Skocz do zawartości

Liga angielska


Rekomendowane odpowiedzi

Czy oni aby nie rozróżniają obywatelstwa (brytyjskie) od narodowości (walijska, szkocka etc.)?

 

No w normalnym życiu tak, ale technicznie to nie mają paszportów szkockich/walijskich/ulsterskich tylko brytyjskie, prawda? :-k

A jak ktoś jest np. Polakiem mieszkającym w Walii, to co ma wpisane w brytyjski paszport w rubryczce "Nationality"? Polish/Welsh?

Trochę bezsensu :>

 

PS - ja patrze na to przez polski pryzmat, może wie ktoś jak wyglądają brytyjskie dokumenty, bo ja w życiu takich nie widziałem.

 

PS - bo oczywiście chodzi mi o kogoś, kto otrzymuje drugie obywatelstwo, sorki, że nie uściśliłem.

Odnośnik do komentarza
Mam takie pytanie kwestii hmmm - technicznej.

Jak ktoś otrzymuje brytyjskie obywatelstwo to czy może grać w każdej z brytyjskich reprezentacji? :> Czy jest to pomyślane w jakiś inny sposób (np. zdroworozsądkowo, czyli tam gdzie mieszkałeś, tam możesz grac). Tyle, że jak to jest rozwiązywane? W paszport jest wpisywana narodowość?

 

Teoretycznie może, w praktyce brytyjskie federacje zawarły tzw. Gentlemen's Agreement, na podstawie którego do reprezentacji każdego z home nations powołać można jedynie tych graczy, którzy posiadają wywodzących się z danej nacji przodków do dwóch pokoleń

wstecz (tzn. dziadka/babci - grandfather rule). Zresztą z tego ostatniego wyłamała się szkocka FA, która uzn

je przodków do jednego pokolenia wstecz.

Tak więc o ile według zasad FIFA każdy gracz z brytyjskim paszportem może zostać powołany do dowolnej z czterech drużyn narodowej, o tyle niepisana umowa reguluję tę kwestię inaczej.

Odnośnik do komentarza

Do reprezy od dłuższego czasu puka Robert Green z West Ham (nie wytykać, że fan, etc.). Chłopak naprawdę sporo potrafi, co było widać w poprzednim sezonie.

 

Angielska reprezentacja, jak i sama Anglia ma jedną wadę- jest taka tradycyjna to bólu. I teraz imo przydałby się zagraniczny, nie za młody, nie za stary trener, z wizją na stworzenie tego składu od podstaw.

Odnośnik do komentarza

Nowym menedżerem Derby został Paul Jewell

 

Former Wigan boss Paul Jewell has been named manager of struggling Derby on a three-and-a-half-year contract.

 

a były trener m.in. Rangersów Alex McLeish objął Birmingham:

 

Former Scotland manager Alex McLeish admitted the lure of the Premier League was too strong to turn down after he was named Birmingham City's new boss. The 48-year-old succeeds Steve Bruce at St Andrew's on a three-and-a-half year contract.
Odnośnik do komentarza
za bardzo nie wiedzialem gdzie zadac te pytanie:

- kiedy FA ma oglosic nazwisko nowego trenera repry? maja termin jakis? czy se moga np za miesiac-dwa? Istotne to dla mnie, bo mam kilka groszy zamrozone w zakladach na to ;)

 

 

Szef FA powiedział, że chce spokojnie przeanalizować wszystkie kandydatury i nie będzie się spieszył z nominacją :-)

Odnośnik do komentarza
za bardzo nie wiedzialem gdzie zadac te pytanie:

- kiedy FA ma oglosic nazwisko nowego trenera repry? maja termin jakis? czy se moga np za miesiac-dwa? Istotne to dla mnie, bo mam kilka groszy zamrozone w zakladach na to ;)

 

Barwick is said to have told a meeting of FA directors on Thursday that he was determined to get a manager of world-class credentials.

 

He added that he was not working to a deadline - because England's next competitive match is months away, it was more important to get the best man for the job.

 

Barwick told the meeting that he and FA development director Sir Trevor Brooking would conduct a joint operation to appoint Steve McClaren's successor and would also seek the advice of former England managers Graham Taylor and Glenn Hoddle.

Odnośnik do komentarza

Murynio o krok bliżej:

The Football Association has contacted Jose Mourinho's agent about the former Chelsea boss taking over as England coach, BBC Sport understands.

 

Mourinho's agent Jorge Mendes has been approached by the FA about the job, although reports that the Portuguese is already in London are wide of the mark.

 

It is thought the FA has drawn up a shortlist of five or six contenders.

Odnośnik do komentarza
Former Chelsea boss Jose Mourinho has ruled himself out of the running to become the next England coach.

 

After Steve McClaren was sacked by the Football Association, the FA held talks with Mourinho's agent Jorge Mendes.

 

"After deep and serious thinking, I decided to exclude myself from being England manager," said Mourinho in a statement on his agent's website.

 

"I'm sure the FA will hire a great manager, one able to place the team back where it belongs," he added.

 

A więc sytuacja zaczyna się wyjaśniać.

Odnośnik do komentarza

Wklejanie całego tekstu nie boli, prawda?

 

Fabio Capello is poised to become the new England manager after the key movers at the Football Association met to discuss his appointment on Thursday.

 

BBC Sport understands the FA is happy with the Italian's £4m-a-year salary demands but has slight concerns over the make-up of his coaching team.

 

Negotiations concern Franco Baldini, who Capello wants as sporting director.

 

However, Baldini has told the BBC that Capello will become England boss whether he gets an FA position or not.

Odnośnik do komentarza

Czyli nic się nie zmieni. A Capello udowodnił, że jest dobrym trenerem i może mu się uda wycisnąć coś sensownego z Anglików. Jak mu się udało odbudować Real to i jest szansa, że Anglia zacznie grać na miarę możliwości. Chociaż zadanie może być trudniejsze bo kontakt z piłkarzami będzie miał tylko na krótkich zgrupowaniach, a nie każdego dnia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...