Skocz do zawartości

Liga angielska


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, Lucifer Morningstar napisał:

Co z tym Newcastle? Miał być nowy właściciel, miała być kasa na transfery a dalej jest Ashley plus nie ma trenera. Dodatkowo przed chwilą przeczytałem że Ayoze Perez odszedł do Leicester:(((

Wystarczyło czytać forumowego mejwena uż. @lad i nie byłoby takiego zawodu.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pierwsza podstawowa sprawa jest taka, że AV musiała poczynić takie zakupy bo w kadrze było dosłownie 3,5 piłkarza na PL. Reszta to emeryci i wypożyczeni. 

Druga sprawa to taka, że AV w pierwszym sezonie w Championship wydała już ok. 60 mln... :) Rok temu klub był na skraju bankructwa i przejęcie przez Nassefa Sawirisa uratowało klub przed losem Rangersów.

 

Przede wszystkim nie przedłużono kontraktom graczom wiekowym (np. Whelan, Jedinak czy szkocki Cafu - Alan Hutton :D )

 

Priorytetem było zatrzymanie wypożyczonych wcześniej graczy co się udało w przypadku El-Ghaziego (w końcówce sezonu grał coraz lepiej i tak naprawde on wygrał play offy), Mingsa (brutal, ale nie można odmówić serca do gry) czy Hause z Wolves (raczej na ławkę, cena promocyjna) . Nie udało się ta sztuka z Tammym czy Tuanzebe (obrońca grający na mega spokoju w zeszłym sezonie i bardzo czysto). 

 

Ponadto przyszli gracze, z którymi Dean Smith uprzednio współpracował w Brentford czyli Jota (wyglądał najlepiej w sparingach) i Konsa. Ponadto Engels był bardzo długo obserwowany przez tego trenera. 

 

Trezegeut to podejrzewam ukłon w kierunku egipskiego właściciela klubu.

 

Guardiola rzekomo chciał pozostania Douglasa Luiz, ale tu raczej ma pewny plac. MC ma klauzulę wykupu.Uprzednio wypożyczony do Girony.

 

O reszcie trudno jest mi się wypowiedzieć. Największe nadzieje wiązane są z Wesleyem, który ma być takim Benteke 2.0

 

W mojej opinii brak wciąż bramkarza, gdyż Nyland to nie jest ten poziom, a Kalinić okazał się być słabszy od gościa, który chwilę wcześniej grał w L1 (Jed Steer).

 

tl;dr w przeciwieństwie do Fulham, AV musiała wyłożyć kasę, gdyż byłaby inaczej katastrofa. Poprzednie 2 sezony z uwagi na koniec kasy z parachute money to było łatanie dziur wypożyczeniami i transferami bezgotówkowymi. 

 

 

 

  • Lubię! 6
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza

Everton klepnął transery M. Keana i J. Gbamina. Teraz próbują ściągnąć ponownie Zoumę, a jeśli to się nie uda to planem b są obrońcy Manchesteru United: Rojo, Jones, Smalling. Sam nie wiem co o tym myśleć., M. Keane kiedyś nie błyszczał w United a teraz to solidny obrońca, ale liczyłem na kogoś lepszego niż ta wymieniona trójka.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, wojt3k napisał:

Everton klepnął transery M. Keana i J. Gbamina. Teraz próbują ściągnąć ponownie Zoumę, a jeśli to się nie uda to planem b są obrońcy Manchesteru United: Rojo, Jones, Smalling. Sam nie wiem co o tym myśleć., M. Keane kiedyś nie błyszczał w United a teraz to solidny obrońca, ale liczyłem na kogoś lepszego niż ta wymieniona trójka.

Przecież to jakaś bujda na resorach. Jedyne nazwisko jakie może mieć trochę sensu to Rojo, bo był łączony jakiś czas temu i jest lewonożny.

 

Typowe ploty wyssane z dupska autorstwa angielskiej prasy. Ten sam koszyk co Danny Welbeck.

Odnośnik do komentarza

Rooney wraca do Anglii. Od stycznia będzie graczem/trenerem w Derby County. Jeśli będzie grał, a taki ma plan, to będzie to wielka atrakcja dla championshipowej publiki. Ciekawe czy wie na co się pisze, bo Championship to niebywałe siłowa i wymagająca fizycznie liga, a tutaj 33 lata na karku i różne perypetie zdrowotne na koncie.

za BBC Sport

 

Odnośnik do komentarza

Tymczasem w Tottenhamie:

 

Ale wedlug najnowszych plotek ma tam przyjsc Coutinho. Mozliwe, ze w miejsce Eriksena, ktory ponoc dostal oferte 300 tys. funtow tygodniowki z United, a biorac pod uwage, ze to ostatni rok kontraktu Dunczyka, Levy obnizyl jego cene do marnych 60 mln...

 

A z drugiej strony Sky Sports wrzuca takiego newsa:

 

Wyglada na to, ze dzieje sie przy White Hart Lane.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...