Skocz do zawartości

Liga angielska


Rekomendowane odpowiedzi

Co do Fabianskiego to na razie gra po FA Cup, League Cup i takich tam podobnych. Almunia rowniez odejdzie po tym sezonie, tak samo jak supermegagwiazda, ktory publicznie wypowiada sie, ze jest najlepszy i nie gra. Kto wiec zostanie i kogo preferuje Wenger w Kanonierach? Mlodych, a takim jest Lukasz.

 

Co Ty w ogóle gadasz. Już pomijam całość posta (Cuddicini na poziomie Pawełka...), Almunia właśnie podpisał nowy kontrakt, nie mam pojęcia skąd Ci się ubzdurało że odejdzie. Do tego prasa cały czas pisze o jakichś Coupetach, Gomesach i innych cudach, póki co to Fabianowi bliżej do numeru 3 niż numeru 1 w Arsenalu. Zwłaszcza po kaszaniastych występach (1:5 ze Spurs i co najmniej 2 gole jego).

 

Do tego zaraz wbije się tu Michal85 i Ci pojedzie za Tima Howarda. Howard od roku jest wykupiony przez Everton, do MU wrócił Foster, a nie Amerykanin.

Odnośnik do komentarza
Tim Howard to przeciez reprezentant Stanow Zjednoczonych.

 

wrooooooc. nie piszcie z rana ;) chodzilo mi o Greena, o ktorym w angielskiej prasie mowi sie ze mialby zastapic Holendra, a zeby bylo lepiej i bardiej ciekawiej dla konkurencji to na bramke mialby tez byc Kuszczak i Howard :x

Odnośnik do komentarza
Co do Fabianskiego to na razie gra po FA Cup, League Cup i takich tam podobnych. Almunia rowniez odejdzie po tym sezonie, tak samo jak supermegagwiazda, ktory publicznie wypowiada sie, ze jest najlepszy i nie gra. Kto wiec zostanie i kogo preferuje Wenger w Kanonierach? Mlodych, a takim jest Lukasz.

 

Co Ty w ogóle gadasz. Już pomijam całość posta (Cuddicini na poziomie Pawełka...), Almunia właśnie podpisał nowy kontrakt, nie mam pojęcia skąd Ci się ubzdurało że odejdzie. Do tego prasa cały czas pisze o jakichś Coupetach, Gomesach i innych cudach, póki co to Fabianowi bliżej do numeru 3 niż numeru 1 w Arsenalu. Zwłaszcza po kaszaniastych występach (1:5 ze Spurs i co najmniej 2 gole jego).

 

 

Nie powiesz mi ze Cuddicini jest dobrym bramkarzem. Poza tym nie ma juz dla niego miejsca w Chelsea z tego co czyta sie w prasiie. Almunia tez jak czyta sie w prasie angielskiej (nie polskiej) coraz czesciej mowi o transferze do Hiszpanii/Wloch. Lehmann odchodzi na pewno lub nawet skonczy kariere (o tym tez mowil dla gazety Evening Standard). Co do kaszaniastego wystepu Fabianskiego to raczej wszyscy powiedza Ci o wlasnie meczu ze Spursami (bylem tam). Tylko powiedz mi ilu bramkarzy w Premiership mialo tak kaszaniaste wystepy w tym sezonie? Carsson, Robinson, nawet Cech. Jezeli ktos strzela 5 bramek w jednym meczu to oznacza tylko to, ze obrona dzialala za slabo. Dwie bramki z jego winy? Zdarza sie i najlepszym. Dudek nie mial takich problemow? Kahn? Barthez?

 

Wiec prosze nie mow mi, ze jeden slaby wystep skresla Fabianskiego i spycha na 3 miejsce, bo mial bardzo dobre mecze w League Cup i FA Cup tuz przed Spursami.

 

Jezeli mam jeszcze gdzies te gazety, w ktoych Almunia i Cudicini mowia o przeprowadzce, a jeden z anonimowych ludzi w ManU mowi o Carssonie to wkleje tutaj linki.

Odnośnik do komentarza
Jezeli mam jeszcze gdzies te gazety, w ktoych Almunia

 

Bardzo bym prosił.

 

Nie powiesz mi ze Cuddicini jest dobrym bramkarzem.

 

Na pewno nie powiem że jest słabym, a porównanie do Pawełka to już w ogóle. Mówimy o bramkarzu który został wybrany najlepszym zawodnikiem Chelsea w 2002 roku, który przez kilka lat był podstawowym bramkarzem czołowej drużyny angielskiej (wtedy jeszcze nie mistrzowskiej, ale już walczącej o występy w lidze mistrzów). Sam postanowił więcej zarabiać niż grać, przez co faktycznie piłkarsko stał się gorszy, ale to wciąż dobry GK.

 

Co do kaszaniastego wystepu Fabianskiego to raczej wszyscy powiedza Ci o wlasnie meczu ze Spursami (bylem tam).

 

Tylko że, póki co to Fabiański wystąpił w 5 meczach Arsenalu w CC (w FA bronił Lehmann) i żadnego z nich nie zaliczył do jakichś świetnych. W meczu z Newcastle miał jedną ładną paradę przy strzale Martinsa i raz uratował mu tyłek Sendersos (wybijając piłkę z linii bramkowej), w meczu z Sheffield United był bezrobotny, w meczu z Blackburn grał nieźle, ale 2 gole i tak przepuścił (choć ciężko go za nie winić) i dwumecz ze Spurs, już w pierwszym był bardzo niepewny (zwłaszcza na przedpolu) a w rewanżu był beznadziejny. O Fabianie póki co nie można powiedzieć wiele dobrych słów, może kiedyś będzie bardzo dobrym bramkarzem, ale na dzień dzisiejszy to w Arsenalu nr 3.

Odnośnik do komentarza

Kłócicie się o bramkarzy, a tymczasem Aston Villa strzela 11 bramek w dwóch ostatnich meczach :crazy: i jest na najlepszej drodze do zepchnięcia Evertonu z 5. miejsca. Najgorsze jest to, że z Villą gramy już w przyszły weekend, co prawda na Goodison, ale z naszą formą to i Derby są wymagającym rywalem. :/

 

Logika podpowiada ciężką walkę, ale serce żyje nadzieją, że Villans już się wystrzelali i z Liverpoolu wrócą z pustymi rękoma. :)

 

BTW dzisiaj wszyscy dopingujemy Manchester City!!! :D

Odnośnik do komentarza

Dzięki rozgromieniu Birmingam City przez lokalnego rywala chyba uratuje się Bolton, któremu nie dawałem większych szans, widząc ostatnio ich kaszaniarskie występy. Potem coś zaskoczyło - dwa zwycięstwa z rzędu i wskoczyli na 16 miejsce. A Birmingham jak na razie jest pod kreską. McLeish mógł pozostać na ciepłej posadce selekcjonera Highlanderów, a tak jak spuści Birmingham, to pewnie poleci ze stołka.

 

SzKoDi - jak na razie najczęściej wymienianym następcą Robinsona jest Kameni. Gdyby Ramosowi udało go się ściągnąć, to byłby świetny ruch.

Odnośnik do komentarza
Co do Kuszczaka, to sir Alex chce go zatrzymac u siebie i wyglada na to, ze jest bardzo zdesperowany. Sam Kuszczak w wczesniejszej fazie tego sezonu powiedzial, ze chce odejsc, gdy uslyszal o powracajacym Howardzie i pewnie przede wszystkim o presji mediow (a ta wierzcie mi jest 100x wieksza niz w Polsce) na Fergusona zeby stal sie no1

Już pominę motyw z Howardem, bo to już w ogóle jakaś megawpadka, ale Tomek zawsze mówił, że chce zostać na OT. Ba, ponoć była propozycja wypożyczenia z Sunderlandu i Birmingham, ale nasz rodak odmówił.

 

W ogóle śmieszne to trochę - w Polsce mamy taki sam dostęp do informacji jak masz na Wyspach, a Twój post brzmi tak, jakbyś pisał z zupełni innego świata ;)

Odnośnik do komentarza
Kłócicie się o bramkarzy, a tymczasem Aston Villa strzela 11 bramek w dwóch ostatnich meczach :crazy: i jest na najlepszej drodze do zepchnięcia Evertonu z 5. miejsca. Najgorsze jest to, że z Villą gramy już w przyszły weekend, co prawda na Goodison, ale z naszą formą to i Derby są wymagającym rywalem. :/

 

Logika podpowiada ciężką walkę, ale serce żyje nadzieją, że Villans już się wystrzelali i z Liverpoolu wrócą z pustymi rękoma. :)

 

BTW dzisiaj wszyscy dopingujemy Manchester City!!! :D

 

Nie można dopingować klubowi, którego nie ma. To tak jakbyś biegał i krzyczał

......... .................

najlepszym klubem Niemiec jest :keke:

Odnośnik do komentarza

Jako że niebawem powinna być ogłoszona "11" roku PL, ja nieco uprzedzę "kapitułę" i wybiorę najlepszych moim zdaniem piłkarzy tego fantastycznego sezonu na angielskich boiskach

 

GK: James

 

DR:Sagna

DC:Vidic

DC:Ferdinand

DL:Evra

 

MR:Gerrard

DM:Mascherano (Essien)

MC:Fabregas

ML:Ronaldo

 

FC:Adebayor

FC:Torres

 

Jak widać wątpiwości miałem w jednym przypadku, więc wyróżniłem dwóch graczy ;)

Odnośnik do komentarza

Jak mogę to też się pobawię.

 

GK James

 

DR Sagna (btw, na DR w Anglii jest naprawdę posucha)

DC Vidic

DC Richards

DL Clichy

 

MR Ronaldo (mogę na tej stronie, prawda ? )

DMC Essien (Flamini wart wspomnienia)

MC Fabregas

ML Petrov

 

SC Torres

SC Adebayor

Odnośnik do komentarza
Jezeli mam jeszcze gdzies te gazety, w ktoych Almunia

 

Bardzo bym prosił.

 

Nie powiesz mi ze Cuddicini jest dobrym bramkarzem.

 

Na pewno nie powiem że jest słabym, a porównanie do Pawełka to już w ogóle. Mówimy o bramkarzu który został wybrany najlepszym zawodnikiem Chelsea w 2002 roku, który przez kilka lat był podstawowym bramkarzem czołowej drużyny angielskiej (wtedy jeszcze nie mistrzowskiej, ale już walczącej o występy w lidze mistrzów). Sam postanowił więcej zarabiać niż grać, przez co faktycznie piłkarsko stał się gorszy, ale to wciąż dobry GK.

 

Co do kaszaniastego wystepu Fabianskiego to raczej wszyscy powiedza Ci o wlasnie meczu ze Spursami (bylem tam).

 

Tylko że, póki co to Fabiański wystąpił w 5 meczach Arsenalu w CC (w FA bronił Lehmann) i żadnego z nich nie zaliczył do jakichś świetnych. W meczu z Newcastle miał jedną ładną paradę przy strzale Martinsa i raz uratował mu tyłek Sendersos (wybijając piłkę z linii bramkowej), w meczu z Sheffield United był bezrobotny, w meczu z Blackburn grał nieźle, ale 2 gole i tak przepuścił (choć ciężko go za nie winić) i dwumecz ze Spurs, już w pierwszym był bardzo niepewny (zwłaszcza na przedpolu) a w rewanżu był beznadziejny. O Fabianie póki co nie można powiedzieć wiele dobrych słów, może kiedyś będzie bardzo dobrym bramkarzem, ale na dzień dzisiejszy to w Arsenalu nr 3.

 

Musze przeszukac prase w pracy i jak bede mial szczescie to zeskanuje i uploadne.

 

No jednak Pawelek to byl glupi przyklad, ale... jak mowiles mowimy o najlepszym zawodniku Chelsea 2002. Pamietaj jednak ze Cudicini byl nim te 6 lat temu. Przez 6 lat wiele rzeczy sie zmienia i to co pokazuje teraz jest o wiele gorsze niz dalej. Byl najlepszy w Premiership, teraz jest moze numerem 10-15? Szczegolnie co najbardziej mnie w nim smieszy to fakt, ze czlowiek ktoremu placi sie dziesiat tysiecy funtow nie potrafi sie dobrze rozgrzac przed meczem (patrz jego kontuzja w LM).

 

Co do Fabiana to popatrzmy na to, ze jest jeszcze mlodzianem. W porownaniu z Lehmanem, ktory dosyc osto bruzdzi w Arsenalu ostatnio team spirit i doswiadczonym Almunia to Polak nie ma na swoim koncie ani rutyny ani sukcesow. Jednak Wenger postawi na niego z Derby. Wiadomo jest to mecz o pietruszke, ale to co powiedzial Arsene:

 

""For me he?s class. He understands football, reads the game well and is quick. He is technically good with good co-ordination and has a good connection with the team."

 

Jak dla mnie jest klasowym zawodnikiem. Rozumie jak grac w pilke, jak czytac gre i do tego jest bardzo szybki. Fabianski jest dobrze wyszkolonym technicznie zawodnikiem, ktory potrafi dowodzic obrona, a poza tym dobrze rozumie sie z cala druzyna"

 

"At the moment I say no [to another keeper]," he said. "[it depends] how well Fabianski does if I play him. But, on that front, I?m not especially worried.?

 

A oto i zrodlo

 

@michal85 - zamienilbym Mascherano na Lamparda :)

 

@dragonfly: prawda, ale numerem 2 w razi gdyby nie dalo sie sciagnac Kameniego jest Boruc. Zreszta niestety niektore kluby odstrasza cena za Artura i podobno 5% od nastepnej sprzedazy, ktore jak juz mowilem PODOBNO domaga sie Celtic.

 

Anyway - Chelsea po raz kolejny otrzymala duza dawke pomocy od niebios ;)

Odnośnik do komentarza
Co do Fabiana to popatrzmy na to, ze jest jeszcze mlodzianem. W porownaniu z Lehmanem, ktory dosyc osto bruzdzi w Arsenalu ostatnio team spirit i doswiadczonym Almunia to Polak nie ma na swoim koncie ani rutyny ani sukcesow. Jednak Wenger postawi na niego z Derby. Wiadomo jest to mecz o pietruszke, ale to co powiedzial Arsene:

 

""For me he?s class. He understands football, reads the game well and is quick. He is technically good with good co-ordination and has a good connection with the team."

 

Jak dla mnie jest klasowym zawodnikiem. Rozumie jak grac w pilke, jak czytac gre i do tego jest bardzo szybki. Fabianski jest dobrze wyszkolonym technicznie zawodnikiem, ktory potrafi dowodzic obrona, a poza tym dobrze rozumie sie z cala druzyna"

 

"At the moment I say no [to another keeper]," he said. "[it depends] how well Fabianski does if I play him. But, on that front, I?m not especially worried.?

 

A oto i zrodlo

 

a) w porównaniu do Lehmanna, to każdy jest młody

 

b) w meczu z Derby, to Wenger ma postawić w ogóle na młodzików, mówił że prawdopodobnie da odpocząć wszystkim graczom którzy jadą na Euro, nie walczymy już o nic, wyżej niż 3 miejsce nie podskoczymy po zwycięstwie Chelsea, poniżej 4 nie spadniemy więc grają wszyscy młodzi. Jakby w poniedziałek wyszedł w pierwszym składzie Song, Senderos, Traore i Denilson to bym się nie zdziwił, jak na ławce siedział by Barazite i Nordteveit to też by w tym nic niesamowitego nie było. Zdziwiłbym się jakby ci wszyscy juniorzy zgarnęli bęcki od Derby, bo nie oszukujmy się to jest najbardziej przypadkowa drużyna w Premiership od paru lat.

 

c) Co do tych pochwał Wengera w stronę Fabiana. Pamiętam jak Wenger wychwalał Bentleya, po czym oddawał go do Blackburn, pamiętam go wychwalającego Owusu-Abieye, a potem wyrzucającego go do Spartaka, pamiętam milion innych przypadków. To jest po prostu sposób motywacji Wengera, wmawiam ci że jesteś dobry, jak nie dajesz rady to cie puszczam i mówię ci ze jesteś świetny, ale po prostu nie mogę ci zaoferować tylu minut ile powinieneś dostać aby się rozwijać. Fabian nie jest, nie był i bardzo prawdopodobne, że nie będzie 2 bramkarzem Arsenalu. O numerze 1 nie wspominam.

 

Z tym że nie będzie numerem dwa to się rozpędziłem, numerem dwa może być, ale do numeru 1 to daaaaaaaaaaleka droga.

Odnośnik do komentarza

AAA Young ! Zapomniałem o Youngu, faktycznie, wymieniłbym go na Petrova.

 

Btw 4 graczy Arsenalu

3 Manchesteru

2 Liverpoolu

1 z Portsmouth i Aston Villi.

 

Rozumiem, że Gerrard i Fabregas są jako MC, MC. Nie jako AMC, DMC.

 

btw możesz dać link.

Odnośnik do komentarza

Taka ciekawostka - AFC Wimbledon wywalczył właśnie awans do Conference South. Nie wiem, czy po raz pierwszy w historii tak wysoko zaszedł klub stworzony przez zbuntowanych kibiców, ale na pewno jest to wydarzenie bardzo rzadkie. Nie mówiąc o tym, że logo Sports Interactive oraz Football Managera 2009 będzie można oglądać na boiskach CS :D.

 

Edyta kazała dodać, że do Unibond Premier League awansował FC United of Manchester, który może pojawić się w Conference N/S za rok.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...