Skocz do zawartości

Ekstraklasa sezon 2008/2009


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle spotkałeś ścianę zanim się rozpędziłeś

jak zwykle ad-personam ale czegóż się spodziewać...

Powiedz kiedy doszło do fuzji Groklinu i Śląska? Więc jakie dokumenty - poza listem intencyjnym zapewne - przesłano do PZPN? To, że jest pomysł, a to że PZPN to usankcjonował bez żadnej podstawy to wina burdelu w PZPN.

Sam sobie odpowiedziałeś. Skoro kluby wysłały zapytanie o możliwość połączenia to PZPN musiał jakoś się do tego ustosunkować. Odpowiedź była pozytywna. Skoro więc padła taka deklaracja to PZPN zweryfikował tabele. I nagle Śląsk wpadł na pomysł, że a może jednak postaramy się o otrzymanie licencji ;] jeżeli faktycznie uważasz, że to nie jest chore to nie mamy o czym dyskutować a tego posta uznaj za reklamę lodówek i pralek...

I nie wiem co ma do tego licencja Lecha

Wiesz. Ano to o czym pisałem niżej.

Nom, wp.pl i Życie Warszawy to wyrocznie w sprawach przepisów ligowych, daj pan spokój

Ty serio udajesz czy nie widzisz problemu?

Takie mamy przepisy, jak się nie podoba to pisz petycję do PZPN.

Nie podoba się. i tylko przez takich jak Ty, którym się to podoba będziemy dalej tkwili w tym patologicznym gównie.

Odnośnik do komentarza
jak zwykle ad-personam ale czegóż się spodziewać...

I kto to pisze :hahaha:

 

Sam sobie odpowiedziałeś. Skoro kluby wysłały zapytanie o możliwość połączenia to PZPN musiał jakoś się do tego ustosunkować. Odpowiedź była pozytywna. Skoro więc padła taka deklaracja to PZPN zweryfikował tabele. I nagle Śląsk wpadł na pomysł, że a może jednak postaramy się o otrzymanie licencji ;] jeżeli faktycznie uważasz, że to nie jest chore to nie mamy o czym dyskutować a tego posta uznaj za reklamę lodówek i pralek...

Od kiedy zapytanie jest dokonaniem czynu? Czy jak wyślesz maila na allegro z zapytaniem się o towar to znaczy, że go kupiłeś? I to znaczy, że koleś którego się zapytałeś już może wydawać pieniądze zarobione na Tobie bo się zapytałeś?? To wina PZPN, że nie mając ŻADNEJ podkładki, ze Śląsk z Groclinem się połączyły zaczął "rozdawać" miejsca w ekstraklasie. Trzeba było pośpieszyć Drzymałę i Dutkiewicza i dać im czas np. do końca sezonu drugoligowego, a nie czekają na Bóg wie co. Z ta reklamą to nie wiem o co chodzi? Ktoś chce wreszcie się na koszulkach Odry reklamować?

 

Wiesz. Ano to o czym pisałem niżej.

Niżej pisałeś o sprzedawaniu miejsc w lidze. Powiedz komu Lech sprzedał miejsce? Komu? Nikomu, więc przestań zmyślać.

 

Nie podoba się. i tylko przez takich jak Ty, którym się to podoba będziemy dalej tkwili w tym patologicznym gównie.

Znowu - tradycja - zmyślasz. GDZIE pokaż paluszkiem, gdzie napisałem, ze mi się to podoba? Nie podoba mi się, ale skoro mamy takie przepisy, to nie dziw się, że ludzie je wykorzystują. Mogłem się odwrócić od nowego Lecha, ale tego nie zrobiłem, bo to dla mnie jest Lech niezależnie co sobie Ty o tym myślisz czy tam inni.

 

Ty serio udajesz czy nie widzisz problemu?

A Ty wierzysz we wszystko co czytasz w gazetach? Czy myślisz, że ktokolwiek o zdrowych zmysłach pozwoli na sprzedaż miejsca w lidze? Na jakiej zasadzie by to miało być? Fuzji "starego" Śląska z Polonią?

Odnośnik do komentarza
Od kiedy zapytanie jest dokonaniem czynu? Czy jak wyślesz maila na allegro z zapytaniem się o towar to znaczy, że go kupiłeś? I to znaczy, że koleś którego się zapytałeś już może wydawać pieniądze zarobione na Tobie bo się zapytałeś?? To wina PZPN, że nie mając ŻADNEJ podkładki, ze Śląsk z Groclinem się połączyły zaczął "rozdawać" miejsca w ekstraklasie. Trzeba było pośpieszyć Drzymałę i Dutkiewicza i dać im czas np. do końca sezonu drugoligowego, a nie czekają na Bóg wie co.

1. Jaką masz pewność, że to PZPN wpłynęło tylko zapytanie?

2. Skąd wiesz, że nie wpłynęło coś więcej niż list intencyjny?

3. Jeżeli związek idzie klubowi na rękę a ten robi go w balona to kto przedstawia się w gorszym świetle? Związek?

4. Trzeba było napisać petycję do PZPN - to odnośnie poganiania przez PZPN.

Z ta reklamą to nie wiem o co chodzi? Ktoś chce wreszcie się na koszulkach Odry reklamować?

1. Ignorancie - Odra ma sponsora na koszulkach.

2. Trollu - Odry nigdy nie uczestniczyła w żadnych chorych fuzjach.

3. Zabrakło argumentów?

Niżej pisałeś o sprzedawaniu miejsc w lidze. Powiedz komu Lech sprzedał miejsce? Komu? Nikomu, więc przestań zmyślać.

Niżej pisałem o (cytuję): "Nie powinno być fuzji Lecha z Amicą a teraz Śląska z Groclinem. Jeżeli ktoś chce być właścicielem Lecha/Śląska to niech sobie wykupi ten klub od właściciela a nie przenosi klub z Wronek do Poznania, zmienia jego nazwę itd."

Pisałem gdzieś o sprzedawaniu przez Lech miejsca? Nie? Więc przestań zmyślać.

Znowu - tradycja - zmyślasz. GDZIE pokaż paluszkiem, gdzie napisałem, ze mi się to podoba? Nie podoba mi się, ale skoro mamy takie przepisy, to nie dziw się, że ludzie je wykorzystują. Mogłem się odwrócić od nowego Lecha, ale tego nie zrobiłem, bo to dla mnie jest Lech niezależnie co sobie Ty o tym myślisz czy tam inni.

Więc czemu kierujesz do mnie zdanie, że to ja mam napisać do PZPN jak mi się coś nie podoba? Hę? Napisz Ty. Zresztą - możemy napisać razem.

A Ty wierzysz we wszystko co czytasz w gazetach? Czy myślisz, że ktokolwiek o zdrowych zmysłach pozwoli na sprzedaż miejsca w lidze? Na jakiej zasadzie by to miało być? Fuzji "starego" Śląska z Polonią?

Od czasów przenosin Kujawiaka do Bydgoszczy i nazwania tego tworu Zawiszą w polskiej piłce wszystko jest możliwe.

A co do Polonii - to starczy, że Śląsk dostanie licencję i nazwie się Polonią W. Identycznie jak w przypadku Grodziska.

Odnośnik do komentarza
1. Jaką masz pewność, że to PZPN wpłynęło tylko zapytanie?

2. Skąd wiesz, że nie wpłynęło coś więcej niż list intencyjny?

3. Jeżeli związek idzie klubowi na rękę a ten robi go w balona to kto przedstawia się w gorszym świetle? Związek?

4. Trzeba było napisać petycję do PZPN - to odnośnie poganiania przez PZPN.

 

1. Guli dawał linki z pismami datowane na grubo po zakończeniu sezonu II ligi.

2. ad 1

3. Związek nie jest od "chodzenia na rękę" tylko od postępowania zgodnie z przepisami. Może pójdzie na rękę Widzewowi i Zagłębiu i ich nie zdegraduje, skoro jest taki miły i przymyka oko na przepisy?

4. A co mnie to obchodzi? Ja mam wyręczać ich z pracy? Mnie nikt nie wyręcza. Jak się nie znają na swoim fachu to niech odejdą. Co oni nie wiedzą jaki będzie syf jak będą robić wszystko pod fuzje a jej nie będzie? Czy brak znajomości kto awansuje a kto spadnie to też moja wina bo im nie napisałem wcześniej?

 

1. Ignorancie - Odra ma sponsora na koszulkach.

2. Trollu - Odry nigdy nie uczestniczyła w żadnych chorych fuzjach.

3. Zabrakło argumentów?

 

1. Wiem.

2. A tej w 1963? ;) Mniejsza z tym. Kto wyskoczył z reklamą lodówek i pralek? Ja? Jeśli ja jestem trollem to Ty jesteś Arcytrollem? Kto sieje wiatr zbiera burzę.

3. Jaki mogę mieć argument na Twoje czepialstwo się Lecha? Zobacz jak to jest miło jak ktoś się czepia twojego klubu za nic. Lech nie jest ŻADNĄ miarą winien w burdelu PZPNowskim, a Ty ich wyciągasz tylko dlatego, że był stroną w fuzji 2 lata temu. Jeśli uważasz inaczej to uznaj to jako reklamę ceramiki i obrusów :P

 

Niżej pisałem o (cytuję): "Nie powinno być fuzji Lecha z Amicą a teraz Śląska z Groclinem. Jeżeli ktoś chce być właścicielem Lecha/Śląska to niech sobie wykupi ten klub od właściciela a nie przenosi klub z Wronek do Poznania, zmienia jego nazwę itd."

Pisałem gdzieś o sprzedawaniu przez Lech miejsca? Nie? Więc przestań zmyślać.

Myślałem, ze niżej w pierwszym poście. Raczej się piszę "patrz wyżej" a nie "niżej" w odniesieniu do tego samego posta :P

 

Więc czemu kierujesz do mnie zdanie, że to ja mam napisać do PZPN jak mi się coś nie podoba? Hę? Napisz Ty. Zresztą - możemy napisać razem.

Mogę napisać, chcesz wzór?

Od czasów przenosin Kujawiaka do Bydgoszczy i nazwania tego tworu Zawiszą w polskiej piłce wszystko jest możliwe.

A co do Polonii - to starczy, że Śląsk dostanie licencję i nazwie się Polonią W. Identycznie jak w przypadku Grodziska.

Pewnie, ze tak, ale artykuł na jednym portalu w jednej gazecie jest mało wiarygodną informacją. Patrząc po tym, to w Chelsea grałoby już z 250 piłkarzy. Tym bardziej, ze tam mowa o "sprzedaży" a nie fuzji.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli ktoś chce być właścicielem Lecha/Śląska to niech sobie wykupi ten klub od właściciela a nie przenosi klub z Wronek do Poznania, zmienia jego nazwę itd.
Tak się przecież właśnie stało. Holding Amica przejął (wykupił pakiet większościowy) Lecha. Przejął jego markę, umowy (np. dzierżawa stadionu), spłacił długi. Amica została rozwiązana, zachowano tylko drużyny juniorskie. A to, że właściciel postanowił w swój nowy klub zainwestować już posiadany kapitał (czyt. piłkarze, zaplecze treningowe) to już jego interes.

Co miała holding zrobić? Nie mógł być przecież właścicielem dwóch klubów (niezgodne z przepisami), miał podpalić Wronki? Jak sobie dokładnie wyobrażasz takie przejęcie? Przecież dwóch klubów posiadać nie można, a znalezienie kogoś, kto kupiłby Amikę byłoby zerowe. Moim zdaniem tej fuzji/przejęcie lepiej zrobić (od strony technicznej) nie można było.

Odnośnik do komentarza

Ech Icon, Icon, doskonale rozumiem Twój żal, że śląski Piast musi jednak grać w barażach, ale trochę się ośmieszasz. PZPN wydał decyzję o awansach w oparciu o niekompletne dokumenty, do czego nie miał prawa, i wina leży po jego stronie. Skoro Śląsk i Dyskobolia nie przedstawiły wszystkich wymaganych dokumentów, trzeba było albo odpowiedzieć negatywnie, albo - skoro termin ponoć jest do 31/05 - zwrócić je z prośbą o uzupełnienie, zarazem wstrzymując się z decyzjami nt awansów/spadków/baraży do 01/06. Albo - i tu również wyłącznie PZPN jest winny - decyzje o zasadach awansu/spadku/baraży z OE podjąć na przykład na ostatnim zjeździe PZPN, dzięki czemu uniknęlibyśmy obecnego burdelu.

 

PS. Pisząc o Lechu zapomniałeś wspomnieć o warszawiakach - podobno szczają do benzyny wysyłanej do stacji paliw na Śląsku, więc też są winni zaistniałej sytuacji; pisz uczciwie.

Odnośnik do komentarza

No to sie porobiło... Groclin/Śląsk nie bedzie grać w UEFA wiec zagra tam Lech, w miejsce Lecha do intertoto idzie Cracovia, która zajeła miejsce nizsze niz Zagłębie i Korona co oznacza że pewnie beda zdegradowane te zespoły. Tylko że na Cracovie dokumenty prokuratura tez podobno ma. Co więcej Polonia Bytom nie dostaje licencji i spada na ostatnie miejsce, Jaga nie gra baraży, Piast w pierwszej lidze, a Widzew w drugiej, choc znając ten burdel to pewnie to się jeszcze pozmienia.

Odnośnik do komentarza
Komisja Odwoławcza PZPN-u ds. licencji odrzuciła odwołanie Polonii Bytom w sprawie licencji na grę w Ekstraklasie w sezonie 2008/09.

 

- Usłyszeliśmy m.in., że za późno złożyliśmy dokumenty finansowe - mówi Andrzej Izydorczyk, wiceprezes Polonii.

 

Wobec tej decyzji Polonia zostaje przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli. Miejsce barażowe zajmuje Widzew Łódź, ale wobec karnej degradacji łodzian baraże zostają odwołane, a do Ekstraklasy awansuje trzecia drużyna II ligi - Piast Gliwice. Widzew w przyszłym sezonie zagra w nowej I lidze, zaś Tur Turek spada do nowej II ligi (uratować go może jeszcze fuzja Śląska z Dyskobolią).

 

Działacze byli przekonani, że ich wizyta w Warszawie będzie formalnością. Dzień wcześniej podpisali bowiem umowę z Wodzisławiem o wynajem stadionu Odry na organizację meczów Ekstraklasy. Dostali też zgodę ministra sportu na występy w Ekstraklasie jako stowarzyszenie.

 

Polonia jest pierwszym klubem pozbawionym prawa do gry w Ekstraklasie, pomimo sportowego utrzymania.

To kto zagra w barażu, jakby np poleciała Korona i Lubin? Czy wchodza Arka ze Zniczem? Moze przełożymy baraż na przyszły sezon, jak ma wejsc przepis o koncu karnych degradacji :keke:

Odnośnik do komentarza

Wszystko się zgadza, tylko szkoda, że przez ostatnie lata PZPN przymykał oczy, na niektórych kilkukrotnie, a Polonię raz dwa załatwiono. Nie lubię teorii spiskowych, ale Polonię poświęcono chyba po to by uciec z barażowego arcyburdelu jaki powstał w ostatnim tygodniu. I ciekawe, że ponownie Widzew jest "do przodu" przy postępowaniu licencyjnym. Proszę kibiców RTS by mnie nie linczowali, ale Widzew naprawdę ma dużo szczęścia przy przyznawaniu licencji.

Osobiście mi żal Polonii Bytom, bo to fajny, ambitny i waleczny zespół. Szkoda, że działacze i miasto (?) nie dorośli jak piłkarze do roli pierwszoligowców.

Odnośnik do komentarza
Wszystko się zgadza, tylko szkoda, że przez ostatnie lata PZPN przymykał oczy, na niektórych kilkukrotnie, a Polonię raz dwa załatwiono. Nie lubię teorii spiskowych, ale Polonię poświęcono chyba po to by uciec z barażowego arcyburdelu jaki powstał w ostatnim tygodniu.

Też mnie to zdziwiło/zdenerowowało. Jak tak to dawali licencję każdemu jak leciało, choćby grali na kartoflisku, a trybuny były zrobione ze skrzynek po jabłkach. A jak mieli problem z awansami/degradacjami, to poleciała Polonia gdzie jej gracze włożyli mnóstwo serca i wysiłku w utrzymanie. Jak już chcieli być tacy konsekwentni, to powinni zacząć wiele lat wcześniej, a nie nagle sobie przypomnieli o licencjach jak nie mogą sobie poradzić z burdelem, który sami zrobili. :/

Odnośnik do komentarza

Nosz kuźwa kolejna farsa ze strony PZPN :ściana: A czy ktoś może pamięta jak wyglądały jeszcze do niedawna stadiony w Lubinie, czy na początku XXI w miastach typu Radzionków, Olsztyn, Nowy Dwór Mazowiecki

Co było w innych latach ?

Ile trwało zamieszanie licencyjne ? I i tak każdy je dostawał.

Żal mi Polonii, byli lepsi na boisku i ambitniejsi od wielu drużyn a muszą żegnać się z ekstraklasą.

Odnośnik do komentarza

hmmm dziwnie piszecie.....Jak PZPN przyznawal wszystkim licencje to pisalescie ze to skandal...ze sa kluby co nie maja stadionow/maja mega zadluzenie/trybuny jak kryta na Polonii kilka lat temu....a teraz jak skonczylo sie babci sranie i PZPN wreszcie konsekwetnie postapil i nie dal to wielkie hallo. Polonia juz rok temu miala duuuze problemy...nie spelnili przez kolejny rok wymogow? leca...proste dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Nosz kuźwa kolejna farsa ze strony PZPN :ściana: A czy ktoś może pamięta jak wyglądały jeszcze do niedawna stadiony w Lubinie, czy na początku XXI w miastach typu Radzionków, Olsztyn, Nowy Dwór Mazowiecki

hmm czyli lepiej sie uwsteczniac i zawsze akceptowac kazde kartoflisko i max zadluzone kluby? "bo kiedys tak bylo"? Jesli mamy gonic europe to trzeba konsekwetnie przyznawac licencje i kto nie spelnia warunkow...leci

 

Jest faktem, że przypadek Polonii to recydywa. Mieli rok na przekształcenie w S.S.A., ale uznali, że jakoś im się uda to obejść. Teraz trochę za późno na żale i biadolenie.

DOKLADNIE!

Odnośnik do komentarza
Nosz kuźwa kolejna farsa ze strony PZPN :ściana: A czy ktoś może pamięta jak wyglądały jeszcze do niedawna stadiony w Lubinie, czy na początku XXI w miastach typu Radzionków, Olsztyn, Nowy Dwór Mazowiecki

hmm czyli lepiej sie uwsteczniac i zawsze akceptowac kazde kartoflisko i max zadluzone kluby? "bo kiedys tak bylo"? Jesli mamy gonic europe to trzeba konsekwetnie przyznawac licencje i kto nie spelnia warunkow...leci

 

Jest faktem, że przypadek Polonii to recydywa. Mieli rok na przekształcenie w S.S.A., ale uznali, że jakoś im się uda to obejść. Teraz trochę za późno na żale i biadolenie.

DOKLADNIE!

Jeśli mamy patrzeć na stadion czy finanse a nie to co prezentuje drużyna zaprośmy do 1 ligi Amice czy Górnika Łęczna....

Na pewno szybko dogonimy Europę...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...