Skocz do zawartości

Wyrok w sprawie Robiego Robsona


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem osobą poszkodowaną przez Robiego, więc w sumie nie mi się wypowiadać. Jednak patrząc obiektywnie, jeśli spłaciłby wszystkich dłużników i oficjalnie przeprosił, według mnie należałoby dać mu drugą szansę. Wiadomo, że Robi popełnił fatalny błąd i w sumie ciężko go usprawiedliwić. Oczywistością jest, że nigdy nie odzyska już swojego dobrego imienia, ale poprzez spłacenie dłużników może zacząć nowe życie. Według mnie należy dać mu szansę, a nie od razu się na niego wypinać. Może naprawdę zrozumiał swój błąd i pragnie go naprawić?

 

Niech wszystkich spłaci to wtedy niektórzy bądą mogli dywagowac o "drugiej szansie". Jak na razie z tego co widac i słychac na rychłą spłatę długu się nie zanosi.

 

Wydaję mi się, że dokładnie to samo miałem na myśli pisząc swojego posta :>

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wróciłem z wakacji, niestety żadnych pieniędzy nie otrzymałem. Swoją drogą, czy Robi do kogokolwiek odzywał się, czy wszystko jest robione po cichu i nikt tak naprawdę nie miał z nim żadnego kontaktu? Mówię to mając na względzie Robiego jakiego ja znałem, czyli zajebistego kolesia z którym zawsze można było pogadać i który robił najlepsze apdejty w Polsce, nie Robiego - oszusta, który nie wiedzieć czemu dla niedużych tak naprawdę pieniędzy stracił dobre imię i naraził się na konsekwencje prawne...

 

Tak jak uwielbiałem Robiego przed całym tym zamieszaniem, tak teraz mam wielce mieszane uczucia, które potęguje fakt zupełnego zerwania kontaktu z moją osobą, jak i innymi użytkownikami CMF...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jakby to powiedzieć. Jakbym napisał "jestem w pełni rozjebany" albo "rozpierdolony na kawałki" to i tak nie oddałoby tego jak się czuję czytając tę szokującą wiadomość. Część ze starych kojarzy, część pewnie nie, ale tworzyłem z Robim (wcześniej sam, konkurencyjnie) updejty do FMa. Już nawet nie pamiętam jakich części bo to bylo kilka ładnych lat temu. Zawsze można było z nim pogadać o wszystkim i na każdy temat - jak sami zauważyliście w updejty włożył naprawdę kupę wspaniałej roboty (kto robił, ten wie) i kompletnie nie wiem o co chodzi z tą kasą. Nie wyobrażam sobie sytuacji innej niż ta, że wpadł w jakieś naprawdę zajebiste długi, że musiał się posunąć do tak w sumie prostego i że tak to ujmę... prymitywnego chwytu. Musiało to być z pewnością coś poważnego a nie chęć uzbierania na samochód.

 

Odniosę się też do wypowiedzi Grega. Nie wiem, jakoś czuję się w obowiązku mimo wszystko jego bronić, chociaż trochę.

 

Caly czas mysle sobie, ze mona bylo to inaczej zrobic. ot chocby udostepniac update'y za SMS 2-3 zl (czy ile tam kosztuje) i pewnie uzbieraloby sie iles tam za wlozony trud.
Nigdy nawet o takim czymś nie pomyśleliśmy. Gdyby CMRev takie coś zaproponowało to byśmy zrezygnowali z wydawania u nich updejtu. Hm. Teraz przynajmniej tak o sobie mogę powiedzieć. Pomijając już głupi fakt, że takie coś SI mogłoby uznać za piractwo - bo nie można czerpać korzyści finansowych ze zrobionych przez nich plików, poddanych dodatkowo edycji.

 

Jeszcze raz powtórzę: kwestia zarabiania na updejtach nigdy się w naszych rozmowach nie przewijała, ani na początku, ani w środku, ani na koniec mojej współpracy z nim i stąd wnioskuję, że ta nagła potrzeba pieniądza to wynik jakiegoś incydentu (nie twierdzę, że niezawinionego przez niego) ale nie jakaś chora sytuacja, że sobie nagle wymyślił jak Was wszystkich okraść. Przecież to był inteligentny, kumaty gość. Z tego co go zdążyłem poznać przez te kilka lat, a przelaliśmy dość dużo tekstu między sobą, to z pewnością mogę stwierdzić, że nie był to jakiś zwykły gnojek z ulicy. Nie wiem, nie rozumiem.

 

Najlepsze jest to, że mimo całym swym koleżeństwie z RR nie wpłaciłem na jego konto nigdy ani złotówki. A teraz idę pozbierać resztę górnej szczęki z podłogi i żyję dalej.

 

P.S. Robi jeśli to czytasz i masz ochotę to odezwij się do mnie, proszę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Z góry przepraszam za przeklenstwa.

 

Rozumiem Wujka, gdybym byl w sadzie i zobaczyl tego chuja, ciezko byloby mnie powstrzymac, nawet sobie tego nie wyobrazam. Jesli inna osoba bedzie potrzebowala pomocy(chociaz nie wiem, czy bedzie prosic o nia na stronach o FM-ie), to dostanie kopa w tylek, a ten skurwiel mysli, ze bedzie juz wszystko OK, bo kase wplaci, a zaufanie ludzi sie nie liczy.

Jeszcze raz przepraszam, pozdrawiam, dziekuje za warna lub bana.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...