Skocz do zawartości

Lechia Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
Cytuj

 

Lechia Gdańsk przegrała z Koroną Kielce 0:5. To najwyższa porażka gdańskiego klubu na własnym stadionie w historii. Przed meczem z Arką Gdynia na treningu pojawili się kibice, którzy żądają od piłkarzy zwycięstwa w meczu derbowym.

Atmosfera wokół Lechii Gdańsk nie jest dobra. Piłkarze właśnie przegrali 0:5 z Koroną Kielce i zajmują 12 miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Ambicje w Gdańsku były zdecydowanie wyższe. Drużyna miała grać o puchary, a ma tylko dwa punkty nad strefą spadkową.

Słabych wyników nie akceptują kibice Lechii, którzy pojawili się na treningu drużyny Adama Owena. Chcieli w ten sposób zmotywować piłkarzy do zwycięstwa w spotkaniu z Arką Gdynia.

 

Już podczas meczu z Koroną kibice Lechii śpiewali. "Jeśli z Arką nie wygracie, to po meczu w***ol macie"

Spotkanie Lechii Gdańsk z Arką Gdynia w piątek o godz. 20.30.

 

DNp94jQW0AkJHHS.jpg

 


 

http://www.sport.pl/pilka/7,65039,22600359,kibice-lechii-gdansk-wdarli-sie-na-trening-swojego-zespolu.html#Czolka3Img

 

Moim zdaniem ci panowie już nie powinni się nigdy znaleźć na trybunach Lechii. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesięcy później...
  • 11 miesięcy później...

Może to i nie odpowiedni temat, ale całkiem blisko.

 

Wczoraj w przerwie meczu artykuł i komentarz, gdzie stwierdzono, iż karnego nie powinno być -> http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24707534,wielkie-kontrowersje-w-meczu-lechia-legia-czy-powinien-byc.html

 

Dziś już artykuł, że kartka dla Jędrzejczyka i rzut karny- http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24708101,ogromny-blad-w-meczu-lechia-legia-czerwona-kartka-dla-jedrzejczyka.html - a kto mówi? Jakiś anonimowy sędzia. 

Nie zmierzam do tego, że ściema itp, tylko do tego, że szukanie taniej sensacji i nakręcanie czytelników. Tanie dziennikarstwo po raz enty. 

Odnośnik do komentarza

Mam bardzo mieszane uczucia do tego karnego. Przypuszczam, że sędzia błędu nie popełnił - sytuację widział na pewno dokładnie i podjął decyzję zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami. Ale dla mnie te przepisy są jednak sprzeczne z duchem gry w piłkę nożną i takie sytuacje powinny być jednak karane rzutem karnym.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Makk napisał:

Może to i nie odpowiedni temat, ale całkiem blisko.

 

Wczoraj w przerwie meczu artykuł i komentarz, gdzie stwierdzono, iż karnego nie powinno być -> http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24707534,wielkie-kontrowersje-w-meczu-lechia-legia-czy-powinien-byc.html

 

Dziś już artykuł, że kartka dla Jędrzejczyka i rzut karny- http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24708101,ogromny-blad-w-meczu-lechia-legia-czerwona-kartka-dla-jedrzejczyka.html - a kto mówi? Jakiś anonimowy sędzia. 

Nie zmierzam do tego, że ściema itp, tylko do tego, że szukanie taniej sensacji i nakręcanie czytelników. Tanie dziennikarstwo po raz enty. 

 

:rotfl: :rotfl:

Jak anonimowy sędzia potwierdza Twoją teze (bo lol sędzia okręgówki, który robi karierę na twitterze jest dla Ciebie wykładnią) to zajebiście i kochasz? Ale jak anonimowy bez nazwiska możliwe, że znany nie mniej od Rogowskiego to już nie? Ja już pisałem w temacie livescore, że sędzia podjął decyzje zgodną z przepisami. No cóż przepisy przepisami, ale nie powiesz mi, że dotykając tej piłki nawet NIECHCĄCY nie pozbawił Lechii bramki? Odniósł z tego korzyść? Gdyby nie ta ręka to Sobiech miałby szanse na dobitkę, może wpadłaby sama jakimś cudem. Niech chociaż kurwa będą konsekwentni, bo jak zawodnik z Cracovi się przewracał i dostał w rękę i Legia zdobyła bramkę po karnym po właśnie tym wolnym, to było zajebiście i wszystko  ok..... Zminusuj tak jak lubisz ;) 

  • Lubię! 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Brudinho napisał:

Jak anonimowy sędzia potwierdza Twoją teze (bo lol sędzia okręgówki, który robi karierę na twitterze jest dla Ciebie wykładnią) to zajebiście i kochasz? Ale jak anonimowy bez nazwiska możliwe, że znany nie mniej od Rogowskiego to już nie? Ja już pisałem w temacie livescore, że sędzia podjął decyzje zgodną z przepisami.

Chyba (ba! na pewno) nie zrozumiałeś tego, co napisałem. Nie odniosłem się do sytuacji- czy powinien, czy był, czy nie było karnego. To zupełnie inny temat. 

Nie postawiłem żadnej tezy i nie szukam poparcia jej oraz mojego zdania. 

Chciałem tylko zwrócić uwagę na dwa artykuły na ten sam temat, pisane w krótkim odstępie czasu, że podają różne wersje. Nie twierdzę, że ten z nazwiska to jest jakaś wyrocznia, a to drugie to se można wsadzić. Absolutnie. Tylko to jest dziadostwo nie dziennikarstwo. Pisanie, że anonimowy powiedział to i to, to dla mnie porażka. Albo ktoś się wypowiada, albo nie. Przynajmniej w tym temacie. To mógł równie dobrze powiedzieć Mietek spod monopolowego albo wyssane z palce może być. Jak już cytują kogoś to chyba można dać info kto to. Jak nie, to nie powinni pisać. Nierzetelne pisanie. Zdaję sobie sprawę, że to takie a nie inne źródło. Tylko to dla mnie trochę lol. Jednego dnia to, drugie co innego. 

Wczoraj krzyczeli:

Cytat

Dobra decyzja, nie powinno być.

Dziś już:

Cytat

Ogromny błąd

 

Mój post z wczorajszego lajfskora:

Cytat

Ale że jak to?? O co chodziło z tym rzutem sędziowskim? Tam spalonego nie było, więc Jędza czerwo i karny dla Lechii :-k 

 

I mój post z lajfskora z meczu z Cracovią:

Cytat

 

:lol::rotfl: Karny dla Legii w 93. minucie 

 

1-0

Tylko zasadniczo tego karnego nie powinno być, bo nie powinno być wolnego z narożnika. Nie było ręki tam. Tzn piłka uderzyła w rękę, ale nastrzlona, jak gość na czworakach był. Podpierał się rękami przed upadkiem na gębę. 

 

Nadal uważasz, że piszę i szukam pod swoją tezę i na korzyść Legii? Chyba raczej nie. 

Odnośnik do komentarza

@Makk fakt, przepraszam.

Myślę, że jest to związane z tym, że UEFY, FIFY, PZPNY i inne federacje wprowadziły tyle różnych interpretacji, że koniec końców wszyscy mają rację i wszyscy się mylą. A wystarczyło podejść do tej sytuacji jak do tego czy była korzyść z tego że Jędrzejczyk dotknął piłki ręką. Zgodność byłaby 100% 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Brudinho napisał:

@Makk fakt, przepraszam.

Myślę, że jest to związane z tym, że UEFY, FIFY, PZPNY i inne federacje wprowadziły tyle różnych interpretacji, że koniec końców wszyscy mają rację i wszyscy się mylą. A wystarczyło podejść do tej sytuacji jak do tego czy była korzyść z tego że Jędrzejczyk dotknął piłki ręką. Zgodność byłaby 100% 

Zgadza się. Powinien być jasny przepis, bez możliwości "interpretacji". Żeby nie było: jeden tak, drugi tak. Jasno określone i po sprawie. 

 

Cytat

Zgodnie z wytycznymi, gdy najpierw piłka odbija się od ciała, a następnie trafia w rękę tego samego zawodnika to nie ma mowy o przewinieniu

Cytat

Niedługo później sytuacja ta znalazła się jednak w materiałach szkoleniowych UEFA „UEFA RAP DVD 2017”, które precyzyjnie określiły zalecenia na przyszłość w przypadku tego typu kontrowersji: jeśli piłkarz się rzuca by zablokować piłkę, to ryzykuje rzut karny nawet jeśli piłka dotknie najpierw innej części ciała, a dopiero potem ręki. 

No to w końcu jak? Niby są wytyczne, ale dwie różne? Nie mówię jak powinno być, czy pierwsza, czy druga wersja. Tylko musi być to jasne. 

To były "wyjaśniło" sytuację z Jędrzejczykiem. Z jednej strony jechał na wślizgu, piłka się odbiła od niego, dostał w łapę, którą zablokował piłkę. Z drugiej strony- wjechał, tylko co z tą ręką miał zrobić?(albo wymagane będzie obcinanie rąk piłkarzom, żeby nie było niejasności :keke: ) Teoretycznie "zwiększył powierzchnię ciała", ale z drugiej- naturalne ułożenie wszystkiego było (a zaraz się okaże, że trzeba do wozu VAR wsadzić lekarza, który będzie oceniał to "naturalne ułożenie" :P ). Tak samo, jak w meczu z Cracovią. 

Takie sytuacje są do interpretacji sędziego. A to powoduje później hurdur jednych albo drugich. 

Odnośnik do komentarza

A ja uważam, że to jest wynik olbrzymiego bałaganu w przepisach. Każdy sędzia podejmie sobie decyzje i później się z tego wybroni, a w następnej kolejce w podobnej sytuacji podejmie inną decyzje i też się z niej wybroni. Za dużo jest tutaj do interpretacji.

 

I dodatkowo dobrze by było iść za przykładem NFL, kiedy to arbitrzy tłumaczą te bardziej kontrowersyjne sytuacje (w NFL większość).

  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, beeres napisał:

A ja uważam, że to jest wynik olbrzymiego bałaganu w przepisach. Każdy sędzia podejmie sobie decyzje i później się z tego wybroni, a w następnej kolejce w podobnej sytuacji podejmie inną decyzje i też się z niej wybroni. Za dużo jest tutaj do interpretacji.

 

I dodatkowo dobrze by było iść za przykładem NFL, kiedy to arbitrzy tłumaczą te bardziej kontrowersyjne sytuacje (w NFL większość).

No zgadza się, to właśnie pisałem.  Tylko przepisy jasne powinny być. Tłumaczenie kontrowersyjnej decyzji powinno być wtedy przez sędziego poparte jasnym przepisem a nie jego interpretacją. 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, krzysfiol napisał:

Dochodzi do tego fakt, że UEFA ma inną interpretację niektórych przepisów, a PZPN inną. Skutkuje to tym, że taki Marciniak może tę samą bramkę uznać w Lidze Mistrzów i nie uznać w Ekstraklasie i w obydwu przypadkach będą to dobre decyzje :D 

Współczuję sędziom w tym przypadku...

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, krzysfiol said:

Dochodzi do tego fakt, że UEFA ma inną interpretację niektórych przepisów, a PZPN inną. Skutkuje to tym, że taki Marciniak może tę samą bramkę uznać w Lidze Mistrzów i nie uznać w Ekstraklasie i w obydwu przypadkach będą to dobre decyzje :D 

 

Akurat w przypadku Marciniaka to bardziej prawdopodobne że obie decyzje będą błędne :D

 

Trudno się z wami nie zgodzić, UEFA powinna odgórnie narzucać przepisy i interpretacje. Takie kontrowersje nie są nikomu potrzebne, bo rodzą tylko negatywne emocje.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...