Skocz do zawartości

Liga angielska


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lad napisał:

Jak co roku? Od kiedy?

 

Przecież przed Brandsem kupowaliśmy albo złom (Kone, Alcaraz, McGeady), albo kompletnie bez strategii - słynne "dziesiątki" Koemana i Walsha, Sandro z kosmiczną tygodniówką, Bolasie za 30 bań itd.

 

Teraz ma to ręce i nogi zdecydowanie. Silva chciał skrzydłowego "direct and skillfull" i takiego dostał. Im więcej czytam o Iwobim, tym więcej nabieram przekonania, że po latach wreszcie znaleźliśmy następcę Pienaara.

Twój komentarz przed poprzednim sezonem:

 

 

oraz dwa lata temu:

 

Ani rok temu ani dwa lata temu "na Europę spokojnie" nie wystarczyło. Pewnie zaraz powiesz, że wina menedżerów, ale o to mi chodzi - na papierze skład wygląda dobrze, a później się to nie klei.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

No napisałem, że jeżeli Koeman to poukłada, ale tego nie zrobił (albo zrobił, ale fatalnie). Komentarz na temat Silvy przecież bez kontrowersji (nie pisałem o Europie) - nie licząc tragicznej obniżki w okresie listopad - styczeń, Everton grał bardzo fajnie i sprawił parę niespodzianek.

 

W tym sezonie nie będzie raczej żadnego kroku naprzód, więc pozostaje walka o 7th place trophy.

 

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, lad napisał:

No napisałem, że jeżeli Koeman to poukłada, ale tego nie zrobił (albo zrobił, ale fatalnie). Komentarz na temat Silvy przecież bez kontrowersji (nie pisałem o Europie) - nie licząc tragicznej obniżki w okresie listopad - styczeń, Everton grał bardzo fajnie i sprawił parę niespodzianek.

 

W tym sezonie nie będzie raczej żadnego kroku naprzód, więc pozostaje walka o 7th place trophy.

 

 

Spokojnie Everton lyknie Man United na koniec sezonu. MU nie ma trenera i robi transfery pasujace raczej do ambicji Evertonu (Maguire) niz wlasnych.

Odnośnik do komentarza

Koledzy widzieli brytyjska wersje The Athletic? Polecieli na grubosci i ma dzien dobry zatrudnili 55 dziennikarzy, ktorzy maja sie skupic glownie na Premier League. Chyba wezme darmowy trial na miesiac, jak sie okaze ze jest spoko to moze wykupie dostep, ale najchetniej z kims na spole, bo 60 funtow na rok to jednak dosc sporo.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kurcze, piłka angielska to jednak są niesamowite skrajności. Podczas gdy kluby z EPL kąpią się w kasie, gdy spadochronowe to grube miliony, to z drugiej strony mamy taką sytuację, że w dniu dzisiejszym mogą właściwie przestać istnieć w dotychczasowej formie dwa wiekowe kluby. Bury i Bolton mają czas do 18 (naszego czasu) żeby nie tyle przedstawić jakiś plan naprawy, ale żeby domknąć transakcje, które pozwolą objąć oba kluby nowym właścicielom. Ci z kolei oczywiście muszą też mieć fundusze nie tylko na zakup klubów, ale też na ich funkcjonowanie. Trochę dramatycznie to wygląda. Bury zostało założone w 1885 roku, a Bolton jest jeszcze starszy i swoje początki datuje na 1874. Oba kluby tyle przetrwały, a tutaj są na skraju tragedii podczas gdy w piłce nożnej jest więcej pieniędzy niż kiedykolwiek :(Bury to w ogóle nie wiem jak zamierza grać ten sezon nawet jak ich odratują, skoro nie zagrali żadnego z pięciu meczów ligowych, a kalendarz L1 jest "troszkę" napięty :-k

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, me_who napisał:

Kurcze, piłka angielska to jednak są niesamowite skrajności. Podczas gdy kluby z EPL kąpią się w kasie, gdy spadochronowe to grube miliony, to z drugiej strony mamy taką sytuację, że w dniu dzisiejszym mogą właściwie przestać istnieć w dotychczasowej formie dwa wiekowe kluby. Bury i Bolton mają czas do 18 (naszego czasu) żeby nie tyle przedstawić jakiś plan naprawy, ale żeby domknąć transakcje, które pozwolą objąć oba kluby nowym właścicielom. Ci z kolei oczywiście muszą też mieć fundusze nie tylko na zakup klubów, ale też na ich funkcjonowanie. Trochę dramatycznie to wygląda. Bury zostało założone w 1885 roku, a Bolton jest jeszcze starszy i swoje początki datuje na 1874. Oba kluby tyle przetrwały, a tutaj są na skraju tragedii podczas gdy w piłce nożnej jest więcej pieniędzy niż kiedykolwiek :(Bury to w ogóle nie wiem jak zamierza grać ten sezon nawet jak ich odratują, skoro nie zagrali żadnego z pięciu meczów ligowych, a kalendarz L1 jest "troszkę" napięty :-k

Bury ma 8 zawodników w kadrze, więc odpowiedź jest prosta - sezonu nie rozegrają na pewno.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj kibice cały dzień tam sie krzątali, żeby zrobić porządek, a po fiasku rozmów klub wydał oświadczenie, ze jest zakaz wstępu na obiekt. Ewidentnie boja się, ze zacznie się niekontrolowany szaber, po tym jak klub wkrótce zostanie wykluczony z EFL i tym samym praktycznie przestanie istnieć. Naprawdę przykro się patrzy na upadek klubu, mimo, ze jest mi on całkowicie obojętny. 

LINK

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, me_who napisał:

Dzisiaj kibice cały dzień tam sie krzątali, żeby zrobić porządek, a po fiasku rozmów klub wydał oświadczenie, ze jest zakaz wstępu na obiekt. Ewidentnie boja się, ze zacznie się niekontrolowany szaber, po tym jak klub wkrótce zostanie wykluczony z EFL i tym samym praktycznie przestanie istnieć. Naprawdę przykro się patrzy na upadek klubu, mimo, ze jest mi on całkowicie obojętny. 

LINK

:(

E43947FB-B00B-455A-9813-52AF24037340.jpeg

  • Smutny 3
Odnośnik do komentarza

Bury nie udało się uratować, o północy naszego czasu klub został usunięty z EFL. Jednocześnie Bolton dostał 14-dniowe ultimatum na załatwienie swojej sprawy. No i dzisiaj Bolton Wanderers zostali uratowani.

Wydaje mi się, ze szok i reakcje na wykluczenie Bury podziałały na strony zaangażowane w proces ratowania Kłusaków. No i dobrze, dwa takie ciosy w te społeczność byłyby zbyt mocne. Wszystko to kilkanaście mil od Manchesteru, a jakże skrajne sytuacje.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.08.2019 o 19:46, me_who napisał:

Bury nie udało się uratować, o północy naszego czasu klub został usunięty z EFL. Jednocześnie Bolton dostał 14-dniowe ultimatum na załatwienie swojej sprawy. No i dzisiaj Bolton Wanderers zostali uratowani.

Wydaje mi się, ze szok i reakcje na wykluczenie Bury podziałały na strony zaangażowane w proces ratowania Kłusaków. No i dobrze, dwa takie ciosy w te społeczność byłyby zbyt mocne. Wszystko to kilkanaście mil od Manchesteru, a jakże skrajne sytuacje.

Wskrzeszone Bury ma zacząć od 9 ligi. Jeszcze nie jest to potwierdzone, ale raczej taki scenariusz jest realny.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, lad napisał:

Wskrzeszone Bury ma zacząć od 9 ligi. Jeszcze nie jest to potwierdzone, ale raczej taki scenariusz jest realny.

Może za zasługi zaczną od 8. Kogoś już tak przesunęli, AFC Wimbledon? Chester City? :-k

Też kwestia jak jest liczona karencja, bo oidp to jest 12 miesięcy, wtedy najwcześniej taki klub-feniks mógłby zagrać od 2021/22. No i co ze stadionem? To zbyt łakomy kąsek dla inwestorów i zbyt duże obciążenie żeby stał pusty. A to też kawał historii klubu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.08.2019 o 11:03, me_who napisał:

No i co ze stadionem? To zbyt łakomy kąsek dla inwestorów i zbyt duże obciążenie żeby stał pusty. A to też kawał historii klubu.

Zwłaszcza, że już w minionym sezonie nie zapełniał się za bardzo - ca. 4 tysiące ludzi średnio na obiekcie mogącym pomieścić jakieś 12 tysięcy widzów nie brzmi imponująco.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Jeszcze rok temu Perez chciał zapłacić za niego, a teraz wylatuje i jeszcze trzeba mu płacić. Jak na żyda to Levy nie rozegrał tego perfekcyjnie ;) Chociaż mieli finał LM więc pewnie jednak się opłaciło. Trochę dziwna decyzja o zwolnieniu. Poch sportowo zrobił wyraźny krok do przodu jeżeli chodzi o Spurs, a przy pierwszy większym kryzysie leci ze stanowiska. 

Gdyby przyszedł Mou to jestem ciekawy tego projektu. Czy po dwóch nieudanych przygodach w Chelsea i United co będzie miał Portugalczyk do zaproponowania. Myślę, że pewne sprawy sobie poukładał w głowie i zobaczymy trochę odświeżony pomysł na grę i prowadzenie drużyny.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...