siak baaardzo ciezko w Poznaniu o prace garmaniscie z mega papierami i referencjami.

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...

Potrzebne Ci są dwa dokumenty:

1. Zarządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 czerwca 1992 r. w sprawie ramowego statutu szkół publicznych dla dzieci i młodzieży (Dz. Urz. MEN Nr 4 poz. 18).

2. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 15 lutego 1999 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego.

 

Ten drugi jest w necie, ale pierwszego nie mogę znaleźć. Jeśli mocno Ci zależy to tylko biblioteki i archiwa zostają.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Czyli z każdym certyfikatem na tym poziomie (Telc B2 choćby) można uczyć angielskiego?

Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś. Ja pisałem jedynie o sytuacji szczególnej, w której na nauczanie przedmiotu pozwala kuratorium. W przeciwnym razie musisz spełnić kilka innych wymagań ogólnonauczycielskich.

Odnośnik do komentarza

Do tego trzeba mieć jeszcze ukończone studia, najlepiej ze specjalnością nauczycielską. Te kryteria spełniam - mgr historii, specjalność pedagogiczna. Jak zdam egzamin na certyfikat, to będę już pełnoprawnym nauczycielem anglika. Zresztą obecna szkoła zaoferowała mi trochę ponad etat: pół etatu z historii i trochę ponad pół z angielskiego. Żyć nie umierać :P

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Oj, lobby firm edukatorskich w natarciu jak widzę.... W moim LO jeszcze mało ludzi wie, jaka apokalipsa wraz z 2012 rokiem nadchodzi ;)

Nie wierzyłem, że to napiszę, ale Giertych nie był jednak najgorszym ministrem edukacji III RP.

 

:lol: :doh!:

 

Jezeli tak naprawde bedzie, to krzyzyk na droge polskiemu szkolnictwu... Brak slow po prostu :roll:

 

Edyta przytacza cieta, ale prawdziwa riposte:

Krwawa Mary 2010-02-04 21:43

Buhaha. Ja już mogę uczyć trzech róznych przedmiotów, bo mam papiery odpowiednie i oplaciłam je słono. Co z tego, że żaden ze mnie fachowiec i zdolny uczeń szkoły średniej umie więcej ode mnie. Byle tak dalej! Będzie sukcesem absolwent gimnazjum umejacy czytać!

 

:keke:

Odnośnik do komentarza

Naprawde swietne...

 

U mnie w LO byly profile wybierane po dwoch latach, a cala filozofia opierala sie na odpowiednim ustawieniu planu: pierwsze lekcje od rana w klasach (A, B, C etc. - zajecia wspolne, takie jak polski, WF, historia, jezyki, godzina wychowawcza etc.), a potem juz rozchodzilismy sie na zajecia profilowe, dobrane wedlug wyboru ucznia (np. humanisci z klas A, B, C etc. na rozszerzony polski, WOS i historie, biochemicy z klas A, B, C etc. na biologie, fizyke i chemie etc.). A wiec stworzenie zajec modulowych lezy tylko w gestii odpowiedniego planu i organizacji zajec, nie potrzeba do nich wszechstronnych pedagogow.

 

To nie sa klasy 1-3, gdzie uczniowie maja nauczyciela ksztalcenia poczatkowego, z ktorym musza sie zzyc, zeby polubic szkole i wejsc w system uczenia sie - w szkolach ponadgimnazjalnych ucza sie niemal dorosli i dorosli ludzie...

 

Juz nie mowiac o tym, ze juz widze rzesze matematykow, wyksztalcajacych sie np. z chemii w stopniu umozliwiajacym przekazanie wiedzy potrzebnej kandydatowi na wyzsze uczelnie.

 

Absurdalne jest tez, ze przy 45-minutowych lekcjach taka wszechstronnosc naprawde nie jest uzasadniona: bo co, poprowadzi pol matematyki i pol chemii? Jeszcze polski sie z historia bedzie jakos wiazac (laczenie dziel z realiami epok), ale pewnych przedmiotow sie tak latwo nie pozeni...

 

Edyta znalazla cytat z bezposredniego zrodla: Bożena Skomorowska z biura prasowego MEN tłumaczy - Każdy z nas musi się dokształcać, nie tylko we własnym, ale i w interesie pracodawcy. Myślę, że obawiają się jedynie te osoby, które mają kompleksy i nie wierzą w swoje możliwości. :rotfl:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...