Skocz do zawartości

Lechia Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to był dobry mecz w waszym wykonaniu to mam nadzieję, że nigdy nie obejrzę słabego.

 

Ujmę to tak. Widziałem mecz Lechii z Cracovią (24.08 / 2:0). Jagiellonia wczoraj nie zagrała słabiej niż Lechia wtedy. Tyle jeśli chodzi o poziom.

Zgadzam się.

 

Pisząc "nie potrafili wykończyć" masz na myśli to, że nie potrafili dojść do sytuacji strzeleckiej? Dojście do linii pola karnego to jeszcze nie jest "groźna sytuacja".

 

Mam na myśli sytuację strzeleckie w polu karnym np. w pierwszej połowie Szczota (zamiast strzelać zaczął dryblować jak to ma w zwyczaju) czy w drugiej Kojasevica (zamiast strzelać postanowił przerzucić sobie na drugą nogę).

O właśnie, sytuacja Szczota. Nie mogę tego nazwać groźną sytuacją. Facet sobie podryblował na boku pola karnego po czym stracił piłkę. Gdzie tu jakiekolwiek zagrożenie? Inna sprawa, że nie za bardzo miał co zrobić z tą piłką.

Odnośnik do komentarza

Sytuacja kiedy totalnie niekryty zawodnik w polu karnym otrzymuje dośrodkowanie, stoi kilka metrów od bramki (ale zamiast zapierniczyć ile sił w lewej nodze z woleja, to czeka na obrońcę i zaczyna się z nim bawić) to faktycznie nie jest groźna sytuacja, ani nic, normalka o której marzy każda defensywa. Wiem o której Ty mówisz ale to już jest inna bajka.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Legia - Lechia 3:0

 

Tragedia. Co Buzała zmaścił to się w głowie nie mieści :| Znowu najlepszym zawodnikiem był bramkarz co nie świadczy zbyt dobrze o naszym zespole. Obrona po przesunięciu Manuszewskiego do pomocy całkowicie się rozsypała. Midzierski zagrał na swoim, bardzo niskim poziomie. No i powinien dostać czerwoną kartkę za faul na Tejksiurze.

O pomocy nic nie napiszę bo nic się tam nie działo.

Inna sprawa to atak. O Buzale już napisałem ale to co w każdym meczu robi Kowalczyk... Właściwie to nic nie robi. Nie wiem, czemu gra w pierwszym składzie.

 

Zaczynam tęsknić za Kubickim. Drużyna za jego kadencji miała swój styl (który było widać momentami w pierwszych meczach tego sezonu). Tymczasem pod wodzą Zielińskiego Lechia gra nijako. Inna sprawa, że on chyba nie umie motywować zespołu. Często przegrywamy mecze już w szatni. Zawodnicy wychodzą na boisko bez wiary w zwycięstwo. Grają zbyt asekuracyjnie, co widać było np. w Bełchatowie czy w Warszawie.

Mam nadzieję, że zarząd nie będzie miał tyle cierpliwości do Zielińskiego ile miał do Borkowskiego.

 

Za tydzień Lech u siebie, potem w środku tygodnia ŁKS również na Traugutta.

Odnośnik do komentarza

Lechia - Lech 0:3

 

Twierdza przy Traugutta zdobyta a my spadliśmy na 12. miejsce :doh!:

Dobrze graliśmy tylko w środku pierwszej połowy i zaraz po czerwonej kartce dla Lecha. Poza tym dramat.

Bąk był źle ustawiony przy pierwszej bramce. Fajnie, że obronił karnego, niestety przy dobitce wielkich szans nie miał. Ogólnie na pewno na plus, kilka razy uratował naszą drużynę. IMO jeden z lepszych bramkarzy w naszej lidze.

W środku obony poprawnie, gorzej po bokach. Wszystkie bramki padły po akcjach naszą lewą stroną, gdzie grał Kosznik. Andruszczak na prawej też słabiutko.

Pomoc jak zwykle kiepsko. Dobrze, że zagrał Mysona. Sporo walczył, biegał i dobrze rozumiał się z Kosznikiem (zupełne przeciwieństwo Rogala :D). W środku słaby Piątek, który nie wiedział o ma robić z piłką i Trałka, który jakiś tam pomysł miał. Wiśniewiski zupełnie niewidoczny.

Buzała wyspecjalizował się w bezproduktywnym dryblingu :D Tzn. drybluje ale albo w miejscu albo biegnąc do tyłu :lol: Kowalczyk jak zwykle beznadziejny, nie wiem co on robi w pierwszym składzie.

 

Jak nie wygramy z ŁKS-em to Zieliński powinien odejść, tak słabej Lechii dawno nie widziałem.

Potrzebna nam przynajmniej po jednym zawodniku do każdej formacji. Może uda się pozyskać Bieniuka (wychowanek Lechii, ostatnio mówił, że jeszcze do nas wróci). W pomocy testowany jest niejaki Sedlak. Najważniejsza jest jednak pozycja napastnika, tutaj na gwałt potrzebujemy kogoś, kto umie trafić do pustej bramki :keke:

Odnośnik do komentarza

Lechia - ŁKS 2:1

 

Pomimo wygranej trudno być zadowolonym. Gramy słabo, bardzo słabo. W zasadzie tylko trzech zawodników utrzymuje przyzwoitą formę - Bąk, Wołąkiewicz i Trałka. Nieźle gra też Wiśniewski. Reszta słabo.

Najciekawiej było... na trybunach :D Do dopingu włączyła się nawet kryta (co wywołało śmiech u reszty kibiców).

 

W rundzie wiosennej musimy zacząć wygrywać na wyjeździe. Niedługo gramy u siebie z Piastem i będziemy mieć komplet meczów u siebie z pięcioma najsłabszymi drużynami w lidze!

Odnośnik do komentarza

Wisła - Lechia 3:0

 

W pierwszej połowie dobrze w ataku, słabo w obronie. W drugiej części cała drużyna dała ciała.

Bąk kilka razy uratował nam skórę, szkoda tego faulu na Brożku.

Obrona beznadziejnie, ciężko coś więcej napisać.

W pomocy najsłabiej Piątek. Reszta pomocy (szczególnie Wiśniewski) dobrze w ataku, w obronie tak jak reszta zespołu.

Zaskoczył mnie Kowalczyk, który wreszcie zagrał chociaż jedną dobrą połowę :keke: Dwójkowa akcja z Buzałą to był majstersztyk, szkoda, że Buzi był na spalonym.

 

W kolejnym meczu mamy stuprocentową sytuację, nie wykorzystujemy jej i potem się to mści. Tak było z Jagą czy Legią, tak było też wczoraj.

 

Sędzia też dołożył swoją cegiełkę do tego wyniku. Najpierw nie dał czerwonej kartki Marcelo, potem dał się nabrać na aktorstwo Brożka (przy drugim karnym).

Odnośnik do komentarza
Wisła - Lechia 3:0

Sędzia też dołożył swoją cegiełkę do tego wyniku. Najpierw nie dał czerwonej kartki Marcelo, potem dał się nabrać na aktorstwo Brożka (przy drugim karnym).

Dał się nabrać? To było typowe sędziowanie pod gospodarzy, a Brożek w normalnej europejskiej lidze dostałby za to żółtą kartkę i siarczystą wiązankę od obrońców przeciwnika - ale u nas takie zachowania są normalne, na porządku dziennym. Napastnik wbiega między obrońców, mija ich i po dwóch, trzech metrach biegu, gdy widzi, że z akcji nic już nie będzie kładzie się na trawie. Żałosne nie jest to, jak zachowują się nasi ligowcy, żałosne jest to, że do takiego zachowania przyzwyczaili ich polscy sędziowie.

 

Lechia przegrała na własne życzenie, robiła mnóstwo błędów w obronie (szczególnie na prawej stronie), ale przy tak słabo grającej Wiśle mogła pokusić się o remis. Niestety, drużyny przyjeżdżające do Krakowa robią w gacie wychodząc przeciwko Wiśle i dlatego nie mogą ugrać choćby punktu. Lech pokazał kiedyś jak powinno się grać w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Ośmiu piłkarzy opuści zimą Lechię Gdańsk - poinformował w sobotę klub na konferencji prasowej.

 

Na grę wiosną w biało-zielonych barwach nie mają co liczyć Dominik Sobański, Krzysztof Brede, Frane Čačić, Marcin Szałęga, Maciej Kalkowski, Robert Hirsz, Piotr Kasperkiewicz i Ben Starosta.

 

W przypadku Hirsza i Kasperkiewicza klub będzie chciał ich wypożyczyć.

 

za 90minut.pl

 

mnie dziwi obecność na tej liście Starosty i Hirsza, całe szczęście że Lechia pozbędzie się inwalidy Cacicia, jak pamiętam hasła przy jego transferze to mnie krew zalewa ;)

Odnośnik do komentarza

Hirsz się nie rozwija, więc takie wypożyczenie może mu się przydać (podobnie jak Kasperkiewiczowi).

Starosta jest wypożyczony tylko do końca grudnia a Anglicy chcą za niego 450k funtów :|

 

Zieliński zamiast się ośmieszać mógłby zrezygnować. Zapowiadał 9 punktów w ostatnich 3 meczach, zdobył... 1 :| Tak jak powiedział Kowalczyk, Lechia traci 70% bramek po SFG. Tylko, że to wiedział każdy już dawno, oprócz Zielińskiego :/

Liczyłem, że porażka z ŁKS skłoni zarząd do zwolnienia trenera, niestety nic takiego się nie stało. Drużyna od początku sezonu jest gra coraz gorzej.

 

Trzeba czekać na wzmocnienia i modlić się o cud. Bo jak tak dalej pójdzie to spadniemy.

Jest już napastnik (Trafarski), teraz trzeba sprowadzić stopera i rozgrywającego. Przydałby się też lewy pomocnik (Zieńczuk? :D) bo Rogalski w ogóle nie umie wrzucać lewą nogą.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Prawdopodobnie do Lechii przejdzie... Marko Bajić :doh!: Wszystko już jest dogadane. Liczyłem na wzmocnienia a tu takie coś...

 

Dobra wiadomość jest taka, że z Lechią trenuje Łukasz Surma :)

 

Swoją drogą, w lipcu nastąpi wymiana z Polonią (Bąk <->Trałka) :keke:

Odnośnik do komentarza
Łukasz Trałka otrzymał kolejne powołanie do kadry Polski. Tym razem wraz z reprezentacją uda się na zgrupowanie do Portugalii. Zawodnik potwierdził tym samym, że zainteresowanie selekcjonera jego osobą nie było przypadkowe.

Podczas przygotowań w Portugalii przewidziano rozegranie trzech spotkań. 4 lutego kadra zmierzy się w meczu sparingowym z FC Ferreira, a 7 i 11 w meczach towarzyskich podejmie odpowiednio Litwę i Walię.

Wielka szkoda, że w lipcu Łukasz przeniesie się do Polonii Warszawa. Trudno będzie go zastąpić.

Odnośnik do komentarza
Łukasz Surma i Marko Bajić podpisali umowy, których warunki z Lechią wynegocjowali ich menedżerowie. Gotowe do parafowania dokumenty do Kętrzyna przywiózł dyrektor sportowy Lechii Radosław Michalski. Surma, były reprezentant Polski, związał się z Lechią półtorarocznym kontraktem, Bajić może grać przy Traugutta rok dłużej, z tym że przedłużanie z nim co pewien okres umowy, uzależnione będzie od jego postawy na boisku.

 

Surma grał w rundzie jesiennej w austriackim VfB Admira-Wacker Mödling. Ten 31-letni pomocnik w ekstraklasie zdobył 15 bramek i zagrał w 290 meczach.

 

Bajić to 23-letni serbski pomocnik. W ostatnim roku grał w Górniku Zabrze. Rozegrał 23 mecze, w których strzelił jedną bramkę.

 

Jeżeli Bajić zachował formę z Górnika to niezłe drewno wam się trafiło panowie :-k

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Lechia - Śląsk 1:1

 

W meczu przyjaźni oczekiwany remis :) Lechia zaczęła grać w miarę dobrze dopiero po stracie bramki, czyli trochę za późno :/

Kapsa jak zwykle przyspawany do linii, przez co straciliśmy bramkę po SFG (znowu...).

Środek obrony dobrze, boki zdecydowanie słabiej. Nowi zawodnicy (Cvirik i Bąk) całkiem dobrze. Pęczak potrzebuje ogrania.

W pomocy szarpał Kaczmarek, Wołąkiewicz na nowej pozycji też nieźle (dużo grał do przodu). Surma słabiutko, Rogalski na swoim poziomie (czy też słabo). Zaskoczył mnie Kasperkiewicz, który był świetny.

O Kowalczyku może lepiej nic nie będę pisał bo nie chcę przeklinać ;) Poza bramką jak zwykle bezproduktywny. Buzała jeszcze gorszy.

 

Myślałem, że po przepracowaniu całego okresu przygotowawczego drużyna będzie grała lepiej. Nic takiego nie nastąpiło, więc Panu Jackowi najchętniej pokazałbym drzwi (i niech weźmie ze sobą Kowalczyka...).

Odnośnik do komentarza

Lechia - Ruch 2:0

 

Całkiem dobrze w ataku, słabo w obronie (szczególnie po bokach). Sędziowie oglądali prawdopodobnie inny mecz.

Kapsa miał kilka dobrych interwencji no i nie bał się wychodzić do dośrodkowań, ogólnie dobry występ.

W obronie solidnie środkowi (bramka Bąka), fatalnie Mysona, nieco lepiej Pęczak. Świetnie grał młody Kawa, który wszedł za tego ostatniego. No i strzelił ładną bramkę.

Bezbarwny środek pomocy, Rogalski nieco lepiej. Kaczmarek jak zwykle najlepszy w drugiej linii.

Bardzo dobrze zagrał Kowalczyk, chociaż jak zwykle ciężko było mu się rozstać z piłką. Rybski też całkiem nieźle.

 

Za tydzień mecz na wyjeździe z Cracovią i jeśli mamy wygrywać poza Gdańskiem, to w Krakowie może się to udać.

 

EDIT: Pytanie do tych, którzy oglądali mecz w TV: Był faul na Kowalczyku w polu karnym (na początku)? Czy jak zwykle Maciek zanurkował?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...