Skocz do zawartości

Gry planszowe


Jabol

Rekomendowane odpowiedzi

Może było tym inspirowane, tylko tutaj różnych kart jest wiele np jest Percival, który zna Merlina i może go chronić, jest opcja, że źli siebie widzą, jest opcja, że źli się nie znają, Parcival widzi Merlina i Sylwanę, (która podszywa się pod Merlina) i nie wie który z nich jest prawdziwym itp itd.

Odnośnik do komentarza

z ostatnich gier:
CV - gra polega na zbieraniu kart do swojego życiorysu, można grać od 2 do 4 osób, jest bardzo wciągająca. Mam również dodatek "Gossip", który znacząco ożywia rozrywkę. Karty zbieramy w różnych kategoriach, o zdobyciu punktów będzie decydowała ich ilość oraz stopeń realizacji zadań - są zadania dla wszystkich oraz indywidualne. Gorąco polecam. Gra planszowa roku 2015 jak dla mnie.

Sabotażysta - niejawnie dzielimy się na dwa zespoły kopaczy i sabotażystów(podział jest niejawny), drudzy będą blokowali dojście do złota, Ci pierwsi będę się starali dojść. Rozgrywka jest na planszy 9x5(można wychodzić na boki jeszcze), ale złoto jest na końcu na polach 9x1 lub 9x3 lub 9x5 - jest zakryte pod kartą - może je podejrzeć osoba zagrywając odpowiednią kartę. Żeby dojść do złota trzeba budować tunel, można go również burzyć, stawiać ślepe zaułki, blokować graczy żeby nie stawiali kart tunelu i ślepych zaułków. Gra jest od 3 do 10 osób, im więcej tym ciekawsza rozgrywka. Gra ma wymiar dwóch talii do pokera - można zabrać praktycznie na każdy wyjazd.

Odnośnik do komentarza

z ostatnich gier:

CV - gra polega na zbieraniu kart do swojego życiorysu, można grać od 2 do 4 osób, jest bardzo wciągająca. Mam również dodatek "Gossip", który znacząco ożywia rozrywkę. Karty zbieramy w różnych kategoriach, o zdobyciu punktów będzie decydowała ich ilość oraz stopeń realizacji zadań - są zadania dla wszystkich oraz indywidualne. Gorąco polecam. Gra planszowa roku 2015 jak dla mnie.

 

Sabotażysta - niejawnie dzielimy się na dwa zespoły kopaczy i sabotażystów(podział jest niejawny), drudzy będą blokowali dojście do złota, Ci pierwsi będę się starali dojść. Rozgrywka jest na planszy 9x5(można wychodzić na boki jeszcze), ale złoto jest na końcu na polach 9x1 lub 9x3 lub 9x5 - jest zakryte pod kartą - może je podejrzeć osoba zagrywając odpowiednią kartę. Żeby dojść do złota trzeba budować tunel, można go również burzyć, stawiać ślepe zaułki, blokować graczy żeby nie stawiali kart tunelu i ślepych zaułków. Gra jest od 3 do 10 osób, im więcej tym ciekawsza rozgrywka. Gra ma wymiar dwóch talii do pokera - można zabrać praktycznie na każdy wyjazd.

 

Pytanie odnośnie gry CV. Czy jest pełen fun przy grze w dwie osoby czy jednak lepiej w 4? Pytam bo rozważam zakup, ale jednak najczęściej grana byłaby we dwójkę.

Odnośnik do komentarza

Trochę nudnawe wg. mnie i ciut proste, gdzieś tam się kurzy pudełko full.

 

Ja ostatnio z kolei zagrywam się w Badacze Głebin(http://www.rebel.pl/product.php/1,302/95719/Badacze-Glebin.html), planszówka już raczej dla średnio zaawansowanych graczy. Dosyć nietypowa mechanika samej rozgrywki sprawia że praktycznie każda gra jest zawsze inna co jest oczywiście ogromnym plusem. Do tego ruchy robi się względnie dynamicznie więc nie ma miejsca nudy. No i przede wszystkim plus za to że gra wymaga od nas planowania przynajmniej na kilka ruchów do przodu. Ogólnie szczerze polecam choc gra do najprostszych nie należy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Ogrywał ktoś Robinsona Crusoe i ma może jakieś wrażenia na jego temat? :)

Ja mam i czasem gramy ze znajomymi. Jeśli lubicie co-opy to wam się spodoba. Każda rozgrywka jest inna, nie ma powtarzalności, jest bardzo klimatycznie. Trzeba się jedynie wystrzegać "lidera" (gracza, który wszystko wie lepiej) bo to trochę psuję przyjemność z gry (jak chyba w każdej kooperacyjnej grze). Jedyny minus jak dla mnie, to jednak zbyt duże uzależnienie sukcesu (lub porażki) od kości. Czasami po prostu się nie da wygrać, a czasami odwrotnie, bywa zbyt łatwo.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Kolega sobie zażyczył na urodziny grę planszową, mamy często towarzystwo osób w liczbie ~5-12 i chyba taki byłby target osób, które mogą brać udział w rozgrywce. Nie mam ani ja ani nikt inny ze znajomych zielonego pojęcia o grach innych niż komputerowe i karciane, więc nie mam pojęcia jakie jeszcze kryteria formułować. Nie wiem też ile by trzeba było $$$ przeznaczać, wstępnie myślimy, że coś ~100zł byśmy mieli na wydanie, jeżeli to za mało na coś sensownego to najwyżej pomyślimy nad innym prezentem. Macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza

Kolega sobie zażyczył na urodziny grę planszową, mamy często towarzystwo osób w liczbie ~5-12 i chyba taki byłby target osób, które mogą brać udział w rozgrywce. Nie mam ani ja ani nikt inny ze znajomych zielonego pojęcia o grach innych niż komputerowe i karciane, więc nie mam pojęcia jakie jeszcze kryteria formułować. Nie wiem też ile by trzeba było $$$ przeznaczać, wstępnie myślimy, że coś ~100zł byśmy mieli na wydanie, jeżeli to za mało na coś sensownego to najwyżej pomyślimy nad innym prezentem. Macie jakieś sugestie?

za 30zł jest sabotażysta,w gronie do 10 osób :)

 

w grach do 4 osób, rummikub, CV i absolutny HIT czyli Dixit - świetna gra.

Odnośnik do komentarza

Kolega sobie zażyczył na urodziny grę planszową, mamy często towarzystwo osób w liczbie ~5-12 i chyba taki byłby target osób, które mogą brać udział w rozgrywce. Nie mam ani ja ani nikt inny ze znajomych zielonego pojęcia o grach innych niż komputerowe i karciane, więc nie mam pojęcia jakie jeszcze kryteria formułować. Nie wiem też ile by trzeba było $$$ przeznaczać, wstępnie myślimy, że coś ~100zł byśmy mieli na wydanie, jeżeli to za mało na coś sensownego to najwyżej pomyślimy nad innym prezentem. Macie jakieś sugestie?

 

Dixit to świetny wybór, ale dopiero wersja Dixit: Odyseja daje możliwość gry w 12 osób. Podstawka jest przeznaczona dla maks 6 osób. Ogólnie z grami na powyżej 5-6 graczy jest problem.

Od siebie mogę polecić:

Koncept - coś w rodzaju kalamburów przy wykorzystaniu planszy

http://www.rebel.pl/product.php/1,1203/28876/Koncept.html

 

lub wariacje klasycznej Mafii:

 

Avalon

http://www.rebel.pl/product.php/1,1203/26217/Avalon-Rycerze-Krola-Artura.html

Resistance

http://www.rebel.pl/product.php/1,1203/97141/The-Resistance-edycja-polska.html

 

To są gry na maks 10 osób.

 

Wiele dobrego słyszałem również o Maskaradzie ( http://www.rebel.pl/product.php/1,1010/26734/Maskarada-Mascarade.html) ale sam w to nie grałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...