Skocz do zawartości

Lechia Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

Po raz kolejny przeczytałem informację, że gol dla Lechii, z meczu z Piastem, nie powinien zostać uznany z powodu pozycji spalonej Krasicia.

Pierwszy raz taka opinię usłyszałem od komentatorów przy okazji oglądania meczu, a teraz to samo przeczytałem na Weszło w "niewydrukowanej tabeli".

Też Wam się wydaje, że szukanie w tej sytuacji spalonego jest trochę naciągane? Szczególnie, że ta bramka i tak by padła, nawet jakby Krasicia tam nie było? Jeżeli takie spalone by gwizdali, to np gol Czarnogóry w meczu z Polską, tez nie powinien zostać uznany z racji pozycji spalonej.

Odnośnik do komentarza

Akurat Pan Sławek już od dłuższego czasu nie jest wyznacznikiem prawidłowych lub błędnych decyzji.

A co do tego, że zgodnie z przepisami gol nie był prawidłowy to:

  • utrudnianie przeciwnikowi zagrania lub możliwości zagrania piłki przez wyraźne zasłonięcie mu pola widzenia, NIE
  • atakowanie przeciwnika w walce o piłkę, NIE
  • ewidentną próbę zagrania piłki, która znajduje się blisko niego TAK i próba ta ma wpływ na przeciwnika, NIE
  • wykonywanie ewidentnych działań, które jednoznacznie wpływają na możliwość zagrania piłki przez przeciwnika, NIE

Reasumując, przepis w kwestii spalonego jest raczej dokładny i jak dla mnie sędzia, zgodnie z przepisami, miał prawo zaliczyć gola.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

http://lechia.pl/aktualnosci/florian-schikowski-podpisal-kontrakt-z-lechia-gdansk-12000

Kontrakt z Lechią podpisał Florian Schikowski, ex-Moenchengladbach. Na pierwszy rzut oka kapitalny transfer, chłopak ma 19 lat, a w rozgrywkach młodzieżowych strzelił 13 goli, 4 kolejne dołożył w juniorskiej LM. Ale przy takim transferze zawsze pojawia się pytanie, co jest z nim nie tak, skoro poważny zachodni klub nie przedłużył z nim kontraktu i za darmo trafia do Polski.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...