Skocz do zawartości

Rowery


Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio staje sie fanem czeskich Map (mapy.cz). Wyglada troche jak polaczenie maps.me, google maps i map-turystycznej ale jest znacznie bardziej rozbudowane i udoskonalone. Mapy maja duza dokladnosc i bardzo duzo zaznaczonych punktow. Sciezki za dobrze oznaczone, a znakowane szlaki sa dodatkowo oznaczane kolorami. Dodatkowo mapy.cz pokazuja wazne punkty na trasie, np skrzyzowanie szlakow, punkty widokowe (z opisem na co jest widok z danego punktu!), zaznaczone poziomice pozwalajce latwiej zorientowac sie, czy czeka nas trudny podjazd czy zjazd, itp.

 

Co do samej nawigacji w apce - mozna w niej planowac trasy, natomiast z czystej nawigacji, ktora prowadzi Cie za reke na biezaco jeszcze nie korzystalem. Bede testowal w najblizszych tygodniach :)

 

Oprocz standardowych opcji planowania tras samochodowych, rowerowych, czy pieszych, platforma oferuje takie smaczki, jak planowanie tras narciarstwa biegowego, czy tez kajakowych :)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Noszę się z zakupem trenażera na zimę. Pewnie stanie na standardowym magnetycznym z Decathlonu, bo ja wodotrysków nie oczekuje, chcę jedynie jak najmniej stracić kondycji przez zimę.

 

Mam natomiast wątpliwości dotyczące montażu - w instrukcji jest wymiana szybkozamykacza tylnego koła na dostarczony z trenażerem (szersze końcówki)... tyle że ja mam rower bez szybkozamykacza, ze stałą osią montowaną do ramy za pomocą nakrętek. I pytanie moje brzmi, jak to się ma do mocowania roweru? Ktoś ma jakąś wiedzę/doświadczenie? :-k 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

KanyeWest-TaylorSwift-VMAchristopherpolk

 

Imma let you finish, ale rowerki z dodatkowymi kółkami to zło. To znaczy zło w kontekście nauki jazdy na dwóch kółkach - wiem to z autopsji. Rowerki biegowe uczą utrzymywania równowagi w błyskawicznym tempie, natomiast dodatkowe kółka uczą, że nie musisz się starać, bo cię kółka utrzymają. Więc jeśli masz wpływ na rodziców chrześnicy, to im to podpowiedz.

 

Co do samego rowerka - to chyba nie ma co kombinować, kółka pewnie 16, hamulec w pedale (torpedo). Dziecko i tak prędzej czy później z niego wyrośnie, więc ważne żeby był ładny ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, Gabe napisał:

Imma let you finish, ale rowerki z dodatkowymi kółkami to zło. To znaczy zło w kontekście nauki jazdy na dwóch kółkach - wiem to z autopsji. Rowerki biegowe uczą utrzymywania równowagi w błyskawicznym tempie, natomiast dodatkowe kółka uczą, że nie musisz się starać, bo cię kółka utrzymają. Więc jeśli masz wpływ na rodziców chrześnicy, to im to podpowiedz.

 

Co do samego rowerka - to chyba nie ma co kombinować, kółka pewnie 16, hamulec w pedale (torpedo). Dziecko i tak prędzej czy później z niego wyrośnie, więc ważne żeby był ładny ;)

Ja się pod tym podpiszę. Aż znalazłem filmik, kiedy mój młody uczył się jeździć. Miał 5,5 roku. Nauka jazdy zajęła mu z 10 minut. Ale fakt, że wcześniej dużo jeździł na biegaczu. Miał podłączone przez chwilę 2 dodatkowe kółka, ale to były męki i szybko je odkręciliśmy.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Potrzebuję rady w wyborze bagażnika na rower do samochodu. Ile trzeba wydać, żeby to nie było jakieś dziadostwo? Wolałbym taki montowany na tylną klapę albo hak, bo te na dach budzą moje obawy, że bym zapomniał o rowerze i o coś nim zawadził.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie Westfalia to chyba jedna z droższych firm. Nawet Thule przy nich wysiada. Część takich firm jak Aguri (polska firma) podłapało to i też podciągnęło ceny do góry. Ja miałem belki Aguri i byłem mega zadowolony, ale jak teraz patrzę na ceny...

 

Z jednej strony trochę nie ma sensu, pakować się w markę, a drugiej, różnica cenowa nie jest jakaś makabryczna. Za jakieś ~830 zeta można wyrwać taką platformę na dwa rowery z IntePacka. Ale dokładając dwie-trzy stówy złapiesz już Thule. Po środku będziesz miał produkty Mont Blanc. Ja bym chyba wybierał mięcy InterPackiem i Mont Blanc.

Odnośnik do komentarza

A czy ktoś ma jakieś doświadczenie w nabywaniu roweru dla dziewczynki? 135 cm wzrostu więc 24 cale, 14calowa rama. Może ktoś polecić jakiś model? 

 

Myślę nad tym https://www.dobrerowery.pl/kross-lea-jr-1-0-d-24-roz-nie-fio-p-2?from=listing

 

Może ktoś zna i ma jakąś opinię, albo coś innego do zasugerowania. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Panowie, nie lubie jezdzic na rowerze, ale chcialbym sobie kupic do wozenia dzieci przyczepka do przedszkola czy po parku. Przyczepke mam, tylko roweru brak ;)

 

Chce kupic cos uzywanego na OLX. Wiem ze sa gorale i szosowki, tyle wiem ;) Raczej bym poszedl w cos goralowego, ale nie wiem co najlepiej sie sprawdzi przy kraweznikach itp. Nie wiem na co zwracac uwage poza marka (znam Giant i Kross), znalazlem np cos takiego, ale chetnie bym zaplacil <500 zl. Cos podpowiecie lub zasugerujecie z OLX w Warszawie?

https://m.olx.pl/oferta/rower-giant-sierra-stan-techniczny-idealny-cena-699-zlotych-CID767-IDG0P95.html?reason=

Albo cos takiego 490 zl: https://m.olx.pl/oferta/rower-author-outset-kola-26-aluminiowa-rama-jak-nowy-okazja-CID767-IDGbbin.html?reason=

Albo jeszcze taniej: https://m.olx.pl/oferta/rower-active-country-pro-meski-CID767-IDGv6fE.html?reason=

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...