Skocz do zawartości

Lechia Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

A oczywiście zdaniem kibiców winna jest GW:
Dlaczego dziennikarze Gazety Wyborczej chcą przeszkodzić Biało-Zielonym w awansie do ekstraklasy? Po ich artykule PZPN zapowiedział kary dla gdańszczan.

I po co generalizujesz ? Wszystkich kibiców ?

A GW zmanipulowała kilka faktów - nie pierwszy raz akurat w temacie Lechii, więc nie dziwię się nastawieniu do tej gazety. Ankieta - pt "czy zdegradować Lechię?" też jest sugerująca oraz stronnicza - bo pytanie mogło brzmieć np - w jaki sposób ukarać, czy ukarać, za korupcję nawet wszystkich nie degradowali chyba... wiem szczegóły, nie zmieniają sedna sprawy, ale nakazują się zastanowić...

Dobrze, że oświadczenie klubu jest, widać przyjęli taką linie obrony - mam nadzieję, że skuteczną - w środę gramy z Podbeskidziem, tam też jest czarny, zobaczymy czy niektórzy zrozumieli :> Szkoda byłoby przez kilku nieodpowiedzialnych osób w tak głupi sposób stracić dużą szansę awansu :) - "pierwszą od klilku lat uczciwą", że się posłuże cytatem z pewnego forum :> (ironizuję)

Tak przy okazji - Tetteh jeszcze gra ? :>

Odnośnik do komentarza

do ankiet bym nie przywiązywał dużej wagi, po większość jest od czapy. niezależnie od tego czy sprawa dotyczy ministra, uczniów podstawówki, Lechii Gdańsk czy Michała Wiśniewskiego.

zauważ, że w dzisiejszej Wyborczej jest wypowiedź 'broniąca' Lechii - przepisy to jedno, ale nie ma możliwości identyfikacji, więc o odjęciu punktów mowy być nie może.

 

poza tym mówienie, że to jest nagonka, pojedynczy i nieistotny występek pokazuje, że ktoś ma objawy schizofrenii i oderwania od świata rzeczywistego. ktoś kto oglądał mecz PP z Legią wątpliwości mieć nie może (chociaż Rogerowi nie wiedzieć czemu trochę się upiekło). słynny transparent z ku klux klanem, to pewnie też przypadek.

 

osobiście uważam, że karanie ujemnymi punktami byłoby stosowne i w pełni uzasadnione. jednak nie wierzę w dobre intencje PZPN, poza tym nie ma podstawy prawnej. tyle zajść uszło płazem i nagle teraz zaczęłoby się surowe karanie? niech co najwyżej zamykają stadion, a nie odejmują punkty na kilka kolejek przed końcem klubowi walczącemu o awans. jeśli minusowe punkty, to przed nowym sezonem - do końca sezonu i tak się pewnie nie wyrobią, znając opieszałość struktur związkowych.

Odnośnik do komentarza
"Wydział Dyscypliny PZPN postanowił w związku z rasistowskim zachowaniem kibiców OSP Lechii Gdańsk w czasie meczu o mistrzostwo II ligi w dniu 27.04.2008 roku z KS Wartą w Poznaniu zastosować wobec gdańskiego klubu środek zapobiegawczy w postaci zakazu udziału zorganizowanych grup kibiców w meczach wyjazdowych.

 

Jednocześnie Wydział Dyscypliny PZPN poinformował, iż w przypadku powtórzenia się incydentów o charakterze rasistowskim w meczu z Podbeskidziem Bielsko Biała, zostanie wobec Lechii zastosowany kolejny środek zapobiegawczy w postaci zakazu rozgrywania zawodów z udziałem publiczności na własnym stadionie."

 

Posiedzenie WD w sprawie incydentów rasistowskich na meczu z Wartą zostało wyznaczone na przyszły czwartek, 8 maja. Podjęta zostanie wówczas - po zapoznaniu się z wyjaśnieniami przedstawicieli klubu z Gdańska - decyzja o sankcjach dyscyplinarnych za skandaliczne zachowanie kibiców Lechii w Poznaniu."

 

Jak na razie, nic im nie zrobili. Zobaczymy, czy WD odważy się na ostrzejsze sankcje... o ile WD jeszcze istnieje :-k?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Lechia Gdańsk uniknęła kary odjęcia punktów za rasistowskie incydenty kibiców podczas meczów z Legią Warszawa przy Traugutta oraz z Wartą w Poznaniu.

Wydział Dyscypliny PZPN ukarał gdański klub karą finansową 50 tys. zł.

 

Lechia ma także wystosować oficjalne przeprosiny dla Alaina Ngamayamy z Warty, oraz Rogera Guerreiro z Legii, którzy byli obrażani przez fanów Biało-Zielonych.

 

Uff, obyło się bez odejmowania punktów, mam nadzieję, że w końcu kibice z Traugutta wyciągną z tego jakieś wnioski.

Odnośnik do komentarza

Wg. mnie to nie klub powinien zostać ukarany, tylko Ci idioci, którzy coś tam pokrzyczeli. Lechia wejdzie do OE to bez monitoringu się nie obejdzie i mam nadzieje zostaną ukarani Ci, którzy na to zasłużyli z imienia i nazwiska, a nie Lechia Gdańsk jakimiś ujemnymi pkt. czego wielu wymaga. Klub nie powinien ponosić odpowiedzialności za dorosłych ludzi.

Odnośnik do komentarza

50 tysięcy :wallbash: no to faktycznie się Listkiewicz wkurzył i postawił WD na nogi, skoro tak 'srodze' klub ukarali

 

dobrze chociaż, że jestem młody, bo starsi mogą nie doczekać takich wynalazków jak karta kibica i tego typu rzeczy umożliwiające identyfikację. always look on bright side of life...

Odnośnik do komentarza

Ach... Miałem przyjemność być na trybunach... Początek meczu to nasza totalna dominacja, w pierwsze 10 minut oddaliśmy 4 groźne strzały na bramkę... Potem gra się uspokoiła, lecz i tak to MY mieliśmy przewagę. Żaden Lewandowski nam dzisiaj nie zagroził. W 60 minucie rzut karny (zasłużeny) wykorzystał Rogal i tym samym dał pretekst 10-tysięcznej publiczności do eksplozji...

Oczywiście znalazło się kilku wariatów co oczywiście chciało pokazać jakimi są fanami i wedrzeć się wcześniej na boisko... Mimo, że spiker mówił, że po ostatnim gwizdku zostaną otwarte bramy.

Fajnie zachował się tez Dariusz Kubicki, który zrobił sobie honorową rundkę wokół stadionu i cieszył się razem z kibicami. :]

W środę mecz przyjaźni ze Śląskiem i nie zdziwiłbym się, jakbyśmy wystawili bardzo rezerwowy skład, przecież WKS wciąż ma szanse na awans.

 

 

Ajć... Zapomniałem... Niewątpliwie ten jakże korzystny wynik zawdzięczamy Kapsie... IMO to MoM, co on za sytuacje wyciągał... Oczywiście przydarzył się jeden błąd - nieporozumienie z obrońcą omal nie skończyło się utratą bramki.

 

:clap:

Odnośnik do komentarza
Plączesz się w zeznaniach :>

 

"Potem gra się uspokoiła, lecz i tak to MY mieliśmy przewagę. Żaden Lewandowski nam dzisiaj nie zagroził. "

 

v.

 

"Niewątpliwie ten jakże korzystny wynik zawdzięczamy Kapsie... IMO to MoM, co on za sytuacje wyciągał... "

Panie... Ciągle przeżywam ten awans :P

 

A sam Lewandowski miał parę sytuacji, w których kręcił obrońcami Lechii jak przedszkolakami :>

Mam nadzieję, że Lechowi uda się go sprowadzić :)

Ach tak, wypadło mi z głowy. Raz po długim wybiciu bramkarza wyprzedził jednego obrońcę, potem zaczął się bawić z dwoma i zamiast oddać strzał to zdecydował się na podanie. Jeżeli uda się go sprowadzić do Poznania, niewątpliwie będziecie mieli z niego pożytek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...