Skocz do zawartości

Podaj dalej #4


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Victoria Beckham? :kekeke:

A chcialo Ci sie chociaz minimalnie ta odpowiedz zweryfikowac w guglach? :>

Nie, to nie jest Posh :>

 

 

Mała podpowiedź - choć jej mąż nie jest reprezentantem Albionu, to nosi imię identyczne, jak jeden z członków rodziny królewskiej Imperium Brytyjskiego.

Druga podpowiedz - Sam zawodnik najczesciej grywa z numerem 7 na koszulce, a inicjaly ma takie same, jak jeden z czolowych kierowcow formuly 1 (z reszta w kraju, gdzie urodzil sie ten pilkarz, takze jest tor Formuly 1)

Odnośnik do komentarza

Przed wywołaniem danego podprogramu należy umieścić w rejestrach wyjściowych (%o0, %o1, %o2, …) wymagane argumenty. Po wykonaniu skoku do podprogramu instrukcją CALL, podprogram ten będzie widział przekazane argumenty w rejestrach wyjściowych. Jeżeli dokonamy przełączenia okien instrukcją SAVE, argumenty staną się widoczne w rejestrach wejściowych (%i0, %i1, %i2, …) o tych samych indeksach. Przełączenie okien nie jest bowiązkowe. W przypadku prostych podprogramów może nie być to konieczne, ale jeżeli podprogram ma duże zapotrzebowanie na rejestry przechowujące zmienne robocze, to przełączenie okien daje nam nową pulę rejestrów lokalnych (%l0, %l1, …) i nowy zestaw rejestrów wyjściowych (niezbędny przy wywołaniach rekurencyjnych). Po wykonaniu swego zadania podprogram może zwrócić maksymalnie jedną wartość. Rezultat należy wpisać w miejsce pierwszego argumentu przekazywanego przy wywołaniu podprogramu, a więc do rejestru %o0, jeżeli okna rejestrów są nie przełączone (nie były przełączane, lub wykonano już operację RESTORE), lub do rejestru %i0, jeżeli okna są przełączone (był wykonana operacja SAVE). Program wywołujący otrzyma rezultat działania funkcji w rejestrze %o0

Odnośnik do komentarza

Nie podoba mi się ta odpowiedź tak w 100%, strasznie zagmatwana i nie bardzo na temat. Postawiłbym trochę inne pytanie, jaka jest różnica w przekazywaniu argumentów funkcji między architekturą 64bitową, a 32bitową? Co w całkowicie precyzuje pytanie.

 

Jeżeli uważacie, że taka zmiana pytania jest niezgodna to niech Feno podaje dalej.

Odnośnik do komentarza

Dobra, nie ma sensu blokowania tematu. Feno, podaj dalej :>

 

W 64bitach kolejne wartości funkcji idą do rejestrów kolejnych rejestrów, max 5 zdaje się, potem są pchane do 1 z rozszerzonych rejestrów. Zaś w IA32 funkcja odkłada argumenty na stos.

Odnośnik do komentarza

Szlak Grzbietowy ??

 

Szlak Grzbietowy jest wyznakowany kolorem czerwonym i prowadzi od Hali Szrenickiej przez cały Grzbiet Śląski i dalej Czarnym Grzbietem i pd. stokami Kowarskiego Grzbietu na Przeł. Okraj. Przeważnie wiedzie granicą państwową i po pn., polskiej stronie grzbietu, ale fragmentami również po stronie czeskiej (koło Łabskiego Szczytu i na odcinku Sowia Przełęcz - Przełęcz Okraj). Odcinki prowadzone na terenie Czech są dostępne bez żadnych ograniczeń. Droga Przyjaźni, prowadząca w większości ponad górną granicą lasu, jest szlakiem o wybitnych walorach widokowych, rozległe panoramy obejmują niemal całe Sudety Zachodnie zarówno po stronie czeskiej, jak i po polskiej stronie. Znakomicie prezentują się widziane z góry przepaściste kotły polodowcowe, na trasie liczne grupy skalne. Przejście non-stop całego szlaku grzbietowego zajmuje około 7 g 30 min (bez dojścia z dołu). Najlepiej trasę podzielić na dwa odcinki z noclegiem w schronisku "Odrodzenie" na Przeł. Karkonoskiej. Kilkanaście szlaków dojściowych z miejscowości podkarkonoskich umożliwia przejście wybranych tylko odcinków szlaku grzbietowego. Pomiędzy schroniskami na Hali Szrenickiej i Przeł. Okraj znajdują się trzy dalsze obiektu tego typu: Na Przeł. Karkonoskiej, Przeł. Pod Śnieżką (bez noclegów) i na Śnieżce.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...