Skocz do zawartości

Lechia Gdańsk


Rekomendowane odpowiedzi

Świetna informacja. Gdańsk ma wielki potencjał piłkarski, nowy stadion będzie moim zdaniem najpiękniejszym w Polsce ;). Jeszcze tylko w Gdańsku przydałby się zespół mogący walczyć o europejskie puchary ;). Zatem budżet Lechii na sezon powinien oscylować wokół 30 mln. złotych. Mniej więcej połowa tego co ma Legia.

Odnośnik do komentarza

Życzę Lechii wszystkiego najlepszego, mam nadzieję, że włączy się do walki o mistrzostwo po wybudowaniu stadionu, tylko ten, z zapełnieniem choćby jego połowy może być kłopot, nieprawdaż? Jeśli regularnie na PGE Arenę będzie chodzić około 25 tysięcy ludzi, z zastrzeżeniem, że drużyna będzie musiała być uznawana za jednego z faworytów do walki o mistrzostwo, to i tak będzie duży sukces. To samo tyczy się Śląska.

Odnośnik do komentarza

http://lechia.gda.pl/foto/f122544.jpg

Nowa koszulka Lechii. Słabo to wygląda, no i oczywiście wszyscy "kumaci" mają problem z żółtym kolorem...

 

http://sport.trojmiasto.pl/Umowa-z-glownym-sponsorem-klubu-na-trzy-lata-Lechia-Gdansk-n43533.html

Na dokończenie bieżącego sezonu Grupa Lotos ma zapłacić Lechii dwa miliony złotych. Natomiast po przejściu na nowy stadion co rundę na konto klubu mają wpływać po trzy miliony złotych. Łącznie zatem wartość kontraktu wynosi 17 milionów złotych przez okres trzech lat.

Ciekawe ile jest w tym prawdy, bo ani Lotos ani Lechia oficjalnie nie potwierdziły tych kwot.

Odnośnik do komentarza

Kolejny słaby mecz i zasłużona porażka z Zagłębiem. Wydaje mi się, że Kafarski powinien przestać rotować ustawieniem obrony, bo coraz gorzej to wygląda. Bąk jest do wywalenia na ławę, początek sezonu miał świetny ale teraz popełnią błąd za błędem. Małkowski powoli staje się specjalistą od karnych :) Nie jestem tylko pewny czy faulował Kędziorę. Ta słaba gra w obronie przełożyła się na atak, bo Lechia nie była w stanie wyprowadzić szybkiego ataku. Właściwie jedynym zawodnikiem z przodu który trzyma poziom jest Lukjanovs.

Z Ruchem trzeba się postarać o 3 punkty, niestety z taką grą nie będzie to możliwe.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Tajemniczym Hiszpanem o którym mówiło się od jakiegoś czasu okazał się niejaki Jose Antonio Terron, wychowanek Barcelony. Może grać na środku i po lewej stronie obrony, więc jeśli przejdzie testy to pewnie zastąpi Wołąkiewicza. Podobno Hubert jest już dogadany z Lechem i być może przejdzie do Kolejorza już w zimowym okienku transferowym, za 300k zł.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zieńczuk miał podpisany kontrakt tylko na pół roku, więc do Ruchu poszedł za darmo. Zarząd chciał mu zaproponować kolejną półroczną umowę (żeby zobaczyć, jak będzie się prezentował po przepracowaniu okresu przygotowawczego), widocznie Ruch zaproponował mu coś pewniejszego. Ciężko powiedzieć czy to jakiekolwiek osłabienie.

Odnośnik do komentarza

Po Wołąkiewiczu kolejnym zawodnikiem, który opuści Lechię zimą będzie Paweł Buzała. Buziemu kontrakt kończy się wiosną, ale już teraz zostanie wykupiony przez nowy klub, będzie to Widzew lub GKS Bełchatów. Ja się cieszę, bo pomimo że Paweł strzelił dla Lechii trochę bramek (w tym 3 Arce), to jego gra bazowała głównie na szczęściu a nie umiejętnościach.

 

http://www.sport.pl/sport/1,67926,8949654,Pawel_Buzala_odchodzi_z_Lechii.html

- Bardzo chcieliśmy zatrzymać Pawła w zespole, ale ostatecznie się nie udało - mówi trener Lechii Tomasz Kafarski. - Żałuję, gdyż to bardzo dobry, uniwersalny zawodnik i poza Piotrem Wiśniewskim mający najdłuższy staż w zespole. Życzę mu w nowym klubie powodzenia i przy okazji chciałbym mu podziękować za sposób w jaki się rozstaliśmy. To przykład prawdziwego profesjonalizmu, Paweł zachował się po prostu super, od początku wyłożył karty na stół, nie było żadnych niedopowiedzeń i działania za plecami. Tak powinno wyglądać to zawsze - podkreślił szkoleniowiec.

 

Pewnie nikt się nie domyślił, co chciał przez to powiedzieć Kafarski :kekeke:

Odnośnik do komentarza

Na testach w Lechii przebywają teraz Brazylijczyk Wendel i Ormianin Levon Hayrapetyan. Ten pierwszy grał we wszystkich młodzieżowych kadrach swojego kraju, był zawodnikiem LASK Linz i podobno ma spore problemu z kolanami, oby nie okazał się kolejnym Frane Caciciem. Z tego co słyszałem to bardzo dobrze zaprezentował się w sparingu z GKP Gorzów. Ten drugi to środkowy pomocnik, który przez 3 lata grał w rezerwach HSV Hamburg.

Lechia złożyła już pierwszą ofertę wymiany Buzały na Poźniaka, która została odrzucona. Teraz Kafarskiemu podobno bardziej zależy na Cetnarskim, ale wątpię żeby coś z tego wyszło. Tym bardziej, że Buziemu bliżej jest do Widzewa.

Odnośnik do komentarza

Poźniak podobno jest już dogadany z Lechią i przeniesie się na Traugutta 1 lipca, chyba że wcześniej klub dogada się z Bełchatowem w sprawie wymiany za Buzałę. Oby tak było, bo już powoli mam dość tej telenoweli.

Bliski podpisania kontraktu jest też Ormianin Levon Hayrapetyan, 22-letni obrońca. Zostały tylko testy medyczne, jeśli zakończą się pomyślnie to być może już dziś podpisze on umowę. Szczerze mówiąc nic o nim nie wiem :|

Kaczmarek dostał wolną rękę w szukaniu klubu, jeśli go nie znajdzie to trafi do rezerw.Moim zdaniem to dobry ruch, Marcinowi za pół roku kończy się kontrakt i w związku z pozyskaniem Hayrapetyana raczej nie będzie przydatny.

Z następnymi transferami klub czeka do zamknięcia okienka transferowego na Zachodzie, dobry ruch.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ten Hayrapetyan na jakiej pozycji w defensywie gra? Lewa obrona?

 

Uzupełnień w defensywie ciąg dalszy. Trenuje już Cvirik, który chyba grał w Lechii solidnie? Kolejnym ma być Albarracin i in wydaje się na prawdę solidnym grajkiem. Podstawowy gracz jednej z lepszych drużyn w Boliwii, 26 lat - bardzo dobry wiek dla stopera. Szkoda tylko, że w miejsce Polaków(Wołąkiewicz, Kaczmarek) znów sprowadza się obcokrajowców. Za nie długo Smuda będzie jeździł tylko do Bełchatowa i Warszawy.

Odnośnik do komentarza

Tak, lewa obrona. Podobno może grać też na lewej pomocy i jako defensywny pomocnik.

Cvirik jest zwykłym przeciętniakiem, nie wiem po co on Kafarskiemu. Lepszy od Janickiego raczej nie jest, a młody powinien dostawać coraz więcej minut bo zanosi się na to, że w przyszłości będzie podstawowym obrońcą. Może ten Albarracin będzie lepszy i nie będę musiał oglądać Ćwirka znowu przy T29 :roll:

Podobno Poźniak bardzo dobrze prezentuje się w sparingach, przydałoby się dogadać wreszcie z Bełchatowem. W pierwszym składzie regularnie gra też Sazankow (w ostatnim sparingu strzelił gola) i mam nadzieję, że wreszcie doszedł do formy meczowej.

 

Ja też chciałbym, żeby w składzie było więcej Polaków ale niestety ich ceny są mocno przesadzone. Wychowankowie prezentują z kolei niski poziom i ja liczę dopiero na juniorów, którzy będą trenowali w nowym ośrodku treningowym w Bystrej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...