Skocz do zawartości

Gry planszowe


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem swój starter Magic the Gathering. Składa się z 40 kart. Do tego dokupiłem sobie Fast Track'a za 3zł, z tutorialem na CD i dodatkowymi 22 kartami. Rozegrałem kilka gierek z komputerem i generalnie wygląda to fajnie, żeby pograć z żywym ludziem, będę musiał poczekać jeszcze trochę ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Grał ktoś w nową wersję Talismana? Wiadomo czy pojawią się po polsku wszystkie dodatki?

Co wybrać Talismana czy Runebounda?

 

Musisz ograniczac się tylko do tych dwóch? Pytam, bo to naprawdę przeciętne gry są.

 

ojeju jaka cena

 

A coś myślał, że 50 zł będzie kosztowała? :) Ponad setka kart, różne żetoniki, plansza i masa innych pierdółek musi kosztowac, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę że zwykła talia kart w kiosku potrafi 10 zł kosztowac.

Odnośnik do komentarza

Powiem ci tylko że bodajże w sobotę właśnie ją sobie zamówiłem :). To co mamy obecnie to nie jest premiera a dodruk. Premiera miała miejsce jakieś 2,5 roku temu i gra bardzo szybko ulotniła się z magazynów. Doszło do tego że np. koło listopada/grudnia używane egzemplarze chodziły na allegro po ponad 100 zł... Ogarnij tylko jakiś sklep który ma na nią obecnie promocję. Tu masz dwie dobre ofert, klik i 2klik. Ja zamawiałem bezpośrednio u producenta ale tam cena promocyjna była tylko do wczoraj, wyszło mnie to 73 zł już z dostawą.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

I jak tam Szramek Cytadela? Ja swoja mam juz jakiś czas i jak na razie dane mi było rozegrać jedynie 4 partię, ale musze powiedzieć że gra naprawdę ciekawa :). Po pierwszej partii wydała mi się bardzo nijaka, dopiero później zacząłem starać się rozgryźć rywali i przewidzieć ich wybory. Fajną opcją w Polskim wydaniu jest to, że zawiera od razu dodatek, który z tego co widzę może znacznie wydłużyć żywotność gry. I gitara :).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Witam Panowie :) mam takie pytanie , szukam z kolegami jakiejś fajnej gry planszowej w którą można by pograć przez wakacje , chodzi mi o jakas taka gre ktora by sie nie nudziła po kilku grach tylko byla by interesująca itd. nie wiem z jakich kateogorii miała by ona być raczej coś strategicznego :) i wazne zeby nie było jakoś bardzo drogo :) polecicie cos ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Kupiłem "Filary Ziemi", rozegrałem pierwszą partię z żoną i gra się sprawdza :) Na tyle, że rozważam kupno rozszerzenia, choć na razie nie wiem jeszcze, co ono tam wnosi :)

 

Także mam od jakiegoś już czasu Filary tyle tylko że jeszcze nie dane mi było w nie zagrać. Zawsze jakoś coś innego ląduje na stole :). Ostatnio najczęściej są to Osadnicy z Żeglarzami. Zauroczyła mnie ta gra chociaż początkowo element losowy mnie od niej odrzucał, dlatego też swoją "przygodę" z planszówkami zacząłem trochę od dupy strony. Zamiast wziąć się za coś lekiego jak Osadnicy zacząłem od Puerto Rico i Agricoli. A jak się okazuje kostki nie są aż tak straszne :).

Odnośnik do komentarza

Kupiłem sobie w końcu Cytadelę, bardzo fajne wykonanie, ładne ilustracje na kartach. Minus jest taki, że potrzeba do niej tak 5-6 osób. W mniejszej liczbie nie jest tak fajnie.

Osadnicy są genialni, a losowość mi wcale nie przeszkadza. Warto zainwestować w Żeglarzy? Co oni dodają?

Odnośnik do komentarza
Kupiłem "Filary Ziemi", rozegrałem pierwszą partię z żoną i gra się sprawdza :) Na tyle, że rozważam kupno rozszerzenia, choć na razie nie wiem jeszcze, co ono tam wnosi :)

 

Także mam od jakiegoś już czasu Filary tyle tylko że jeszcze nie dane mi było w nie zagrać. Zawsze jakoś coś innego ląduje na stole :). Ostatnio najczęściej są to Osadnicy z Żeglarzami. Zauroczyła mnie ta gra chociaż początkowo element losowy mnie od niej odrzucał, dlatego też swoją "przygodę" z planszówkami zacząłem trochę od dupy strony. Zamiast wziąć się za coś lekiego jak Osadnicy zacząłem od Puerto Rico i Agricoli. A jak się okazuje kostki nie są aż tak straszne :).

Ostatnio jak byłem w Empiku, to do Osadników były jedynie dodatki :/ Dlatego kupiłem FIlary. Ale się nie zawiodłem :) Filary nieźle się rozkręcają, co rundę dochodzą potężniejsi rzemieślnicy co naprawdę buduje napięcie :)

Ale i tak nr 1 dla mnie ciągle jest Gra o tron. Kuszą mnie dodatki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...