Skocz do zawartości

Wyrok w sprawie Robiego Robsona


Rekomendowane odpowiedzi

Między innymi na CM Forum ukazał się ponad rok temu komunikat o następującej treści:

 

WSZYSCY FANI FM i CM POMÓŻCIE!

 

Wielokrotnie Robi Robson dawał się poznać jako człowiek, który mimo przeciwności losu stawia na swoim i osiąga cel. Miejmy nadzieję, że będzie tak też i tym razem - w walce z chorobą. Jednak, aby wygrać Robi potrzebuje Waszej pomocy.

 

W grudniu obiegła cały eFeMowy świat obiegła informacja o kłopotach zdrowotnych Robiego - najlepszego na świecie twórcy uaktualnień do Championship Managera i Football Managera. Wtedy udało się mu powrócić do pełni sił, jednak choroby znów zaatakowała i updater będzie musiał poddać się kosztownej operacji. W związku z tym chciałbym zaapelować do Was, drodzy forumowicze i AQQowcy, abyście wsparli finansowo Robiego w tym trudnym okresie. Pieniądze, które wpłacicie na podane niżej konto zostaną przekazane na sfinansowanie operacji Robiego. Jeśli Wasze możliwości finansowe nie pozwalają na wsparcie materialne prosimy o dobre słowo, ciepłą myśl czy chwilę modlitwy w intencji naszego kolegi z CM Revolution. Tak wiele razy to on dawał nam radość i służył pomocą, teraz czas na rewanż. Jesteśmy z Tobą Robi i trzymamy kciuki!

 

Numer konta, na które można wysyłać pieniądze na sfinansowanie operacji Robiego:

(...)

 

 

Niestety okazało się, że Pan Robert Przybyłowicz (Robi Robson) to zwykły oszust. Jego choroba o której informował nigdy nie miała miejsca. Bardzo dużo osób zdecydowało się bezinteresownie mu pomóc wpłacając pieniądze na jego konto. Jednak jego szybkie dojście do sprawności po skomplikowanej operacji wzbudziła podejrzenia wielu osób. Wskutek zebranych dowodów prowadzone było przeciwko niemu dochodzenie. W sprawę zaangażowało się wiele osób a w tym znaczna część to osoby udzielające się na CM Forum a także odwiedzające serwis CM Revolution, który uzyskały w toku postępowania status pokrzywdzonych.

 

28 lutego 2008 roku Sąd Rejonowy w Gorlicach Wydział VI Grodzki - Sąd Grodzki wydał wyrok w tej sprawie. Robert Przybyłowicz został uznany winnym popełnienia zarzucanego mu czynu - działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

 

Skany wyroku dostępne są poniżej, każdy może się z nimi zapoznać:

 

Wyrok #1

 

Wyrok #2

 

 

Chciałbym także rozwiać wszystkie wątpliwości forumowiczów i odpowiedzieć na ich zarzuty.

Zarzucano nam bowiem, że celowo tuszujemy sprawę usuwając tematy i posty poruszające sprawę Roberta Przybyłowicza. Wyjaśniam, że kasowaliśmy te posty w celu ucięcia spekulacji. Wtedy sprawa była w toku a sam Robi Robson wypowiadał się na forum pod innym nickiem. Nie chcieliśmy go spłoszyć ponieważ dzięki IP z którego pisał można było ustalić gdzie się znajduje. Temat zostawiam otwarty do dyskusji. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pytania może pytać.

Odnośnik do komentarza

a jaka bys dal? Przy wyludzeniu 4000pln? To nie byla kwota rzedu 100.000 by dostac odsiadke. Wg mnie duza grzywna.

Do tego doszlo 270pln kosztow sadowych, wyrok od 14.03 jest juz prawomocmy wiec odwolan nie bylo i nie bedzie. Od tego dnia mozna domagac sie ustawowych odsetek karnych. Jesli niedlugo nie odda trzeba napisac o nadanie klauzuli wykonalnosci i udac sie z tym do komornika, ktory odzyska kase +winny pokrywa koszty komornika.

ps. wie ktos ile wynosza ustawowe odsetki karne od uprawomocnienia sie wyroku?

Odnośnik do komentarza
a jaka bys dal? Przy wyludzeniu 4000pln? To nie byla kwota rzedu 100.000 by dostac odsiadke. Wg mnie duza grzywna.

Do tego doszlo 270pln kosztow sadowych, wyrok od 14.03 jest juz prawomocmy wiec odwolan nie bylo i nie bedzie. Od tego dnia mozna domagac sie ustawowych odsetek karnych. Jesli niedlugo nie odda trzeba napisac o nadanie klauzuli wykonalnosci i udac sie z tym do komornika, ktory odzyska kase +winny pokrywa koszty komornika.

ps. wie ktos ile wynosza ustawowe odsetki karne od uprawomocnienia sie wyroku?

Ja bym jeszcze dorzucił 10000 na jakić cel charytatywny, ale nie wiem ile to ma wspólnego z prawem. Prawda jest taka, że na takim oszustwie cierpią najbardziej organizacje charytatywne, bo ktoś kto wpłacił tutaj będzie bardzo w przyszłości uważał i może ktoś, kto naprawdę pomocy potrzebuje nie otrzyma przez takie coś wsparcia. Zresztą takie 2 tys. to według mnie zdecydowanie za mało. Spróbuje drugi raz, uda się to już będzie na plus. Kara powinna być taka, żeby raz na zawsze mu wybić z głowy takie zagrywki. Ilość wyłudzonych pieniędzy nie powinna mieć zresztą żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
[...] Ilość wyłudzonych pieniędzy nie powinna mieć zresztą żadnego znaczenia.

ja wiem, ze na prawie tez sie znasz, ale jak ktos wyludzil 300pln tez ma dostac 10.000 kary? Wysokosc kary musi byc adekwatna do dokonanego czynu (wysokosci strat +szkodliwosc spoleczna).

Nie widzę, żebym coś takiego napisał.

Odnośnik do komentarza
[...] Ilość wyłudzonych pieniędzy nie powinna mieć zresztą żadnego znaczenia.

ja wiem, ze na prawie tez sie znasz, ale jak ktos wyludzil 300pln tez ma dostac 10.000 kary? Wysokosc kary musi byc adekwatna do dokonanego czynu (wysokosci strat +szkodliwosc spoleczna).

Wg maniaka jak ktos jechal pociagiem z niewazna legitymacja na bilecie ulgowym to musi odkupic PKP nowa lokomotywe :keke:

Odnośnik do komentarza
[...] Ilość wyłudzonych pieniędzy nie powinna mieć zresztą żadnego znaczenia.

ja wiem, ze na prawie tez sie znasz, ale jak ktos wyludzil 300pln tez ma dostac 10.000 kary? Wysokosc kary musi byc adekwatna do dokonanego czynu (wysokosci strat +szkodliwosc spoleczna).

Wg maniaka jak ktos jechal pociagiem z niewazna legitymacja na bilecie ulgowym to musi odkupic PKP nowa lokomotywe :keke:

Tego też nie napisałem. Po prostu mam bardzo negatywny stosunek do wyłudzanie pieniędzy metodą "na cele charytatywne" z powodów, które opisałem kilka postów wyżej. Dlatego też uważam, że za ten rodzaj wyłudzenia kary powinny być znacznie wyższe, niż w przypadku innych metod.

Odnośnik do komentarza

A ja się zgadzam z Maniakiem. Przede wszystkim dlatego, że koleś działa pośrednio na szkodę instytucji charytatywnych. Wielu oszukanych będzie nieufnie i z niechęcią odnosić się do takich instytucji, bo w przeszłości "przejechali się" na tym.

Grzywna powinna być wyższa, myślę, że suma jaką wyłudził byłaby adekwatna do czynu.

Odnośnik do komentarza

Strasznie mi smutno z powodu całego zajścia... Do dziś nie miałem żadnego pojęcia co się stało, przez moją długą nieobecność na Scenie zupełnie straciłem kontakt z Robim i innymi ludźmi z CM Forum... Gdy już po powrocie na forum chciałem zagadać do Robiego na gg, zobaczyłem, że ktoś inny jest pod jego numerem, uznałem, że nowotwór wygrał :|

 

Teraz dowiedzieć się o czymś takim to dla mnie po prostu szok. Pal diabli te pieniądze, które wysłałem, nie było to na tyle dużo, żeby robić z tego problem... Ale ja naprawdę bardzo się martwiłem nad stanem zdrowia Robiego, z którym odbywałem niezliczone rozmowy i którego wielce szanowałem jako człowieka...

 

K***a, za przeproszeniem. Ludzie są jednak do dupy. Sorry za mocne słowa, mam nadzieję, że nie dostanę za nie ostrzeżenia, ale według mnie taka gra na ludzkim współczuciu to jest naprawdę godna potępienia sprawa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...