Skocz do zawartości

Podaj dalej #4


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Znalazłem jeszcze rekord z Rumuni:

link

Ale z tego co rozumiem to jest to rekord w bronowanie, nie orce.

Poza tym innego rekordu niż tego z Francji z 2005 roku nie widać, a wydaje mi się, patrząc na fascynującą jego historię, jakieś informacje raczej by się pojawiły.

 

odpowiedz jest poprawna :) chociaz proba, jak rozumiem, troche przypadkowa :)

link ktory podales, rzeczywiscie odnosi sie do bronowania, ale rowniez w Rumunii ustanowiono rekord wydajnosci orki :)

podaj dalej

Odnośnik do komentarza

Roślina uprawna pochodząca z Azji. Jej największym producentem jest USA, ale jeśli brać pod uwagę cały kontynent to przoduje Ameryka Południowa. Najbardziej znany produkt wytwarzany z niej, pochodzi z wschodniej Azji. Najlepiej rozwija się w temperaturze od 20 do 30 stopni Celsjusza. Ta roślina jest jedną z bohaterów głośnej "sprawy" związanej z biotechnologią.

 

1. Co to za roślina?

2. O jaki produkt chodzi?

3. Jaka firma jest zamieszana w tą "sprawę"?

Odnośnik do komentarza

OT: pomysl na pytanie zaczerpnalem z broszury informacyjnej otrzymanej podczas targow rolniczych Opolagra 2011. Szczerze mowiac, nawet nie googlalem, zeby znalezc jakiegos linka potwierdzajacego. Stad byc moze moje prosby o potwierdzanie swoich odpowiedzi byly troche nie na miejscu (za co przepraszam), ale po prostu chcialem ukrocic bezmyslne strzelanie.

Ale jeszcze poszukam na oficjalnych stronach producentow maszyn, ktore braly udzial w ustanawianiu tego rekordu. Jesli owo potwierdzenie znajde, na pewno sie nim podziele :)

edit: jest potwierdzenie: http://www.lumeasatului.ro/tadis-agro-se-dezlantuie_869.html

Odnośnik do komentarza

1 Soja warzywna

2. Tu chyba chodzi o sos sojowy, ale moze również chodzić o tofu i olej sojowy

3. Rolmlecz

1 i 2 dobrze(chodzi o tofu, wiadomo nie da się zmierzyć co jest bardziej znane ;) )

W trzecim nie o to mi chodziło, ale jak wykażesz, że ta afera dotyczyła soi to uznam. Mi akurat chodzi o firmę zagraniczną, i o nowocześniejszą gałąź biotechnologii ;)

 

Wiem, że trochę niedokładnie, ale też nie chciałem, żeby było jakieś banalne.

 

@Feno: A w jakimś ludzkim języku? :( Nie każdy zna cygański :/

Odnośnik do komentarza

@Keith: Zgadza się, dajesz dalej ;)

 

 

Ni ch** nie rozumiem, ale miał być z 2010 roku. A news tak na oko jest z 2009 ;)

Traian DOBRE

REVISTA LUMEA SATULUI NR.16, 16-31 AUGUST 2009

 

Gregoire Besson jest największym producentem pługów i płyt w Europie. Posiada rekord świata w orce, z 323 ha wygląd w ciągu jednego dnia, ale ciągnik był używany amerykańskiego Case IH Steiger Quadtrac 610 KM, który przyniósł w Rumunii.

 

Gregoire Besson wspomnieć, że wszystkie dyskusji jest rekord świata na 650 ha, z siedzibą w Rumunii w pobliżu Timisoara. Tym razem był używany Caterpilar ciągnika.

 

- Bezwzględne krajowych rejestrów: 323 ha patrzeć w jeden dzień i 650 ha w dyskusji.

 

To z Google Translate ;) Nadal za dużo nie rozumiem, bo nie bardzo wiem co to za dyskusja, ale rekord 650ha przy poprzednim 323 wydaje się podejrzany ;)

Odnośnik do komentarza

Dlaczego podejrzany. IMO spokojnie do zrobienia jest te 650ha w ciągu 24h. To jest ok 27 ha/h. Przy tankowaniu w locie absolutnie do zrobienia.

Rekord był pobity na pługu, którego oczywiście nie ma w seryjnej produkcji ;) Był stworzony wyłącznie na potrzeby ustanowienia tego rekordu.

A moc gwarantuje ciągnik: Case IH Quadrac

Już po samym wyglądzie widać, że on ma potencjał pociągnąć jakikolwiek pług ;)

Odnośnik do komentarza

Dlaczego podejrzany. IMO spokojnie do zrobienia jest te 650ha w ciągu 24h. To jest ok 27 ha/h. Przy tankowaniu w locie absolutnie do zrobienia.

Rekord był pobity na pługu, którego oczywiście nie ma w seryjnej produkcji ;) Był stworzony wyłącznie na potrzeby ustanowienia tego rekordu.

A moc gwarantuje ciągnik: Case IH Quadrac

Już po samym wyglądzie widać, że on ma potencjał pociągnąć jakikolwiek pług ;)

To jest link do poprzedniego(aktualnego) rekordu. Tam jest ten sam traktor, tankowanie w locie, jazda po okręgu aby nie tracić czasu na nawroty, pług był "Grégoire-Besson 20-furrow" więc też jakiś dobry ;)

 

Jeśli dwukrotne przebicie na tym samym sprzęcie nie wydaje się dziwne, to nadal mnie dziwi, że nigdzie w internecie, poza jakąś cygańską stroną, nie ma tego udokumentowanego. Żadnych informacji, zdjęć, filmików, cokolwiek...

 

EOT, bo z tym rumuńskim rekordem jest jak z Bogiem. Na własne oczy nikt nie widział, ale jedni wierzą że istnieje, a inni nie. :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...