Skocz do zawartości

Liga angielska


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor
Thailand's Supreme Court has issued a warrant for the arrest of ousted Prime Minister Thaksin Shinawatra on corruption charges.

 

The ruling came after Mr Thaksin and his wife failed to attend court in the Thai capital, Bangkok.

 

The court was to hear the first of a series of cases being brought against the former leader, who was ousted in a military coup last year.

 

Since then he has been living in the UK and recently bought Manchester City FC.

 

Mr Thaksin had been ordered to appear at the hearing to listen to charges that he abused his power while in office, by helping his wife buy land from a state agency at a favourable price.

 

He denies any wrongdoing and says the charges against him are politically motivated.

 

His lawyers had asked for the case against him to be postponed until after general elections promised for December, arguing that he would not get a fair trial.

 

But the court's nine-member panel ordered that he appear in time for a new hearing on 25 September.

 

"The court has approved arrest warrants against the two suspects," Judge Tonglor Chomngarm said. "Both should be brought before the court."

 

Thailand's attorney-general and the prosecution have indicated that they could seek Mr Thaksin's extradition from the UK if he does not turn up at the next hearing.

 

The two countries have a long-standing extradition treaty, although each case is decided on its merits, the BBC's Jonathan Head reports from Bangkok.

 

A special committee is currently investigating another 12 cases of alleged corruption during Mr Thaksin's administration, our correspondent adds.

 

Prosecutors argue that Mr Thaksin, already a wealthy telecoms tycoon when he first took office, became abnormally rich while prime minister. He denies this, saying the value of his family's company increased in line with other businesses in Thailand.

 

If Mr Thaksin were to be convicted, our correspondent says, that could pose a problem for the English Premier League, as he might - as the new owner of Manchester City football club - be in breach of the League's rules.

 

Powiedziałbym, że Man City może mieć spore problemy...

Odnośnik do komentarza

Ja mam takie małe pytanie: co się stało z efektownie, szybko i skutecznie grającym Tottenhamem z zeszłego sezonu? Pomijając już fakt, że obrona nigdy nie była mocną stroną Spurs to jednak nie przypuszczałem, że Koguty będą aż tak bezradne jeśli chodzi o konstruowanie akcji ofensywnych. Dwa mecze i zero punktów. Bardzo trafnie moim zdaniem sytuację w Tottenhamie podsumowali Nahorny z Twarowskim, twierdząc, że mecz z Derby będzie spotkaniem "o głowę" Jola, który wg pewnych źródeł od początku sezonu jest wymieniany w gronie trenerów, których rychłe odejście jest bardzo prawdopodobne.

Nie chce się wierzyć, że drużyna, która w poprzednim sezonie bardzo dzielnie radziła sobie w Pucharze UEFA, pucharach krajowych i Premiership teraz gra taki masakryczny piach.

Odnośnik do komentarza

Patrząc tylko po suchych wynikach, zauważam że Sunderland nabrał "syndromu determinacji", jaki wpoił im niewątpliwie Roy Keane. Dwa mecze z rzędu, w których Koty zdobywają zwycięską (w pierwszym) i wyrównującą (w drugim) bramkę w 90 minucie. Jeśli dalej będą grać z takim zacięciem i determinacją, to spokojnie się utrzymają. A sam Roy wyrasta na klasowego trenera. Zaczynam lubić tą drużynę :)

Odnośnik do komentarza

w sumie zapoznalem sie z naszym skladem w D1 i nie jest zle :) co prawda te -12 ( aktualnie ) straszy ale mysle ze mamy szanse nawet na play-off :) kurde mamy kilku grajkow grajacych kiedys na poziomie statku premiera :) i to wciaz mlodych ( Douglas czy tez nasz nowy nabytek David Prutton :) ) a z mlodych sa Ben Parker, Jonathan Howson i kilku innych :) no a w ataku nasza czarna perla :) oby wkoncu te dzialo wypalilo :) Jamie Beckford :D lukajcie jak chlopina w 7 ( czy tam ciut wyzej ;) ) lidze strzelal bramki :D w D1 poradzi sobie ;) nawet juz ukul ;)

 

http://youtube.com/watch?v=4bBEwm1cyGM

Odnośnik do komentarza
Obawiam się że nawet Darren Bent im nie pomoże.

A on to chyba gra w Tottenhamie :-k

Mea culpa, coś mi się pojebało :crazy: To tym bardziej nie mają szans. A szkoda, bo lubię tę ekipę. Rok temu wszystko od jakiegoś czasu ciągnął Tevez, teraz nie widzę dla nich żadnej nadziei. Drugi cud jak rok temu chyba się nie powtórzy. Tym bardziej z tak "zdyscyplinowaną" ekipą.

nom moga wystawic niezla ekipe ale do walki w barze :D bo i Lee i Kieron i Craig swoje moga wypic :D co prawda przebija ich Fowler ale co tam :D juz widze spotkania wigilijne w klubie ;)

Jak się nachleją, to będą się rzucać posiłkami. Nie wiem co tam Angole żrą. Pewnie rybę i ziemniaki :lol:

Odnośnik do komentarza

Z drugiej strony taka wybuchowa mieszanka, może wypalić w dobrą stronę :) Choć akurat aż trzech takich kilerów, to średni pomysł.

Co do Teveza, to bym nie przeceniał jego roli, bo pamiętajmy, że na początku sezonu grał straszliwy piach, dopiero w końcówce się obudził. Nie wiadomo jakby grał w tym sezonie.

Już bardziej odczują stratę Reo-Cockera, który nie wiem dlaczego wybrał bardzo przeciętne AV :-k

Odnośnik do komentarza
Już bardziej odczują stratę Reo-Cockera, który nie wiem dlaczego wybrał bardzo przeciętne AV eusa_think.gif

 

Porównując przeciętne AV pod ręką O'Neilla. do tego przekomicznego WHU zastanawiasz się czemu wybrał AV ? Może jest statecznym chłopakiem i nie marzą mu się popijawy i dostawanie kijem golfowym od Craig'a. WHU mimo, tego że w składzie ma graczy z dużym potencjałem obecnie jest kandydatem nr 1 do spadku, bo ci piłkarze może i są nieźli, ale za to jacy gupi :P. Niech Freddie żałuje, że nie poszedł do Fiorentiny.

 

Z tym nr 1 to przesadziłem oczywiście, ale wiecie rozumiecie.

 

A cena za Mido to śmiech roku, pokonał Benta.

Odnośnik do komentarza
Z drugiej strony taka wybuchowa mieszanka, może wypalić w dobrą stronę :) Choć akurat aż trzech takich kilerów, to średni pomysł.

Co do Teveza, to bym nie przeceniał jego roli, bo pamiętajmy, że na początku sezonu grał straszliwy piach, dopiero w końcówce się obudził. Nie wiadomo jakby grał w tym sezonie.

Już bardziej odczują stratę Reo-Cockera, który nie wiem dlaczego wybrał bardzo przeciętne AV :-k

Dlatego napisałem że "od jakiegoś czasu" ;)

 

Mnie raduje postawa Evertonu. Moyes po cichu i konsekwentnie buduje bardzo solidny team. Mam wielką nadzieję że namieszają tak jak kilka lat temu, kiedy walczyli o Ligę Mistrzów. Daw cenne zwycięstwa na początek sezonu to świetny prognostyk. Poczekamy, zobaczymy...

 

Nie wiecie czemu aż trzy mecze zostały przełożone? Pogoda?

Odnośnik do komentarza
Porównując przeciętne AV pod ręką O'Neilla. do tego przekomicznego WHU zastanawiasz się czemu wybrał AV ?

Nie wiem, ale jako kapitan drużyny chyba mimo wszystko miałby jakiś posłuch wśród tej "hałastry" ;) A po drugie to mógł mimo wszystko trafić chyba do troszkę lepszego klubu :-k

 

WHU mimo, tego że w składzie ma graczy z dużym potencjałem obecnie jest kandydatem nr 1 do spadku, bo ci piłkarze może i są nieźli, ale za to jacy gupi

No nie wiem. Jest słabe Derby i Birmingham, które IMO sa murowanymi kandydatami do spadku. A po drugie mimo wszystko, w piłkę w WHU potrafią grać, a przecież nie jest przesądzone, że się pozabijają (choć prawdopodobne). Ale przyznaję, że dokupić Dyera do Bowyera mógł tylko wyjątkowy mistrz :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...