Skocz do zawartości

Koszulka CM Forum


Rekomendowane odpowiedzi

Mi się podoba :)

 

Wczoraj wpadłem na pewien pomysł. Może pod numerem dodać loga sajtów, które współpracują z CMF? Oczywiście wyszłoby to drożej i zapewne nie wszystkim by się to spodobało, ale zapraszam chętnych na koszulki do wypowiadania się :> Żeby później nie było, że się coś jest nie tak z kitsami :P:]

Odnośnik do komentarza
Zeszloroczne koszulki zjazdowe mialy mniejsze logo, na lewej piersi. Co do formatu numeru, to byl to standardowy format firmy, ktora te koszulki robila, czyli taki.

Fajne, ale ten numerek taki a'la z futbolu amerykańskiego.

 

Jak coś to daję ciekawą stronkę:

http://www.linotype.com/2710/footbaljerseyfonts.html

Możecie coś wybrać i dobierzemy jakąś czcionkę.

 

Edyta:

Kolek - nie wiem nie wiem, najlepiej jakby to było jednokolorowe chyba...

Odnośnik do komentarza
Jak coś to daję ciekawą stronkę:

http://www.linotype.com/2710/footbaljerseyfonts.html

Możecie coś wybrać i dobierzemy jakąś czcionkę.

mi do gustu najbardziej przypadła pierwsza czcionka (Atletico).

Co do samych koszulek to chyba niem co kombinować, powinna być w miarę prosta (to nie choinka żeby masę różnych rzeczy na niej umieszczać).

 

Szk, a co do kolorów koszulki, czy będą jakieś do wyboru czy wszystkie w takim samym?

Odnośnik do komentarza
Szk, a co do kolorów koszulki, czy będą jakieś do wyboru czy wszystkie w takim samym?

A czy to ja je robie? Skad ja mam wiedziec? Na razie widze, ze prace sa jeszcze zbyt malo zaawansowane, zebym odgrzebywal kontakty do firmy i oczekiwal konkretow, sam ich nie majac. W zeszlym roku byla szerokka paleta kolorow koszulki i nadruku do wyboru, a opcja z jednolitymi koszulkami nie roznila sie cenowo.

 

Wykladam kawe na lawe, bo bez paru konkretow nie ruszymy.

1. Moim zdaniem koszulki CMF musza sie roznic od zjazdowych - bo zjazdowicze to jednak wyjatkowa, specyficzna grupa, poza tym nie wszyscy sa zwiazani z CMF. Ja widze to tak, ze niezjazdowicze maja na piersi logo CMF, a zjazdowicze logo zjazdu. Zadne logotypy stron itp. nie wchodza w rachube ze wzgledow politycznych i technicznych.

2. Chetni na koszulke niezjazdowa musza liczyc sie z tym, ze zjazdowe beda tansze. Zjazdowe mozna odebrac bezposrednio w firmie, zawiezc i rozdac podczas imprezy, natomiast w niezjazdowych dochodzi problem a) wysylki do zamawiajacych - nie sadze, zeby mniej niz 3 zl od sztuki b) naddatku na serwer, ktory ma byc glownym celem tworzenia koszulek.

 

Wszystko zalezy od tego, jaka bedzie kwota na serwer od koszulki - wiadomo, ze im wieksza, tym drozsza koszulka. Doliczajac koszty transportu, warto zadac sobie pytanie, czy w ogole oplaca sie ponosic taki wysilek (praca grafika, zamawianie, koordynacja zamowienia, odbior, wysylka...). Jesli koszulka bedzie za droga, nie zbierze sie odpowiednia liczba zamowien, jesli za tania, to zysk bedzie niewspolmierny do poniesionych nakladow. W zeszlym roku koszulka zjazdowa kosztowala 26 zlotych (maly nadruk z przodu plus nick i duzy numer z tylu). W wersji niezjazdowej liczmy na poczatek 3 zl za wysylke plus przykladowe 5 zlotych na serwer (od 12 sztuk bedzie to 60 zl, moim skromnym zdaniem to dosc niewiele...) - wychodzi nam wiec minimum 34 zlote, a to juz moze byc sporo.

 

Pewnym rozwiazaniem byloby tez wyprodukowanie koszulek niezjazdowych bez numerow, z samym nickiem na plecach - zapewne obnizyloby to koszty i pozwolilo zjazdowiczom zachowac swoja wyjatkowosc, a niezjazdowiczom - oszczedzic troche kasy.

 

Macie pare wariantow, wypowiedzcie sie.

 

Aha, a te czcionki to nie sa platne?

Odnośnik do komentarza

Z pkt. 1 mogę się zgodzić w 100%.

 

IMHO numer jest fajny, ale nie do końca potrzebny. Ja mógłbym się zgodzić na koszulkę bez niego.

 

Co do datku na serwer - moim zdaniem można by było zrobić tak, żeby ustalić go na poziomie od 5-10 zł w górę i każdy zamawiający koszulkę przelałby kwotę podaną w temacie + coś tam od siebie ( czyli płacimy za pięknego kitsa CMF i jeśli mamy ochotę to dodajemy do ustalonej ceny, w którą wliczony jest jakiś tam datek, 10-20-30-100 zł czy ile tam sobie wymyślimy - jak przy normalnych wpłatach ).

 

Oczywiście to tylko propozycja ;)

Odnośnik do komentarza

Co do wypowiedzi Szk.

To oczywiste, że te kitsy muszą się różnić od zjazdowych.

Ja bym to widział tak. Logo forum na piersi plus napis na plecach (nick lub kto co sobie życzy), numer możemy sobie odpuścić (byłoby chyba taniej). Co do czcionki na napis na plecach to można poszukać jakiejś fajnej darmowej (bo podane w linku przez Sk8tera są płatne).

Odnośnik do komentarza

Co do czcionek - spokojnie, dobierzemy podobną, darmową.

Logo CMF na piersi? Jeżeli miałoby to być obecne logo to nie wiem jakby to wyglądało. IMO byłoby trochę za małe... Ale kombinujcie, kombinujcie. Ja się dostosuję. (Z numerami to samo, wezmę z lub bez)

Odnośnik do komentarza
Numerek? dla mnie zbędny bajer. Na zjeździe numerki są konieczne, bo kilka osób może wziąć ten sam zestaw kolorów. W tym przypadku numery są jak dla mnie nie potrzebne. Może by tak zrobić ankiete?

 

Akurat konieczne. Przecież i tak każda będzie miała inny nick z tyłu, nie? :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...