Skocz do zawartości

Euro 2008


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Rosjanom w tym meczu brakło sił. Zagrali na wysokim tempie mecze ze Szwecją i z Holandią. Arszawin był do zmiany praktycznie po 15 minutach. Ludzkiego organizmu nie da się oszukać. Moskalom zabrakło sił, nie da się zagrać kilku meczów pod rząd na takim poziomie. Faza pucharowa to już nie przelewki. Tu trzeba umiejętnie rozłożyć siły, bo każdy mecz jest o wszystko. Niemcy i Hiszpanie rozłożyli siły najlepiej i dlatego grają w finale.

Odnośnik do komentarza

Wygrala druzyna najlepsza - dopiero kiedy odbierali medale, moznabylo sobie zdac sprawe ilu jeszcze dobrych zawodnikow mieli na lawce. Hiszpanie wygrali turniej absolutnie zasluzenie, grali ladny, ofensywny futbol, kiedy trzeba bylo to potrafili przytrzymac pilke, mieli swietnego bramkarza. No w sumie ciezko wymienic slabe punkty - mi mimo wszystko srednio do gustu przypadli boczni obroncy, ale poza tym to juz na kazdej pozycji mieli prawdziwe indywidualnosci, ktore chyba w kazdych reprezentacjach mieliby miejsce w skladzie.

 

Niemcy ? Grali totalnie bez glowy. Majac 3 napastnikow dalej probowali rozgrywac w obronie zamiast juz grac chociazby na afere, a jesli trener sciagnal Lahma za ten blad w I polowie, to sam sobie strzelil samoboja. Final to i tak dobre osiagniecie dla nich.

 

Szkoda tylko, ze to juz koniec mistrzostw. Brakuje czegos na ksztalt 1/8, tak jak w MS. No i w mojej opinii po kazdej rundzie w grupach powinein byc z jeden dzien przerwy, aby to wszystko przetrawic, przeanalizowac, a dzieki temu impreza moglaby sie o te 4-5 dni przeciagnac :) Mam tez nadzieje, ze jednak po tych mistrzostwach ktos przeanalizuje prace sedziow i dojdzie do wniosku, ze jakos trzeba im pomoc, bo jak bylo widac tutaj, mylili sie praktycznie wszyscy sedziowie, pomylki nie zalezaly od tego, czy ktos jest dobry czy nie, tylko wynikaly z tego, ze futbol juz za szybki jest.

 

Mam nadzieje, ze w 2012 obejrzymy kolejne ME w Polsce.

Odnośnik do komentarza

Niemcy zagrali dzisiaj słabo. Nie stwarzali sytuacji strzeleckich. Hiszpania wygrała zasłużenie cały turniej. Najsłabszy mecz mieli z Włochami, gdzie sztycha nie zrobili, ale Casillas w karnych załatwił im awans do półfinału.

Najlepszym piłkarzem turnieju powinien zostać Senna, za nim Casillas, trzeci Podolski.

Odnośnik do komentarza

Niemcy mieli bardzo mocny początek meczu, później siedli.

ME wygrała drużyna, która najrówniej grała.

Cieszę się ze zwycięstwa Hiszpanów. Od kiedy pamiętam ich reprezentacja zawsze nieźle radziła sobie w eliminacjach a później przepadała na samym turnieju. Tym razem chłopaki wreszcie wygali. Chwała im za to.

Kto mi sie podobał z Hiszpanów? Zdecydowanie David Silva :) .

Wielkie brawa dla zwyciezców.

 

Dodatkowe brawa dla ekip Rosji i Turcji. Obie drużyny pokazały się na tej imprezie z bardzo dobrej strony.

 

Na minus. Postawa Polski i Francji.

Odnośnik do komentarza

MVP:

 

Bramkarze: 1. Casillas 2.VdS 3. Boruc

 

Obroncy: 1. Servet 2.Chielini/Zhirkov 3. GvB/Khalid/Ramos

 

Pomocnicy: 1.Senna 2. Semak/Silva 3. Sneijder/Xavi

 

Napastnicy: 1.Torres/Villa/Arshavin 2. Pavluczenko 3. Podolski

 

Moj mocno subiektywny ranking:))- pewnie kogos pominalem...

Odnośnik do komentarza

Hiszpania zasłużyła na to mistrzostwo. Grała najrówniej przez cały turniej. I w końcu przełamali swoją "klątwę". Niemcy grali jak zwykle do bólu solidnie, do bólu dokładnie. Na szczęście wystarczyło tylko na wicemistrzostwo.

 

Sam turniej podobał mi się. Dobra postawa Rosjan, dużo szczęścia i walki ze strony Turków. Polacy jacy byli, każdy widział. A teraz znów dwa lata do kolejnego turnieju...

Odnośnik do komentarza

A ja sobie postanowiłem wytypować 23 osobową drużynę Euro 2008 :P

 

Bramkarze: Casillas (Hiszpania), Boruc (Polska), van der Sar (Holandia)

Obrońcy: Bosingwa (Portugalia), Altintop (Turcja), Pranjic (Chorwacja), Capdevilla (Hiszpania), Simunić (Chorwacja), Chiellini (Włochy), Puyol (Hiszpania), Kolodin (Rosja)

Pomocnicy: Srna (Chorwacja), Schweinsteiger (Niemcy), Zhirkov (Rosja), Moutinho (Portugalia), Senna (Hiszpania), Arszawin (Rosja), Ballack (Niemcy), Xavi (Hiszpania)

Napastnicy: Villa (Hiszpania), Nihat (Turcja), Podolski (Niemcy), Pawliuczenko (Rosja)

 

Moja pierwsza jedenastka: Casillas – Bosingwa, Pranjic, Chiellini, Puyol – Srna, Zhirkov, Senna, Arszawin - Villa, Nihat

 

To tylko moja opinia ;).

Odnośnik do komentarza

11 turnieju według UEFA:

 

bramkarze: Gianluigi Buffon (Włochy), Iker Casillas (Hiszpania), Edwin van der Sar (Holandia)

 

obrońcy: Carlos Marchena, Carles Puyol (obaj Hiszpania), Jose Bosingwa, Pepe (obaj Portugal), Philipp Lahm (Niemcy), Jurij Żirkow (Rosja)

 

pomocnicy: Marcos Senna, Xavi Hernandez, Andres Iniesta, Cesc Fabregas (wszyscy Hiszpania), Michael Ballack, Lukas Podolski (obaj Niemcy), Hamit Altintop (Turcja), Luka Modric (Chorwacja), Konstantin Zyrjanow (Rosja), Wesley Sneijder (Holandia)

 

napastnicy: Fernando Torres, David Villa (obaj Hiszpania), Andriej Arszawin, Roman Pawluczenko (obaj Rosja).

 

Najlepszy piłkarze EURO 2008 wg UEFA to Xavie Hernandez.

Odnośnik do komentarza

Ooo, wybór UEFA to już wisienka na torcie jakim było ME dla mnie. Pomijając zakalec w postaci reprezentacji Polski, na której kibicowanie człek jest skazany ;) to moi faworyci, którym kibicowałem od początku wygrali mistrzostwo, a jeden z moich ulubionych piłkarzy został graczem turnieju :jupi: Zasłużenie czy nie, na pewno był jednym z lepszych graczy. Ja osobiście stawiałem na Sennę, który grał (poza meczem z Grecją) zawsze po 90 minut i zawsze na wysokim poziomie. Jednak to Xavi był mózgiem zespołu i na pewno nie jest to wybór jakoś niesamowicie kontrowersyjny. Może wreszcie będzie doceniony na szerszym forum, a nie wśród miłośników Barcelony, La Liga i fachowców :]

Podsumowując sukces Hiszpanii: wygrała drużyna absolutnie najlepsza na turnieju. Wyważona, rozsądna, grająca zarówno w piłkę jak i piłką. Drużyna z najlepeszym strzelcem, z największa liczbą bramek, niepokonana, z najlepszym graczem turnieju i z chyba najlepszym bramkarzem.

Sukces niepodlegający dyskusji, wreszcie sukces na miarę tak zdolnych piłkarsko nacji jakie reprezentują Hiszpanię. No i sukces futbolu :)

Odnośnik do komentarza

Też chciałem ułożyć swoją 11 turnieju, ale okazało się to dla mnie zbyt trudne. Jestem pod wrażeniem gry zbyt wielu piłkarzy, żeby móc wybrać tylko kilku wybrańców. No, bo Aniukov, Ramos, czy może Bosingwa? Na lewej stronie już takich problemów nie ma, bo tylko Zhirkov mi się spodobał, a Lahm zawalił dwa ważne gole. Na środku Puyol i - tu się zastanawiam - Pepe lub Chiellini. Pomoc to na 100% Senna i... ogromny ból głowy. Cesc, Xavi, Iniesta, Modric, Ballack, czy Sneijder? Natomiast na skrzydłowych wybieram Podolskiego i Altintopa, za ogólną postawę Turków i za to, że nie mogłem ich upchnąć w innych formacjach. I znowu, napastnicy - Villa, Torres, Arszawin, Nihat, czy Pawluczenko? Przynajmniej na bramce spokój, bo zdecydowanie na tej pozycji rozsiadł się Casillas.

 

To był naprawdę świetny, świetny turniej. I nawet ekspierdzi i komentatorzy Polsatu go nie zepsuli.

Odnośnik do komentarza

a co, tez sprobuje wybrac IMO najlepsza jedenastke :]

 

Casillas (Akinfiejew) - Bosingwa (Ramos), Puyol (Ignaszewicz), Chiellini (Marchena), Żyrkow (Prajnic) - Altintop (Arszawin), Xavi (Moutinho), Senna (De Rossi), Semak (Engelaar), Sneijder (Iniesta) - Villa (Klose)

 

jesli chodzi o rozczarowanie turnieju to zdecydowanie cala reprezentacja Francji, a z pojedynczych pilkarzy to na pewno Krzynowek, Smolarek, Ronaldo, Toni... moze jeszcze ktos by mi wpadl do glowy jakbym dluzej nad tym pomyslal...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...